Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
kasper

Premium VS tavalised mahlad

Recommended Posts

Miks on mõnedele vedelikele lisatud tiitel "premium" ? Turundusnipp ? Kas on nad millegipoolest paremad kui mitte "premium" vedelikud ?

Või on kogunisti mingisugune a la Michelini tärnide süsteem restoranidele  mängus? Kes seda korraldab ?

Vabandan kui on OT, aga mind huvitaks mida ma pean eeldama lugedes vedeliku nimest/kirjeldusest  premium klassi vedelik ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ot

 

 

Eks turundusnipp ole. kindlasti on ka kvaliteetsemat kraami premium nime all, aga maitsemeeled erinevad. Mõne preemium on hullek kui hiina keldri x jook.  Olemas ka premium viinad, aga lauakas on ikka kõige parem   (psühho)

Nii et võta siis kinni    (esiga)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eks teemaks see, et tegemist on esiteks kokteilidega, mitte lihtsalt näiteks "maasikas". Teiseks tehakse tööd rohkem, et see kokteil just nii maitseks, nagu peab. Lastakse laagerduda. Kasutatud toorained valitakse võimalikult head ja lõpuks ka pakend, milles see serveeritakse. See kõik kokku annabki premiumi. Ehk siis kogu tegevus segamisest kuni sinu väljuva mahvini :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Premium ei tähenda mitte sittagi mahlade seas. Lihtsalt suvaline sõnakõlks, millega proovitakse oma sodi paremini turustada. Põhimõtteliselt võib premium kokse ka lahtisena kraanist müüa, nagu lahtist õlut ümber ratastel õllevaadi, mille ümber parmud rõõmsalt märjukest mekkimas. Sisu jääb samaks, nimi ka, lihtsalt nimele on ekstra kallis noot lisandunud. Seda nooti tavaliselt ei kanna mitte sisu, vaid pakend ja markenting. Ehk siis, topi oma märjuke klistiiri tegemise pumbaga koos klaaspudelisse, mõtle välje eriti vinge lugu, ning otsi keegi, kes selle loo su pakendile oskab disainida ja ongi premium. Aga see on ka kõik. Ah muidugi, juba unustasin... selle klistiiripumba eest tuleb ka pappi köhida.

Share this post


Link to post
Share on other sites

EMTA'ga siia maani olevate kogemuste põhjal nõus. Minu arvates premium tähendab eelkõige investeeringut pakendusse ja turundusse - mõne jaoks on välimus ja nimi premium ka olulised faktorid.

Reaalselt häid ja halbu mahlu leiab nii odavas otsas kui kallis otsas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Emta, ma nüüd tean, et sinult ma mahla ei osta, võid rahus oma kliistripumba sahtlisse tagasi panna :P Eks Premium kui selline on väga lai mõiste ja sama klassifitseerimist kasutatakse igalpool, sh toidutööstus. Kas see kui mingi firma nimetab oma juustu premium juustuks teeb selle juustu paremaks? Või premium vein? Ilmselt pead ise proovima, kas teed vahet, aga eks enamus sellest on nagunii turundus. Mina muidugi liigitaksin kõik e-vedelikud, mis pole Hiinas toodetud (Hangsen, Dekang ja Hiina Liqua jt. ) kõik premium mahlade alla, sh ka isesegatud vedelikud, sest kipub nii olema, et eraldi maitsestajad (Mom and pop, FlavourArt, Capella jms) on kõik kvaliteetsemad (just maitse poolest), kui need valmis vedelikud mis Hiinast tulevad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kellel veel selline rumal küsimus peas tiirleb tulgu 2 jaanuar Luha 40 esindusest läbi. Teeme kohapeal inim katse. Sama tank sama coil sama aparaat erinevad mahlad. Tava vedeliku võtan keskmise hinna klassist mitte kõige odavama. Premiumi Võtan hinna poolest Top 3 hulgast.Kuna aega on siis kellel huvi segagu ise kokku üks marjaliste mehu ja vaatame kuidas need kolm liigitatud saame. Testis kasutaks samuti marjade maitselisi vedelikke mille maitsed peaksid samasse patta olema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Premium ei tähenda mitte sittagi mahlade seas. Lihtsalt suvaline sõnakõlks, millega proovitakse oma sodi paremini turustada. Põhimõtteliselt võib premium kokse ka lahtisena kraanist müüa, nagu lahtist õlut ümber ratastel õllevaadi, mille ümber parmud rõõmsalt märjukest mekkimas. Sisu jääb samaks, nimi ka, lihtsalt nimele on ekstra kallis noot lisandunud. Seda nooti tavaliselt ei kanna mitte sisu, vaid pakend ja markenting. Ehk siis, topi oma märjuke klistiiri tegemise pumbaga koos klaaspudelisse, mõtle välje eriti vinge lugu, ning otsi keegi, kes selle loo su pakendile oskab disainida ja ongi premium. Aga see on ka kõik. Ah muidugi, juba unustasin... selle klistiiripumba eest tuleb ka pappi köhida.

 

Suvaline sõna kõlks :D luba naerda. Paneks hea võrdluse Liqua berry mix 30ml hind 10eur All Stars juici Krazy 30ml hind 14,90  Hinna vahe 4,90. Maitse vahe hmm EI ANNA VÕRRELDA. Ühega on nähtud vaeva ja tehtud nauditavaks teine on tehtud tõmbamiseks. Või lisame siia All Saintsi DR. Vintage Kus on samm sammult kokku segatud piparkook, kardemon ,kaneel, vanilla ja karamell. Panen siia sõna sõnalt kliendi tagasi side sellele vedelikule. Maiustamine dr.Vintagega rikub pisut igapäevaauramise maitsete tasakaalu... Minu arvamus on ,et on olemas premium vedelikud ja on olemas vedelikud. Ühed on nautimiseks teised on tõmbamiseks :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

See on väga õrn teema....

 

Aga eks ta peamiselt on tõesti marketing. Samas kui õigesti kasutada, siis peaks premium siis eristama teistest vedelikest ilusa pudeli/pakendi ja kasvõi olematul kogusel parema maitseelamusega.

Ega lauaviina sõbrale pole vahet, kas kõrval seisev konjak on XO või ilma XO sildita. Samamoodi ei pruugi paljude XO-de maitseelamus olla seda XO-d väärt. 

 

Kui maitse meeldib, siis vahet pole, kas ta on preemium või non-premium sildiga sildistatud/pakendatud. 

 

Minu poolest olgu konjakil kasvõi 10x XO silt küljes - no ei maitse see märjuke kohe üldse mitte.

Samas korralikult seisnud rumm on igakell üle igast teisest piirituselahusest, mida nimetatakse rummiks mingi marketingi nipi järgi.

 

Ise klassifitseeriks Premium e-vedeliku just selle järgi, et antud toote pakendamisel ning sisu koostamisel on antud endast nn "parim". Muidugi hiinlase PARIM või ka olla premium, kuid ei tähenda kohe PREMIUM. Samamoodi võib ka ameerika/euroopa premium olla totaalne solk kuubis. 

 

Ja kui nüüd premium silt viia kokku veel n+99 seadme erinevate setingute ja inimeste tujudega, siis läheb jalgealune veel pehmemaks....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eks ta ole jah. Bentley ja Dacia vahe on ju ka vaid turunduses. =) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Riistvaral (sh autod) on lihtsam vahet teha, kas on premium või juust :) Aga ma tooks näiteks veel Walci tehtud kokteilid, nagu Papa Smurf, Bobas Bounty, Snake oil jne jne, need ju kõik originaalis premium mahlad, aga näed on väärt ka kopeerimist. Ehk inimesed on liitrite ja kümnete liitrite kaupa mahla wc-potist alla kallanud eksperimenteerides, et saavutada selle originaali lähedast tulemust. Old teab ka ilmselt väga hästi, kui raske on "head" kokteili luua, eks selle eest küsitakse ka siis vastavat raha + muidugi ilus pakend, turundus jms.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Riistvaral (sh autod) on lihtsam vahet teha, kas on premium või juust :) Aga ma tooks näiteks veel Walci tehtud kokteilid, nagu Papa Smurf, Bobas Bounty, Snake oil jne jne, need ju kõik originaalis premium mahlad, aga näed on väärt ka kopeerimist. Ehk inimesed on liitrite ja kümnete liitrite kaupa mahla wc-potist alla kallanud eksperimenteerides, et saavutada selle originaali lähedast tulemust. Old teab ka ilmselt väga hästi, kui raske on "head" kokteili luua, eks selle eest küsitakse ka siis vastavat raha + muidugi ilus pakend, turundus jms.

Minul jah hea kokteili loomine küll lihtsalt ei tule .... siia maani vist ca 30 hea plaani katsest toimib (korduvad soovid) ainult 1 ... mööndustega vbla kaks (teine sisaldab f*** D ainet).

See hea kokteili loomine võtab aega ja palju, palju, palju testimist aga need mahud minu arvates ei ole nii suured mis mõnes muus tööstuses on ja mis väga palju lõpphinda määraks.

Pigem mängivad muud faktroid rolli - kuidas toota, kuidas pakendada, kuidas turundada jne jne.

Kui nüüd veel natuke mõelda siis tegelikult pole vist isegi mahla hea maitse kirjeldus kasutajate poolt kõige olulisem - minu arvates on kõige olulisem/prem näitaja see, et KORDUVALT erinevad inimesed tahavad seda mahla osta. Mul ka läbi käinud mehusid mis täitsa hea maitse mulje jätavad ja pakuvad vaheldust aga kui otsa saab siis rohkem soovi pole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...