Jump to content
E-sigareti foorum

Recommended Posts

e-kodanik,

tänud lingi eest, lugesin läbi ning sain teada, et kogu inimkond kannatab mitte ainult teoreetiliselt vaid ka faktiliselt hapnikupuuduse all, kuigi ise ta sellest aru ei saa, sest protsess oma olemuselt on inimestele märkamatu. Silmaring on mul nüüd tõepoolest avardunud, kuid puhtpraktiliselt pole selle teadmisega mitte midagi peale hakata. Õhtuti muutun ikka  enne magamaheitmist uniseks - nii on kogu mu teadlik elu olnud, vastasel korral ma ei magakski. Mingeid vaevusi pole see mulle tekitanud ning vaevalt et teistelegi.

Tore siis. Pole kavatsustki vaidlema ega midagi tõestama hakata. Meenub ainult üks kulunud nali: "Tere naised!" ütles pime kui heeringatünnist mööda läks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unisus ja haigutamine on hapnikupuuduse esmased tunnused?????????????????????

Ma vähe kahtlen selles väites, sest sellisel juhul peaksid ju eranditult kõik inimesed enne magamaminemist kannatama hapnikupuuduse all...

 

Selles sinu järelduses on loogika paigast ära ehk kõlab umbes samuti kui "Kassid on surelikud, Sokrates on surnud, järelikult oli Sokrates kass" ;) Ehk rohkem maakeeli öeldes, kui haamriga vastu näppu lööd, siis näpp valutab, kuid teistpidi sellest et näpp valutab ei järeldu veel see, et haamriga vastu näppu oled löönud.

Unisus on kindlasti üks hapnikupuuduse tunnus, aga kas e-sigareti (liiga) sage pahvimine seda põhjustab, seda ei oska ma kahjuks öelda ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krt, mul ikka arusaamatus. Panin uue coili ja uue vedeliku ning pesin anuma puhtaks. Hakkasin kimuma walci snitslit, no krt jube mõnus toss ja kurule ülimalt mõnus.  Siis pesin uuesti puhtaks kõik ja proovisin teist vedelikku, krt ei olnud nii mõnus. Panin uuesti snitsli tagasi ja mõni üksik tilk kangemat hulka. Eile õhtul oli suht normaalne tõmmata, aga täitsa hiljem juba hakkas jälle kurgule natuke, nin täna taas pea võimatu tõmmata ilma köhimatta, kas ööläbi see vedelik laagerdus ja täna näitab oma tõelist palet? Coil ei saa läbi olla kuna max 1mm sellega tõmmatud.
Proovin veel VG baasi osta ning kõik vedelikud ära lahjendada. On soovitusi kas h20-a valida baas või mitte. Ning nikotiin vist maitset ja kurgu hitti ei muuda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

torms see on veider värk jah. Ma hakkasin hiljuti endale segama mahla ja mul on umbes 50/50 suhtes vedelikud. Esimene nädal oli kurk kähe. Veider eks? Rohkem VG'd ju peaks just pehmem olema jne. Aga siin on asi ikkagi selles, et IGA keskkonna muutus mõjutab hingamisteid. Sama lugu on suitsetajatel iga suve alguses. Nii kui nats soojemaks läheb, on suitsetaja laksti nohu-köhane. Lihtsalt keskkonna muutus ärritab. Mul on see kurgukähe peaaegu nüüd üle läinud teisel nädalal aga mitte veel päris. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krt, mul ikka arusaamatus. Panin uue coili ja uue vedeliku ning pesin anuma puhtaks. Hakkasin kimuma walci snitslit, no krt jube mõnus toss ja kurule ülimalt mõnus.  Siis pesin uuesti puhtaks kõik ja proovisin teist vedelikku, krt ei olnud nii mõnus. Panin uuesti snitsli tagasi ja mõni üksik tilk kangemat hulka. Eile õhtul oli suht normaalne tõmmata, aga täitsa hiljem juba hakkas jälle kurgule natuke, nin täna taas pea võimatu tõmmata ilma köhimatta, kas ööläbi see vedelik laagerdus ja täna näitab oma tõelist palet? Coil ei saa läbi olla kuna max 1mm sellega tõmmatud.

Proovin veel VG baasi osta ning kõik vedelikud ära lahjendada. On soovitusi kas h20-a valida baas või mitte. Ning nikotiin vist maitset ja kurgu hitti ei muuda?

No nikotiin just põhiliselt selle kurgulaksu annabki,  mida rohkem MG/ML seda võimsam kurgulaks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okei, ma olen aru saanud, et PG annab kurgule litaka.

Unemployer, ma saan su jutust täiesti aru, aga miks üle öö muutub see tõmbamise kvaliteet :roll:

 

Juu ma ehk ise selle vedeliku peeti keerasin, teist juurde tilgutades.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PG annab kurgulaksu. Nikotiin samamoodi. torms siin tuleb üks aspekt veel mängu :D Proovi tõmmata enne hammaste pesu hommikul ja jäta meelde, mis tunne on. Siis nühi klahv puhtaks ja tõmbas siis...asjal teine maitse ja teine hit. Ja siis poole päeva pealt asi jälle muutub ja on pehmem kurgule jne. Terve öö kõri puhkab ja hommikul tundub aur kangem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Augustist läksin täielikult e-sigaretile üle. Algul mingeid probleeme polnud. Mingi aeg tekkis igemete veritsus, mis ajaga kadus. Nüüd on ligi 1,5 kuud vistrik taolised punnid otsmikule ja turjale tekkinud. Kuna elustiili ja toitumist muutnud pole, siis ei saa vistrike millegi muuga seostada kui e- sigaretiga.  Käisin ka nahaarsti juures, kes erinevaid uuringuid ja analüüse tegi ( algul ei seostanud seda e- sigaretiga ning tänu sellele ei rääkinud e-sigaretil üleminemisest  arstile).  

Augustis kui E-le üle läksin nagu ikka alguse asi proovisin skysmoke erinevaid maitseid, kuid nüüd olen truuks jäänud red energy. Lugesin foorumist, et allergia tõttu võiks proovida muid pakkujaid. Proovin nüüd nicorexi....  

Kas kellegil on sarnane probleem tekkinud? Kuidas jagu saanud on? Ei tahaks tava suitsule uuesi tagasi minna aga vistrike ka ei tahaks...

 

Vabandan kui rumal küsimus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Äkki on prüpüleenglükooli suhtes allergia. Ehk õnnestub kusagilt saada kõrgema VG või ainult VG (vegetable glycerin) sisaldusega e-vedelikku. See oleks esimene asi, mida prooviks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maitsed on lahjendatud PG´ga. Kui kusagilt VG põhist maitsestajat leiad, anna ka siia teada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No jutt algas ju suuremast VG osakaalust, mitte selle absoluutsest välistamisest. See PG kogus, mis maitsega sisse tuleb on ju marginaalne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oleneb maitsestajast ka .... mõnda maitset tuleb ligi 30% panna ja seal on PG osakaal juba oluline. Kui maitset 3-7% siis jah väga vahet ei tohiks olla.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Selgus, et ongi prüpüleenglükooli suhtes allergia. Nüüd tarvitan madalama PG vedelike ja kõik OK. Aitäh nõuannete eest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selline huvitav lugu siis, et mingi aeg hakkas veipimine köhima ajama ja kurk oli ka kare. Proovisin nii ainult PG kui ka ainult VG vedelikke, samuti erinevaid tootjaid ja maitseid, aga ei aidanud. Arvasin, et võibolla olengi siis üks neist vähestest, kellele PG ega VG ei sobi ja sai isegi PEG baas tellitud, aga sellest head nahka ei saanud... sellest lähemalt siin http://www.e-suits.eu/topic/3581-peg-400-baas/

Aga nüüd asi lahenes täiesti juhuslikult. Coile olen tellinud FT-st... alguses 2.2 oomi, hiljem 1.5 oomi. Mõned päevad tagasi panin taas vanadest varudest ühe 2.2 oomise sisse ja sümptomid kadusid.

Oskab keegi sellele mingi mõistliku seletuse pakkuda? Allergia pisikeste oomide vastu? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

No see oli selline suht spetsiifiline köha mis tekkis veipides ja kui sundisin end üks õhtu mitte veipima, siis köha ei olnud. Hetkel igatahes kahtlustan coile kuigi ei suuda sellele mõistlikut seletust välja mõelda, kuidas coil süüdi saab olla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mina saan näiteks Subtanki ja nüüd Lemo 2 kasutades teha ainult kopsukaid just. Sest need suured kambrid ja subohm aur lööb kurgus kuidagi õigesse kohta nii, et köhin. Otse kopsu on normaalne teha.

Aga sellega see, et auru on palju ja tunda, kuidas alveoolid kopsus vähem hapnikku saavad. Ehk siis paar mahvi ja käest ära. Siinkohal mainin ka, et kuumuses pole asi, sest Lemo 2 sees on esimene korralik 0,075ohm nikkelcoil ja veip on jahe. Selle eest hoolitseb SX Mini ideaalselt. Seega suhu-kopsu mahvideks pöördun ikka ja jälle oma armsa Nautilus Mini juurde 1,6BVC cottoncoilidega. Maitse ja aur väga hea ja köhima ka ei pea :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jep, eks see kopsumahv pole kõige tervislikum asi ma arvan ikka. Seda auru on nii palju ja PG oma niiskuse sidumisega jändab kindlasti. Lisaks oli kusagil ju uuring, et auruosakesed on eriti väikesed ja blokeerivad kopsus augukesed ära, nii, prostalt öeldes. Pole ime, et organismil vastureaktsioon tekib. Ehk siis kõik asjad on okei, kui neid teha mõõdukalt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...