Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
walc

Isesegajate ABC

Recommended Posts

Tere

 

Nokin nina ja segan kokteile.

Alustasin 45/10/45 baasiga. Timmisin nikotiini paika ja maitset 3-4% juurde. Okei jook, aga tossu vähe...

 

Proovisin siis muuta lõpptulemust ja sain 30/7/59/4. Ikka nagu tossu vähe...

 

Kas viga võib olla baasis? On soovitada mõnda, kogemustest vms?!

 

Valem on PG/H2O/VG/ekstrakt.

 

Igasugused soovitused ja mõtted teretulnud.

Ega siis veinimeistrid ka alguses likööri ilma naljata kokku seganud...

 

terv

Martin

Share this post


Link to post
Share on other sites

10% pealt langes arvutuste kohaselt 7% peale ju (psühho)

Mis aparaadiga tossu tekitad, kasutaja walc? Mul protank 2 on võrdluses vivi novaga väiksem aurupilve tegija tõesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

10% pealt langes arvutuste kohaselt 7% peale ju (psühho)

Mis aparaadiga tossu tekitad, kasutaja walc? Mul protank 2 on võrdluses vivi novaga väiksem aurupilve tegija tõesti.

aga kuidas see 10 yldse sinna sai?

Kui pg ja vg sisaldavad vett, siis see 10 seal oleks muutumatu (psühho)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suhetega mööda panna ei ole väga võimalik. Excel teeb kogu kalkulatsiooni ära.

Ise kahtlen ka, et äkki protank2 lihtsalt ei ole nii asjalik.

Vivi teeb sooja ja mäletamist mööda natukene rohkem tossu, kuid mu vivi lekib. Peab vist hamell-i uuesti tüütama :)

 

Pigem tahtsingi teada, et mis suhtega inimesed jooke tarvitavad või ise kokku miksivad.

peleoni lehelt saab tellida 30/70 suhtes. Eile panin tiksuma sarnase suhtega endal ka arbuusid. lõpptulemus oli 23/5/68/4.

 

Hinnangu vast oskan õelda pühapäeva õhtul või nädala alguses...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mis seos on minu staažiga e-suitsetajana ja segu tegemisel?

Ma pole kunagi jooke seganud, kui just vg lisamine valmis segule ei kvalifitseeru selle alla.

Hetkel tekitab siin segadust see, et h2o on eraldi välja toodud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Just segasin Spezzilt saadud 18 mg Liqua maasika ja inawera vg-d. Panin 2.4ml 18 mg Liquat (70PG/30VG) ja 1.1ml 0 mg VG-d. Kokku siis 12,34 mg (48PG/52VG) Kanger Protank 2-ega täielik nauding. Just sobiv kurgulaks, mõnus piimjas, paks aur ja väga meeldiv maitse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No kui baaslahus on 10% vee sisaldusega, siis mismoodi see siis segadust tekitab. Juurde täiendavalt ei lisa. Lihtsalt kogu mix-ist lõpuks teatud osa jääb H2O.

 

 

Teine, natukene praktilisem probleem - keegi oskab soovitada mõistliku kohta, kust saaks 1ml süstla, 5ml süstla ja korraliku jämeda lehmanõela otsa?!

Minu 1ml süstlal hakkab skaala kaduma, raske tööd teha nii.

 

Kui PG osakaal väheneb, näiteks 20% peale, kas siis tuleb mingis osas konsentraati lisada? Näiteks kui 30/70 4% konsentraadiga jook timmida ümber 20/80 joogiks, siis kas konsentraat tuleb tõsta 6% peale, et sealt sama meki välja võluks? Or siinkohal loogika ei toimi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hetkel tekitab siin segadust see, et h2o on eraldi välja toodud.

Täpselt nii. Enda jaoks ei ole asja nii keeruliseks ajanud. Olen Inawera VPG Power Smoke'´i käsitlenud kui 50/50 baasi ja lisanud sellele Inawera VG-d. Loomuliult sisaldab ka viimane vett, aga jätan selle arvutustest välja ja loen selle enda jaoks 100-ks. Vett arvestamata teen VG70/PG30 segu. Eriti ei koti palju seal vett on, mulle sobib (esiga)

Kui PG osakaal väheneb, näiteks 20% peale, kas siis tuleb mingis osas konsentraati lisada? Näiteks kui 30/70 4% konsentraadiga jook timmida ümber 20/80 joogiks, siis kas konsentraat tuleb tõsta 6% peale, et sealt sama meki välja võluks? Or siinkohal loogika ei toimi?

Minu kogemus ütleb ka, et mida suurem VG osakaal, seda rohkem maitset tuleb panna. Ei ole arvutanud, mitme % võrra, rohkem katsetamise ja maitsmise teema. Mõni maitse tahab rohkem, mõni vähem, steepimine keerab pildi veel segasemaks ;) Eelistused kipuvad ka võrdlemisi kiiresti muutuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma segan enamiku mahlu silma ja tilkade järgi. Jändasin algul täpsete mõõtudega aga suurt vahet ei näe. Ongi iga kord maitse uudne. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veega on seda moodi, et seda võib segus leiduda kahel kujul. Üks variant on selliste molekulidega mis on vg/pg'ga hemogeensuse(vist õige sõna?) leidnud ja ei pärsi oluliselt auru kogust, teine on värselt juurde pandud vesi, mis tekitab aurustamisel suuremaid piisku mille tõttu auru ruumala saab mõneti väiksem. Samuti oleneb auru kogus suuresti ka maitseainest mis võib tajutavat auru kogust nii suurendada kui vähendada, selle kohta teaduslikku põhja ei tea(neid erinevaid aineid maitsesegude sees on ikka krdi palju).. lihtsalt oma tähelepanek.

 

Ma ise tõmban keskmiselt ~60% PG, 20% VG, 10% etanool, 4% vesi, 6% muud kemikaalid, steepitud kuni paar nädalat ja/või pikemalt raputatud või segatud. Protsendid, komponendid ja meetodid varieeruvad olenevalt tujust. Nii palju, kui minu vedelikke on kommenteeritud arvatakse, et on atraktiivse lõhnaga aga väga räiged kurgule.. njah mulle meeldib :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ise tõmban keskmiselt ~60% PG, 20% VG, 10% etanool, 4% vesi, 6% muud kemikaalid

Kuidas etanool mõjutab tossutamise kogemust, annab see midagi maitsele juurde?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maitse poolest olen tähendanud ainult, et mõnda sorti magusust võtab vähemaks. Pigem panen kurgutunde (teeb selle nö konkreetsemaks) ja auru pärast (tuleb välja ilusam :P)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tegelt hea küsimus, pole nüüd ekspert, aga kas teist keegi joob plastikpudelis õlut. Mina mitte igatahes, purgis joon lihtsalt mugavuse pärast, aga klaaspudel ülekõige. Nii ja nüüd väike nõuanne keemiast, hea on kasutada savinõu, kuna klaas on enamvähem sama asi mis savi, siis hääletan klaasi poolt. Pole olemas plastikut, mis pole lõhnatu, isegi kui meie ninad seda ei tunne ja see fakt rikkub nii mõndagi maitses, nii õlles ja ka muus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tegelt hea küsimus, pole nüüd ekspert, aga kas teist keegi joob plastikpudelis õlut. Mina mitte igatahes, purgis joon lihtsalt mugavuse pärast, aga klaaspudel ülekõige. Nii ja nüüd väike nõuanne keemiast, hea on kasutada savinõu, kuna klaas on enamvähem sama asi mis savi, siis hääletan klaasi poolt. Pole olemas plastikut, mis pole lõhnatu, isegi kui meie ninad seda ei tunne ja see fakt rikkub nii mõndagi maitses, nii õlles ja ka muus.

mina jõin kunagi Turbo diesel õlut plastpudelist (psühho)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Õlu õlleks, aga kas keegi ütleb, et aurul ja aurul on vahe sõltuvalt sellest, kas vedelik on olnud klaasist või plastikust pudelis? Reaalne vahe, mitte teoreetiline.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...