Jump to content
E-sigareti foorum

Recommended Posts

Siia võiks koondada e-suitsust kogetud kõrvalnähud-tervisehädad.

Endal tänasest täpselt kuu möödas kui sai tõrvapulk mahlamalaka vastu vahetatud. Nüüd olen täheldanud, et õhtuti ei tule enam und. Ennemalt läksin ikka pool üksteist-üksteist magama kuid nüüd (esiga) ja vahin telekat nii ühe-poole kaheni.

Teine häda mida nagu olen veel täheldanud on see, et peale pikka päeva tossamist muutub õhtul suu kuivaks kui tossu imeda. On see kuidagi nikotiiniga seotud või millestki muust, ei tea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suu kuivus on vast nikotiini kerge üledoos. Liiga palju äkki teed? Ise tegin ka algul rohkem, siis mingi aeg asi stabiliseerub.

 

Sent from my Xperia Acro S using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nii VG kui ka PG kuivatavad, enamus rahval läheb mõne nädalaga suu kuivus üle kuna keha õpib vastu hakkama, mõnel kuuldavasti ei lähegi üle. Unehädade kohta pole kuulnud, nikotiin on muidugi väiksemates doosides stimulant aga mind pole see üleval hoida suutnud. Vbl on probleemiks, et voodis tossad? Minul on see nn mahlamalakas toa teises otsas kuhu iga paari tunni tagant siirdun ja vahepeal puudust ei tunne, kui see mul kõrval istuks siis oleks see koguaeg kasutuses :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ega siin muud pole , kui nikotiini ületarbimine mis on kerge tulema, kas siis liiga tiheda popsutamise või liiga kange segu tagajärjel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nii VG kui ka PG kuivatavad, enamus rahval läheb mõne nädalaga suu kuivus üle kuna keha õpib vastu hakkama, mõnel kuuldavasti ei lähegi üle. Unehädade kohta pole kuulnud, nikotiin on muidugi väiksemates doosides stimulant aga mind pole see üleval hoida suutnud. Vbl on probleemiks, et voodis tossad? Minul on see nn mahlamalakas toa teises otsas kuhu iga paari tunni tagant siirdun ja vahepeal puudust ei tunne, kui see mul kõrval istuks siis oleks see koguaeg kasutuses :P

Diivanil tossan jah ja malakas koguaeg näpuvahel :D 3-4 litakat siis kuskil 5min vahet ja jälle. Nii põhimõtteliselt õhtu otsa. Isegi pellerisse võtan kaasa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ise alguses täheldasin ka suu kuivust, aga nüüd pole enam tähele pannud, teen kordades vähem kah :D Nädal, kaks sai ikka tossatud vahetpidamata, uus vidin siiski :D Palju tõmmata siis kaob õhtuks igasugune maitsetunnetus ka ära, mingit kirsi vedelikku sikutasin vahepeal siis lõunaks enam mingit maitset ei tundnud :D Hommikul oli jälle hea (esiga)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pigem see pole yletõmbamine. vaid sa harjud maitsega ja enam ei tunne seda.

sp tasubki vahetada maitseid. ise panen maasikas, õun kordamööda.

korra kyaisin samuti naise käest, et krt kas ta lõhna tunneb. ise ei tundnud enam halligi.

terve tuba olla yx suur maasikas olnud (psühho)

Share this post


Link to post
Share on other sites

suukuivust tunnen ka mina (N) samas lemmikmaitsed on 26ml

peaks vist proovima lahjemat kraami (psühho)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krt mul on hakanud nahk jube leemendama. Pmst võin näo ära pesta korralikult ja tunnike hiljem jälle "läigib". Kuidagi jube soe on olla ka, enne suitsetamisest loobumist kogu aeg külmetasin aga nüüd on päev otsa toas aken pool pärani ja otsest külma väga ei tunnegi.

Ei oskagi seda rasust nahka kohe millegi peale veeretada, vb on see üldse kuidagi tingitud sellest 10kg mis juurde vaikselt on tulnud :?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Irf, käisin kaalul ja olen 7kg alla võtnud. Nüüd siis 84kg (Y)

Eks näis, kas see on kummivenitamise efekt, et alla alla alla ja siis plaks (psühho)

Share this post


Link to post
Share on other sites

irw, paksude paraad on varsti...(ise ka üle 100) :lol:

ma veel ei ole, aga palju sellest ka puudu pole.

ennem olin stabiilselt 92kg, nyyd 96

normaal peaks olema 82-84.

sai kunagi võlutablette söödud, mis viisid kaalu nagu naksti alla 10 kg. aga kuna mingid paar idikat suri kusagil ära, siis EL keelas need ära :evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

irw, paksude paraad on varsti...(ise ka üle 100) :lol:

ma veel ei ole, aga palju sellest ka puudu pole.

ennem olin stabiilselt 92kg, nyyd 96

normaal peaks olema 82-84.

sai kunagi võlutablette söödud, mis viisid kaalu nagu naksti alla 10 kg. aga kuna mingid paar idikat suri kusagil ära, siis EL keelas need ära :evil:

Mul nagu rohkem see, et pikkust on omajagu ja võiksin isegi 5kg veel juurde võtta aga see mis moodi need juurdevõetud kilod keha peal reaalselt välja näevad ei ole just ilus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

paksuks minevatel naistel tuleb vähemalt mõnel tissi juurde (Y)

meestel küll ühtegi välimusest tulenevat kasutegurit meelde ei tule :evil:(N)

 

samas ei saa ka ülekaalu päris alahinnata :D

mäletan kuda olin alla 70kg kaaludes kõigil baaris lükata-tõugata rahvasummas :P

nüüd pean ikka ise tuikuma (psühho)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ei saaks kurta, et kilosid juurde tulnud :) pigem on neid vähemaks läinud. Hetkeseisuga -3kg. Ilmselt asi selles, et pole nii palju õlut enam joonud, kui suitsetamise ajal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kurgunibu läheb paiste, kurk tõmbab ühulõõrid kinni ja raske on hingata.. Tõmban 10mg-st minti..

Kurgu kuivus on koguaeg peal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul on vahepeal juhtunud selline asi, et nagu kopsud oleks kokku tõmmatud ja paksu tossu täis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul on vahepeal juhtunud selline asi, et nagu kopsud oleks kokku tõmmatud ja paksu tossu täis.

PG vedelikuga endal ka sellist nalja juhtunud. Suht ära ehmatas esimesel korral:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul on tekkinud neelu piirkonda ärritus nagu oleks kerge neelupõletik, samas külma ei ole saanud. Olen viimased päevad kimunud nicorex red energy't (12mg). Keegi teab mis nicorex vedelike suhe on (mitu %PG ja mitu %VG)? Endal tekkis kahtlus, et ma äkki ei kannata PG'd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Väike ülevaade kõrvalnähtudest erinevate foorumite andmetel:

 

* Suuhaavandid

Loputage pärast e-sigareti suitsetamist suud veega, et nikotiin ei jääks kudesid ärritama. Paraneb paari päeva või nädalaga.

 

* Peavalu, iiveldus, värisemine

Lisanduda võivad ärrituvus, võimetus keskenduda, halb uni, depressioon jne, millised on sagedasemad suitsetamisest loobumise nähud. Need võivad tekkida ka siis kui kasutate madala nikotiinisisaldusega e-vedelikku ja organism ei saa nii palju nikotiini kui varasemalt suitsetades.

Nähud võivad kesta kuskil paar päeva kuni nädal. Kui olete täielikult loobunud tubakast kasutage esialgu suurema nikotiinisisaldusega e-vedelikku.

 

* Köha

Kõige tavalisem tubaka suitsetamisest loobumisega kaasnev sümptom, eriti sageli loobumise esimestel päevadel. Raskusaste ja kestus sõltub sellest, kui paadunud suitsetaja oled ja kui palju tavasigarette koos e-sigaretiga suitsetad.

 

* Röga ja lima eritumine

Sõltumata sellest, kas sa läksid üle e-sigaretile või mitte, püüab enamike endiste suitsetajate organism vabaneda kopsudesse kogunenud tõrvast jt kahjulikest ainetest.

See eraldub köhatustega röga ja lima kujul. Selline "puhastamise" aktiivne protsess kestab umbes nädal, ülejäänud rämps eritub umbes kuu jooksul.

 

* Kõrvetised ja happeröhatused

Kasuta vähemhappelisi e-vedelikke, loputa pärast e-sigareti suitsetamist suud veega, et hape ei satuks koos süljega söögitorru. Nähud mööduvad mõne aja jooksul.

 

* Lihaskrambid ja -valud

Üks hüpotees on, et e-vedelikus leiduv propüleenglükool (PG) soodustab piimhappe moodustumist organismis. Abiks on rohke vedelike (vee, mahla) tarbimine. Otseselt pole PG mõju tõestatud.

 

* Öine higistamine

Arvatavalt on tegu tubakast loobumise kaasnähuga. Otseseid tõendeid pole leitud.

 

* Kõhulahtisus

Arvatavalt on samuti tegu tubakast loobumise kaasnähuga. Kuigi üheks põhjuseks võib olla propüleenglükooli (PG) talumatus, siis üleminek taimsele glütseriinile (baasvedelikes) tulemusi pole andnud.

 

* Veritsevad igemed

Tubaka suitsetamisest loobumise kaasnäht mis viitab C-vitamiini vaegusele organismis.

 

* Luksumine

Reeglina on selle põhjuseks nikotiini üleannustamine ja esineb enamjaolt neil, kes on varem manustanud tubakat suukaudu, nt närimistubakat.

 

:)(esiga)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...