Jump to content
E-sigareti foorum
hmekk

18650 Akud

Recommended Posts

See, millele toode vastab on üldjuhul müüa pädevuses :)

 

Ega tabelis nüüd kõik valesti polnud, seda ei väida. Lihtsalt andmetega, mida kontrollida suutsin, oli nii mõnegagi päris palju nihu. Panasonic'u ja Sony akud kestavad ohutult palju suuremaid koormuseid, kui seal näidatud oli. Võib-olla ongi parem, hoiab hulljulged katsetajad eemal  :idea:

 

Näiteks...

 

Sony VTC4-5 akude puhul on sertifikaadis kenasti ära toodud ohutu 60A (lühiajalise koormamise) kõver. Panasonic'u PF akud töötavad ohutult 9A pideval koormusel jne. VTC3 vaata siit

 

See, milleks VTC4 võimeline on, näeb siit. See on ametlikust sertifikaadist võetud tabel. Kes tahab näiteks täit kompotti näha, siis võin meilile panna.

 

Kaitsega akude puhul oleneb koormustaluvus kaitse parameetritest. Sealjuures rakendub kaitse ikka enne, kui koormus muutub akule ohtlikuks.

 

Üldiselt on väga usaldusväärseks allikaks:

http://lygte-info.dk/review/batteries2012/Common18650Summary%20UK.html

 

Tulemused saadud testimise teel. Seega vast kõige paremini reaalsust kajastav.

 

 

Kui ma ei eksi, siis see link paar korda juba siit foorumist läbi käinud

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ega tabelis nüüd kõik valesti polnud, seda ei väida. Lihtsalt andmetega, mida kontrollida suutsin, oli nii mõnegagi päris palju nihu. Panasonic'u ja Sony akud kestavad ohutult palju suuremaid koormuseid, kui seal näidatud oli. Võib-olla ongi parem, hoiab hulljulged katsetajad eemal  :idea:

 

Kas selline ei võinud olla eelmine kommentaar? Milleks on vaja pritsida sisutut "bullshitt, huumor" kui tabelis toodud minimaalsed coili takistused olid tegelikult ohutud? 

 

Paljudel pole tahtmist otsida/lapata igasuguseid diagramme ja graafuid ja arvutusi teha kui vaja on ainult (kasvõi esialgse valiku tegemisel) ühte numbrit - kui madalale võib takistusega ohutult minna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kas selline ei võinud olla eelmine kommentaar? Milleks on vaja pritsida sisutut "bullshitt, huumor" kui tabelis toodud minimaalsed coili takistused olid tegelikult ohutud? 

 

Paljudel pole tahtmist otsida/lapata igasuguseid diagramme ja graafuid ja arvutusi teha kui vaja on ainult (kasvõi esialgse valiku tegemisel) ühte numbrit - kui madalale võib takistusega ohutult minna.

 

Sm e-kodanik... 

 

Loe veelkord esimene post läbi ;)

 

"Ülaltoodud numbrid, mis puudutavad Panasonic PF, PD, B ja Sony VTC3 pulkasid, on bullsh**! Panasonicu viimased kaks rida on ka huumor   (facep). Teiste tootjate pabereid pole..."

 

 

Lisaks eeldan, et toodud numbrid peavad olema pigem õiged kui ohutud. Ohutus on hea asi küll, kuid kui see muudab aku seadmes mittekasutatavaks (paberi järgi), siis pole asjal erilist mõtet  :roll: ?

 

Mis puudutab graafikute otsimisse ja arvutuste tegemisse, siis sellest ei pääse. Li-ion pulkade kasutamisel suure voolutarbega seadmetes peab midagi kõrvade vahel ka olema. Niikaua, kui tarbijal seda teadmist pole, peab selle töö kas müüja või ühiskond (nt käesolev foorum) ära tegema. Siis on hilja mõtlema ja numbreid otsima hakata kui näpud otsast läinud.  

 

Et siis jälle pisut lugemist...

http://www.e-cigarette-forum.com/forum/blogs/baditude/5163-12-deeper-understanding-mod-batteries-part-i.html

http://www.e-cigarette-forum.com/forum/blogs/baditude/5162-11-deeper-understanding-mod-batteries-part-ii.html

http://www.e-cigarette-forum.com/forum/blogs/baditude/4848-9-battery-basics-mods-imr-protected-icr.html

*mõne asjaga annaks õige pisut norida, aga muidu väga kasulik info

 

Hea lugeda nii akude tarbijale kui müüjale. Lisaks palju selgitusi, kuidas teha vahet originaalsel ja piraattootel  :idea:

 

Ikka parimat :)

 

Update: antud post pole tehtud eesmärgiga kedagi solvata ega halvustada. Lihtsalt kopp on ees klientidest, kes astuvad uksest sisse ja siis kurdavad, et aku läheb seadmes tulikuumaks või et aku on seadme läbi põletanud jne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma väga ei võtaks seda Sony enam nagu mingit püha lehma. Sony ise väidab, et ammu juba tootmisest maas, pole kunagi laiatarbekaup olnud ja nemad mingit vastutust ei võta. Seega päris niisama kuskilt eBay'lt ma neid enam ei ostaks. Mitte kuskilt ei tea mida sa saad. Kui need tõesti hakkavad ladudest otsa saama (ja ilmselt saavadki kui vaadata mis toimub) siis ilmselgelt ilmuvad välja sepad kes mingit paska hakkavad rohelise kile sisse toppima... Vaikselt peaks alternatiivide peale mõtlema :P

 

Kes viitsib loeb ise edasi: http://www.reddit.com/r/electronic_cigarette/comments/2cttd4/sony_vtc5_18650_notice_from_sony/

 

Mina olene enda omad saanud trusted ja kodumaiselt tarnijalt, tänud ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Laurile

 

Pole vaja ajada ümmargust juttu. Mis selle tabeli mõttes valet/ohtlikku on?

PBusardo ütleb great spreadsheet ja hindab seda, sina bullshitt - kellel on õigus ja miks?

https://docs.google.com/spreadsheet/lv?pli=1&key=0AhCCsGn6F0QLdDJxNzV2c0dSc01mUkl6RXNnM2o2R1E&f=true&noheader=true&gid=0

 

Kogu probleem ju selles ongi, et müüja lihtsat võrdlustabelit ei paku ja teiste ponnistuste kohta ütleb bullshitt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tubli teema tõstatus (Y)

 

Ma enam ammu ei viitsi akusi väljamaalt tellida, mõttetu tõmblemine

peale nende linkidel oleva info lugemist on isu täiesti kadunud  ::D


Kontrollisin oma vtc5 ka üle, orikas mis orikas, eestist ostetud (Y)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Näidake mulle parem akut mis ca 3 sekundilise nupule vajutusega pauku teeb! Pole vahet kas kasutada 0,6 või 2 oomist coili, see 3 sekki ei aja ühtegi akut isegi kuumaks. Kui on vastuväiteid siis saatke mulle mõni nö. ohtlik aku ja olen nõus oma nemesise mõne dripperiga õhku laskma ja siia ka sellest muuvi panema. Mõttetu kõvatamine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma olen militariga nõus, juba maeiteakuikauaaegatagasi kirjutasin siin, et kui mingi megavegasuperf00kenawesome low ohm buildidega ei tegele siis on AW akude A täiesti piisav... (kusjuures neid AW akusid teeb ka mitu tehast, endal on ka erineva tooniga punaseid ette jäänud)

 

militarile võib seda akut näidata, mulle võib näidata mehi kes üle 5-10 seki pull'e teevad...pidevalt ja väga tihedalt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

See ei ole põhjus mingites tabelites numbreid taga ajada ja hüper-supper akut kasutada. Vinnastatud kukega revolveri tasku pistes lased ka 95% tõenäosusega omal munad tagant ära.

Ei suuda mina nende akufoobide mõttemaailma mõista. Tean, et siin fooumis on ka selliseid kes akude laadimiseks kasutavad spets kotte - äkki põleb elamine maha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tean, et siin fooumis on ka selliseid kes akude laadimiseks kasutavad spets kotte - äkki põleb elamine maha.

 Seal on kartus pigem ebakvaliteetse laadija üle kui halva aku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tabelitest numbreid vaadates on mugav teha esmaseid valikuid, sest pole mingit mõtet maksta ressursi eest, mida sa kunagi ei kasuta (nt VW modi piirangu tõttu) või siis jälle selle eest, mida sa ei saa (ülekoormatud aku ei teeni nagu loodetud) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

aku safety on muidugi vajalik. tavakasutaja kes midagi jagab ja veibib oma kaynofuni üle 1.0 oohmi ei pea nii väga otsima mida sinna sisse torkab.

samas ei tohi unustada, et hiinas käib hetkel wattage war. ja palju ebakvaliteetset jura tuleb välja. mille kiipide tööst me ei tea sittagi.

 

võtame nüüd ühe tavalise kalevipoja ja tema aju. no naabrimaja natashal läks ka kohe rohkem märjaks kui bemmi stereole 300W juurde kruvisin, mis ma ikka selle 30 jändan, natuke juurde ja saan juba 100. siin aga kui kiip on mingi väikse pilusilmse lapse kokkujoodetis (*hint*hint* cloupor & teised) ja Toivo sellel mingi läpaka akku taha söödab? boom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tegelikkuses on asjad nii, et need kes 20w ja suurema riista endale muretsevad need jagavad ka matsu. Bemmivennad ostavad omale pulga skaismõugist ja jätavad hinnalipiku sellele külge, et faa-faa oleks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Li-ion pulk läbikülmununa -20 kraadi juures enam ei tööta. 

 

Nominaalne töötemperatuur (st laadimised ja tühjakslaadimised) on sellistel akudel 20 kraadi kanti. +10 kraadi temperatuuritõusu nominaalsest vähendab aku iga ca 20%. Teine +10 kraadi tõusu nominaalsest (ehk kokku 40 kraadi) teised 20%, +45 kraadi juures opereerimine vähendab aku eluiga ca 50% võrreldes 20 kraadise väliskeskkonna temperatuuriga.

 

Laadimisel tuleb samuti olla tähelepanelik. Alla 0 kraadi akut laadida ei tohiks. 0-5 kraadises väliskliimas tuleks kasutada madalaimat võimalikku laadimisvoolu. 

 

Max lubatud välistemperatuur, millel 18650 pulka võib ohutult kasutada on 60 kraadi +/- natuke.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kunagi ennevanasti levisid müüdid, et liitiumaku kardab vähem külma kui näiteks leelispatarei ja on üldiselt külmakindlam. Päris nii see siis vist ei ole.

Huvitav, mis toimub akutrelli 3,0 Ah akude sees, kus kümme 18650 pulka -15°C juures 22 minutiga täis surutakse?

Share this post


Link to post
Share on other sites

-15 kraadiga ei toimu midagi. Sellise temperatuuriga aku laadima pannes küpsetad selle ruttu läbi aga see selleks... Lisaks ei lae tööriista kiirlaadija selle ajaga akut täis, vaid ca 70% peale. Edasiseks laadimiseks muudab laadija laadimisalgoritmi ja laadimisvoolu, mistõttu pikeneb viimase otsa täislaadimisaeg oluliselt. 

 

Madalatel temperatuuridel suureneb aku sisemine takistus. Kui laadimine taha panna, siis sisetakistuse tõttu tõuseb akusisene temperatuur oluliselt ning laadimisprotsess saab toimuda normaalselt. Sellepärast paljud laadijad ka kohe maksimaalset laadimisvoolu ei rakenda. Üleminek on sujuv. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

militar, me räägime erinevatest bemmivendadest. ühed sõidavad pealinna kandis uhke tehasemudeliga ja vehivad skaismougi hinnalipikutega. toivo paidest jälle tuunib vanaisa garaazis roostes e30 ja ostab igast kraami internetist :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Keegi teab kust ma saaksin mingeid normaalseid 18650 akusi mida kasutada HANA V3 sees?

http://spezz.lv/et/akud/135-sony-us18650vtc5-flat-top.html

http://www.epiip.ee/et/e-sigareti-akud/477-sony-us18650-vtc5-flat-top.html jne.. 

enamus suuremates poodides korralikud akud olemas ju... Või mida sa mõtled normaalsuse all?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...