Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
masmre

E-mahla kalkulator

Recommended Posts

Aga on keegi möötnud ka palju näiteks 10 tilka kokku tuleb, kas mingi 1ml äkki?

10 tilka võib olla 0.1ml - 2ml olenevalt vedelikust ja pudelist. osta süstal parem, ainult 6 senti apteegis :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

apteegist ostes kui on soov ka VG ja PG doseerida siis kindlasti võimalikult suure läbimõõduga nõel, muidu ei liigu sealt midagi läbi

Share this post


Link to post
Share on other sites

apteegist ostes kui on soov ka VG ja PG doseerida siis kindlasti võimalikult suure läbimõõduga nõel, muidu ei liigu sealt midagi läbi

Alati on võimalus kuhugi laiemasse potsikusse ümber valada vedelik ja siis ilma nõelata süstlaga doseerida.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inawera selle sama topelt õuna kohta ütleks (N). panin 10 ml kohta 26 tilka. Sellist tilka siis mis sealt samast pudelist tuleb. Siis lõpuks sai normaalse maitse kätte. Aga kuna see PG baasil (nagu nad kõik vist) siis kipub clearo lurisema. Igaljuhul rohkem sealt õuna ei osta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mulle see õun meeldib :) 10ml kohta panin samuti 26 tilka(inaweral uued pudelid ning sealt tuleb väiksem tilk, kui vanematest pudelitest). Lisaks panin veel 8 tilka RY4 ja 8 tilka mentooli. 24h seismist ning täitsa hää, hetkel mul lemmik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nüüd täpselt ei teagi palju mina sinna uhanud olen (30ml) seda topelt õuna, lõpuks olen vist maitse enamvähem saanud, aga jah kogust enam ei oska kalkuleerida, seega jätkame katsetust niikaua, kuni kraami jagub :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nüüd täpselt ei teagi palju mina sinna uhanud olen (30ml) seda topelt õuna, lõpuks olen vist maitse enamvähem saanud, aga jah kogust enam ei oska kalkuleerida, seega jätkame katsetust niikaua, kuni kraami jagub :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aga on keegi möötnud ka palju näiteks 10 tilka kokku tuleb, kas mingi 1ml äkki?

20 tilka on ~1ml

20 tilka ei ole alati 1ml. oleneb tilgutist . isiklikult kasutan süstalt mõõtmiseks , kõige kindlam , tulemus on alati suhteliselt sama .

suurema läbimõõduga süstlanõelu saab https://www.elfa.se/elfa3~ee_et/elfa/in ... =82-487-98

sobivad tavalistele süstaltele mida saab apteegist .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aga on keegi möötnud ka palju näiteks 10 tilka kokku tuleb, kas mingi 1ml äkki?

20 tilka on ~1ml

20 tilka ei ole alati 1ml. oleneb tilgutist . isiklikult kasutan süstalt mõõtmiseks , kõige kindlam , tulemus on alati suhteliselt sama .

suurema läbimõõduga süstlanõelu saab https://www.elfa.se/elfa3~ee_et/elfa/in ... =82-487-98

sobivad tavalistele süstaltele mida saab apteegist .

Vaat see oli üks hea link.

Share this post


Link to post
Share on other sites

elfa on läinud jah seda teed et kõike tuleb tellida . kui läbi neti ostad saad üldjuhul järgminepäev kätte ,tellimus teha enne 12 päeval .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul nüüd selline küsimus, et palju ma peaksin 36st nkotiini baasi juurde valama valmis 6 mg/ml vedelikule, et saada 11 mg/ml :oops: hetkel on 50ml pudel, see oleks vaja nüüd kangemaks teha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul nüüd selline küsimus, et palju ma peaksin 36st nkotiini baasi juurde valama valmis 6 mg/ml vedelikule, et saada 11 mg/ml :oops: hetkel on 50ml pudel, see oleks vaja nüüd kangemaks teha.

10 ml 36-st vala juurde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Enne polnud aega linki panna, aga kasutasin seda : http://ejuice.breaktru.com/ Kui sealt valida nikotiinibaaside segamine, siis 50 ml-le 6mg-sele mahlale lisades 10 ml 36-st, saab kokku 60 ml 11 mg-st .

 

Spezz kui sinu antud numbrid sisse löön siis saan 14.5 ml 15.31 mg vedelikku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meil on kaks erinevat kangust: 6 mg/ml ja 36 mg/ml.

Nende segamise tulemusena peame saama kolmanda kanguse: 11 mg/ml.

Neid kõiki on ja saab olema meil vastavalt kogused x, y ning z.

 

Nikotiini koguhulga võrrand, mis lahendada tuleb, on: x*6 + y*36 = z*11.

Me juba teame, et 6 mg/ml vedelikku on meil 50 ml, seega x=50 (olgu see asendus #1).

Samuti me teame, et kolmas kogus on kahe esimese koguse summa ehk x+y=z, aga kasutades siin ära asendust #1, saame 50+y=z ehk z=y+50 (olgu see asendus #2).

 

Niisiis võrrand oli 6x + 36y = 11z.

Kasutades korraga asendusi #1 ja #2, saame selle kujule: 6*50 + 36y = 11*(y+50).

Jess, on jäänud ainult üks muutuja!

36y + 300 = 11y + 550

Viime y vasakule ja arvud paremale: 36y - 11y = 550 - 300

25y = 250

y = 10

Nunnu.

 

Seega jah, 50 ml-le vedelikule kangusega 6 me peame lisama 10 ml vedelikku kangusega 36 ning saame lõpuks 60 ml vedelikku kangusega 11.

 

Aga kuna nikotiin pole naljaasi, siis tuleb ka kontrollida.

50 * 6 + 10 * 36 annab kokku 300 + 360 = 660 mg nikotiini, kusjuures koguseks on 50 + 10 = 60 ml.

660/60 = 11 mg/ml. Jah, seda julgeb tõmmata küll.

Share this post


Link to post
Share on other sites

äääää,mitte si...agi ei saanud aru. (psühho)(kurk)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui mu matemaatika õpetaja oleks omal ajal öelnud, et võrrandeid läheb elus tõepoolest vaja, oleksin teda ilmselt paremini kuulanud ;)

Kellel on kokkupuudet olnud tabelarvutusega, saab endale ka ise "ehitada" lihtsa kalkulaatori. Arvud eespool käsitletud näitest. Veidi tuleb lihtsalt arve proovida (eilse näite puhul ruudus C3), et saada soovitud tulemus (ruudus D9)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...