Jump to content
E-sigareti foorum
Speal

E vedeliku valmistamine

Recommended Posts

Ja mida sa ennem tõmbasid?
VG/PG vahekord?
Kiiremaks steepimiseks viska mahl ca 2h 50c vette ja loksuta vahepeal.
Aga jah erinevatel maitsestajatel ja ka ühe tootja siseselt on nö erinevused.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mida sa ennem tõmbasid?

VG/PG vahekord?

Ennem tõmbasin kõike! xD dekang(coffee), nicorex(arbuus, red energy, mentool), invape(põldmari), inawera, liqua(cola) ColinsS(vanilli, kirss)

 

Kõigi eelduste kohaselt on enamus nendest 70pg/30vg?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vat mentooli maitsestajat ostagi juurde siis kannatab ka neid teisi tõmmata (Y)

Mul mingi 8ml nicorexi mentooli vedelikku alles kuna see on nii kange, et ei kannata tómmata. Teoreetiliselt peaks see ka kõlbama sinna juurde segamiseks? Teistele valmis maitsetele panin ka paar tilka mentooli vedelikku hulka ja väga hästi toimis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mentool abiks jah,mul sõber paneb mitu nädalat sama vattiga ei tunne ta mingit kõrvalmaitset peale mentooli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ennem tõmbasin kõike! xD dekang(coffee), nicorex(arbuus, red energy, mentool), invape(põldmari), inawera, liqua(cola) ColinsS(vanilli, kirss)

 

Kõigi eelduste kohaselt on enamus nendest 70pg/30vg?

pg/vg suhte muutus muudab ka palju mahla olemust ja maitset.

PG on tugev maitse kandja.

50/50 survival baas ja capella juicy orange.

 

Muidu lasin seista paar päeva ja pole paremaks läind. Ei julgegi rohkem valmis segada hetkel, ootan siis nädal vms ja vaatan kas maitse on paremaks läind.

 

 

Keegi mingeid retsepte oskab soovitada?

 

Olemas on:

 

50/50 survival baas

Capella juicy orange

Capella sweet strawberry

Capella double watermelon

 

 

Annab nende maitsetega midsgi normaalset kokku kompunnida?

Kas kõiki neid maitseid kokku tasub segada? Kannataks selline vedelik tõmmata?

Pead proovima mis kokku sobib ja mis sulle meeldib :D.

Seda ei oska sulle keegi ette öelda. Puhas katsetamise teema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

omal sama surivali baas,maitseks capella cranberry.Sai tehtud 6 ja 10 protsenti,soojendatud ja loksutatud.Järgmisel päevl proovisin,jube keemia.Homme saab 7 päeva,tõmmata kannatab aga tahab veel seista

Share this post


Link to post
Share on other sites

50/50 survival baas ja capella juicy orange.

 

Muidu lasin seista paar päeva ja pole paremaks läind. Ei julgegi rohkem valmis segada hetkel, ootan siis nädal vms ja vaatan kas maitse on paremaks läind.

 

 

Keegi mingeid retsepte oskab soovitada?

 

Olemas on:

 

50/50 survival baas

Capella juicy orange

Capella sweet strawberry

Capella double watermelon

 

 

Annab nende maitsetega midsgi normaalset kokku kompunnida?

Kas kõiki neid maitseid kokku tasub segada? Kannataks selline vedelik tõmmata?

 

 

Mul ka paar capella maitsestajat, Sweet strawberry segasin vist 6%, solgutasin soojas vees, loksutasin ja mässasin, mingi imelik maitse on, õige asi küll ei olnud.. Panin kappi ära, nädala lõpus proovin uuesti. 

Chocko mint tegin 7%, see on täitsa okei peale päevast seismist. Ehk läheb veel paremaks..

 

 

Mul sõber ütles, et proovi kindlasti Pink Spoti viinamarja maitsestajat.. Kust seda saaks? :)

 

Keegi võiks veel anda nõu, mis maitsestajad teile meeldivad, millel on puhas, ehe maitse jne.. (Y) Olen ka algaja ja avastaja segamise maailmas :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

No nii, segasin ka oma esimesed vedelikud kokku ja capella juicy orange maitsestajaga tõmmatavat asja küll ei saa...

Ei saa aru mis valesti teen või mis sellele veel lisama peaks, et sellist rõvedat kuiva keemia järelmaitset ei jääks?

Ei saa ka aru kas see imelik kuiv maitse on äkki hoopis baasi maitse? Et äkki panen liiga vähe maitsestajat? Kuigi proovisin 10ml kohta 0.5ml maitsestajat ja 1ml maitsestajat... Igatipidi mingi imelik järelmaitse. Ei ole nagu sellist puhast maitset nagu poevedelikkudega.

 

On kellegil kokkupuuteid selle maitsestajaga? Oskate ehk soovitada mingeid lisandeid mis aitaks parema lópptulemuse saavutada?

0,5ml Capella maitseid minuteada jääb lahjaks. Samas keemia maitset rohkem maitsestajat ei eemalda. 

Kas puhast baasi oled proovinud tõmmata? Kui sellel on kuiv imelik maitse, siis süüdlane käes. 

Capellal ka enam-vähem rusikareegel on 10% ehk 10ml kohta 1ml maitset. Aga kui maitse ei meeldi, siis ega seal eriti sitast-saia ka ei vorbi. Mentool ainsana "aitab" :D

 

 

50/50 survival baas ja capella juicy orange.

 

Muidu lasin seista paar päeva ja pole paremaks läind. Ei julgegi rohkem valmis segada hetkel, ootan siis nädal vms ja vaatan kas maitse on paremaks läind.

 

 

Keegi mingeid retsepte oskab soovitada?

 

Olemas on:

 

50/50 survival baas

Capella juicy orange

Capella sweet strawberry

Capella double watermelon

 

 

Annab nende maitsetega midsgi normaalset kokku kompunnida?

Kas kõiki neid maitseid kokku tasub segada? Kannataks selline vedelik tõmmata?

Suhtkoht lihtsa segu saad - 10ml kohta 0,75ml maasikat + 0,75ml arbuusi. Apelsin jäta välja. Apelsin on väga õrn teema kõikide maitsestajate tootjate tagatubades - no ei osata seda toota lihtsalt :D

 

 

omal sama surivali baas,maitseks capella cranberry.Sai tehtud 6 ja 10 protsenti,soojendatud ja loksutatud.Järgmisel päevl proovisin,jube keemia.Homme saab 7 päeva,tõmmata kannatab aga tahab veel seista

See jube keemia maitse lahjeneb tõesti ajas, kuid ega ta imeliseks taevamannaks suure tõenäosusega ei muutu kunagi. Lihtsalt mõne maitsega ongi sedasi lihtsalt.

 

 

 

Ma teen mop maitsestajast koksi ja hommikul juba väga ok     8-)

Vot Calipitter näiteks ajas paraneb ja nädal vana on midagi hoopis teist, kui 1-3p. Kuu vanast ma ei hakka rääkimagi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul oli Walci kokteili konsentraadiga sama jama. 
Nii inawera kui esigi baasiga meeletu seebimaitse. Seisis, loksutasin, soojendasin, laulsin ja tantsisin. 
Aga tolku ei miskit. 

Siis võtsin kätte, segasin uue baasi, lisasin maitset 20%. 
Seebikas. 
Võtsin 20% valmis vedeliku ja segasin pisikese koguse 10% ja 15%  
Maitse juba väga hea...

Lõpuks jõudsin sellise optimaalselt hea maitseni. 10-13% koguse kohta. 


Järeldus..... 
Liigapalju maitset pole igakord hea :)

Eks see oleneb paljustki ka sellest kuidas tõmbad ja millega tõmbad. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nonii

 

Lisasin oma segatud vedelikule paar tilka nicorexi mentooli vedelikku ja asi läks jumala heaks! :D sweet strawberryl kadus kohe häriv maitse ära ja on tunda mõnusat jahedat maasika maitset. Arbuus ka mõnus, aga no sellest apelsiinist ei saand ikka mingit asja :S segasin kohe algul suure hurraaga 20ml apelsini vedelikku, eeldades et see on just kõige parem kuna maitsestaja lõhn on jumala hea :D nüüd pole sellega midagi peale hakata. Peaks vist baasi lisama ja maasika maitsestajaga apelsiini maitse ära peitma, mentooli ka törts hulka ja siis ehk kannatab tõmmata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul oli Walci kokteili konsentraadiga sama jama. 

Nii inawera kui esigi baasiga meeletu seebimaitse. Seisis, loksutasin, soojendasin, laulsin ja tantsisin. 

Aga tolku ei miskit. 

 

Siis võtsin kätte, segasin uue baasi, lisasin maitset 20%. 

Seebikas. 

Võtsin 20% valmis vedeliku ja segasin pisikese koguse 10% ja 15%  

Maitse juba väga hea...

 

Lõpuks jõudsin sellise optimaalselt hea maitseni. 10-13% koguse kohta. 

 

 

Järeldus..... 

Liigapalju maitset pole igakord hea :)

 

Eks see oleneb paljustki ka sellest kuidas tõmbad ja millega tõmbad. 

Mis suhtega baasiga üldse tantsisid? Mul on peaaegu et PG-vabad segud. Kui sa tegid 50/50 segule seda näiteks, siis ofc overkill :)

Ega maitse üle vaielda ka - antakse ikka hollika ees kümpi  (Y)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inawera oli 50/50 

esig peaks olema kuskil 70/30 

Nojah. Paneme nüüd 1+1 kokku.

Mina tegin 15/85 baasile.

21% maitset + 15/85 segu 100ml kohta teeb lõpptulemuseks 12,75+21=ca33...34PG/66...67VG

Sa proovisid 20% maitsele 50/50 segu (ja 70/30) ning said lõpptulemuseks....(trummiplõrin) 60/40 (ja 76/24) segud....

 

 

TEades, et PG kannab maitseid edasi ka palju paremini, siis ei saa väga nagu võrrelda, et overkill. 

Ma ei soovitaks 100PG-le ka 20% maitset lisada :P 

 

Aga vähemalt hea, et asi laabus ja leidsid sweetspoti. Minu soovituslikud %-did kehtivad ikka sarnasele baasile, mitte vastupidi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tegelikult võiks teha eraldi teema mahlade segamisest.Algaja küsib ja doktor walc vastab,ilma naljata.Arvan,et paljudele oleks abiks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuidas lahendada dry hit probleemi? Mu oma segatud vedelikud nii kuivad, et paha hakkab. Üks mahv ja kohe kurk ning nina täiesti kuivad. Kas destilleeritud vee lisamine aitaks? Kui jah siis millist destilleeritud vett osta? Kas 5L kanister "fixus destilleeritud vesi" kõlbab? Või peaksin apteegist ostma?

 

/Kust osta "Ethyl Maltol" ja mis selle Eestikeelne nimetus on?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dry hitiks loetakse ikka seda, kui wick vedelikust kuivaks jääb ning koleda kärsaka sulle otse kurku annab.

Sinu kirjeldatud värk, et tõmbab kurgu jube kuivaks, tundub mulle kui liigse nikotiinisisaldusega vedeliku kasutamine. Vähemalt mul oli küll täpselt sama asi, kui regulaarse 3mg vedeliku asemel 12mg vedelikku tõmbasin. Samuti teeb sama liiga suur PG osakaal vedelikus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuidas lahendada dry hit probleemi? Mu oma segatud vedelikud nii kuivad, et paha hakkab. Üks mahv ja kohe kurk ning nina täiesti kuivad. Kas destilleeritud vee lisamine aitaks? Kui jah siis millist destilleeritud vett osta? Kas 5L kanister "fixus destilleeritud vesi" kõlbab? Või peaksin apteegist ostma?

 

/Kust osta "Ethyl Maltol" ja mis selle Eestikeelne nimetus on?

Ma võin sulle EM-i anda, kui väga vaja. Ei kulu seda palju. 

 

Dryhit-i probleemi lahendamiseks peaks ikka enne coili teema lahti mämmutama. Uuri välja, miks vedelik siis coilini ei jõua. Kas tehniliselt sitt lahendus või kehva vatt vms.

 

1L dest vett apteegist ei ole suur risk ja sms-laenu vääriline väljaminek.

Mis sa ikka selle destilleeritud veega eputad, mina olen VG vedeldamiseks kraanivett kasutanud.

Sa ka karastatud Eesti Mees :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tegelikult ei ole suurt vahet, sest veibid ju auru ja kopsu jõuab seesama veeaur, mida sa muidu aurutad destvee saamiseks potis vms. Ainus, mis muutub, on vees leidunud soolade ladestumine coili, aga coili eluiga nii või teisiti lühike.... Ise kasutan keedetud allikavett, mul seda jagub :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aam no sellest ma ei teadnud midagi, et dry hit tähendab seda kui vedelik ei jõua wickni. Igaljuhul mul lihtsalt jõle kuiv see aur ja kuivatab kurku. Kas vee lisamine aitab seda fixida?

 

/Liigses nikotiinis ei tohiks proble olla, sest algusest peale 12mg tõmmand.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui mahlas on 5-7% vett, siis need sadestunud soolad(rahvakeeli katlakivi) küll erilist rolli ei mängi, coili suremise põhjus on ikka muu sodi, mis sinna koguneb.

Ja mis seda "karastatud Eesti mees" väidet puudutab, siis kas need kes ei julge VG lahjendamiseks kraanivett kasutada viskavad saunas ka dest veega leili? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...