Jump to content
E-sigareti foorum

DeucheBag

Tavakasutaja
 • Postitusi

  250
 • Liitus

 • Viimati külastas

 • Tagasiside

  100%

Reputation Activity

 1. Like
  DeucheBag got a reaction from old in Soomlaste regulatsiooni plaanid   
  Väga loll ettepanek Soome 'Terviseameti' poolt siis, nad peaks ju just propageerima vähem tervist kahjustavamat harjumust kui on tubaka suitsetamine. Ega's midagi, ntx Epiip avab poe sadamas ja soomlased hakkavad veibi-rallil käima nagu nad praegu viina ja õlle järel käivad.
 2. Like
  DeucheBag got a reaction from renxnrj in Soomlaste regulatsiooni plaanid   
  Väga loll ettepanek Soome 'Terviseameti' poolt siis, nad peaks ju just propageerima vähem tervist kahjustavamat harjumust kui on tubaka suitsetamine. Ega's midagi, ntx Epiip avab poe sadamas ja soomlased hakkavad veibi-rallil käima nagu nad praegu viina ja õlle järel käivad.
 3. Like
  DeucheBag got a reaction from Siim Sten Sarv in Huumorit elust enesest   
 4. Like
  DeucheBag reacted to rahulik in Riigikohus: ainuüksi nikotiinisisaldus ei tingi e-sigareti määratlemist ravimina   
  Ma sain täna Usa-st paki kätte. 360ml nikotiiniga vedelikku Milkman & Muffinman 😉 . Tollis hõõrus memm käsi,et oi nüüd sa saad maksud kaela.Täie rauaga tubaka aktsiis+toll+20%käibemaks. Hakkasin naerma esialgu ,et mille alusel nagu. Vastas viisakalt seaduse alusel. Hakkasin vastu , et sellist seadust ei ole olemas ja loodetavasti ei tule ka. Silm nähtavalt tädike ärritus ja nähvas mulle ,et kas tead kõikki seaduseid.Ega mul kahju ka polnud ja vastasin ,et mis e-sigarette puutub siis tean küll jah. Mis vahepeal kõik veel seal toredas kohas toimus ei viitsi siia kirja panna aga lõpp oli selline kus tolli ametnik vabandas viisakalt 2h hiljem minu ees ja ütles et jah ainult 20% saime panna 😋
 5. Like
  DeucheBag reacted to Marc55 in Skysmoke Legend või.... (komplekt ..- 60.-)?   
  Letialused müüjad? Põlvepeal kokku keeratud?
  Kas maailma juhtivad tootjad (Joyetech, Kangertech, Eleaf, Aspire jne.) keeravad oma tooteid põlvepeal kokku ja nad ei paku kvaliteeti? 
   
  PS!  Salong täitsa olemas.....astu aga läbi  
 6. Like
  DeucheBag reacted to jeesus188 in Koosistumine üle eesti vol 1. 1-2 august rae puhkemajas   
  Laiv

   
  Õnneks kestis see vaid 30min. ja pidu võis jätkuda
 7. Like
  DeucheBag got a reaction from vikat in 18650 Akud   
  Orikas vtc5 on liiga hea selle projekti jaoks, viska sinna parem panasonic PD või PF, või siis NCR18650BD (3200 mah aku 10A discharge)
 8. Like
  DeucheBag got a reaction from EMTA in SXmini M Class   
  Lõhnab varsti saabuva update'i järgi


 9. Like
  DeucheBag got a reaction from vikat in SXmini M Class   
  Lõhnab varsti saabuva update'i järgi


 10. Like
  DeucheBag reacted to Spezz in Aktsiisimaks vedelikele   
  Niisiis, kohtumine toimus, vestluspartneriteks olid kantsler Veiko Tali ja Tolli- ja aktsiisipoliitika osakonna juhataja Marek Uusküla. Väga pikalt paraku rääkida ei saanud, tiba üle poole tunni kestis kohtumine.

  Põhijoontes on täpselt nii nagu arvasin/kartsin. E-vedeliku maks on koalitsioonilepingusse sisse kirjutatud ja seega rahandusministeeriumile ülesanne antud asi teoks teha. Ehk siis rahandusministeerium PEAB midagi tegema.
  Küll aga olid nad üllatunud, et keegi selle vastu huvi tunneb ja õnnalikud/tänulikud, et on keegi, kes neid antud teemal harida suudab ja soovib. Siinkohal tänud kõigile küsitlusele vastajatele - antud materjal on suureks abiks asja juures ja andis vastuse nii mõnelegi küsimusele, mis neil tekkis.

  Oli juttu ka teemal, et hetkel on uuringule toetudes enamuse jaoks e-suits odavam igapäevaselt kui tavasuits ja kui aktsiis tuleb siis on oht, et kolitakse tavasuitsu peale tagasi. "Tervist vähem kahjustav" argument neid väga ei huvita ja selle ütlesid nad ka ausalt välja koos soovitusega sel teemal sotsiaalministeeriumis vestlusel käia - see on ka järgmise asjana plaanis. Sinna minnes oleks vaja mingit protsu legit uuringuid antud teemal ja ilmselt peaks need ka eesti keelde tõlkima ja lühikeseks/loetavaks kohendama.

  Hetkeseisuga on üldiselt vaikus - töögrupp, kes aktsiisiidee seaduseks peab vormima, koguneb esimest korda detsembris 2015 ja sinna lubati ka mind kutsuda.
  Eesmärk hetkel on neil siis see, et aktsiis rakenduks alates 2017 aasta algusest ja aastas soovitakse esialgu koguda 5M €.
  Hetkesoov on maksustada kogu vedelik, ka ilma nikotiinita - eesmärk on võimalikult väheste eranditega võimalikult madal maks, et miinimumsumma täis saada.

  Jutu seest lipsas läbi nende hinnang vanast ajast, et kui üks maks on sissetulekuna väiksem kui 200M EEK aastas siis pole seda mõtet koguma hakata - administratiivkulud nullivad mõtte ära.

  Edasi sai antud võtmepuntid, et isesegajate turg on kasvamas, 99% kangusega potentsiaalselt nikotiin igaühele saadaval ja piirid lahti - näitena juurde see, et nikotiini ravimiks olemise ajal ei olnud kellelgi probleemi selle keelatud kauba kättesamisega. Seega eeldatavasti saab maksu kogumine päris keeruline olema ja pigem kaotatakse ka käibemaksust saadav tulu.

  Pisike negatiivne uudis ka veel lõppu - lähiajal on neil kohtumine Läti ja Leedu sama taseme asjapulkadega, et arutada võimalust aktsiis ka Lätis ja Leedus kehtestada - eelkõige eesmärgiga ühtlustada regiooni reegleid ja raskendada salakaubavedu.

  Seega on hetkel kaks asja, millele rõhuda:
  1) Rahandusministeeriumi suunal - maksusumma on väike, administreerimine neelab võimaliku positiivse tulu riigieelarvesse oma keerukuse ja erisuste tõttu(toiduaine- ja farmaatsiatööstus, lennundus jms.)
  2) Sotsiaalministeeriumi suunal - ei saa maksustada asja, mis reaalselt kahjulik ei ole.

  Punkt kahe osas tuleb veel kõvasti tööd teha enne kohaleminekut ja siin eeldaks ka aktiivsemate foorumlaste panust vajaliku materjali hankimisel.
   
  Selline lühikokkuvõte sedakorda, annan teada kui sotsiaalministeeriumiga kohtumine kokku lepitud.
 11. Like
  DeucheBag got a reaction from old in Küsimused, mis kripeldavad   
  http://ecf.lt/
  http://vapebaltic.lv/
 12. Like
  DeucheBag got a reaction from Spezz in E-sigareti teemaline küsitlus.   
  Meie leibkond ka vastas, ja suured tänud kõigile kes viitsisid teha ja toimetada. Poodidele ka respekt. Kõikidele tuttavatele kes veibivad link edastatud.
 13. Like
  DeucheBag got a reaction from old in E-sigareti teemaline küsitlus.   
  Meie leibkond ka vastas, ja suured tänud kõigile kes viitsisid teha ja toimetada. Poodidele ka respekt. Kõikidele tuttavatele kes veibivad link edastatud.
 14. Like
  DeucheBag reacted to EMTA in Nextgen (Genesis style) RBA   
  Tegemist ei ole nextgen tootega vaid yesterdaygen'iga. Vaata kust otsast tahad aga tänapäevasele vatiga rba'le jääb asi alla nii oma ... ah ma ei viitsi. Minu arust on tootja tagurpidi käigu sisse tõmmanud ja paneb silmaklapid peas minevikku. Polnud Genesise aur tugev üleeile, ei ole see ka täna ega hakka olema homme. 
 15. Like
  DeucheBag got a reaction from kasper in Klaaspudelid   
  Ühesõnaga ärge päris liitrit tellige, vaid 5x100ml eraisikult, ja siis kuu-paari pärast uuesti.
 16. Like
  DeucheBag reacted to Trancefly in DNA40 ehk nikli keeramise kunst   
  Aga vot ei nõustu, kloon ja orikas vahe on pm nimes ja arenduses. Kui mingi alamakstud sass hiinas metalli töötleb või seda teeb mingi töll saksamaal, ega vahet ju pole. Täpselt sama moodi olid k4 orika ja kloonil ühesugused probleemid. Kui metallil on natuke teine kooslus ja protsent siin/seal, see ju tegelikult ei muuda midagi. Vastupidi räägitakse et klooni vaporflask dna40 kiip on edasiarendus orikast ja toimib samahästi kui isegi mitte paremini. Raha mul on aga isegi see ei pani mind rusikaga vastu rinda taguma ja orikaid ostma, kuulan natuke maad ja teen parima valiku, tõsi oma vs ostmisel sai otsustavaks hind aga nüüd kus slowtech tuli oma kloon versiooniga välja no blät täpselt sama asi aga tuleb hiinast (mitte usast) ja ca 60 eurtsi odavam.
  Sorri et ot pidin välja ütlema..
 17. Like
 18. Like
  DeucheBag got a reaction from Scuall in Huumorit elust enesest   
 19. Like
  DeucheBag got a reaction from Comp in Asjad, mis päeva päikeseliseks teevad ehk rõõmustage südames   
  Saingi aastakese täis nüüd ilma sigaretita
  No ok, ühe keerasin ja tõmbasin jaanuaris, aga muidu patust prii. Foorum aitas tublisti kaasa infiga (õlut)
 20. Like
  DeucheBag got a reaction from Kirp in Asjad, mis päeva päikeseliseks teevad ehk rõõmustage südames   
  Saingi aastakese täis nüüd ilma sigaretita
  No ok, ühe keerasin ja tõmbasin jaanuaris, aga muidu patust prii. Foorum aitas tublisti kaasa infiga (õlut)
 21. Like
  DeucheBag got a reaction from Pike in Aidake iTaste SVD vs Vamo V5   
  Teemast rääkides, mõlemad head riistapuud. Mõlemal plussid ja miinused:
   
  Vamo v3 ja uuemad:
  Hea arusaadav ekraan ja nupud mugavad, saab väikseks keerata 18350 variandis.
  Miinus: 510 kontakt on kõrgem, kui krae. Jääb inetu 1-2mm vahe atomaiseri ja toru vahele (ja kipub logisema ka).
   
  SVD:
  Mõnus 'flushed' 510 kontakt koos kraega, saab kergelt reguleerida 18350-18500-18650 akude vahel.
  Miinus: näeb välja nagu kõrvadega rakett, nupud ebamugavad ja ekraan algeline
   
  (Kui Vamo'l oleks vaid SVD taoline kontakt atomaiseriga, ma ei vajaks enamat, et olla õnnelik)
×
×
 • Create New...