Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
hazar

MOD akudude nimekiri ja tegelik mahutavus

Recommended Posts

Väga hea leid (Y) ja tundub et panasonja 3400 ongi võitja oma reaalse ~3100mah akuga :) Muuseas kas näiteks enda aku 18650 panasonja mahtuvust on kuidagi võimalik mõõta testriga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

teoreetiliselt võid ju aku täis laadida ja siis mingi 1 oomise takistusega maha laadida iga 10 min tagant volte mõõtes ja selle järgi arvutada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Või siis lased täitsa tühjaks ja paned laadima. Kui laed 500mAh tunnis ja rutem kui 6 tunniga täis saab, siis ei ole 3000mAh. See muidugi teoorias.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei ole ju raketi teadus. Mul isegi olemas seade mis laeb akusid tühjaks ja näitab palju välja tuli. Ma pole ainult kindel kas ta ühe elemendiga akusid toetas, peaks huvi pärast vaatama ja proovima.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ei uskunud et see nii raketi teadus on.

eri akudel on maha laadimise kurv erineva kujuga (ehk kui palju volti annab mingi laengu % juures). Lisaks oleneb see sellest, et kui kähku maha laed (ntx 5a ja 1a discharge vahe on 10% kanti 18650 imr puhul, imc puhul rohkem), mis temperatuuril akut hoitakse (samuti 10% kanti 0C ja 20C vahel) ja mis on akule aksepteeritav minimaalne volt kahjustamata (varieerub 3v'st 3.5v'ni).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tõsi ta on - aku on kulumaterjal ja tegelikult pole ju vahet, kas saad 20 laadimiskorda juurde suure nikerdamisega või mitte?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui õigesti mäletan siis pidid mingi euro standardi järgi liitium akud vähemalt 300 tsüklit üle elama enne, kui 20% mahutavusest kaob (siinpuhul siis arvestatud, et aku veedab enamus oma ajast 3.7v ümber)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...