Jump to content
E-sigareti foorum

Marc55

Foorumi toetaja
 • Postitusi

  917
 • Liitus

 • Viimati külastas

 • Tagasiside

  100%

Reputation Activity

 1. Like
  Marc55 reacted to kivi3 in Küsimused, mis kripeldavad   
  TubS § 17 lg 4 ütleb - "Nikotiini sisaldava elektroonilise sigareti täitevedeliku pakendi maht ei tohi olla suurem kui kümme milliliitrit"
  Seega ei keela seadus müüa täitevedelikku (valmisvedelikku) suuremas pakendis kui 10 ml juhul kui see nikotiini ei sisalda
 2. Like
  Marc55 reacted to Spezz in Küsimused, mis kripeldavad   
  Seadus on täpselt kaheselt mõistetavalt sõnastatud ja terviseameti ametnike vastused on seinast seina kui täpsustusi küsida.
  Klassika.
 3. Like
  Marc55 reacted to walc in Baaside ja maitsestajate saamine?   
  1000mg/ml = 100% ehk puhas kaup.
  Seda lihtsalt põhjusel - 1gramm=1ml (kui nüüd kujutad ette 1grammi vedeliku, siis see ongi 1ml enam-vähem). 
  Seega 1mg = 0,1% (100%-st liigutad 3 kohta koma vasakule).
  Edasine on lihtne - 20mg=2% (0,1*20=2)
  klassikalised mehud on meil reas 0mg; 3mg; 6mg, 9mg, 12mg, 18mg ja näiteks 36mg.
  Protsendireal on samaväärsed siis 0%; 0,3%; 0,6%; 0,9%; 1,2%; 1,8% ja 3,6%. 
   
  1mg=0,1% jätke meelde
   
  Segaduse tekitab see, et 1000mg/ml = 100%, mitte 1000%
 4. Like
  Marc55 reacted to napoleon in Üks artikkel   
  Keegi võiks nüüd selle ja eelnevad kantseliiti tõlkida:)
   
  Asotsiaalministeerium koos Pahandusministeeriumiga tegid ka analüüsi kondoomide kasutamisest noorte seas. Sellest selgus, et kondoomi on kasutanud 27,5% alla kümne aastastest lastest. Üle 15 aastaste laste seas oli see protsent juba 67,2%. Kui üle 13 aastaste puhul jagunes kondoomi kasutamise eesmärk valdavalt pooleks ja üle 15 aastaste puhul kasutati seda peamiselt seksimiseks, siis vanuserühmas 8-13 aastat kasutati kondoomi peamiselt selleks, et see veega täidetuna aknast alla visata. See näitab selgelt, et lisaks seksimisele ahvatlemisel on kondoom juba päris noorte seas hüppelauaks avaliku korra rikkumisele. Teadlaste sõnul on üle 50% noortest peale veega täidetud kondoomide aknast allaviskamist hakanud aknast alla viskama ka kive, klaaspudeleid, kodumasinaid jms. On olnud ka juhtumeid, kus noored viskavad aknast alla töötava mootorsae või veoauto rehvi. See seab tõsisesse ohtu kaaskodanike elu ja vara rääkimata vanematele tekitatud materiaalsest kahjust(kas te teate palju üks veoauto rehv maksab? ).
  Vanusegrupis 15-18 aastat näitab uuring, et need noored kes on kondoomi proovinud, seksivad 80% suurema tõenäosusega kui need kes kondoomi proovinud ei ole, seega on neil ka oluliselt suurem risk haigestuda HIVi ja teistesse sugulisel teel levivatesse haigustesse. Samuti näitas uuring, et tihti on noorte koolist puudumise põhjuseks seksimine, mis mõjub halvasti rahva haridustasemele. Kondoomide ja nendest põhjustatud seksimise populaarsuse tõttu noorte seas on jäänud töötuks mitu terviseõpetuse õpetajat ja sotisaaltöötajat kuna on selgunud, et lapsed teavad seksuaalkasvatusest rohkem kui nemad. Samas on neis koolides õppeedukus muudes ainetes langenud.
  Täiskasvanute seas läbiviidud uuringu kohaselt on kondoomide lihtne kättesaadavus põhjustanud ka täiskasvanute sagedasema seksimise ja samuti vastas üle poole küsitletutest, et oleks nõus oma alaealisele lapsele kondoomide ostmiseks raha andma. See näitab selgelt, et ühiskond veel ei teadvusta probleemi sügavust. Seksimise suurenemist kondoomide kerge kättesaadavuse tõttu ei täheldanud teadlased vaid vanusegrupis 70+, aga seda seletavad teadlased sellega, et küsitlus ei olnud selle vanusegrupi jaoks kokku pandud ning lubasid teha selles vanusegrupis sobivama küsitluse, mis näitab seksi populaarsemaks muutmist ka selles vanusegrupis.
  Kommentaariks Eesti Kondoomikasutajate Liidu vastuväidetele ütles Asotsiaalministeeriumi ametnik Karis Tisse, et liidu viidatud uuringud on kallutatud ja on ilmselge, et sagedasem seksimine suurendab oluliselt riski haigestuda sugulisel teel levivatesse haigustesse. Väidetele, et kui kondoomid muutuvad kallimaks ja raskemini kättesaadavaks, hakatakse kontrollimata kvaliteediga kondoome naaberriigitest sisse smuugeldama, tulevad müügile õhupallid, mida saab kasutada sarnaselt kondoomile jne., vastas Tisse lakoonilise küsimusega kas peaksime siis tõesti noorte tervist ja haridust ohriks tuues aktsiisit ja piirangutest loobuma.
  Sellest tulenevalt ettepanekud:
  1. kaaskodanike elu ja vara kaitseks teha kondoomide kasutamiseks spetsiaalsed ruumid, kus aknad avatavad ei ole ning keelata mujal kondoomi kasutamine.
  2. keelata kondoomide alaealistele müümine ja üleandmine
  3. keelata igasugune kondoomide reklaam
  4. keelata kondoomide avalik väljapanek jaekaubanduses. Erandina võib selle lubada see spetsiaalsetes kondoomipoodides, kuhu alaealisi sisse ei lasta.
  5. kehtestada kondoomidele aktsiis 15,4€ ühe kondoomi kohta
  6. muuta kohustuslikuks tervise- ja sotsiaalalased hoiatused kondoomipakil
  7. keelata kondoomide riigisisene ja piiriülene kaugmüük
  8. keelata kõikvõimalikud kampaaniad, seminarid jms., mis edastavad sõnumi, millest jääb mulje nagu kondoom aitaks vähendada riski haigesuda sugulisel teel levivatesse haigustesse.
  9. keelata kondoomide müük apteekis kuna pole teaduslikku tõestust, et kondoomid tervisele kuidagi kasulikud oleks.
   
 5. Like
  Marc55 reacted to old in Videod   
  Huh kohapeal oli asi rohkem kui koomiline
  http://tallinnatv.eu/uudised/uudised?start=4
 6. Like
  Marc55 reacted to napoleon in Hei Eesti veibipoe omanik, sa oled M*NN!   
  Suht üldisemalt - millest see kisa poodide ja MTÜ teemal. Poed ja MTÜ teevad midagigi, et asju muuta. See ei ole lihtne, kaikaid kodarasse loobitakse igal sammul. Paljud liidu tegemised ning liidus olevate poodide panused avalikkuse ette muidugi ei jõua, kuid see ei tähenda et nad mune sügavad ja loodavad, et probleemid ise lahenevad.
  Aga mida teevad kasutajad? MTÜ-s on väga vähe eraisikust liikmeid ja annetused mitteliikmetelt võib ka kahe kui mitte ühe käe sõrmedel üles lugeda. Väga-väga tüüpiline olukord, et kraakustakse keegi peab midagi tegema ja aega kraaksuda on piiramatult, aga kui öelda et aita ise ka asjale kuidagi kaasa, siis pole aega ja muidu ka maa külmund ja kärss kärnas.
 7. Like
  Marc55 reacted to old in Üks artikkel   
  Propylene glycol in e cigarettes might keep us healthy, says researchers http://www.news-medical.net/news/20091104/Propylene-glycol-in-e-cigarettes-might-keep-us-healthy-says-researchers.aspx
    Ha mina olen seda arvanud juba aastaid. Varem sai talvel ikka suht tihti haige oldud... nüüd hea kui üks kord õnnestub talve jooksul aeg voodis maha võtta. Panin alguses selle lihtsalt suitsetamisest loobumise plussiks. Samas ülejäänud pere liikmed ikka aeg-ajalt jäävad haigeks. PG on aastaid haigla ventilatsioonidesse pumabatud. Hea, et nüüd ka esimesed tõestused hakkavad tulema, et võib tervisele olla postiivne mõju.
 8. Like
  Marc55 reacted to old in Küsimused, mis kripeldavad   
  Mais ei kao baasid mitte kuhugi. PG ja VG ei ole e-vedelik ja nendele ka 10ml piir ei kehti.
  Kui aktsiis tuleb siis lähevad baasid ülemõistuse kalliks (1000% juurde), sest riik plaanib ka baasid aktsiisi alla panna.

  Maist valmis vedeliku hinna muutus on minimaalne aga max suurus on 10ml.
 9. Like
  Marc55 reacted to old in Üks artikkel   
  http://vaperanks.com/doctor-debunks-formaldehyde-in-e-cigarette-vapor-theory-with-simple-experiment-that-anyone-can-do/
   

 10. Like
  Marc55 reacted to old in Üks artikkel   
  Greek Doctor: UN ignores evidence on e-cigarettes
  http://www.therebel.media/greek_doctor_un_ignores_evidence_on_e_cigarettes
 11. Like
  Marc55 reacted to old in Üks artikkel   
  FDA Found Manipulating The Media In Favor Of Big Pharma

  Read More: http://www.trueactivist.com/fda-found-manipulating-the-media-in-favor-of-big-pharma/
 12. Like
  Marc55 reacted to old in Üks artikkel   
  Smoking rates in England fall to lowest on record
  http://www.bbc.com/news/health-37406105?SThisFB%3FSThisFB
  Smokers Keen to Break the Habit Get No Help From the WHO Overregulation will keep harm-reducing technologies out of smokers’ hands.
   
  http://www.wsj.com/articles/smokers-keen-to-break-the-habit-get-no-help-from-the-who-1477845612
 13. Like
  Marc55 reacted to matakass in Vedelike valmistamine?   
  Kunagi sai ka 100mg tegeletud jah suurematest kogustest tuleb hinnavahe sisse aga kui sa võtad 1L baasi siis kasu on umbes 2euri .kas se on väga jändamist väärt .Hoiatan ette ära et tegu on ÜLIMALT OHTLIKU AINEGA tuleks kanda kummikindaid ja respiraatorit .minul tekitas üks tilk punetava ja kergelt sügeleva koha käel . Kindlasti tuleks hoiustada seda külmkapis . Kippus pahaks minema pikemalt avatud pudel . Endal on õnneks 2külmkappi ma eriti ei kujutaks ette et hoiaksin sellist pudelit külmkapis kus lapsel oleks olnud ligipääs . OHUTUS SIIS ENNEKÕIGE
 14. Like
  Marc55 reacted to Maitsev Aur in Üks artikkel   
  Hea uudis!

  Uus-Meremaa on teine riik peale Ühendkuningriike, kes on analüüsinud põhjalikult uurimusi e-sigarettide kohta ja koostanud vastavasisulise juhendi tervisetöötajatele:
  http://www.health.govt.nz/system/files/documents/pages/electronic-cigarettes-information-health-care-workers-oct16v2.pdf
 15. Like
  Marc55 reacted to old in Üks artikkel   
  Hospitals Abandon Vaping Ban After Evidence On E-Cigarette Safety
  http://dailycaller.com/2016/05/13/hospitals-abandon-vaping-ban-after-evidence-on-e-cigarette-safety/
 16. Like
  Marc55 reacted to old in Joyetech eVic VTwo & eVic VTwo Mini, More Colorful & Firmware Upgradeable   
  No mini+kell on minu jaoks thumbs up
  Ehk siis kell on minu jaoks lisa feature mida mina ootaks ja kasutaks.
 17. Like
  Marc55 got a reaction from old in Üks artikkel   
  Siis tuleb UK-sse kolida - saab rahulikult veipida  
 18. Like
  Marc55 reacted to Maitsev Aur in Üks artikkel   
 19. Like
  Marc55 reacted to old in Üks artikkel   
  UK parlament hakkas ka vapimist (osaliselt) toetama.
  http://www.ecigarettedirect.co.uk/ashtray-blog/2016/05/huge-parliamentary-support-for-e-cigs.html
   
  TPD'le tahetakse sõrgu vastu ajada (video):
  http://e-liit.ee/videod/23-tpd-arutelu-uk-parlamendis
   
  PMS kogu fakti teema mida meie teame räägiti mitu korda läbi....
  Minister ütles selgelt välja, et nüüd me teame, et e-sigaret on palju, palju ohutum kui tavaline tubakas.
  UK'l puudub hetkel igasugune plaan või mõte e-sigarette maksustada.
  K**** kui UK's on nii kaugele jõutud siis peame ka meie sama kaugele jõudma....
   
  EU direktiiv on aga kohustuslik. Veel üks põhjus miks mõni hääletab Brexiti poolt....
   
  1:08:35 "I hope the enforcement will be more Italian than traditionally British"

  Lisaks veel:
  Vaping May Help Your Heart
  http://www.churnmag.com/news/vaping-may-help-your-heart/?utm_content=buffer93a81
  http://www.medicalnewstoday.com/articles/309945.php
 20. Like
  Marc55 reacted to old in Üks artikkel   
  Jah hetkel on see MTÜ's otsutamisel kas MTÜ on esindatud seal või mitte.
  Tahaks seal esinevate/olevate inimestega kontakti luua ja neid ka kui võimalik Eestisse rääkima saada. Sama moodi peaks selle filmi kuidagi Eestisse saama. Kinno ma kahtlen aga kui kino ring läbi siis TV's võiks küll olla.
 21. Like
  Marc55 reacted to keegiM in Akude laadimine 0,5 A tavalaadijaga või 1+ A kiirlaadijaga   
  Peale pikemaajalist sadasid ja rohkem kordi erinevate akude (18650, 18350, sisseehitatud) laadimise jälgimist ampermeetriga, võin isiklike katsetuste tulemusel kindlalt väita, et laadides 0,5 A-se laadijaga mahutavad samad akud 8...9 % rohkem ampreid, kui 1 ja rohkema ampriga laadimisel.

  Samas ka kestavad madalamatel ampritel laetud akud samades seadmetes võrreldes kiirlaetutega kauem.
   
  Kokkuvõtteks 0,5 amprised laadijad laevad küll 2...3 korda kauem aega, kui kiirlaadijad, kuid igal juhul on akude seisukohast "tervislikum" kasutada madalama voolutugevusega laadijaid.
 22. Like
  Marc55 reacted to e-kodanik in Üks artikkel   
  Tegelikult päris nii see pole, 57% on võimalik lagi, mida EL soovitab (20-57%) ja selle rakendamine on iga liikmesriigi oma asi. 
   
  Lisaks on EL kohtu otsuse järgi ehtsate tubakatoodete ja e-sigarettide eraldi reguleerimine (maksustamine) lubatud.
   

  Vahelduseks ka midagi positiivset
   
  Human heart cells respond less to e-cig vapour than tobacco smoke https://www.sciencedaily.com/releases/2016/05/160504121442.htm    
 23. Like
  Marc55 got a reaction from FogHunters in Vedeliku tootjad ja kvaliteet   
  Saksamaa valmistab - Poola villib ja müüb
 24. Like
  Marc55 got a reaction from kivi3 in Üks artikkel   
  http://tobaccoanalysis.blogspot.com.ee/2016/04/anti-smoking-groups-are-not-capable-of.html
 25. Like
  Marc55 reacted to kalajala in Pildid varustusest   
  Esmamuljed on positiivsed, sarnane cuboidile kasutuskogemuselt mille pico välja vahetab. Meenutab vana head iSticki.
  Mõnus tagasiside fire nupul ja käes istub väga hästi, pöial toetub aku korgile.
×
×
 • Create New...