Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
InterFace

Ja ta tõesti aitab...

Recommended Posts

Natuke OT, aga kas keegi kes valmisvedelikke kasutab on ka kokku arvutanud, palju e-suitsule üle minnes sääst on. Endal pole üldse mitte kallis riistvara - tavalised Spezzi käest ostetud iClear16 stardikas+paar lisaakut+üks VV aku. Varem läks analoogi 1-1.5 pakki päevas ehk 100-150€ kuus. Nüüd vaatan, et iga kuu tuleb lisaks vedelikule ka mõni clero, aku, coil jms. vahetada(osaliselt kulumaterjal ja osaliselt oma lollusest/hooletusest ära lõhutud asjad) ja kulusid kokku lüües mingi pisike sääst võibolla on, aga ei midagi märkimisväärset. Hetkel kasutan 12mg vedelikke ja pigem mõtlen, et järgmise tellimusega võtan ka mõned 9mg mahlad, 18mg tagasi minna ei taha kuna sellega oli üledoos liiga kerge tulema ;)

Mitte et ma nüüd otseselt kulude kallal vinguks kuna kulude kokkuhoid polnud põhjus e-suitsule üleminemiseks, kuid samas on naljakas vaadata paljude kasutajate allirjas olevat bannerit kokkuhoitud rahaga kuna see arvestab ainult analoogi pealt kokku hoitud raha mitte analoog vs. e-sigaret kulude vahet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui kulutad 3ml valmismahla päevas, siis seda kulub kuni 100ml kuus. 10ml maksab kuni 3 eurot. Kulu kuus kokku 30 eurot. Sinu iClear maksab 5euri tükk ja coil sellele 2 euri. Palju neid ikka vahetad? Iga kuu nüüd küll uut akut vaja pole ja kui neid Skysmokest lihtsalt puruksastumise jaoks ei osta, siis üle 50 euro kuus ei tohiks e-suitsule küll kuluda? Kuidas siis kokkuhoidu ei tule?

Kallimate asjade puhul on soetamiskulu suurem aga kui kulu aasta peale ära jagada, siis ikka ei midagi hullu. Kayfuni puhul ainult mahl, mul ca 30 euri kuus ja natuke traati ja vatti, mis maksavad sente.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Natuke OT, aga kas keegi kes valmisvedelikke kasutab on ka kokku arvutanud, palju e-suitsule üle minnes sääst on. Endal pole üldse mitte kallis riistvara - tavalised Spezzi käest ostetud iClear16 stardikas+paar lisaakut+üks VV aku. Varem läks analoogi 1-1.5 pakki päevas ehk 100-150€ kuus. Nüüd vaatan, et iga kuu tuleb lisaks vedelikule ka mõni clero, aku, coil jms. vahetada(osaliselt kulumaterjal ja osaliselt oma lollusest/hooletusest ära lõhutud asjad) ja kulusid kokku lüües mingi pisike sääst võibolla on, aga ei midagi märkimisväärset. Hetkel kasutan 12mg vedelikke ja pigem mõtlen, et järgmise tellimusega võtan ka mõned 9mg mahlad, 18mg tagasi minna ei taha kuna sellega oli üledoos liiga kerge tulema ;)

Mitte et ma nüüd otseselt kulude kallal vinguks kuna kulude kokkuhoid polnud põhjus e-suitsule üleminemiseks, kuid samas on naljakas vaadata paljude kasutajate allirjas olevat bannerit kokkuhoitud rahaga kuna see arvestab ainult analoogi pealt kokku hoitud raha mitte analoog vs. e-sigaret kulude vahet.

Siin konkreetne tavakasutaja näide: post36857.html#p36857

Kui asi hobiks ei muutu siis on sääst märkimisväärne (Y)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ma ei tea... hobi on vaatamine, uurimine enese harimine minul ... seadmeid pms 1-2tk aga kuu kulu on kindlasti suurem või sama kui analoogiga oli. Sinna maani oli selgelt odavam kui kasutuses CE4 -> iClear16 -> iCLear30 -> iCLear30s. Aga siis tuli venelaane ja sellega läheb mahla pea 10ml päevas ... ehk siis koos mõne jubinaga kipub kuu kulu olema vähemalt 100EUR.

Väga ei kurda... aga mahla kohta tekivad küll mõtted, et peab vartsi ise keemikuks hakkama... aga sellega omad nüansid.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ma ei tea... hobi on vaatamine, uurimine enese harimine minul ... seadmeid pms 1-2tk aga kuu kulu on kindlasti suurem või sama kui analoogiga oli. Sinna maani oli selgelt odavam kui kasutuses CE4 -> iClear16 -> iCLear30 -> iCLear30s. Aga siis tuli venelaane ja sellega läheb mahla pea 10ml päevas ... ehk siis koos mõne jubinaga kipub kuu kulu olema vähemalt 100EUR.

Väga ei kurda... aga mahla kohta tekivad küll mõtted, et peab vartsi ise keemikuks hakkama... aga sellega omad nüansid.

No selles asi ongi, et suurem osa inimestest kasutavad tavalist ego akut iclear16 vms clearoga. Vähesed võtavad spinneri. Veel vähem on neid, kes modideni jõuavad.

See foorum on siin ikka selline entusiastide nurgake, kuhu suurem osa tarbijaid ei viitsi süvenema hakata ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui seda hobina võtta siis mingist kokkuhoiust küll juttu olla ei saa, sest alati on midagi uut vaja.

Mul läheb vedelike peale miski 100€+

Aga kuna elan soomes ja siin suitsupaki hind 6.50€ siis mõned eurod olen ikka säästnud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noh jah, vaatasin nüüd kulud täpsemini üle, hetkel tuleb kulu koos algse investeeringuga 3.5 kuu peale ca 60€ kuus. Samas kui Skysmoke või Nicorex püsiklient oleks, siis oleks analoog vist odavam eriti kui arvestada, et analoogi osas oli mul ikka kallimapoolne maitse(Kent) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noh jah, vaatasin nüüd kulud täpsemini üle, hetkel tuleb kulu koos algse investeeringuga 3.5 kuu peale ca 60€ kuus. Samas kui Skysmoke või Nicorex püsiklient oleks, siis oleks analoog vist odavam eriti kui arvestada, et analoogi osas oli mul ikka kallimapoolne maitse(Kent) ;)

Eeee kahtlen ... CE4'ga sa lihtsalt ei suuda väga suurt kogust vedelikku läbi aurutada. Minul oli kindlasti asi odavam kui SM klient olin. ~2-4 aurustit kuus ja ~60 ml mahla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siin läks ootamatult mõtetevahetuseks kulude üle, üheks põhjuseks vahest minu viimases kommentaaris märgitu.

Olen aasta jooksul iga kui viimase sendi üles märkinud, mida olen e-sigaretiga seonduvalt kulutanud ja pilt on silme ees. Põhikulud tegin kõik esimese nelja kuu jooksul (7 erinevat modi, neist üks naisele ja üks tütrele, 9 clearot, 40 tagavara coili, 18 akut, akulaadija, 10 plastpudelit segutegemisteks, e-vedelikud ca aasta lõpuni ette, kokku 1002 eurot, mõned päevad tagasi ostsin veel 57 euro eest e-vedelikke juurde, mulle meeldivad korralikud tagavarad)

Kõik modid töötavad korralikult tänase päevani (ei viitsi mugavusest clearosid vahetada, iga modi otsas oma clearo ise maitsega, kõik iClear 30-ned, 2 tuttuut clearot seisavad siiamaani igaks juhuks tagavaraks) ja aasta jooksul ainus asi, mis on rivist välja läinud, on üks UltraFire aku, mis lihtsalt ära kustus ja kuna akude kestvus pärast aastast kasutamist on veidi langema hakanud, ostsin hiljuti 4 auguga akulaadija lisaks, rohkem küll mugavuse pärast.

Kulud sain seega tasa detsembriks (Cameli tavasigarettide 140 euri kuus asemel) ja edasi hakkas tiksuma n.ö. röögatu kasum.

Endale meelepärased maitsed leidsin kuu-pooleteise jooksul ja olen nendele siiani püsima jäänud.

100 ml 36 mg baasvedelik maksab 15 euri ja 200 ml 0 baasvedelik maksab 7.40, kokkusegatuna 300 milliliitrist jätkub mulle 4 kuuks (22.40: 4), seega ca 5,6 euri kuus. Palun vabandust, et eelmises kommentaaris märkisin kogemata 3,5 euri kuus. Maitsevedelikke on raske sentide tõttu juurde rehkendada, sest näiteks Cameli 10 ml pudelist, mis maksis 3.30, jätkus mulle 11 kuuks, kohvimaitset kulub rohkem, 1 10 ml pudel kulub nelja kuu jooksul, hind sama – 3.30. Aga noh, ümardame siis koos maitsega e-vedeliku kulu kokku 6 euri kuus... võib julgelt väita, et pärast kulude tasateenimist hoian iga kuu kokku 132 euri.

Tunnistan ausalt, et uudiseid lugedes tekib tõepoolest tahtmine aeg-ajalt midagi juurde osta, seda teist või kolmandat proovida, kuid terve mõistus ütleb, et milleks korralikult toimivaid modisid asendada. Tahan uskuda, et need peavad veel ca aasta vastu, umbes sama kaua kui akudki, eks siis tule ka väike pereheitmise aeg.

Ja kui oma varustust korralikult hoida, siis ei lähe ka midagi katki, nad surevad omal ajal ise „vanadusse“. Ja püsikulu viimase 5 kuu jooksul pole tõepoolest rohkem olnud kui 6 euri vedelik + 1 coil (2 euri) kuus, seega kokku 8 euri kuus, coilid on samas ostetud mullu suvel ja neid jätkub mul tagavaraks veel terveks aastaks...

Aga selge on ka see, et kui iga kuu või paari tagant osta n.ö. uus ja moodsam modi (neid tuleb turule nagu seeni pärast vihma) ja kui üritada pakutavad tuhanded vedelikud kõik ära proovida, siis e-sigareti majandus on tavasigaretist kindlasti kordades kulukam. Eks igaüks teeb oma valikud ise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 Ahti (Y) õige jutt, sääst on röögatu. Ise ei viitsi enam segada, aga baasid on olemas ja kui vaja, lasen käiku (esiga)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Natuke OT, aga kas keegi kes valmisvedelikke kasutab on ka kokku arvutanud, palju e-suitsule üle minnes sääst on. Endal pole üldse mitte kallis riistvara - tavalised Spezzi käest ostetud iClear16 stardikas+paar lisaakut+üks VV aku. Varem läks analoogi 1-1.5 pakki päevas ehk 100-150€ kuus. Nüüd vaatan, et iga kuu tuleb lisaks vedelikule ka mõni clero, aku, coil jms. vahetada(osaliselt kulumaterjal ja osaliselt oma lollusest/hooletusest ära lõhutud asjad) ja kulusid kokku lüües mingi pisike sääst võibolla on, aga ei midagi märkimisväärset. Hetkel kasutan 12mg vedelikke ja pigem mõtlen, et järgmise tellimusega võtan ka mõned 9mg mahlad, 18mg tagasi minna ei taha kuna sellega oli üledoos liiga kerge tulema ;)

Mitte et ma nüüd otseselt kulude kallal vinguks kuna kulude kokkuhoid polnud põhjus e-suitsule üleminemiseks, kuid samas on naljakas vaadata paljude kasutajate allirjas olevat bannerit kokkuhoitud rahaga kuna see arvestab ainult analoogi pealt kokku hoitud raha mitte analoog vs. e-sigaret kulude vahet.

põhikulu on 21€ nädalas, lisaks yx lisa coil..... arvuta ise edasi (esiga)

isesesegajatest ei hakka rääkimagi, arvan et tuleks summa veel 3 jagada

 

-- 04 Mai 2014 20:20 --

 

tyr palju poste vahel :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jätsime korraga koos kahe pojaga üle aasta tagasi tubaka tarbimise maha ja läksime üle veipimisele. Tubakast oleme lahti 100%. Uks poeg aga lõpetas nüüd siis rohkem kui nädal tagasi ka veipimise. Lihtsalt ei näinud enam vajadust. Täna kinkis mulle oma modi ja kaifari, sest ta ei näe enam vajadust nende järgi.  :idea: Nii, et siit siis taas ehe näide, et ta tõesti aitab eemalduda nii tubakast kui saab ka lõpuks suht lihtsalt vabaks veipimisest. Teine poeg on ka väga harva veipima jäänud, mingi 3-5 ml nädala peale ehk. Ise olen küll saanud uue hobi osaliseks veipimise näol. Mulle lihtsalt meeldivad igasugused uued vidinad. Ja veipimine ise on selline rahustav tegevus. Aga olen täheldanud, et selline paaniline veipimine on hakanud tasapisi vähenema ja on muutunud selliseks mõnusaks vahepalaks. Usun, et ka ise liigun selle poole, et varsti kaob vajadus ka veipimisele. Ainult, et need uued vidinad... ajavad hulluks. Tahaks kõike proovida.  :-D kokkuvõtteks siis -> JA TA TÕESTI AITAB  (Y)

Share this post


Link to post
Share on other sites

väga lahe! ise olen sinuga samal lainel...võiks ju veipimise ka maha jätta aga krt need vidinad... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minu poolt ka +1. Mõnikord täiesti ununeb veipimine, aga kui kusagil mõnda uut ja/või ilusat vidinat näed, hakkavad käed värisema ja ila tilkuma :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tere jälle! :) Nii... ma olen nyyd 20 päeva tömmanud e-sigaretti ja täitsa maitseb mulle,tava suitsu pole samal ajal teinud.Tundub,et olen sellest hirmsast konitamisest pääsenud ja ei kavatsegi enam tavalist kimuma hakata :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paari kuu pärast saab aasta, kui tegin viimase analoogi ja läksin üle e-suitsule.

30 aastat suitsetajastaaži ja paugupealt sain lahti, ilma igasuguse vaevata! 

Kui keegi nõustajaonu või plaastritädi väidab, et e-sigarett ei aita suitsetamisest loobuda,

torgake neile oma vedelema jäänud esimene EGO pulk silma, sest nad valetavad!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul saab varsti aasta ja üks kuu. Tubaka poole pole vaadanudki. Pole ka kordagi komistanud. Ei taha enam tunda kinniseid kopse ja hommikust rögisemist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...