Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
Scuall

Pronks modi sund paatina

Recommended Posts

FT brass nemesis, tundus vägagi igav, tuhm ja tavaline.

Leidsin internetist teema, kuidas pronksi sund vanandada.

Vaja läheb:

tTavalist soola (võib olla segu, jäme + peensool)

Lämmastikhapet, kõlbab ka nuuspiiritus.

Klaaspurk

Traati

Mägiivari teipi või vaseliini

Väike sprei pudel n. mõned massaziõlid on sellistes aga saab ka ilma.

Kummikindaid

 

Tegevus ise näeb välja nii.

Modi osa, mida soovid töödelda, puhastad õlidest, rasvadest ja hea, kui saab üle lasta terasvillaga, kuid oluliselt ei muuda see midagi. Keermed ja sisu määrid vaseliiniga või isoleerid teibiga.

Tõmbad torusest läbi traadi (ise kasutasin 0,2 kanthalit) Ja teibid toru traadiga purki rippu, et see ei puudutaks põhja.

Nuuskpiiritust pritsid või valad modi peale, nii, et kogu töötlemist vajav pind oleks märg ja raputad peale soola.

Kui kasutad nuuskpiiritust, käi korra värskes õhus hinge tõmbamas :D Jälgid, et kogu töödeldav pind oleks soolaga kaetud, purgi põhja peab jääma ka nats lämmastikhapet/nuuskpiiritust.

Keerad kaane peale ja jätad paariks tunniks seisma. 

Vahepeal võib uuesti modi üle pritsida ja lisada soola, sõltuvalt ,,kunstiandest,,

Ägedama tulemuse saavutamiseks võib päris mitmeks tunniks jätta mod laagerduma.

Kui tulemus käes, keerad kaane maha, paned purgi jooksva vee alla ja lähed akna peale värsket õhku hingama.

Lubad naisele jäätist tuua või vikad šokolaadiga, kui vingu kogus ületab taluvuse piiri.

Tavlise nõudepesu švammiga nühid modi üle. Pedandid võivad ka poleerimis pastaga üle nühkida, kehvikud, lähevad võtavad hamba pastat.

Kui on vaha,võib ka vahaga lõpuks üle tõmmata, jääb ilusti läikiv pind.

Tulemus postita siia teemasse!

Üks pilt kah, pole just kvaliteet kaamera, kuid endal tuli päris äge!

post-1212-0-50092900-1404258746_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tumedam ikka. Kicki rõnga jätsin kontrastiks töötlematta.

Mingi suva pilt, suva foorumist aga näiteks hea, mis lõpptulemus.

photo2_zps00528552.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma olen keemias küll loll nagu lauajalg, kuid minu meelest vask ja sool ei taha omavahel reageerida, ning nuuskpiiritus hoopis lahustab vase oksiidi. Kui ma nüüd õieti aru sain, siis sa lihtsalt puhastasid vase pinna oksiidist, ning poleerimisega andsid sellele läike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Egas ta otse ei reageerigi aga ,,magic,, algab alles nuuskpiirituse lisamisega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

isiklikult olen vaske puhastanud soola-22dika-vee lahusega. leotades lihtsalt tuhm, vajadusel nyhkpoleeriga l2ikima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niisiis. Kui tahate, et tulemus säiliks, siis kindlasti vaja hiljem üle lakkida. Minul nüüd paatina kadunud vaid pronks järel ja pronksil süvendid, kus paatina asus. Tuletab natukene sepa klopsitud metalli meelde, kashju, vaid et pronks, oleks võinud SS olla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mis tõsine disinformatsiooni jagamine siin käib?!?

 

Esiteks kus on pronks ühelgi modil? Copper = Vask; Brass = Messing.

Tasuks ennast veidi rohkem harida enne kui teeb selliseid teemasid, muidugi kulub se paatina maha kui ei laki, dooh, facepalm.

 

Kui keegi tahab sellega tegeleda siis palun, korralik tutorial:

 

 

EDIT: Ja saab seda paatinat teha erinevaid värve kombineerides erinevaid kemikale, kes tahab uurib ise edasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pronks on kitsamas mõttes vase ja tina sulam. Laiemas mõttes nimetatakse pronksideks vase sulameid teiste metallidega (eripronksid), välja arvatud tsink (vase ja tsingi sulamit nimetatakse messingiks).

Tahad nokkida detailide suhtes, olgu siis sul hea päev. Kuid kui suudad teha vahet hiinast tulnud metallidel, silma järgi, siis oled tubli.

Asjad, mida kasutasin on eesti oludes lihtsamalt kättesaadavad, kui väljamaised fäncy nimetusega ained.

Korralike tutorialeid võib linkida youtubest päris palju, samas reaalselt meite oludes tehtud eriti pole.  (esiga) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma rohkem juhiks tähelepanu "väiksele" nüansile, et se paatina kulub su näpude vahel minema kui ei laki...

 

Mitte üldse ei kahtle selles kui tootja ütleb, et on vask või messing, why the bullshit? It's not claiming to be gold :P

 

Ammoniaak ja sool on fäncy nimetusega ained? Damn... (facep)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ei lakkinud, kulus maha ja asjaga rahul, omapärane nüüd.

Paraku, pole kõik kirkad kriidid, seega maakeeli seletamine ehk asjaette. So no offence.

Share this post


Link to post
Share on other sites

None taken. Loodetavasti suutsime tõsta teema uuele tasemele ja keegi tulevikus leiab kasu :D

Kui ma vask mod'e kasutaks siis läheks kindlasti seda teed, likvideerib vasehaisused näpud ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Endal, tulevikus plaanis hollow copper mod võtta. Seega su asjakohane post, et likvideerib vasehaisu, on igati asjakohane!

Share this post


Link to post
Share on other sites

mingit clear/matte lakki võib lihtsalt niisama ka kasutada, karestad ära, lased paar kihti peale ja voila, näpud ei haise enam. valida õige lakk ja ei tohi unustada katta keerme osa...


endal fuhattan läheb laki alla, pain in the ass muidu.

 

EDIT: kui mod'i puhastab/karestab enne lakki lateks näpuotsa, muidu on kohe plekid peal ja näha laki alt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...