Jump to content
E-sigareti foorum
hmekk

Eesti Post - Omniva

Recommended Posts

raske arvata eks :D Rein :D:D aga nad olid mujalt veel infi otsinud

 

-- 02 Juul 2013 22:23 --

 

pakk lõpuks käes, kaua oodatud ja ei pidanud pettuma, väga (Y), eriti super on see, et ma ei arvanud, et laadija kaasas on, karbid ka kõik olemas. Visiitkaart ka isegi. (Y) Tänud BuyTecile, kuid POST24 mingu sinna samusesse [attachment=0]LÕÕPUKS.jpg[/attachment]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minul lõppes pikaajaline kirjavahetus Eesti Postiga teemal "Tracking näitab, et adressaat kättesaamatu" sellise tulemusega - lõik EP kirjast: "Kuna süsteem registreerib kõik saabunud tähtmaksikirjad kandesse, siis kajastub see ka kodulehe otsingusüsteemis, ehkki reaalselt sel päeval Teie saadetised kandes ei olnud. Otsingusüsteemis puudub võimalus märkida tegelik põhjus saadetise mitte kättetoimetamise kohta. Antud probleem on edastatud süsteemi arendajatele ning tehniliste lahenduste täiustamistega tegeletakse pidevalt." Ja nii ongi ja vist jääbki. Pole siis ime kui siin keegi kirjutas - vist "jeesus" - kuidas Rakveres oli mingi kell pakk antud kulleri kätte ning 10 minutit hiljem "käis" kuller tema ukse taga.

Põhjus miks pakke kojukandesse ei anta on see, et postiljonid ei jõua füüsiliselt - muidugi ei jõua kui nad peavad lollakaid reklaame tonnide viisi tassima! Eesti post võiks oma prioriteedid paika panna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kas keegi on ka selgust saanud kas eraisikult eraisikule võib siis nikotiiniga vedelikke tellida või mitte(pean silmas kas e.post laseb läbi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kas keegi on ka selgust saanud kas eraisikult eraisikule võib siis nikotiiniga vedelikke tellida või mitte(pean silmas kas e.post laseb läbi)

Netipoest tellida ei tohi kui netipood ei oma ravimite müügiluba. Seaduse järgi võib eraisik eraisikule saata postiga kuni 5 pudelit. Kui miski viitab sellele et paki saatja ei ole eraisik, siis on Eesti postil kohustus pakk tuldud teed tagasi saata.

 

Kui see pood kust sa tellid või sina ise ei ole veel Eesti Post'ile silma jäänud, siis ilmselt tuleb läbi. Muul juhul ei tule.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Post24'st väheke.

Spezz saatis täna mulle aku. Post24 kleeps peal. Kui postiljon tuli, oli pakke 2. Ei osanud kahtlustada midagi, kuna 1 pakk pidi Koerust tulema. Esmalt siis võtsin väiksema ja sain Spezzi aku. Seejärel võtsin suurema paki ja üllatus oli suur. Pakis olid ADSL filter, telefoni kaabel jms. träni. Mitte kuidagi ei tulnud meelde ,et oleks midagi sellist tellinud.. Vaatasin silte. Mõlemad Post24 kleepsuga ja minu nimega. Helistasin Spezzile, ehk on tema midagi segi ajanud, aga ei. Sai võõra paki pealt saatja telefonile helistatud. Temal üllatus suur, pakk pidi hoopis kuhugi Raplasse minema. Siis uurisin veel pakki. Pakil 2 track koodi. All kellegi võõra oma, peal minu Post24 kleeps. Lõpuks viisin võõra paki postkontorisse ja ehk jõuab ka lõpuks õige omaniku juurde. Seega Post24 kasutajad peaks väga hoolega kleepse jälgima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mhmh, sulle pakki satma hakates trükkis automaat sellise kleepsu välja: http://www.upload.ee/image/3434234/clipboard_upped.png

Jätsin selle pakile kleepimata ja panin paki lihtsalt kappi. Helistasin ka eesti posti infosse ja rääkisin loo ära - nad lubasid, et pole probleemi ja pakk jõuab ikka õigesse kohta.

Jõudiski aga vahepeal siis kogus ilmselt lisaväärtust enda ümber.

Päris kena puder ja kapsad neil seal ikka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kas keegi on ka selgust saanud kas eraisikult eraisikule võib siis nikotiiniga vedelikke tellida või mitte(pean silmas kas e.post laseb läbi)

Netipoest tellida ei tohi kui netipood ei oma ravimite müügiluba. Seaduse järgi võib eraisik eraisikule saata postiga kuni 5 pudelit. Kui miski viitab sellele et paki saatja ei ole eraisik, siis on Eesti postil kohustus pakk tuldud teed tagasi saata.

 

Kui see pood kust sa tellid või sina ise ei ole veel Eesti Post'ile silma jäänud, siis ilmselt tuleb läbi. Muul juhul ei tule.

Pakk tuli eraisiku käest ja post pani tuldud teed tagasi ning saatis mulle kirja:

 

Vastuseks Teie päringule teatame, et Ravimiameti, Tarbijakaitse ja Tervisekaitse poolt on kinnitatud nõuded e-sigarettide kapslitele ja täitevedelikule, mis seisneb selles, et nendel toodetel või nende toodete pakenditel peab olema info neis sisalduvate aine nimetuste, koguste ja partii nr ning kehtivusaja kohta ja nad ei tohi sisaldada nikotiini.

 

Teie poolt tellitud saadetises oli 5 pudelit e-sigareti täitevedelikuga a´30 ml, mis sisaldavad nikotiini. Kokku 150 ml. Toodetel ja nende pakenditel puudus info koostise ja aine sisalduse kohta.

 

Täpsustavate küsimuste korral palume pöörduda Ravimiameti, Tarbijakaitse või Tervisekaitse poole.

 

 

Ma loen siit välja, et ei tohi sisaldada nikotiini.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

nad ei tohi sisaldada nikotiini.

Kirjuta neile vastu et tohib küll kui saatjaks on eraisik. Nikotiiniga e-vedlikke peetakse eestis ravimiks ja ravimiseaduse järgi võib eraisik eraisikule saata kuni 5 pudelit. Ja et pakenditel olid koostisained kirjas (eeldusel et tegu oli Liqua vedelikega).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suht tühja kirjutamine. Minule nad enam lihtsalt ei vasta ja kõik. Kui neil argumendid otsa saavad jäävad lihtsalt vait.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vastavalt avaliku teabe seadusele on neil kohustus vastata. Samuti peab olema täpselt kirjas, millise punkti alusel kaupa maale ei lubata, mitte loetelu erinevatest võimalikest tagasisaatmispõhjustest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vastavalt avaliku teabe seadusele on neil kohustus vastata. Samuti peab olema täpselt kirjas, millise punkti alusel kaupa maale ei lubata, mitte loetelu erinevatest võimalikest tagasisaatmispõhjustest.

Tegelikult on neil kohustus vastata paki saatjale, mitte saajale. Kuni paki kättetoimetamiseni kuulub pakk saatjale. Selle pärast ei anta ka saajale teada kui pakk tagasi saadetakse.

 

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk 4 Beta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vastavalt avaliku teabe seadusele on neil kohustus vastata. Samuti peab olema täpselt kirjas, millise punkti alusel kaupa maale ei lubata, mitte loetelu erinevatest võimalikest tagasisaatmispõhjustest.

Tegelikult on neil kohustus vastata paki saatjale, mitte saajale. Kuni paki kättetoimetamiseni kuulub pakk saatjale. Selle pärast ei anta ka saajale teada kui pakk tagasi saadetakse.

 

Järelepärimisele paki saajalt peavad nad vastama igal juhul ja selgitama, miks tagasi läks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vastavalt avaliku teabe seadusele on neil kohustus vastata. Samuti peab olema täpselt kirjas, millise punkti alusel kaupa maale ei lubata, mitte loetelu erinevatest võimalikest tagasisaatmispõhjustest.

Tegelikult on neil kohustus vastata paki saatjale, mitte saajale. Kuni paki kättetoimetamiseni kuulub pakk saatjale. Selle pärast ei anta ka saajale teada kui pakk tagasi saadetakse.

 

Järelepärimisele paki saajalt peavad nad vastama igal juhul ja selgitama, miks tagasi läks.

Just nimelt kui teha teabenõue https://www.riigiteataja.ee/akt/12766090 on neil kohustus vastata ja see asi neile ei meeldi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma olen neile igasuguseid kirju saatnud aga täielik vaikus, saatsid oma stamp vastust 3-4 korda ja nüüd on lihtsalt vait (psühho)

Share this post


Link to post
Share on other sites

AKI'le avaldus.

§ 51. Andmekaitse Inspektsiooni ettekirjutus

[RT I 2003, 26, 158 - jõust. 01.10.2003]

 

(1) Andmekaitse Inspektsioon võib teha teabevaldajale ettekirjutuse seadusliku olukorra taastamiseks, kui ta leiab, et teabevaldaja:

1) on ebaseaduslikult keeldunud teabenõude täitmisest;

2) ei ole teabenõudele vastanud ettenähtud tähtajal;

3) ei ole teabenõuet täitnud nõuetekohaselt;

jne jne...

 

-- 14 Juul 2013 00:00 --

 

Ja taaskord pang Eesti Postilt.

Veebis eeltäidetud pakk sihtkohaga Koeru, Järvamaa.

Automaat trükkis sildi, mis oleks paki viinud Kuhugi Jõhvi Jewe automaati. Jätsin kleepimata. On krdi ahvid.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sain ka lõpuks Postist mingi vastuse:

 

Tere!

 

 

 

Vastuseks Teie kirjale selgitame, et saatjaks oli C/O ATC Changi Airfreight Centre BOX 946. Saadetises on mittevastavad e-sigarettide täitevedelikud. Toodetel ja nende pakenditel puudus info koostise kohta, ainete sisalduse kohta ja nad sisaldasid nikotiini.

 

 

 

Lugupidamisega

 

 

 

xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx

 

Telefon: 1661 | Fax:6053345| E-post: [email protected]

 

Klienditeeninduskeskus

 

AS Eesti Post | Pallasti 28 | 10001 Tallinn

 

http://www.post.ee

 

 

 

Kurat kui koostist ei ole peal kirjas kuidas nad teavad, et sisaldas nikotiini ja mis see nikotiin neid üldse kotib..... (relv) ja saatjaks loevad nad väljasaatmis kohta kuradi tainapead :lol: ning tegu Liqua vedelikega ja nendega peak ometi kõik OK olema märgistuse koha pealt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oeh.

Viimased kogemused post24'ga siis:

Neljast pakist kahele tuli vale aadresskaart(ei, see ei olnud eelmise kliendi oma, vaatasin sahtli üle masina juurde jõudes). Jätsin need kaardid peale kleepimata.

Ülejäänud kahele pakile ei tulnudki aadressikaarti. Üks pakk on teadmata kadunud.

Infotelefonile vastanud naine ütles, et ma olen ise loll ja võtsin sahtlist eelmise inimese sinna jäetud aadressikaardi. See ei olevat mitte mingil moel võimalik, et vale kaart prinditakse (Y)

Ma vist lõpetan selle teenuse abil asjade saatmise ära, no täielik hullumaja puhvet on see asutus ja mul lihtsalt pole jaksu lollide klienditeenindajatega vaielda :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pole mõtet oma närve kulutada. See teenus ikka nii allakäinud kui on. Mul üks tuttav saatis ka ühe kalli tihendi võrust kuhugi tallinna vist. Kadunud ongi juba paar nädalat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loobu sellest shitast ja asi klaar. Lisakopikas pole väärt seda närvikulu ja kauba kadumist.

Kji kellelgi pole tõesti valikut, siis võimalik dpd tellida

Share this post


Link to post
Share on other sites

täielik hullumaja puhvet on see asutus :(

Läksin ükspäev post24 kaudu osta.ee pakki saatma. Sisestasin siis uksekoodi ja avaneb sahtel, kus kellegi teise pakk sees :o

Läksin postkontorisse õiendama, et mismõttes see nii teeb? Äkki ma nüüd panen kellegi teise jaoks mõeldud paki, kus sees võib vabalt ka teemantsõrmus olla, tasku! Vastus jäädi võlgu, hämati midagi teemal, et see pakk pidi seal juba kullerit ootama jne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

täielik hullumaja puhvet on see asutus :(

Läksin ükspäev post24 kaudu osta.ee pakki saatma. Sisestasin siis uksekoodi ja avaneb sahtel, kus kellegi teise pakk sees :o

Läksin postkontorisse õiendama, et mismõttes see nii teeb? Äkki ma nüüd panen kellegi teise jaoks mõeldud paki, kus sees võib vabalt ka teemantsõrmus olla, tasku! Vastus jäädi võlgu, hämati midagi teemal, et see pakk pidi seal juba kullerit ootama jne...

See vana teema jah et nad nii teevad... kurb aga tõsi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...