Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
manjana

TC ilma niklita

Recommended Posts

Nikli probleemidest on siin räägitud ja praegu üle kordama ei hakka. Kui vaja võib ka korrata muidugi.

Palju infot TC traatidest leiab siit ja siit.

 

Aga oma kogemustest - millalgi suvel läksin üle täielikult titaantraadile, mis oli minu jaoks niklist pisut parem valik. Nii maitse kui töötamine traadiga on meeldivamad. Peamiseks probleemiks titaaniga oli selle kiire mustumine, millega koos kadus ka maitse suuremalt. Niisama puhtaks kui uus mina seda ei oska teha.
Kõvasti põletada ei tohi ja kerge kuuma andmisest palju kasu ei ole. Jämedama traadi saaks ilmselt puhtaks dremeli otsa keeratud peenema pronksharjaga. Mida mul pole. Hambahari eriti puhtaks ei võta.

 

Nüüd siis - eile sain kätte  NiFe48 AWG25(0,45mm) single ja AWG27(0,35mm) dual coilidele. Tellisin zivipf.de-st.

Ja ongi parem traat, vähemalt siiani tundub nii.

Maitse tundub puhtam ja samas pisut nõrgem kui titaaniga. See võib olla muidugi ka mod-i seadetest.

Ilus läikiv, peen pole liiga vedel ja jäme liiga kange. Mustust siiani kogunud ei ole.

Veel ei tea, kuidas kontaktcolid käituvad aga dry-burni väidetavalt kannatab.

 

KP60-ga kasutan nikli reziimis, kuna selle praeguse softiga saab vaid nikli Tr-i (Temperatuuri takistuskoefitsent) muuta. See kruvitud alla 0,00040 peale, mis peakski olema selle traadi Tr Zivifp andmetel. Single 3mm coil tuli mul 0,21 oomi ja dual 2,5mm 0,16; 7 keeruga.

Vatti hakkas kuivalt põletama 230C juures, praegu aurutan 215C-ga, aga võiks ka tõsta pisut, kui kuumemat tahaks.

 

Need siis on minu muljed. Tahaks ka teiste omadest kuulda..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mina ootan nii 316 kui ka 317 roostevabast traati, kusjuures 317 sisaldab rohkem niklit ja muud jama, aga eks näis kumb paremini töötab.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Täna saabus SS 317L - 0,35mm ja tellisin algselt 10m rulli aga tuli üllatusena 25m rull 8-)

2,5mm varda otsa 9 keeret ja tulemuseks 0,60Ω. DNA200 softis curvid seadistatud 317 traadile ja default temperatuuriks määrasin 410F.

200watiga ei ole veel saanud kärsakat ja toa kisub kenasti siniseks. Kästi rõdule kolida oma kolaga tossama (kick)

 

Traat ise ei ole nii puine kui kanthal ja suhteliselt mõnus on coile teha sellest traadist. Väidavad, et ss coil ei lähe nii mäduseks kui teiste traadiega aga hetkel kogemused puuduvad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kas seda SS traati saab ainult nende modidega tõmmata millel on SS reziim olemas? Või kannatab ka Ni või Ti reziimis tõmmata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

NiFe48 kannatab nii Ni kui Ti moodis muide (omadused jäävad vahepeale).

Ja muideks ka see on roostevaba teras ;)

Tegin nüüd kõigile RTA-dele koilid nagu vanasti - dry burn ja keraamilised pintsetid kolukastist välja jälle. Tegin kontaktcoilid (kokku surutud koilid :D )

-> väga head tulid, 5+ :idea:

 

Kui keegi teab kedagi kes teab kedagi kes teab kinnitada, et NiFe traati ei tohi kuivalt põletada, sest tulevad hirmsad ja mürgised ained - andke nüüdkohe märku... :arrow: :arrow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm..

sulamite omadused ei võrdu tavaliselt nende komponentide omaduste summaga

ülalviidatud e-cigarette-forum.com teemas naerdi selline kahtlus välja..

mis ei ole muidugi mingi näitaja iseenesest. Aga et sepad traadile julgelt tuld annavad, arvasin et ohtu pole

mõnd Metallurgi pole foorumis siin? :)


Ahjaa - selline asi tuli veel meelde- nikroomi on ju kasutatud kaua juba. Selles on niklit 60 - 80% leidsin

Selle osas pole keegi ohtu avastanud siiani? Dry burn on OK?

NiFe48 sisaldabainult 52% niklit muidu..

Dicodes' Resistherm 70%

Ei suuda leida ka viimase ohtlikkuse kohta .. (võibolla saksa keeles leiaks, aga see on mul kehv muidu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nii, kuna ma TC teemal suht algaja, siis targad SS316 kasutajad, üks küsimus teile.

Kas see ongi normaalne käitumine, et kui mul on näiteks SS316 coil, mis takistuseks näitab alguses 0,58ohmi ja töötab suht okeilt 35W ja 205 kraadi C juures, siis peale poolt tundi uuesti vape'ima hakates on takistus kukkunud 0,52ohmi juurde ja mod peksab nuppu vajutades kohe piirajasse? See juhtub isegi siis, kui olen taksituse lukustanud 0,58 ohmi peale. Kas ma peangi iga kord, kui vapeda tahan, hakkama selle junniga mässama niikaua, kui ta jälle suvatseb 0,58 näidata. Peale seda muidugi asi jälle toimib kuni järgmise korrani.

Mod on Evic VTC Mini, tank on Cubis, kui see midagi peaks mõjutama. Vaatasin, et Reuleaux RX-200 toimib sama idiootselt. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piirajasse paneb sp, et takistus tõuseb aparaadi arvates liiga palju, ehk lisa 0,06 oom. (nikliga mul selline kogutõus ongi)

 Miks takistus kõigub nii, ei oska öelda. Proovi uus coil teha äkki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piirajasse paneb sp, et takistus tõuseb aparaadi arvates liiga palju, ehk lisa 0,06 oom. (nikliga mul selline kogutõus ongi)

 Miks takistus kõigub nii, ei oska öelda. Proovi uus coil teha äkki

ma saan aru jah, miks ta piirajasse peksab, aga ei saa aru sellest, miks ühele väärtusele lukustatud takistus aja jooksul muutub nii, et uuesti kasutama hakates ei küsita, kas tegemist on sama või uue coiliga. Mod võiks ka ju aru saada, et lukk on 0,58 peal ja nüüd on 0,52, võiks nagu uued algväärtused võtta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui lukk oleks endiselt 0,58 peal ja coil 0.52, siis ta pigem jääkski kütma. Kui kohe piirajasse paneb, siis tähendab, et ta on selle madalama peale lukustunud (pluss coil tõenäoliselt ikkagi 0,58). Miks? Ei tea, äkki kruvid üle käia ja veenduda, et keerud üksteise või kambri vastu ei puutu? 510 puhas ja korralikult kontaktis? Firmware on uusim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui lukk oleks endiselt 0,58 peal ja coil 0.52, siis ta pigem jääkski kütma. Kui kohe piirajasse paneb, siis tähendab, et ta on selle madalama peale lukustunud (pluss coil tõenäoliselt ikkagi 0,58). Miks? Ei tea, äkki kruvid üle käia ja veenduda, et keerud üksteise või kambri vastu ei puutu? 510 puhas ja korralikult kontaktis? Firmware on uusim?

Cubisel tehasecoil, modil peal viimane fw. Praegu paistab toimivat, keerasin vahepeal muu clearo otsa, siis küsis uue coili küsimuse. Siis kui cubise uuesti otsa keerasin, küsis uuesti coili kohta. Lukustasin ära ja nüüd takistus pole enam muutunud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul ka samade seadmetega aegajalt sama jama. On aidanud lukk, clearo maha ja vajutada power nuppu, siis clearo peale ja uuest vajutan power nuppu. Peale seda lukustan ja takistus jääb pidama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...