Jump to content
E-sigareti foorum
hmekk

18650 Akud

Recommended Posts

Nii. Efestid tootevalikust maas. Kellegi käte lõhkumine pole meie top10 listis kindlasti mitte :D

Kuigi jutt oli selline, et kord nad on 20A ja kord midagi muud. Ehk siis Efest ise akusid ei tooda ja selle mille kätte parajasti saab, sellele lilla kile ümber tõmbab.

Olemas Sony VTC4 akud ja Samsung 25R. Võib rahulikumalt hingata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui pauk käib, siis tean kuhu poole pöörduda..........

1 aku teeb aegajalt trikke laadimisega, aga pm töötab

Tee paberid korda siis matuse büroo teab kuhu arveid saata :D .... kindlustus ka abiks äkki saad tugevamad jäsemad .... kui hästi räägid vbla ka vingema maksa :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Üks vtc5 (mis karpi ei mahtunud) läks mul eile kolimise käigus mahlapudelite kotti, et rauaga kokku ei puutuks. Välja võttes tilkus mahlast, üks pudel oli lekkinud (facep) .

Aku läheb trashi nüüd?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Üks vtc5 (mis karpi ei mahtunud) läks mul eile kolimise käigus mahlapudelite kotti, et rauaga kokku ei puutuks. Välja võttes tilkus mahlast, üks pudel oli lekkinud (facep) .

Aku läheb trashi nüüd?

Mõistlik oleks ära puhastada ja rewrappida, aga ma ei tea kust neid ümbriseid Eestis osta saab. Hiinast saab näiteks siit (peaks isegi ostma) :Phttps://www.fasttech.com/product/1140200-30mm-heat-shrink-wrap-1-meter

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma olen nüüd samuti tagasi 18650 akude peal ning sellega seoses mõni küsimus.

Kui varem Vamo ja Kayfuniga 18650 kasutasin, siis 1.2ohm coil ~20W peal ning kannatas päeva õhtusse lasta küll ühe laadimisega. Kusjuures veel mingisuguse suvalise Oomipoest ostetud roosa akuga.

Nüüd aga seadmed teised, võimsus suurem, takistus väiksem ja TC ning Spezzilt ostetud tutikas Sony US18650VTC5 2600mAh aku, aga kohe üldse ei kesta.

Seega, kas on ka olemas mõni muu korralik aku, mis pikemalt kestaks, või ongi ainus võimalus kasutada kahte akut, mida siis päeva keskel vahetada? Iseenesest see eriti tülikas ei oleks, kuid eelistaksin siiski ühte akut, mis õhtuni ära kestaks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nuh ennem oli sul 1,2 oomi siis nüüd 0.15 või vähem, aku tühjenebki kiiremini, võta netist esuitsu amprite kalkulaator ja näed vahet, samas tc 0.1 oomine coiliga kestab mul aku kauem kui 0.5 oomine tavaline kanthal coil. Sääst missugune. Samas on mul üks halb näide kah, isticki 2600 mah aku versus samsungi 2500mah aku, samsungi oma peab kaks korda kauem vastu. Isticki oma algusest peale lahja olnud, võimalik et praak või ongi seal pask aku sees.  Kahtlustan viimast, sest teised on vedeliku kulu sarnaselt kirjeldanud. Egas miskit muud, osta mõni sony aku juurde, minul piisab kahest hetkel, ühega vean täpselt tööpäeva läbi, nii et 20 mahvi on veel alles.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ühe 18650 akuga saab päeva õhtusse vast ainult 1.2 ja üles oomise coiliga. Kui niklit kasutasin, ei saanud isegi kahe akuga päeva läbi. Nüüd tagasi kanthali peal ja 0.5-0.8 oomine 20-30w peal veab kenasti õhtuni välja. Mod kahe järjestiku ühendatud aasta vana vtc4 akuga. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sony vtc4 aku. Mod ei tunnista akut. Laadija Nitecore i2 näitab nagu aku oleks täis. Mingeid väliseid vigastusi ei ole. Milles asi võib olla? Aku peetis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Algul panin aku Nemesisse, seal ei teinud piuksugi. Mõtlesin et tühi, viskasin laadijasse, seal näitas et on täis. Siis pistsin Cloupor mini sisse ja seal ka ei tee piuksugi. Cloupor muidu teiste akudega töötab. Rohkem vahetavate akudega mode kahjuks ei ole :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aku läbi jah, sisemised katkestused, mis tähendab, et väljundpinge on normis, aga koormust ei kannata. Julgemad venelased ajavad kruvikeeraja klemmi alt sisse ja pressivad sisu kokkupoole... (psühho)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aku taastamise reziimi omav laadija aitab siis, kui aku ise on korras, aga lihtsalt liiga tühi. Kui sisemised katkestused on, siis ainult laadijast ei piisa.... ja noh, oleme ausad, Li-Ion aku pole enam nii kallis, et viitsiks läbi ussi m-i taastamisega tegelema hakata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tänud vastmast. Lendab vanade akude kogumis kasti :)

Ole ettevaatlik, et see seal teiste metallakude/patareide vastu puutudes lühisesse ei läheks. Üliväike võimalus aga siiski ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Enne ära viskamist peaksin selle ära pakkima siis?

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Ma reeglina kasutan vanade patareide jaoks poodides olevaid vastavaid kaste - edasine on müüja mure. Müüjal on kohustus need asjad tagasi võtta ja ise nendest vabanemisega tegeleda ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Terv.

Sain täna kätte oma uue eVic VTC Mini ja mõtlesin, et kasutaks oma eelmise eVic-u akusid NCR18650B

Probleem aga selline, et üks aku töötab kenasti, aga teine ei võta pilti ette.

Identsed akud ja samapalju kasutatud (Loe: Vähe) Vanust on muidugi omajagu, suuremosa ajast siis seisnud niisama.

Intellicharger I2 näitab aga, et aku on täis.

Kus otsas võib probleem olla? Mainin ära, et aku jäi seisma 100% laetuna. Vb see saigi saatuslikuks?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...