Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
Egert Eilmann

Süstlad

Recommended Posts

Süstla saad apteekist, nõela näiteks siit http://spezz.ee/et/tarvikud/347-nuri-otsaga-sustlanoel.html... või kui tahad, võid samas poest süstla ka osta http://spezz.ee/et/tarvikud/399-sustal-5ml.html , aga kui on plaan kõik ise kokku segada mitte osta sobiva kangusega baas ja sinna ainult maitse ise lisada, siis on 20ml või suurem süstal mugavam.

Mina ei kasuta eraldi süstlaid ja nõelu. Peale kasutamist tõmban lihtsalt süstla vett täis ja tühjendan ära. Samas need süstlad ja nõelad ei maksa eriti midagi, seega maitse asi, võib vabalt ka iga asja jaoks eraldi osta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kas sa ostad iga söögikorra jaoks uued nõud? Lihtsalt küsimus :)

 

Haha ei :D Ma siin hakkan esimest korda kohe katsetama vedelike kokkusegamist ja mõtlesin just maitsete saastumise üle. Polnud kindel kas vee sisse ja välja luristamine toimib piisavalt hästi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No kui väga paranoiline oled, siis võid ka piiritusega loputada või panna vette nõudepesuvahendit ja pärast veel paar korda puhta veega üle loputada. Minu isiklik kogemus näitab siiski, et veega loputamine on piisav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ei viitsi isegi loputada üldjuhul. Maitse-->niko--->vg0  käib ringiratast    (psühho)

 

Ma ka ühte mahla segades ei viitsi. Aga kui segamise lõpetanud olen, siis loputan ikka puhtaks et sinna vahepeal elu ei tekiks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jäta toit toas lahtiselt lauale ja vaata kaua elu tekkimiseks kulub ;) VG maitseb samuti bakteritele hästi ;)

Hmm, niko ei tohiks bakteritele samas absull meeldida, seega kui segu sees on nikotiini, siis peaks see bakterid välistama. Ma vähemalt olen nii aru saanud.

Muidugi ei taha ma sellega öelda, et ärge peske oma riistu, pesema peab ikka, lihtsalt et elu ei tohiks sinna nii lihtsalt tekkida

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dest. vesi on snoobide teema, kraanivesi sobib ka. Või pesete nõusid ka dest. veega?

Destvee peaeesmärk on mul vedelikku lisamiseks. Aga kui ta juba kord nädalas segamisel käepärast on, siis sajase pudeli loputamiseks 20ml kulutada pole kahju. Clearot pesen kraaniveega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aga mis selles kraanivees nii hullu on, et vedeliku sisse ei sobi? Saunas leili viskad ka dest. veega? :D IMHO ikka snoobide teema see dest. vesi.

 

Nüüd võeti nööbist kinni ning lahti ei lasta -- ikka snoobiteema ja snoobiteema :)

 

Segan regulaarselt paarile tuttavale kuni poolteist liitrit vedelikke korraga -- intervall on mitu kuud. Usun, et kraanivees leidub aineid, mis tekitavad setet ja kuumutamisel katlakivi, ning mikroorganisme, mis põhjustavad pikema seismise järel ebameeldivat lõhna. Ma ei tea, kuidas teistel, aga minul nii on. Unustusse jäänud veepudelist, mis halvasti lõhnab, mina isiklikult parema meelega ei jooks (veel vähem aurustaks ja hingaks sisse). Mul ei ole teadmisi selles osas, kas ja kui efektiivselt nikotiin neid organisme tapab, kuid olemas on ju igasugu elukaid (vt. näiteks ekstremofiilid) ja kipun mõtlema, et asi see nikotiingi mõnedele vennikestele taluda on.

 

Kui mina sooviks kellegi isesegaja käest vedelikku osta, siis juba vaikimisi eeldaks, et ta pole sinna teadmata kvaliteediga vett lisanud -- ja kuna ma ise igapäevaselt ilmselt tema kraanist/kaevust ei tarvita, siis teadmata see minu jaoks oleks. Ja kui ma juba kord müügiks minevast vedelikust üritan elimineerida mittevajalikud ja -soovitavad tegurid, siis vast ei ole enam nii raske mõista, miks ma ka kasutatavaid töövahendeid destillveega loputan. Sellest mõtteviisist ja vastavatest valikutest on välja kasvanud harjumus, mis laieneb ka enese vedelikuga varustamisele.

 

Ma neid nõude pesemise ja leili viskamise küsimusi ei võta päris tõsiselt ja jätan vastamata. Aga sarnases stiilis lisa vastu poleks midagi -- pull lugeda.

Kui nüüd kripeldab küsimus "aga äkki vähemalt endale võiksid kraaniveega ka teha?", siis minu poolest võiks küll, kui kauaks riiulisse seisma ei jääks.

Samas on baasid, vahendid ja vesi mul mugavalt kõrvuti -- vast jätkan ikka vanaviisi. Või sooviksid põhjendada, miks ma peaks tegema midagi teisiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma olen hakanud ka natuke suuremate koguste puhul testvett kasutama.
Probleem ainult selles, et pakendi peal kirjas, et peale kasutamist (avamist) edasi mitte säiliatada.

Ehk siis minu küsimus ... kas ja mitu päeva peale avamist sama test vett võiks kasutada?
Ma olen siiamaani uue pudeli otsnud ja avatud natuke seisnud vett kartnud rohkem kui keedetud kraani vett.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuna mina destvee pudelist ainult kallan välja (nii loputamisel taarasse kui segamisel eemaldatud kolviga süstlasse), siis selle kiiresti hapuks minemist ei karda. Oletan, et kinnise pakendi säilivusaeg on mingi 4-5 aastat vähemalt, kuna mu ca. kolm kuud tagasi ostetud pudelil on tärminiks 2020, ja lahtise kasutan max. poole aastaga ära. Kui topiks sinna pidevalt midagi sisse (süstal), siis ehk oleks praeguse pudeli puhul juba mõttes, et nüüd võiks selle välja vahetada (siis ilmselt ostaks liitrise asemel pooleseid). See "mitte säilitada" tuleb vast sellest, et seda kasutatakse süstitavate lahuste tegemisel ja inimesed ei pruugi väga rõõmsad olla, kui neile kasvõi natukenegi pisikuid otse vereringesse satub.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mis selle test-veega ikka juhtuda saab, kui kasutuse aeg sisse ei köhi ning punn ilusti peale keerata?
Need üksikud bakterid, kes sinna õhust satuvad koolevad seal kiirelt nälga, kuna "süüa" ei ole midagi.
Pigem see lühiajaline tarvitamine rohkem laborite teema ning lahtiselt hoides võtab see vesi labori täppisanalüüside jaoks ehk mõne lõhna või gaasi "molekuli" külge ja muudab testi tulemust.
Ega seda poes müüdavat destilleeritud vett sinna pudelisse juba tootja poolt õhukindlas ruumis villita   (relv)    

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul tekib siinkohal küsimus, miks üldse vedelikesse vett lisada? Kas see aitab raha kokku hoida, või on selles veel mingi konks?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul tekib siinkohal küsimus, miks üldse vedelikesse vett lisada? Kas see aitab raha kokku hoida, või on selles veel mingi konks?

Sest puhas VG on tavaliselt liiga paks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vesi annab aurule ka nö mahedust, täidet, mahlakust... ei oskagi täpselt kirjeldada, aga mulle meeldib veega rohkem. 

 

Süstlaid 3tk - 1, 5 ja 50ml ja nõelte asemel on otsas kõrred, mis ka suurema pudeli põhja ulatuvad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eCig'i baasidel vesi kohe sees ja ei ole vaja spetsiaalselt lisada.
Vähemalt minule tundub, et veega mahlad praksuvad samuti rohkem   :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...