Jump to content
E-sigareti foorum
hmekk

18650 Akud

Recommended Posts

Kahjuks hetkel mitte. Olin juba otsustanud kusagilt tellida Efest Luc V4, millel on adapter eraldi, saab laadida 4 akut korraga 1A vooluga (!), aga lygte-info.dk kirjutab, et laeb akud 4.28 voldini, mis on idiootsus. Peab edasi lappama.

 

Mul oli mingil ajal kasutuses kaks Xtar VP1 -- nii pidi küll topelt juhtmeid seina toppima ja laadimisvoolusid valima, aga muidu oli elu lill. Lolli peaga müüsin ühe ära, lihtsalt mul ei läinud tollal akusid nagu leiba. Nüüd kahetsen.

 

Üks asi, mis ei meeldi mulle ei Luc ega VP1 juures -- nende voltmeeter näitab pinget ainult kuni 4.2V-ni ehk seega vähemalt Luc valetab sulle otse silmaauku. VP1 puhul vähemalt ei ole teada ülelaadimist, aga ikka oleks etem, kui ta näitaks, mis akus tegelikult on.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vabandan, mul on ja olid VP1, mitte VP2! Parandatud ka eelmises postis.

 

Ma ei tea, D4 kohta ikka öeldakse, et üsna soe. Ma natuke närviline ses osas.

Ja nelja akut korraga ampriga ei lae. 2x0.75A, 4x0.35A ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ma ei tea, D4 kohta ikka öeldakse, et üsna soe. Ma natuke närviline ses osas.

Ja nelja akut korraga ampriga ei lae. 2x0.75A, 4x0.35A ?

Kui soojaks ei läheks, siis ei laeks        (psühho)

Numbrid on õiged. Samas ma laen öösel, nii et probleemi pole. Päeval anyway üle 2 aku ei lae. Samas, selle raha eest on laadijat küllaga     (esiga)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui soojaks ei läheks, siis ei laeks        (psühho)

 

Ei vasta päris tõele. Soojaks läheb laadija peamiselt selleks, et AC/DC ja pärast ka DC/DC konverteri kasutegur pole 100%. Mida kvaliteetsem laadija, seda vähem see soojaks läheb.

Akudega on tegelikult sama teema. Mida suurem on aku sisetakistus, seda soojemaks läheb see laadimisel kuna suurem osa voolu läheb soojuseks. Aga soojuse tekkimine laadimisel pole must have ehk ideaalne aku neelaks kogu energia endasse ja ei läheks üldse soojaks. Kirvereegel on üldiselt see, et mida suuremaid ampreid aku talub, seda vähem ta laadimisel soojeneb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siit mul küsimus. Sai tahvlid hiinast ostetud ... hetkel kui laeb lähevad laadijad ikka väga kuumaks. Pakun 50-60C peale.
Kas hiina laadijatega mis kuumaks lähevad on ka tuleoht? Või seda väga kartma ei pea`?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tuleoht tekib kui seal sees midagi 400+ kraadi on. Võrdluseks - hõõguva raudnaela temp on umbes 600 kraadi. Aga ega see 50-60 kraadi hea ei ole, kui pealt on 50-60, siis seest on palju kuumem seega midagi võib seal sulama hakata.

Kui tavaline micro usb otsaga laadija, siis mina laeks pigem mõne korralikuma laadijaga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tuleoht tekib kui seal sees midagi 400+ kraadi on. Võrdluseks - hõõguva raudnaela temp on umbes 600 kraadi. Aga ega see 50-60 kraadi hea ei ole, kui pealt on 50-60, siis seest on palju kuumem seega midagi võib seal sulama hakata.

Kui tavaline micro usb otsaga laadija, siis mina laeks pigem mõne korralikuma laadijaga.

Jah USB laadija aga kodus kõik suht hiinakad või 1A ... mis jääb lahjaks.

Lisaks on 2tk korraga laadimises.

Peab vist hakkam korraliku mitme pesaga USB laadijat otsima.. kuhu kõik seadmed saaks külge lükata. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jah USB laadija aga kodus kõik suht hiinakad või 1A ... mis jääb lahjaks.

Lisaks on 2tk korraga laadimises.

Peab vist hakkam korraliku mitme pesaga USB laadijat otsima.. kuhu kõik seadmed saaks külge lükata. 

Ma ostsin sellise: http://www.aliexpress.com/item/Qualcomm-Certified-Tronsmart-Premium-Design-Quick-Charge-2-0-42W-3-Ports-Wall-Charger-for-Samsung/32476111941.html

Väga rahul sellega hetkel

Edit: Hetkel on hind sellel kole, kui mina tellisin, oli soodukaga 14,99$

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mina kasutan sellist http://www.ebay.co.uk/itm/PortaPow-Crystal-4-2Amp-4-port-USB-Travel-Charger-iPhone-iPad-Air-Android-etc-/221393010304?hash=item338c0d3e80:g:Q90AAOxy7nNTTQh2ja olen rahul. Eriti meeldib see, et laadija peal on neli eri värvi led-i iga pordi jaoks. Kui midagi laadima paned, hakkab vastava pordi led põlema ja kui laadimine on lõpetatud, kustub led ära. Ehk siis selleks ei pea seadme ekraani vahtima, et teada saada kas on juba täis või mitte.
Põhimõtteliselt on mul üks uus ja pakendis isend tagavaraks ostetud. Kui kellelgi kiire on ja ilusti küsida, siis võibolla olen nõus selle isegi mingi summa eest loovutama.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Täna sain kätte nitecore d2 laadija ja kaks sony vtc5 akud. Tekkis küsimus millises reziimis ma pean vtc5 akusid laadima, valida saab LiFePo4 ja Li-ion vahel?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pole küll aku aga seondub nendega otseselt :)

 

Kas keegi on näinud magnetklemme kuskil müügil/tellitavatena

/muidugi võiks neid ka ise teha, nagu siin viidatud lingil aga selle asemel, et otsida magneteid ja vaskplekki, prooviks algul valmis klemme leida

 

edit: ülaltoodud pildi link ei avane taskuseadmetes korrektselt. Siin on kogu artikkel, kust pilt viidatud. Seal on ka muud huvitavat laadimise teemasse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njaah, sul on õigus. Kui VW MOD-st rääkida, siis MOD keerab ise pinge sobivaks ehk tõesti ei saa midagi eeldada.

 

Aga minu arvamus selle 15,2A osas oli küll üsna puusse.

 

Tüübil on elektrooniline mod seatud 30W peale -- siis akult võetava voolu tugevuse arvutamisel pole kuramus ju coili takistusel mingit tähtsust :)

Kui jätta kadu arvestamata, võetakse see 30W akult, mille pinge on (ilmselt, ütleme) vahemikus 4,2..3,2V ning selle käigus voolutugevus vastavalt 7,1..9,4A (nominaalse 3,7V puhul 8,1A -- nagu Sa juba ennist ütlesid). 10% kao korral peab aku andma 33,(3)W, seda siis vastavalt voolutugevusel 7,9..10,4A. Kas nüüd sain pihta?

 

Mingit tõde ma enne taga ajasin, aga see piirdus parimal juhul coilis toimuvaga. Palun vabandust.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei osanud kusagile mujale postitada, seega postitan siia.

 

Keegi Tugboati modi kohta oskab midagi öelda?

Sisse pidi käima 2 x 18650 akut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selle küsimuse loogiline koht oleks siin. Aga kui sobivat teemat ei leia ja uut teha ei viitsi, siis võibolla ka siin kui teemaarendus pikemaks ei veni. Akudega teemaga pole see küsimus kuidagi seotud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...