Jump to content
E-sigareti foorum
hmekk

18650 Akud

Recommended Posts

Vaata ega aku kontaktid oksüdeerunud pole vms., tõenäoliselt on ühenduse probleem. Väheusutav, et sellega üldse pilti ette ei võta, teine teema oleks kui võtab pildi ette aga tulistades low battery ütleb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Terv.

Sain täna kätte oma uue eVic VTC Mini ja mõtlesin, et kasutaks oma eelmise eVic-u akusid NCR18650B

Probleem aga selline, et üks aku töötab kenasti, aga teine ei võta pilti ette.

Identsed akud ja samapalju kasutatud (Loe: Vähe) Vanust on muidugi omajagu, suuremosa ajast siis seisnud niisama.

Intellicharger I2 näitab aga, et aku on täis.

Kus otsas võib probleem olla? Mainin ära, et aku jäi seisma 100% laetuna. Vb see saigi saatuslikuks?

Oot vanad ericu akud üldse peavad kõrgetele ampritele vastu??

 

Sent from my R8106 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sikutan hetkel power asendis 19w, coil sees on 0,5oomi. EI usu, et probleem on :D

Mõlemad otsad on ilusat. Kusagilt paistes ka ei ole. Aku näeb välja täpselt selline nagu ostes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Terv.

Sain täna kätte oma uue eVic VTC Mini ja mõtlesin, et kasutaks oma eelmise eVic-u akusid NCR18650B

Probleem aga selline, et üks aku töötab kenasti, aga teine ei võta pilti ette.

Identsed akud ja samapalju kasutatud (Loe: Vähe) Vanust on muidugi omajagu, suuremosa ajast siis seisnud niisama.

Intellicharger I2 näitab aga, et aku on täis.

Kus otsas võib probleem olla? Mainin ära, et aku jäi seisma 100% laetuna. Vb see saigi saatuslikuks?

Laadija mõlemad slotid näitavad, et on täis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mõlemad slotid näitavad, et aku on täis ja slotid ise laevad teisi akusi korralikult.

 

Selle aku võid rahumeeli maha kanda, liiga suured katkestused sees. Mul on üks katkestustega NCR18650B, mis laseb ainult 50% peale tõmmata ja paneb siis pildi tasku, muidu töötab nagu peab :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nii härrased, täna pandi hiinast teele smok x cube2 ja sinna oleks vaja juurde osta 2*18650 akut. Praegused modid on mul sisse ehitatud akudega ja seepärast on vahetatavad akud minu jaoks täiesti võõras maa. Milliseid akusid ma võin sinna sisse panna ilma kartmata, et peale nupuvajutust lendab driptip mulle kopsu ja plahvatab seal:) ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meedias pasundatud juhtumid on ikka 99%+ mechmodidega olnud :) Aga soovitaks Samsung 25R, Sony VTC4 (kui leiad originaalid), Sony VTC5 (kui leiad originaalid), LG HE2 või LG HE4. Need kõik kannatavad 20+A, aga kindlasti vaata ka palju sul mod akut tarbid, näiteks kasuta seda kalkulaatorit http://www.steam-engine.org/batt.asp

 

Ise kasutan Samsung 25r akusid juba ca aasta ning siiani rahul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mõned päevad tagasi vaatasin kellegi x cube-i tutvustust ja ta ei soovitanud 20A akusid kõrgetel W kasutada, kui panen sisse 30A akud ja tulistan terved 160W siis ei jäe mõnest sõrmest ilma? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mõned päevad tagasi vaatasin kellegi x cube-i tutvustust ja ta ei soovitanud 20A akusid kõrgetel W kasutada, kui panen sisse 30A akud ja tulistan terved 160W siis ei jäe mõnest sõrmest ilma? :)

Seepärast ma kirjutasingi sulle, et palun sisesta oma coilide (või plaanitavate coilide) andmed kalkulaatorisse ning vaata mitu amprit sul mod tarbib!? Muidugi on ka korralikel akudel tibake ka reservi, st päris nii pole, et 20A Samsung 25r 21A juures õhku lendab.  Lisaks saab "normaalsem" elektrooniline mod aru, et midagi on valesti, kui akud jäävad nõrgaks, aga eks ikka parem karta kui kahetseda. Mech modidega on muidugi teine lugu, nendega võid ka originaal Sony VTC5 õhku lasta (kui piisavalt jäme coil lühises näiteks :P) http://ink361.com/app/users/ig-667564328/dutchvaper/photos/ig-971225037552198753_667564328

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeesus, ma panin ju kalkulaatori lingi yks post enne seda, ega iga postituse juurde seda ka ei topi.

 

Aga see blogipost vtc5 kohta on aegunud, nad ise ka myyvad nyyd vtc5 akusid. http://batterybro.com/collections/all/products/sony-us-18650-vtc-5

Vahepeal oli tõesti mingi segadus kus Sony korraks ei myynud enam vtc5 akusid. Ei teagi kas lihtsalt nõudlus oli suurem kui tehaste võimsus või tõesti tahtsid tootmist lõpetada seoses sellega, et neid akusid kasutati veipimiseks. Siiani on Sony vtc5 akude teemal suht kidakeelne, sest ilmselgelt ei taha ka nemad mingis plahvatanud aku seigas osaleda.

Aga feike liigub tõesti palju, puusalt tulistades ytleks, et 50% on fake.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma olen 99% kindel, et ükski Eesti pood teadlikult fake akusid ei müü.
See kui kindel on aga koht kust akud tulevad on teine teema. Kuna nõudlus suur siis on reaalne oht, et keegi võib raha huvides ebausalt käituda.
Selleks, et veenduda kas akude lubatud maht ja A vastavad reaalusele on ainuke võimalus neid testida. 

Mina olen Spezzilt ostnud nii VTC4 kui VTC5 akusid ja kasutanud neid mitu aastat mech  modi sees 10-20A koormusega.
Mingit kuumenemise/paisumise vms muud probleemi pole täheldanud. Olen suutnud ka mechi nii sättida, et ca 10min oli nupp alla. Tulemuseks oli väga kuum ati aga mech ise oli normaalses temperatuuris.

Samas kui alguses oli VTC5 mahtuvus hea siis mahtuvuse kadu on minu kogumuste alusel märksa kiirem kui VTC4 akude mahtuvuse kadu. 
Hetkel VTC4 kestab ca 30% paremini kui VTC5.


EDIT (must huumor): Talupoja VTC5 aku test on muidugi lihtne ära teha. Mech mod + ~0.15ohm coil + 5-10minutit järjepidevat koormust. Kui käed terved ja pilt ees siis järelikult oli originaal. Kui mingi hetk on paus ja järgmine kaader EMO's siis ei olnud originaal :( . Voltmeetrit võiks ka samal ajal peal hoida .... kui V drop ikka kohe mingi 2-3V ringi on siis võiks testi pooleli jätta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spezzi VTC5 kohta - õnnestus üks hetkeks lühisesse lasta. Oma lollus, aga kile oli pisut kahjustada saanud ja suutsin traadi(paks alumiinium mite ni/ti/kanthal) sinna nii peale pana, et lühistas ära. Tulemus - näpu põletasin korralikult ära, traadi lähedal kile oli ka pisut sulanud. Aku ise oli jahe ja polnud seda nägugi, et õhku tahaks lennata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma olen 99% kindel, et ükski Eesti pood teadlikult fake akusid ei müü.

See kui kindel on aga koht kust akud tulevad on teine teema. Kuna nõudlus suur siis on reaalne oht, et keegi võib raha huvides ebausalt käituda.

Selleks, et veenduda kas akude lubatud maht ja A vastavad reaalusele on ainuke võimalus neid testida. 

 

Mina olen Spezzilt ostnud nii VTC4 kui VTC5 akusid ja kasutanud neid mitu aastat mech  modi sees 10-20A koormusega.

Mingit kuumenemise/paisumise vms muud probleemi pole täheldanud. Olen suutnud ka mechi nii sättida, et ca 10min oli nupp alla. Tulemuseks oli väga kuum ati aga mech ise oli normaalses temperatuuris.

 

Samas kui alguses oli VTC5 mahtuvus hea siis mahtuvuse kadu on minu kogumuste alusel märksa kiirem kui VTC4 akude mahtuvuse kadu. 

Hetkel VTC4 kestab ca 30% paremini kui VTC5.

EDIT (must huumor): Talupoja VTC5 aku test on muidugi lihtne ära teha. Mech mod + ~0.15ohm coil + 5-10minutit järjepidevat koormust. Kui käed terved ja pilt ees siis järelikult oli originaal. Kui mingi hetk on paus ja järgmine kaader EMO's siis ei olnud originaal :( . Voltmeetrit võiks ka samal ajal peal hoida .... kui V drop ikka kohe mingi 2-3V ringi on siis võiks testi pooleli jätta. 

Muide, enimlevinud fake VTC5 on Samsung 25r rewrapitud ehk 20A juures ei tohikski midagi juhtuda :) Väga harv teema on see kui kasutatakse reaalselt mingit rämpsakut, ega keegi ei taha ju oma klientidest ka ilma jääda, ikka tahetakse edasi müüa neid "Samsung VTC5si".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mulle tundub (tuli privavestluses teemaks) et akude mahutavuse ja amprite vahekorra suhe pole laiemale avalikkusele üldsegi selge.

 

Prooviks siis hästi lihtsalt ja lühidalt: ei ole universaalselt head asja (ma ei räägi vuhvlitest), mis sobib kõigeks, keemia paneb siin piirid:

Rohkem mahtuvust -> väiksem koormuse taluvus - näiteks VTC5

Rohkem ampreid -> väiksem mahtuvus - näiteks VTC4

 

lugemist ka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...