Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
B6

steeping (E-vedeliku seismine enne kasutust)

Recommended Posts

http://nu-vapor.com/forum/diy-liquids/1 ... ained.html

 

kuidas teie kogemused näitavad, kas seismine parandab maitset :roll:

ma ise alles hakkasin mäkerdama, ei ole olnud soovi suurt kogust valmistada

ja olen teinud segu otse tanki.

on 5ml tank, 3ml mahla sisse, vajalikud tilgad maitset ja kõik.

 

aga tundub, et soovitatakse vähemalt paar päeva lasta enne nö laagerduda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Soomlased hoiavad isegi 2 nädalat lahtiselt. Pidavat kõvasti paremaks minema. Ma ise olen selliseid hoidnud, mis on alko baasil või väga vänge maitsega (dekangi kirss 18mg näiteks). Laagerdub veidi, nii 3 või 4 päeva, siis läheb maitse pehmemaks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

oleneb maitsest, ntx inawera sigar ja scamel tahavad üks hea nädal aega passida enne kui nõrgemad "noodid" esile tulevad. samas enamus puuvilja maitseid on alati ühesugused olgu need värskelt purki tehtud või kuu aega laagerdanud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

one report of a person wrapping a bottle in cloth and putting it inside the hubcap of his car for the duration of his daily travel.

(Y):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ärge pange mitu eri maitset ühte kohta nii nagu mina tegin :/

100ml Inawera kirsist tuli fruit stripe. Ehk siis see fruit stripe on nii vänge lõhna ja maitsega et nakatas kirsi mingi kõrvalmaitsega.

Eks see algaja värk on (facep)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Korralik selgitus, mis see steeping on ja kuidas mõjutab vedelikku.

Maitset kas mõjutab - Minu puhul väga! :D

Tegin Bbobase klooni novembris aga tegin seda ikka paraja hunniku endale:D tänase päevani on viimased 10 ml alles :D Selle ajaga on maitse muutunud metsikult...aga selle vedeliku puhul kusjuures paremuse poole :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=dgKfKctOMQI

 

kustutage "S" ära httpS kui YT linki postitate :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proovisin just mikrokas steepida mahla. Lasin 2 sekundi kaupa umbes 6-7 korda. Mahla soojaks ei lasknud, õrnalt leigeks läks. Üle 5 sekundi korraga ilmselt juba läheks keema see värk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proovisin just mikrokas steepida mahla. Lasin 2 sekundi kaupa umbes 6-7 korda. Mahla soojaks ei lasknud, õrnalt leigeks läks. Üle 5 sekundi korraga ilmselt juba läheks keema see värk.

prolly turvalisem on kuuma vette anum asetada ja seal mahlal kergelt lasta soojeneda...

 

Ma täitsa omast kogemusest märganud, et osad mahlad on nn "värskena" isegi palju paremad, kui lõpuni laagerdunult. Palju äkilisema maitsega. Aga mitte alati ofc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Talvel viskad ööks radika peale. Märksa lihtsam kui veega latramine. Tulemus on kohe hommikul tunda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lasen umbes kuu aega laagerduda ja tulemus on senini seda väärt olnud. Uute maitsete proovimisel on ootamine muidugi vastikult tüütu, aga lemmikmaitsetega tasub ära ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minu praktikas, ennem 1 nädalat ei saa seda õiget maitset kätte. Peale 2 laagerdumis päeva proovin alati ja siis lendab kappi edasi seisma ja üldjuhul on ikka maitse peale nädalat hoopis midagi muud. Vahest harva ja mingid üksikud maitsed on peale teistpäeva ok aga kokteilid tahavad nati seismist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rip räägib õiget juttu, ärge laske enda potsikutel mitmeid päevi jutti seista lahtiselt... Halb kogemus on olemas. Ja seda ainult paari päevaga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mina steepin vedeliku niipalju, et teen valmis, panen pudelku sooja vee sisse, loksutan aeg ajalt, vahepeal vahetan vett ja siis kui maha jahtub on juba okei

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma lükkasin 24-ks tunniks radika vahele. Vahepeal, kui meelde tuleb, siis loksutan. Saab ka hea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Segan õhtul valmis, panen radika peale sooja, hommikuks ok. Enne ja pärast loksutan ka..

 

 

Sent from my SM-G800F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Segan valmis ja panen tavalisse kappi seisma. 4 nädala pärast on hea. Korraga on kapis steepimas mitmeid mahlu. Nii et siis 4 nädalane tsükkel.

Paistab et variante on palju ja igaüks leiab ise endale sobiva steepimise/mittesteepimise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...