Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
Birx

Kristalne mentool

Recommended Posts

Endal on 100g postiga tulemas. Foorumitest lugesin, et kõige parem pidi olema, kui teed peeneks puruks, valad 10ml pudeli poolenisti täis ja siis PG-d peale. Väike shake ja soe ning 5min peaks kristall lahustunud olema. Kui kristalli rohkem panna, pidi lahus üleküllastunud olema, st. maha jahtudes hakkab taas kristalliseeruma osaliselt. Edasi kasutada kui kontsentraati maitsestamisel.

 

Kui mul kaup käes ja esimesed katsed tehtud, teen väiksese kokkuvõte asjast ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nonii, kõik komponendid sain kätte ja hakkasin katsetama. Tegin nagu mujalt foorumist lugesin. Jahvatasin kristallid peeneks puruks (seistes tahab tükki võtta, ei jää väga kohevaks pulbriks), valasin 10ml purki umbes poole tasemeni. Sinna otsa valasin puhast PG-d, kuni pudel sai täis. Dosaator ja kork otsa ning väike raputamine, kristallid hakkavad juba kenasti lahustuma, näeb välja kui lõrtsine jääsupp. Panin pudeli sooja vette (35-40*c) ja jätsin seisma, 10 min. tagasi tulles, olid kristallid täielikult lahustunud. Katsetasin ka kohe pulli pärast ära, 1 tilk clearosse ja 2ml vedelikku otsa ning kangus on päris metsik (nagu oleks suu mingit strong mint nätsu täis toppinud ja need ühekorraga katki hammustanud), suu ja kurk ning hingamisteed said kena mentoolika. 5min peale suitsetamise sessiooni lõppu on mentooli ikka veel suus tunda, kena värske värk :lol:

 

Nüüd teen paar satsi erinevate kangustega vedelikke, proovin mingi 2,3,4,5% konsentratsiooniga teha, et vaadata, milline kõige rohkem sobib.

 

NB! kristalliga tööd tehes tasub nägu nats eemal hoida, võib silmad vesiseks ajada juba see lõhn ja silmi ei tasuks väga sügada selle töö käigus. Käed tasuks kindlalt ära pesta peale tööd, mentool jääb üsna tugevalt nahale. Silmaga puhas näpp vastu keelt panna ja teeb keele juba tuimaks ja suu värskeks (õlut)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vägev.

 

Aga

1 tilk clearosse ja 2ml vedelikku otsa

põhjacoili puhul kindlalt ei soovita. Samuti üks iCleari coil läks mul kord piiksu, kui paar tilka eukalüptikontsentraati paaki viskasin ning seejärel baasi otsa. Ei saanud sellest ülekäivast maitsest enam lahti.

 

Isegi pärast valmisvedeliku (mentooliga/piparmündiga) lõppemist sooja veega clearot pestes olen pidanud nii mõnigi kord kraanikausist taganema, kuna silmadesse lajatab. Ei taha teada, mis tunne siis veel kristalliga töötamise puhul võib olla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sain enda oma ka Peleonist kätte. Jahvatama ei viitsinud hakata. No pikemad kristallid murdsin pooleks ja toppisin 10 ml sosku august sisse. Nii 3/4 mahust silma järgi. Inawera VPG+ läks kukile ja sooja vanni. 10 mintsi ja lahustunud. Äkiline kaup, ma ütleks. Vähemalt esialgu. Seistes tundub tagasi tõmbavat. Aga vara veel üldistada. Koos kuuma kohvi ja Glenn Milleriga on igatahes vägadega hää. ( (psühho) Tea kas sellest köhateed kannatab ka teha?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saab neid kristalle kusagilt kohalikust kaubandusvõrgust ?

Tahaks kangesti proovida.

Tavalised maitsestajad minu jaoks kuidagi "lahjad"

Share this post


Link to post
Share on other sites

:-D Ma ei tea mida küll te välja mõtlesite aga naine hakkas mingit kreemi meisterdama sellest, pidavat kõhale ja nohule hea olema. :-D Edaspidist ma hetkel veel ei tea. B-)

Küsisin järgi uuesti pidavat olema sama hea kreem kui see vietnami salv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niih mul nee nüüd ka käes. Kui sinna 10ml purki pool sisse ajada ja ära lahustada siis see ei ole ju ometi tõmmatav kraam vaid tulemuseks on siis ikkagi maitsestaja? Palju seda omakorda peaks doseerima ~5%?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niih mul nee nüüd ka käes. Kui sinna 10ml purki pool sisse ajada ja ära lahustada siis see ei ole ju ometi tõmmatav kraam vaid tulemuseks on siis ikkagi maitsestaja? Palju seda omakorda peaks doseerima ~5%?

Ma panin sama koguse 100ml kohta ja tuli täitsa tõmmatav, kuid 10ml kohta küll ei oska hetkel õelda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma panin sama koguse 100ml kohta ja tuli täitsa tõmmatav, kuid 10ml kohta küll ei oska hetkel õelda.

 

See tähendab siis, et kui 10ml kanget teha... siis tuleks ca 10% panna seda baasidele juurde et saaks tõmmatav (Y)

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 tundi tagasi, kasper kirjutas:

Kas keegi oskab juhatada, kust saada kristalset mentooli ?  Kas Eestist ka kuskilt saab ?

Lihtsalt üks kvaliteetse kraami tootja (ise mentooli ei kasuta, aga selle firma taimsed õlid on küll OK) Kui aroomiteraapiaks sobib, siis (esiga)vist ka.

https://naissance.com/products/menthol-crystals?variant=31238308528205

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...