Jump to content
E-sigareti foorum
Keeru Pulk

Reisimine e-sigaretiga

Recommended Posts

Hiljuti, just siis kui Tallinna lennujaam pommipaanikas oli (st suurem kontroll), läks Londonisse 2 modi, 4 akut, 4x30ml (isesegatud) + 8x100ml vedelikku ning keegi ei pööranud mingisugust tähelepanu ei siin ega seal.

Modid-akud käsipagasisse, vedelikud äraantavasse ja OK. Ei tea peast kas/millised iirlaste reeglid on :)

 

Ahjaa, kui tahad vedelikku käsipagasisse, siis see läheb sinna 1L kilekotti ja selle arvel peab muid vedelaid asju siis vähem olema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lihtsalt täpsustseks - akud peavad olema käsipagasis, pakendatud viisil , mis välistab nende omavahelise kokkupuutumise, st. karbis. Vedelik võib olla käsipagasis (kuni 1 liiter, pakendatud max 100 mg pudelitesse, liitrises kilekotis). Ise eelistan kogu esigi kraami hoida käsipagasis (iial ei või teada, millal äraantav pagas otsustab reisima hakata sinust lahus. Mõni lennufirma (nt TAP) nõuab, et esig oleks käsipagasis ja mitte sinu taskus) Probleeme pole olnud. Vahest on isesegatud vedelike kohta küsitud, mis need on ja vastusega "e-liquids" koheselt lepitud. Ka suurem mod koos attyga ei pane kedagi kulmu kergitama.

Kui kavatsed kaasa võtta mitu aurustajat, soovitan soojalt need eelnevalt tühjaks teha, õhurõhu muutumine paneb need suure tõenäosusega lekkima.

Kui otsustad riskida ja lennukis ning lennujaamades tegeleda keelatud tegevusega (stealth veipimine), siis selleks sobib mõni MTL seade (nt Kayfun v 5, koos tavapärasest kangema vedelikuga, et harvem tõmmata)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Käisin äsja Siberis (lennukiga Moskvasse ja sealt Tomskisse). Kriitilisema osa kamast dubleerisin: 100ml, rta ja mod ära antavas; valmis keeratud varucoilid, vatt, tööriistad, 100ml, laadija, rta, mod (aku sees) ja karbis 4 varuakut käsipagasis (akud tohivad ju ainult käsipagasis olla). Vedelik oli mul kodus enne klaaspudelites, aga reisi jaoks valasin igaks juhuks plastpudelitesse ning pakendasin ka suletavatesse kilekottidesse. Käsipagasis oli mod koos täidetud rta-ga lendude ajal tagurpidi nahkvutlaris -- null leket.

 

Sinna sõites ei pidanud kordagi näitama, küsiti lihtsalt, et kas e-sigaret. Kuna Tallinn-Moskva lend hilines üle kahe tunni ei jäänud kolmetunnisest lendude vahest järele ainsatki varusekundit ning Tomski lennule jõudsime ainult tänu abivalmile lennujaamatöötajale, kes meid (9 inimest) ilma ekslemata otse lennukilt lennukile talutas (isegi pileteid kontrolliti väravas kiirustades nii, et võeti ainult iga kolmas).

 

Tagasisõidul oli Tomski lennujaama sissepääsul turvakontroll, mille esimesel läbimisel küsiti, kas e-sigaret, teisel pidin juba näitama.

Moskva Šeremetjevo jaamas jälle uksel kontroll ja ainult küsiti, mis asjandused need paistavad. Aega oli seekord pea 8 tundi ning ma lasin end lolli peaga ülejäänud kambal läbi passikontrolli juhtida, pärast mida selgus, et mingit suitsuruumi pole *^!]%{,}<,#!

Kuskil infos mu üle sisuliselt naerdi, aga saadeti lõpuks armulikult korrus kõrgemale tagurpidise suunaga mingisse passikontolli, kus omakorda pööritati silmi ja noomiti, et suitsetamine on ju kahjulik -- sellise näoga, nagu nad poleks ise päris sigaretti elus käeski hoidnud -- aga kuna mul oli viisa, siis lõpuks lasti sealt turvatöötaja saatel läbi minna ning pääsesin alla ja õue. Pidin laskma checkinis uue pileti trükkida ja passisin siis pea 6 tundi seal all ülejäänud seltskonnast eraldatult, et saaks soovi korral õues käia (ja pärast iga käimist turvakontrolli-lotot mängida: tuleb/ei tule kott lahti teha).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mina tööriistu kaasa võtta ei julgenud - kujutasin ette, kuidas pean kontrollis tõestama, et ma terrorist pole - akud, traat, tangid, imelik elektroonikat sisaldav karp :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tööriistad viska ikka kohvri.......  enne reisi tee 1 päev varem uus coil...päevake sissesõitu kodus just in case

 

 

Käisin äsja Siberis 

WTF....  lol

 

Aga üldjuhul pole lennujaamades probleemi, asi aasta 2 arenenud piisavalt. Algul küsiti küll, et mida helli see on. Nüüd ei vaadatagi. Ise kolmandiku joogist panin seljakotti, kolmandik jätsin 1 kohvritesse, kolmandik teise.... väike hajutamine. Pm võinuks kõik ka kaasa võtta. Ei oleks mingit probleemi olnud.

Saksas lasti ka poole liitrise veepudeliga edasi koos lapsega. Seal üldse lahe ja hea teenindus..... Lapsele pandi vale nimi piletile ja pidime pm pool lennujaama läbi kõndima, et  saada õige nimega pardakaart. Kokku vist 5-6 kontrolli ja iga korda saime kohe läbi, ca minutiga isegi kui järjekord oli 50m. Respect sakslastele   :idea:   Loomulikult oli mul suits kaasas koguaeg, no problemos.. 1 kohas kästi "jope" ära võtta (fliis vaid seljas). No hakkasin ära võtma, siis kohe kätega vehkima, et oot jope all polegi midagi   (facep)  Paar sõna seletust ja lehvitades naeratati järele. Marokos pole ka probleeme olnud kordagi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oleneb vast kuhu lähed. Üldiselt guugeldades saab aimu. Kui avalikult ei saa teha, siis baaris, hotellis, rannas ei usu, et probleeme on.

Aga soovitan netist uurida, usun, et paljud eplärutajad käivad seal ladyboysid näppimas    (psühho)

 

Kui ma käisin, siis olin tubli analoogimees veel.

 

Aga soovitan mingi odavama masina võtta just in case kui piirikas peaks tahtma selle ära võtta


https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g293915-i3686-k9565819-Vaping_in_Thailand_clarification-Thailand.html

Esimene vaste kohe...pole probleemi üldiselt, aga avalikult vast ei tasu eriti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tais täitsa keelatud. Kuidas reaalselt? Aasta alguses lähen ja ei kujuta küll ette ilma olemisega.

 

Tais käidud mitmeid kordi erinevates riigi otstes igapäevase harjumuspärase veipimisvarustusega.

Seadusega veipimine tõepoolest keelatud.

Kui aga politseile näkku ei puhu ja sa mitte kedagi ei häiri, siis ei ole kellelgi auramisega probleeme

Kus suitsetamine lubatud seal veibi palju jaksad, paikades, kus suitsetamine keelatud, ei soovita isegi proovida ega kedagi provotseerida, sest õigus jääb alati sealsetele otsustajatele ning kellel rahakott taskus, see vastutab ja maksab. 

Kui mahlapudel tühjaks lekib või otsa saab või tehnikaga miskit juhtub, külasta ööturgusid ja kui miskit silma ei jää, siis peale paarilt kauplejalt küsimist leiad kindlasti mingi lahenduse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei ole naljakas, kuid reaalsus on see, et kui mõnel kohalikul seaduseesindajal on mingil põhjusel kiirelt raha vaja (üldiselt alati on) ja just sina jääd millegagi talle silma, siis võib samalaadsesse teemasse sattuda ka vales kohas teed ületades.

Kui juba see "risk" võtta, et sinnakanti üldse sõita, siis on lihtsalt soovituslik kõigeks valmis olla ja loota õnne ning parimat. 

Sõltuvalt olemusest ja sinnalendamise eesmärkidest, on ka millega iganes "vahele jäämisel" erinevad võimalused. 

... olen seal ka kohalikke politseinikke suht avalikult kohvikus istudes veipimas näinud, kuid see ei tähenda sugugi, et juhuslikul sisserännanul tasub nende kõrvale istudes oma varustus lauale laduda.  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plaanis varsti Taani lennata, kaasa tahaks võtta smoki g-privi ja natsa vedelikku. Kas mod'ist peab akud välja võtma ja eraldi karpi panema või on savi kuidas ma selle sinna käsipagasisse viskan? Kuidas vedelikuga? Hambapasta kotti ja kogu lugu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akud võivad modis sees olla ja mod endaga kaasas. Kui on ka tagavaraakud, siis karbiga käsipagasis, äraantavasse pagasisse akusid panna ei tohi. Vedelik, nagu iga teinegi vedelik - võib olla kuni 100 ml pudelis ja kokku liitri jagu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akud võivad modis sees olla ja mod endaga kaasas. Kui on ka tagavaraakud, siis karbiga käsipagasis, äraantavasse pagasisse akusid panna ei tohi. Vedelik, nagu iga teinegi vedelik - võib olla kuni 100 ml pudelis ja kokku liitri jagu.

Äraantavasse pagasisse võib ka rohkem kui liiter panna. Muu jutt on õige. Mul viimasel reisil Bulgaarasse, vahemaandumisega Frankfurdis tundis ainult Tallinna Lennujaama turvakontroll e-sigareti ja tagavaraakude vastu huvi, teised ei küsinud midagi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kas tagasi tulles on praegu mingisuguseid vedeliku koguse piiranguid, nt saabumisel UK-st?

Hetkel piiranguid veel ei ole. Need tulevad menetluses oleva aktsiisi eelnõuga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

seda minu teada piirama ei hakata kui ise endale tood

 

 

Ikka hakatakse. 50ml maks hetke plaanide kohaselt.

 

HMR6s8w.png

Lähen välismaale ja üle jääva vedeliku pean maha kallama (ma ei tea palju kulub ära, alati tuleb varuga võtta), et mitte topelt maksustada :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lähen välismaale ja üle jääva vedeliku pean maha kallama (ma ei tea palju kulub ära, alati tuleb varuga võtta), et mitte topelt maksustada :)

Ja kui riik kuhu sa suundud, on kehtestanud samasugused absurdsed sisseveo piirangud?

Näiteks lähen 10-päevasele reisile. Minu tarbimise juures tähendab see, et vajan min 200 ml mahla. Aga need idioodid on kehtestanud piirangu 50 ml (ja on veel hullemaid riike). Ma ei saa vajalikku kogust legaalselt kaasa võtta ja kohe esimesel päeval pean sihtkohas asuma otsingutele, kust leida vajalik kraam reisi lõpuni. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

HMR6s8w.png

Lähen välismaale ja üle jääva vedeliku pean maha kallama (ma ei tea palju kulub ära, alati tuleb varuga võtta), et mitte topelt maksustada :)

Aa Soome minnes on hetkel juba max kogus mida võid kaasa võtta 10ml.

 

Päris debiilne värk ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aa Soome minnes on hetkel juba max kogus mida võid kaasa võtta 10ml.

 

Päris debiilne värk ... 

Aeg hakata reisile minnes vedelikke deodorantide ja ninaspreide pudelitesse villima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aeg hakata reisile minnes vedelikke deodorantide ja ninaspreide pudelitesse villima :D

Veipar on nutikas ja leiab kindlasti lahenduse.

Sügavalt arusaamatuks jääb vaid see, miks on vaja käskude, keeldude ja piirangutega minna niikaugele, et normaalne elu on võimalik ainult keerutades, kavaldades ja seadust rikkudes.

Näiteks nutikas arendaja teeb valmis muruplatsi ja selle asemel, et panna ülesse silte, mis keelustavad murul käimise, ootab kuni tekivad jalgrajad ning rajab nende asemele ilusad jalgteed - ja kõik on rahul...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hei! Kas keegi on reisinud Helsingist Balile Qatar Airlines'iga ja oskab öelda, kuidas sinna e-sigaretiga reisimine on? Kas võib käsipagasis olla kaasas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm, ma ei mäleta kas tegin e-pläru kui balil käisin. 

Kaasas võib ikka olla, väike sõber  guugel on alati abiks. 

https://www.tripadvisor.co.nz/ShowTopic-g294226-i7220-k9696762-Vape_e_cigs_travelling_to_Bali-Bali.html

Üldiselt akud seljakotti, vedelikud 50/60 käsi ja ära antavaga ja head puhkust

Lennukis püüa mitte tõmmata või noh, kange vedelik ja hing kinni :D

Kui singapuris vahemaandumine, siis pm enda tarbeks tohib e-suits olla. üle ühe ma parem ei hoiaks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoi. Kas keegi Kreetal on käinud viimane aeg? Või teab miskit? Või on nagu muu euroopa, ehk siis suva.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...