Jump to content

  • Logi sisse Facebooki kasutades Logi sisse Twitterit kasutades Logi sisse Windows Live kontot kasutades Log In with Google      Logi sisse   
  • Registreeri

Mis muutub veipimises peale 20.05.2017?
  • müügilt kaovad aurustajad mille maht on suurem kui 2ml
  • müügilt kaovad e-vedelike pudelid mille maht on suurem kui 10 ml
  • maksimaalne e-vedeliku nikotiini sisaldus tohib olla 20mg/ml (2%)
  • kõik müügil olevad e-vedelikud peavad olema registreeritud ja läbinud laboratoorsed auru testid. Juhul kui e-vedeliku aur peaks kas lisaaineid või midagi kahjulikku sisaldama, siis see turule ei tohiks jõuda – seega suureneb märgatavalt veipimise ohutus.
20 mail jõustuv seadus ei reguleeri PG, VG ja maitsestajate turgu.

Enim hinnatud postitused


#75278 Asjad, mis päeva päikeseliseks teevad ehk rõõmustage südames

Postitas on 09 November 2016 - 09:29

Tere kallid kaasveipijad

Pole ammu enam siin käinud ja seetõttu tahaks teha ametliku pöördumise.

 

Alustasin suitsetamist püsivalt mingi 15 aastasena. Ja seda viljelesin järjepanu, kuni oma 31´se sünnipäevani.

Olin proovinud erinevaid variante ja vahendeid loobumiseks, kuid tulutult.

3 aastat tagasi aga sain endale korralikuma EGO komplekti ja tänu sellele algasid toredad seiklused e-suitsu maailmas.

Tahan tänada kõiki, kes olid sellel pikal kuid maitsval teel mulle kaaslaseks.

Eriliti tahaks tuua välja Jeebust, Walci, Militaari, Spezzi.

Tänan teid

 

Nüüd pmt olen juba kolmandat kuud nikotiini vaba ja tasapisi enam ei mäleta, et lihasmälu tasandil tahaks isegi veipida.

Kindlasti, jään ma seda tegema, kasvõi seltskonna mõttes, vahel.

Kuid see elu etapp, on minu jaoks läbi.

 

Lisaks, palun, vabastada, mind moderaatori staatusest ja anda see teatepulk edasi.

 

Olen läinud, kuid ei unusta seda fantastilist veiparite kommuuni!
#53533 Eesti Post - Omniva

Postitas on 27 March 2015 - 19:46

Kats Võro mammit oliva poodi man ja siis üts ütel tõsele:
„Tiiät Maali, et Eesti Posti nimi olõi inämp Eesti Post?!“
Maali: „Om Nii Vä?“
#66824 Üks artikkel

Postitas on 11 January 2016 - 23:26

postimehele.PNG
#56137 Aktsiisimaks vedelikele

Postitas on 30 May 2015 - 00:03

Niisiis, kohtumine toimus, vestluspartneriteks olid kantsler Veiko Tali ja Tolli- ja aktsiisipoliitika osakonna juhataja Marek Uusküla. Väga pikalt paraku rääkida ei saanud, tiba üle poole tunni kestis kohtumine.

Põhijoontes on täpselt nii nagu arvasin/kartsin. E-vedeliku maks on koalitsioonilepingusse sisse kirjutatud ja seega rahandusministeeriumile ülesanne antud asi teoks teha. Ehk siis rahandusministeerium PEAB midagi tegema.
Küll aga olid nad üllatunud, et keegi selle vastu huvi tunneb ja õnnalikud/tänulikud, et on keegi, kes neid antud teemal harida suudab ja soovib. Siinkohal tänud kõigile küsitlusele vastajatele - antud materjal on suureks abiks asja juures ja andis vastuse nii mõnelegi küsimusele, mis neil tekkis.

Oli juttu ka teemal, et hetkel on uuringule toetudes enamuse jaoks e-suits odavam igapäevaselt kui tavasuits ja kui aktsiis tuleb siis on oht, et kolitakse tavasuitsu peale tagasi. "Tervist vähem kahjustav" argument neid väga ei huvita ja selle ütlesid nad ka ausalt välja koos soovitusega sel teemal sotsiaalministeeriumis vestlusel käia - see on ka järgmise asjana plaanis. Sinna minnes oleks vaja mingit protsu legit uuringuid antud teemal ja ilmselt peaks need ka eesti keelde tõlkima ja lühikeseks/loetavaks kohendama.

Hetkeseisuga on üldiselt vaikus - töögrupp, kes aktsiisiidee seaduseks peab vormima, koguneb esimest korda detsembris 2015 ja sinna lubati ka mind kutsuda.
Eesmärk hetkel on neil siis see, et aktsiis rakenduks alates 2017 aasta algusest ja aastas soovitakse esialgu koguda 5M €.
Hetkesoov on maksustada kogu vedelik, ka ilma nikotiinita - eesmärk on võimalikult väheste eranditega võimalikult madal maks, et miinimumsumma täis saada.

Jutu seest lipsas läbi nende hinnang vanast ajast, et kui üks maks on sissetulekuna väiksem kui 200M EEK aastas siis pole seda mõtet koguma hakata - administratiivkulud nullivad mõtte ära.

Edasi sai antud võtmepuntid, et isesegajate turg on kasvamas, 99% kangusega potentsiaalselt nikotiin igaühele saadaval ja piirid lahti - näitena juurde see, et nikotiini ravimiks olemise ajal ei olnud kellelgi probleemi selle keelatud kauba kättesamisega. Seega eeldatavasti saab maksu kogumine päris keeruline olema ja pigem kaotatakse ka käibemaksust saadav tulu.

Pisike negatiivne uudis ka veel lõppu - lähiajal on neil kohtumine Läti ja Leedu sama taseme asjapulkadega, et arutada võimalust aktsiis ka Lätis ja Leedus kehtestada - eelkõige eesmärgiga ühtlustada regiooni reegleid ja raskendada salakaubavedu.

Seega on hetkel kaks asja, millele rõhuda:
1) Rahandusministeeriumi suunal - maksusumma on väike, administreerimine neelab võimaliku positiivse tulu riigieelarvesse oma keerukuse ja erisuste tõttu(toiduaine- ja farmaatsiatööstus, lennundus jms.)
2) Sotsiaalministeeriumi suunal - ei saa maksustada asja, mis reaalselt kahjulik ei ole.

Punkt kahe osas tuleb veel kõvasti tööd teha enne kohaleminekut ja siin eeldaks ka aktiivsemate foorumlaste panust vajaliku materjali hankimisel.

 

Selline lühikokkuvõte sedakorda, annan teada kui sotsiaalministeeriumiga kohtumine kokku lepitud.
#50655 Asjad, mis päeva päikeseliseks teevad ehk rõõmustage südames

Postitas on 03 February 2015 - 05:50

Mhm, minu meelest tuleb süüa sealiha, kõrvale kartulat ja hapukoores segatud kodus kasvatatud salatit, on's selleks siis punane tomat või kurk mis ise lauale kargab, vahet pole, peaasi et ka sool oleks kambas ja kõht korisemas. Võta aga kamaraga käntsakas ja viska ahju. Kellele küüslauk meeldib, siis parim on lihale sisselüiked teha, ning sinna näpuga küüslaugu liiste lükata. Kardulad on hää teha kuumakotis. Nagunii peab hiljem nad lisama, miks siis mitte ka neile võimalust anda. Seega kardulad pange kuumakotti, ja siis visake sinna mekki mis teile meelepärane on. Kui liha on omad leemed välja lasknud, tõstke lusikaga ka neid kartulatele seltsiks, ning siis sulgege kott ja asetage nad õrnalt liha manu küpsema. Mõni hetk enne prae välja võtmist, lõigake mugulate kott lõhki ja jätke nad kuumale praadida. Kui asi valmis, saate maaaaaaaailma kõige maitsvama prae, seda siis kui teil muidugi hapukoort ja kurki ning tomatit oli aega varuda. Kui too tegemine meelest läks, peate lihtsalt sööma maaaaaailma parimat praadi ilma salatita.

 

Juhul kui sealiha on otsa saanud, võiks võtta loomaliha käsile. Seda tuleks kuumaga praadida pruuniks ja siis teise potti mulksuva vee sisse visata, kus talle peab aega ja õrna kuumust andma haudumiseks. Koheselt tuleks neile seltsiks pikkida ka porgandit ning klaariks praetud sibulapoissi. Kui leem on lõhnast õite nämma, võiks potti ka paar piiska hapukoort lisada. Mõni eestimaine koorega keedetud kardulas pajast, ning lihakastet kulbiga sekka, ai raisk, vot see on hää. Kastet ei tohi eriti jahuga rikkuda, aint natuke, et paksem saaks. Muidu läheb sinna ikka hapukoor, see teeb kastme eriti siidiseks ja paneb keele laksuma. 

 

Ja siis tuleb hetk, kus suutäis liha tundub liiga rammus olevat. Paras aeg supi jaoks. Kuid isegi suppi ei saa ilma lihata hääd. Kaupmehe käest leiab konte, kus liharibad veel man on. Need siis peab patta loopima ja laskma keeda oma tundi neli või kuus (mina panen ka pihutäie kruupe sinna). Liha peab kondi ümbert ise ära kukkuma, ja leem võiks olla linnamehe pudruga ühte masti. Keema hakkamisel tuleks va vaht ää korjata, see kurask keerab leeme vihaks. Ja jälle soola, pipart, loorber. Lõpuks kui leem valmis, algab too kõikse vägevam pidu. Kontidelt tuleb riisuda ka kõige viimanegi rüü. Siinkohal pean hoiatama, jätke ka supi jaoks liha, ärge seda kõike nahka pistke. Nüüd visake leemele seltsiks kõike mis teile meeldib. Kartul, sibul, porgand, makaronid, mis iganes. Sisseloopimise aegu vaadake ise. Lõpuks kui aurav supp taldriku peale jõuab, soovitan enne hapukooresilma lisamist ka niisama seda lürpida. 

 

Aa, kui õhta õlutit pruukida, siis peab pannil särisema peekon. Lased aga panni kuumaks, nii et rasv sääl särtsub, viskad peekoni praadima, keerad kähku küljelt küljele, ning annad parajalt kuuma. Sool on jälle meie parim sõber. Vaata ain't et sa üle ei prae. Ega sa muumiat tee. Liha peab jääma selline mahlakas, samas praetud ja soolakas. Susistad külmalt pudelilt korgi ja haukad soolaselt praetud peekonit, mmmm. 

 

Ja kilod kaovad!
#75551 Videod

Postitas on 24 November 2016 - 19:51

Sain siis ka oma esimesed minutid teles kätte... 


VEE asemle peaks küll tekst olema veeaur aga anname andeks.
#75037 Üks artikkel

Postitas on 26 October 2016 - 15:21

SIGA JA KÄGU EI PANDA ÜHTE PATTA: Nõuame täna meediale ja Riigikogule saadetud avalikus kirjas, et praegu muudetavas tubakaseaduses ei võrdsustataks e-sigarette tavasigarettidega. Soovime, et muudatustega kaasneks avalik arutelu, et sotsiaalministeerium korraldaks huvigruppidega arvestamiseks ümarlaua ja et võetaks arvesse viimase aja teaduslikke uuringuid.

 

http://e-liit.ee/uud...admistepohiseks
#50888 Vinguviiul ehk nutke südamest

Postitas on 06 February 2015 - 12:02

0.1l - demo 
0.25l - trial version 
0.5l - personal edition 
0.7l - professional edition 
1.0l - network edition 
1.75l -  for small business
3l - enterprise 
5l - corporate edition 

Pudel puskarit - home edition 
Hommikune peaparandus - Recovery tool 
Sakusment - plugin 
coca-cola, fanta jne - trojans
#75874 Miks loobusid e-sigaretist?

Postitas on 14 December 2016 - 21:55

Juhtus siis sedasi, et ca 2 kuud tagasi said nii vedelikud otsa, kui ka viimased akud lõpetasid oma lepingu. Raha uute asjade soetamiseks tol hetkel ei olnud ning varustus läks seejärel kappi seisma. Hetkeseisuga ei ole huvi ega ka vajadust e-suitsu järele, loodan, et ei teki ka :)
Analoogita olen nüüd juba üle kolme aasta :)
#70561 Asjad, mis päeva päikeseliseks teevad ehk rõõmustage südames

Postitas on 31 March 2016 - 23:07

Märkamatult täitus üleeile 3 aastat analoogist loobumisest. Kui veidike ülespoole ümardada, siis on tõmbamata jäänud 4 kasti tavasuitsu...

 

Sellega tuli meelde, et mul sai 20 märts seitse aastat e-pläru peal oldud. Kuhu see aeg küll nii kiiresti on kadunud? 

 

Teisest küljest jälle, ma tegin 2 pakki päevas enne. Kui liita juurde pidudel minev suurem kogus, siis võiks umbes sellise arvutuse teha 3 euri pakk, 6euri päev, 2500 aasta, 18 000 seitse aastat. Kas mul on see papp taskus nüüd, võite isegi arvata, et ei ole, siiani vilistab ainult tuul seal.:D Aga meeldiv on mõelda selle peale nii :)
#52473 Kõrvalnähud

Postitas on 04 March 2015 - 02:37

Kõrvalnähtudest kõige käegakatsutavam on see, et majapidamispaberit kulub 10x rohkem.
#52400 Huumorit elust enesest

Postitas on 03 March 2015 - 12:01

Näkside valik Rakvere olerexis(psühho)

3830769t100h2557.jpg
#76500 Miks loobusid e-sigaretist?

Postitas on 01 February 2017 - 09:27

Tervitus!

Mõtlesin, et panen ka mõned read siia kirja.

Olin 14 aastat suitsetaja (kusjuures vahepeal loobusin suitsust plaastrite/nätsude abil 8 kuuks ja jälle libastusin). Seejärel 2,5 aastat veipija ning täna on mul e-suitsuvaba esimene aastapäev. Aasta tagasi loobusin e-sigaretist kolme põhjuse koosmõjul:

a) olin juba x aeg kasutanud 0mg vedelikku, vajadus nikotiinilaksu järele puudus

B) sel hetkel oli mul kerge terviserike ning e-sigaret võimendas haiguse sümptomeid, mistõttu oli teda ebameeldiv kasutada

c) mul oli räme pohmakas, rohkem pole sõnu vaja

Igatahes kõiki neid asjaolusid arvesse võttes, käis peas klõps läbi- krt milleks mul seda enam vaja on? Ja nii jäigi, põdesin tuumapohmaka ära ning e-sigareti juurde enam ei naasenud.

Kusjuures tuleb mainida, et võõrutusnähud olid siiski kergelt tulema ning paar nädalat ikka nihelesin päris korralikult. See tegevusvajadus, "kõrs suus tunne", on ikka nii räige. Niivõrd julmalt aastate jooksul sisse juurdunud harjumus, et isegi mitu kuud hiljem tekkis eikusagilt tunne, et krt praegu tahaks "pläru", võtaks sahtlist ja tõmbaks paar mahvi. Nagu WTF?!

Igatahes täna on "puhta aasta" sünnipäev. Juhhei kallid kaasamõtlejad! Lausa valus mõelda, mis debiilne jõud sundis mind 14 aastat olema kõndiv tõrvapott. Täiesti mõtetu tegevus, enda hävitamine!

 

Never say never but fuck this shit - never ever! 

 

PS! Erilised tänud kasutaja Spezz'ile, kes mind vajaliku kraamiga varustas  :idea:

PPS! Valitsuse e-poodide keelustamise mõte on lausa kriminaalne ma ütlen!
#68598 Twisted, Clapton, Mega nano jms-mis tehtud ja mis tulemused

Postitas on 12 February 2016 - 01:12

Minu väike tulnukas :P

 

3x0,32/0,13mm

 

000_0391.jpg
#64505 Twisted, Clapton, Mega nano jms-mis tehtud ja mis tulemused

Postitas on 03 December 2015 - 03:47

Väike nokitsemine õhtul ja tulemus:

 

2015-12-03%2001.07.05.jpg

 

Tegemist on Subtank miniga ja uue RBA peaga. Sisse mahutasin 2 viie keerust fused claptonit. Keeratud ümber 2mm kruvika, sisuks 2x0.32 ja claptoniks ümber 0.13 kanthal. 

 

Challenge teistele ehitamise huvilistele, kes suudab subtanki RBA-sse midagi rohkem ära mahutada! 

#BecauseICan #ShowOff :D
#63419 Leitud e-sigaret PÄRNUS 09.11.2015

Postitas on 10 November 2015 - 19:08

Leitud siis 09.11.2015 Pärnus liinibussist e-sigaret. Kuna tegu on vähe suurema ja kallima asjaga kui ego pulk, siis arvan et omanik võib sellest puudust tunda. Püüaks omaniku ja e-sigareti uuesti kokku viia... Kui tunned et see võib Sinu oma olla, siis võta PM kaudu minuga ühendust.
#57068 Asjad, mis päeva päikeseliseks teevad ehk rõõmustage südames

Postitas on 12 June 2015 - 21:38

Fuck yeah, TEHTUD!!!! Täna on koomaralli. Ma ei söönud ka enne kaitsmise lõppu, isegi juua unustasin....aga TEHTUUUUUUD:cool: 
#55192 Asjad, mis päeva päikeseliseks teevad ehk rõõmustage südames

Postitas on 13 May 2015 - 21:59

Ma olen tõsiselt õnnelik, et saime koos ühe asja (küsitluse) valmis tehtud ... järgmine samm on plakatitega mäe otsa minemine.

Ühtsuses peitub jõud (Y)
#53854 Uuele registreerunule

Postitas on 07 April 2015 - 12:34

Tere.

Mina siis Oliver ja tallinnast. Olen hetkel teisel ringil tubakast loobumisega ja seekord siis e-sigaretiga.Samuti olen oma vitsad saanud skysmoke hindadega ja kvaliteediga ,aga hetkel olen positiivne ja leidnud siit nii vedeliku kui raudvara jaoks super inimesed. Üks asi millest sain juba aru on see,et lihtsalt poest osta pulk ja hakata üksi sellega tava suitsust loobuma lõppeb tõenäoliselt ebaõnnestumisega.Põhjus lihtne , meie nn turuliidrid müüvad jama ja hind on meeletu.Seega jõudu sellele foorumile.
#50696 Huumorit elust enesest

Postitas on 04 February 2015 - 01:30


Samal teemal: