Jump to content
E-sigareti foorum
vilistaja

BLOGI. Vilistaja vapeimise maailmas

Recommended Posts

Hei

 

Mõtlesin, et ka siin foorumis võiks olla ka eraldi topic blogidele, aga kuna seda veel ei ole siis teen lihtsalt siia uue teema. Miks?

Põhjus lihtne, 3 nädalat tagasi ei teadnud ma veel e-sigarettidest mitte midagi peale selle, et oli sõbra oma 2 korda proovinud. Tahan nüüd jagada oma teekonda selles maailmas, et mõnel uuel alustajal oleks elu võib-olla natukene lihtsam. Lisaks ka endal hea ühest kohast märkmeid lugeda oma tehtud coilide kohta ja maitstud vedelike kohta.

 

Suitsu mees sai minust kunagi alakana 10-12 aastat tagasi, täpset aega enam ei mäleta millal stabiilselt pakk taskus hakkas olema, aga umbes sinna vahemikku ta jäi. Viimased paar aastat olin keeratava tubaka peal, algul käsitsi rullimiseks mõeldud, hiljem juba kangem piibu tubakas. Päris ahel suitsetaja pole olnud kui välja arvata need mõned peo õhtud, kus 2 pakki läinud ja mõtled "Kurat kus ma suitsu juurde saan". Igapäevane taks oli kuskil 10-15 pläru päevas. Paar kuud tagasi proovisin sõbra e-sigaretti ja kuna ma maitse pärast ka vesipiibu fänn, siis meeldis mulle ka see. Nüüd 3 nädalat tagasi tegin oma ennelõunase suitsu ära ja läksin poodi süüa ostma. Kassast välja astudes vaatas millegi pärast mulle vastu maagilise auraga Nicorexi pood, nii ma sinna sisse astusingi. Kuna ma loomult emotsionaalsete ostude tegija, siis 15min hiljem jalutasin sealt samast välja esimese väikese akuga ja CE4 aurustiga e-sigaretiga, lisaks võtsin veel 18mg Cola vedeliku ka. Ei saa just öelda, et oleksin alustamiseks parima valiku teinud, aga kuskilt peab ju iga uue asjaga tutvust tegemist alustama. Igal juhul pärast seda olen rullinud omale ühe tubakaga nikotiini pulga, seda imenud 3 mahvi, mõelnud et pask ja ära visanud.

 

Tänaseks päevaks on mu igapäevasteks kaaslasteks Vision spinner II, Kangertech Protank 3 mini, Evod ja T3s. Korralik teivas nagu ühes teemas öeldud oli, hea ülekäigurajal võtta clerost kinni ja punane spinner autojuhile stopp sauana ette panna :D.

 

Vedelikest läbi tõmmatud Nicorexi Cola ja Mustikas ning sahtlis seisavad ja on tarbimisjärjekorras:

Liqua õun, viinamari, cola, vanilje, marja mix, tiramiisu, kirss, 

Hangseni arbuus, red energy ja cola.

Inawera kirsi-brändi.

 

Eks lähipäevil kirjutan milliseid vigu veel alustades tegin, mida oma vedelikest maitsnud olen ja mida neist arvan, mis coile juba ise keeranud olen ja kuidas välja on tulnud ning üksjagu muud ka. Näiteks sellest kuidas ei ole mõtet pärast RDA videode vaatamist oma eGo pulgast üritada sama tulemust välja pigistada. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vahepeal veidikene juttu juurde, miks ma algust tegin e-sigaretiga just nii nagu ma seda tegin. Kuna ma asjast suurt midagi ei teadnud, siis võtsin spezzi lehe lahti ja üritasin sealt mingi komplekti kokku panna, sest esimese hooga tundus, et stardikomplekt pole väga kvaliteetne ning tulemus oli phm see, et võttis põhja alt ära :P. Teadsin, et akut on vaja, võtsin lahti akude lahtri, pooltel mingid korpused ümber teistel jälle mitte, mingi 510 ja eGo keerme teema WTF?! :S. Okei pohhui segane ja vaatan mis seal veel on ja jälle tuleb clerod, coilid ja MOD-id, midagi ei saa aru mida mul siis alustamiseks vaja on. Eriti veel kui MODid näevad välja üsna sarnased nagu mingid akud, ühesõnaga f*ck this s*it, liiga segane. Nii ma siis kohapealt poest mingi junni ostsingi. Oleks võinud ju netist uurida ka, aga olen selle kohapealt suht laisk ja eelistan asju näppida, sest nii saan asjadest paremini aru.

 

Alles ise kasutades sain aru, millest see junn koosneb ning väike kirjeldus kuidas mina asjadest aru saan.

Alustamiseks pole vaja muud teada kui:

Clero - Paak kuhu käib sisse vedelik, ning moodustab juba phm esimese poole e-sigaretist. Clero sees on küttekeha, mis aurustab seda vedelikku ehk coil.

 

Coil - Cleros olev küttekeha vedeliku aurustamiseks. Viimane võib olla nii eraldi vahetatav, kui cleroga koos kuluosa, kuigi mulle tundub, et eraldi vahetatavad on parem valik. Teoreetiliselt ei ole need mõeldud ka ise ümber ehitamiseks, aga saab seda väga edukalt ikkagi teha ja mul vähemalt oma katsetuste pealt tunne, et võimalik saada parem tulemus, kui tehase coiliga. Miks ütlen, et võimalik? Selle pärast, et minu esimesed katsetused olid küll sellised, et kord ei saanud normaalset tossu, siis õhu läbi tõmbamiseks vaja kops phm vaakumisse lasta järgmine kord alguses kõik ilus 3 mahvi edasi juba korralik kärsakas jne.

 

Aku - Noh toiteallikas clerole tundub lihtne, aga miks on müügis osad akud, mida ei tundu et saaks kinnitada kuhugi. Sellega ei tasu oma pead vaevata alguses, kui esimene e sigarett käes jõuab suht ruttu kohale miks need müügis on. Seega alguses kui akul nupp ja keere küljes võiks olla alustuseks õige asi.

 

Kui mõni uus alustaja seda loeb siis minu soovitus:

http://spezz.ee/et/spezzee/190-vision-spinner-ii-1600mah.html

ja

http://spezz.ee/et/clearod/102-kangertech-mt3s.html

lisaks siis mingi vedelik ja tossutamine võib alata.

 

Pole kindel, kas minu soovitus just kõige parem, sest sellel teemal võib ilmselt vaidlema jäädagi, kuid kindlasti on see kooslus kindla peale minek ning kordades etem kui kuskilt poest ostetud komplekt.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saan täitsa aru kui kuskilt kuulsin, et aurutamine võib muutuda tõsiseks hobiks, mitte enam lihtsalt suitsu aseaineks. Ikka uskumatult hea tunne on, kui modifitseerid midagi ja selle tulemusel saad jälle maitset ja auru juurde.

 

Seekordne muutus oli õhuavade suuremaks puurimine. Huvitav kas ma ainukene kelle meelest originaal Evodi ja T3-e tõmme on liiga raske? Igal juhul käisin kõik õhuavad üle 1mm puuriga, mis alguses olid vist 0,8mm. Olen tulemusega väga rahul, endiselt takistus õhu liikumisel olemas, aga enam pole tunnet nagu sikutaks kopsu vaakumisse. Auru sain ka kenasti juurde, maitse kohapealt ei oska hetkel öeldagi tundub enam vähem sama või natukene parem, aga kui siis tõesti marginaalselt. Homme värske suuga on võib olla paremini tunda.

 

Tegin ära ka mech modi tellimuse:

http://e-suits.eu/topic/3006-esimene-mech-mod-okei-tellimus/

Muidugi loll nagu ma olen unustasin sisse panna 510 --> eGo ülemineku, nüüd peab leiutama hakkama kust ja mida veel tellida vaja, et see ka sisse sokutada, sest mingit 1 eurist vidinat üksikult tellida tundub küll suht mark.

 

Kerge ärevus sees ja peaks homme pakiautomaati jõudma, loodan õhtul suurest uudishimust ennast mitte üle tõmmata :D.

 

Pabistan muidugi selle pärast, kas mul on ka vedelikku mida sellest Magmast tõmmata. Alustasin 18mg vedelikega, mida sai millegi pärast hangitud hulgi ja nüüd juba tunnen tavalise cleroga, et võiks olla tsipa lahjem. Õnneks õnnestus tellida ka mõned lahjemad vedelikud ja vast saab lahjendada. Sellega seoses, kas keegi on kangemat vedelikku lihtsalt puhta baasiga lahjendanud, et öelda mis vahekorda saab veel kasutada nii et maitse täitsa ära ei kaoks?

 

Katsun kindlasti oma esimesed Kayfuni ja Magma coili ehitamised salvestada ja tulemusi jagada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sellega seoses, kas keegi on kangemat vedelikku lihtsalt puhta baasiga lahjendanud, et öelda mis vahekorda saab veel kasutada nii et maitse täitsa ära ei kaoks?

 

Mina näiteks kõik 1,2% vedelikud segan VPG baasiga pooleks. Maitse on piisav, muidu oleks liiga vänge minu jaoks. Kasutan siis Kaifun Lite-i ja Deltat ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Olen valmisvedelikke kolme osa VG 0mg seganud. Maitse olemas, aga sõltub ka seadmest. Mechid on igati toredad asjad aga kui mugavus oluline, soovitan miskit uut reguleeritavat võtta. Valik võtab silme eest kirjuks, juutuub abiks. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saan täitsa aru kui kuskilt kuulsin, et aurutamine võib muutuda tõsiseks hobiks, mitte enam lihtsalt suitsu aseaineks. Ikka uskumatult hea tunne on, kui modifitseerid midagi ja selle tulemusel saad jälle maitset ja auru juurde.

 

Seekordne muutus oli õhuavade suuremaks puurimine. Huvitav kas ma ainukene kelle meelest originaal Evodi ja T3-e tõmme on liiga raske? Igal juhul käisin kõik õhuavad üle 1mm puuriga, mis alguses olid vist 0,8mm. Olen tulemusega väga rahul, endiselt takistus õhu liikumisel olemas, aga enam pole tunnet nagu sikutaks kopsu vaakumisse. Auru sain ka kenasti juurde, maitse kohapealt ei oska hetkel öeldagi tundub enam vähem sama või natukene parem, aga kui siis tõesti marginaalselt. Homme värske suuga on võib olla paremini tunda.

 

Tegin ära ka mech modi tellimuse:

http://e-suits.eu/topic/3006-esimene-mech-mod-okei-tellimus/

Muidugi loll nagu ma olen unustasin sisse panna 510 --> eGo ülemineku, nüüd peab leiutama hakkama kust ja mida veel tellida vaja, et see ka sisse sokutada, sest mingit 1 eurist vidinat üksikult tellida tundub küll suht mark.

Julgen arvata, et seda 510-ego adapterit vaja ei lähe - kui RBA/RDA ehitamine käpas siis Evodit ja T3'e enam näha ei taha ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Huvitav kas ma ainukene kelle meelest originaal Evodi ja T3-e tõmme on liiga raske? Igal juhul käisin kõik õhuavad üle 1mm puuriga, mis alguses olid vist 0,8mm.

Raske on tõmme siis kui coil on umbne. Ülepuurimisega saab küll õhuvoolu kergemaks, aga tossu kogus väheneb kuna vedelikku imeb peale vähem.

 

Sai ka kunagi prooviks puuritud kuid hiljem lendas see clearo prügikasti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Raske on tõmme siis kui coil on umbne. Ülepuurimisega saab küll õhuvoolu kergemaks, aga tossu kogus väheneb kuna vedelikku imeb peale vähem.

 

Sai ka kunagi prooviks puuritud kuid hiljem lendas see clearo prügikasti  :)

Ei oska kommenteerida väga, mina sain igal juhul auru märgatavalt juurde.

 

 

Minu mudru jõudis kohale :). Esimesed katsetused kayfuniga tehtud ja olen mega rahul.

 

Pean mainima, et see aku poole kokku panek oli tõesti paras pusle, umbes tund aega läks ja lõpuks vaatasin veel videost abi ka. Jama oli selles, et kuidagi ei taibanud ära kuidas lüliti täpselt töötab ja patakas jäi pidevalt loksuma või siis ei olnud võimalik lülitit vajutada. Aitas lüliti kontakti veidikene üles keeramine ja töötab. Ainukene asi mille kallal võiks nuriseda on, et lüliti võiks käia sujuvamalt, samas kuna võrdluskogemus puudub ei oska öelda ka võib olla peabki nii olema. 

 

Aga nüüd hea poole peale. Esimeseks katsejäneseks sai Kayfun, kuhu sisse sai 0,32mm kanthal ümber 2mm kruvikeeraja ning 10 keerdu. Takistust tuli 1,4 oomi. Kicki keerasin heaga põhja kohe ära, aga hakkan nüüd vaikselt maha timmima vaatan mis juhtub.

 

2014-09-12%2016.42.15.jpg

 

Õpetust ise kirjutama ei hakka, sest see tuleb videost palju meelelahutuslikumalt ja detailselt. Mul siis esimene variant.

https://www.youtube.com/watch?v=z7o7RFoTtw0

 

Spezzil oli ilmselt õigus, et seda 510 to eGo üleminekut vaja pole. Ma ei saa öelda, et see seade auraks rohkem kui ma harjunud olen (proovisin muidugi õues, kus aur kohe laiali lendab), kuid võreldes mingi Evodi või T3-ga on aur ikka mõnusalt paks, soe ja maitsekas. Paaki läks siis katsetamiseks Liqua Arbuus 12mg.

 

Järgmine samm on esimesed katsed RDA-ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nupu sujuvuse kohalt - kui miskit grafiitmääret pole siis aitab ka see kui hariliku pliiatsiga tiba sinna sisse sirgeldada, kus need tasapinnad kokku puutuvad/hõõrduvad - läheb oluliselt paremaks ;)

Küll aga tuleb arvestada, et seda grafiiti pudeneb sealt kasutamise käigus välja ja see määrib (N)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coili võid teha nii et otsad lähevad alt mitte pealt.

Idee järgi vist peakski nii olema, aga kuidagi väntsutamise ja sättimise käigus juhtus nii. Järgmist proovin kindlasti paremini teha.

 

 

Nii nüüd ka Magma RDA katsetatud. Väga ei viitsinud mõtlema hakata ja läks sisse samasugune coil nagu kayfunisse, tulemus minu jaoks super. Väga väga tugev maitse Liqua cappuccino 9mg mahlaga. 

 

Kellegil ideid mis builde peaks veel katsetama hakkama? Kuidas keegi sarnase setupiga häid tulemusi on saanud?

 

Kayfunil keerasin ka veits võimsust maha tulemus läks isegi minu jaoks kuidagi meeldivamaks, oleks nagu mahedam veits ja jällegi maitset natukene juures.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...