Jump to content
E-sigareti foorum

Recommended Posts

Paluks nüüd mulle ka mingit nõuannet.E suitsule läksin üle eelmise a.septembrist,tavalist suitsu pole alates sellest ajast ühtegi teinud.Algus oli veits harjumatu,kuid see läks üsna varsti üle ja probleeme ei tekkinud.Aga alates veebruarist hakkasid piinama öised(just ÖISED)köhahood,mis kestavad kuni tänaseni.Kestavad nad kuskil tund-poolteist järjest ja suht jama on olla.Siuke tunne,nagu köhiks sisikonna välja.Abi olen otsinud rögalahtistavate tablettide näol(ei aita),siis käisin kopsuröntgenis ära(mitte mingeid koldeid näha pole),nüüd käisin kopsukliinikus mingil testil(vastused selguvad järgmine nädal).Ei saa aru,millest see igaöine köha on tekkinud,kuid ise kahtlustan just e-sigaretti.Paar sõpra,kellega koos sellele üle läksime,neil oli sama asi ja nüüdskes on nad tavalise suitsu peale tagasi läinud ja vähemalt nende sõnul on köha kadunud.Ise tagasi pöörduda ei taha suitsude juurde,vaid kasutada seda edasi,kuid siin see minu mure siis on...Eelnevalt olen olnud tavalise suitsu ori umbes 20a,pakk päevas oli taks ja praegu kasutan 12 mg tubakamaitselist vedelikku-kas oskab keegi selle jutu peale midagi tarka kosta?Millest võib tekkida see köha ja kas nt on abi kas maitse vahetamisest vms...kangus ma ei usu,et oleks liiast...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Välismaa foorumites on seda selgitatud sellega et aastate jooksul kopsu kogunenud tõrv hakkab lõpuks sealt välja tulema. See pidi sõltuvalt inimesest juhtuma umbes poole kuni aasta pärast peale maha jätmist.

Mul endal tekkisid sarnased nähud umbes aasta peale analoogi maha jätmist ja kestsid umbes kaks kuud.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tagasi analoogile ei soovita küll.

 

 

Olen ise ka kuulnud sellest nn enesepuhastamise etapist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paluks nüüd mulle ka mingit nõuannet.E suitsule läksin üle eelmise a.septembrist,tavalist suitsu pole alates sellest ajast ühtegi teinud.Algus oli veits harjumatu,kuid see läks üsna varsti üle ja probleeme ei tekkinud.Aga alates veebruarist hakkasid piinama öised(just ÖISED)köhahood,mis kestavad kuni tänaseni.Kestavad nad kuskil tund-poolteist järjest ja suht jama on olla.Siuke tunne,nagu köhiks sisikonna välja.Abi olen otsinud rögalahtistavate tablettide näol(ei aita),siis käisin kopsuröntgenis ära(mitte mingeid koldeid näha pole),nüüd käisin kopsukliinikus mingil testil(vastused selguvad järgmine nädal).Ei saa aru,millest see igaöine köha on tekkinud,kuid ise kahtlustan just e-sigaretti.Paar sõpra,kellega koos sellele üle läksime,neil oli sama asi ja nüüdskes on nad tavalise suitsu peale tagasi läinud ja vähemalt nende sõnul on köha kadunud.Ise tagasi pöörduda ei taha suitsude juurde,vaid kasutada seda edasi,kuid siin see minu mure siis on...Eelnevalt olen olnud tavalise suitsu ori umbes 20a,pakk päevas oli taks ja praegu kasutan 12 mg tubakamaitselist vedelikku-kas oskab keegi selle jutu peale midagi tarka kosta?Millest võib tekkida see köha ja kas nt on abi kas maitse vahetamisest vms...kangus ma ei usu,et oleks liiast...

Räägi, miliseid vedelikke kasutad - tootja, VG/PG suhe. Kogu aeg ühe peal või muudad/oled muutnud? Millised maitsed? Päev läbi üks või vahetad? Kui vahetad, kas on erinevusi? Riistvara ja kasutatav võimsus?

Ei vaidlusta Jazz´i poolt pakutut, aga võib-olla on muudatustega võimalik leevendust leida. Variantide pakkumiseks esialgu lihtsalt infot vähe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kohe hakkab mul aasta analoogita täis saama. Kuna olen käinud selle aastaga läbi kõikvõimaliku riistvara, setupid ja vedelikud siis jagaks nats oma isiklikke kogemusi. Kindlasti on igaühel erinev see parim kooslus aga räägin siin endast.

Minu kõrvalnähud on olnud:

Kõik suurema oomiga clearod (kõige hullem, kui mingi ego tüüpi pulga otsas)- seal 2-2,5 kanti tekitavad mul mingit ollust hingetorusse ja kopsudesse, mis ajab vahepeal köhima. Ja see köha on rõve.

Minu arvamus on, et vedelik ei soojene piisavalt, aur jääb liiga "tooreks"

Igasugused suboomid on samuti mulle head vaid üheks kaheks mahviks. Pikemalt kasutades tõmbab kopsud krampi ja tekib valu. Jah olen nõus, et aur on paks ja maitse super, aga vaid korraks on see mõnus.

Seega minu jaoks - out.

Oomidega olen saanud enda jaoks turvalise, maitsva ja piisava suuruse kusagil 1 kuni 1,2 oomi. Kindlasti microcoil. Samuti, kui minna alla 1 oomi tekib samuti see mure, et aur on küll on paks ja maitse tugev, aga kuiv, liiga kuum ja ülevõimendatud. Niisiis taas sobib vaid mõneks mahviks. Kauem kasutades tekib kopsudes valu ja vastik tunne. Samuti olen tähele pannud, et hakkab magu kurnama. Seega parim setup mulle - 0,32 traat ümber 2-2,3 mm kruvika või puuri- nii umbes 7 ringi. See on pidevaks veipimiseks parim. Kõike on parasjagu ja ei tee tervisele liiga. Seda setup on tõestanud mulle ennast kõiges - nüüdseks kasutan seda kõiges - nii RDA-des kui RBA-des (Kayfun-russianid ja igasugustes drip tipides)

Tänaseks olen läbi katsetanud ka päris palju kahe coiliga RBA-d ja RDA-d. Teinud hunniku erinevaid setupe ja jõudsin ikka selleni, et teen sinna ühe coili 1-1,2 oomi kanti - ja super.

Ühesõnaga - kui ma lähen alla 1 oomi, on veip super - AGA pikemas perspektiivis saan hunniku kõrvalnähtusid. Enda arvamus oleks, et kuumutab üle ja teeb auru liiga kuivaks ja kuumaks, mis teeb liiga minu kopsudele.

Niipalju siis oomidest ja coilidest ja minu arvamusest nendest.

Tänaseks päevaks olen jäänud Kayfarite ja venelaste peale, sest nad on nii krdi mugavad ja lollikindlad.

Samuti on mul läbi saanud kontrollivate modide ja kickide periood.

Sest enamus neist piirab liiast oome ja see ei sobi enam mulle. Alguses jah, tasub neid kasutada turvalisuse mõttes. Aga ainult niikaua, kui hakkad nendest asjadest aru saama. Siis tuleb aeg "abirattad" alt ära võtta ja iseseisvalt sõitma hakata. :D

Vedelikega on vist keerulisem. Siin on kindlasti igaühel oma eelistus. Maitsetest ma ei hakka rääkimagi.

Aga oma kogemused:

Isiklik proovimine erinevate vedelikega on viinud mu selleni, et parimaks on 50/50 VG/PG baas. Millele siis lisan maitseid. Minu jaoks parimaks ja lollikindlaks lahenduseks on saanud 20 tilka 10ml kohta, vahet pole milline aroom või milline tootja.

Kui ma kasutan rohkema VG% -ga baase, tekib taas mingi jama ja kõrvalnähud. Auru on palju, aga miskit jääb puudu. Liigse PG-ga baase kasutades jääb aga aurust väheseks ja veip läheb nagu natuke kibedaks.

Hetkel olen jäänud nii 10-12mg kangusele.

Parim viimase aja avastus on olnud Nemesise mehaaniline mod. Olen neid kasutanud juba umbes 2 kuud ja vaikselt liiguvad kõik ülejäänud asjad sahtlisse tagavaraks.

Lõppkokkuvõtteks parim kooslus tänasel päeval mulle -

1. Nemesis - Sony VTC5 aku - Russian 91% - 1 kuni 1,2 oomi microcoil (6-7 keerdu ümber 2mm kruvika) vatt wickiks - nemesis->kayfun adapter.

2. Nemesis - 18350 aku - Kayfun Lite plus Nano KITiga - 1-1,2 oomi microcoil (6-7 keerdu ümber 2mm kruvika) vatt wickiks - nemesis->kayfun adapter. (pisike ja armas) (Y):lol:

Päevane tarbimine on hetkel umbes 6-10ml.

Aga olen avastanud, et kui leida ülesse enda jaoks hea keskmine kooslus, hakkab vedeliku tarbimine päev-päevalt vähenema.

Ja siis muutub veipimine nauditavaks tegevuseks, mitte paaniliseks proovimiseks ja katsetamiseks.

Ahjaa, üks minu soovitus kah juurde: vahetage pidevalt maitseid. Kuna pidev ühe ja sama maitse tarbimine viib masendusse kiiresti ja võib lõppeda loobumisega. Ma ei tea mis see on, aga ka kõige lemmikum maitse muutub mõne aja möödudes vastikuks ja võib tunduda, et see veipimine on mõttetu. Tegelikult peaks pidevalt mõnda teist maitset katsetama ja siis avastad et ka need vanad maitsed on varsti jälle suurepärased. :D Mul endal on alati kolm erineva maitsega kayfarit kaasas. ;)

Nii et paksu ja kõrvalnähtude vaba auru kõigile!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yeap ... mul umbes samad kogemused. Subohm mille peal olen hetkel tekitab natuke kuivust kuna aur liiga kuiv.... täna jõudis järgmine venelane EP'sse aga krt sõber võtab selle ära... seega 1-1.2ohm lisa seadet ikka ei saa :(. See 1-1.4 ohm on väga paljudele sobiv vahemik ... microcoil ja venelases/kayfunis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paluks nüüd mulle ka mingit nõuannet.E suitsule läksin üle eelmise a.septembrist,tavalist suitsu pole alates sellest ajast ühtegi teinud.Algus oli veits harjumatu,kuid see läks üsna varsti üle ja probleeme ei tekkinud.Aga alates veebruarist hakkasid piinama öised(just ÖISED)köhahood,mis kestavad kuni tänaseni.Kestavad nad kuskil tund-poolteist järjest ja suht jama on olla.Siuke tunne,nagu köhiks sisikonna välja.Abi olen otsinud rögalahtistavate tablettide näol(ei aita),siis käisin kopsuröntgenis ära(mitte mingeid koldeid näha pole),nüüd käisin kopsukliinikus mingil testil(vastused selguvad järgmine nädal).Ei saa aru,millest see igaöine köha on tekkinud,kuid ise kahtlustan just e-sigaretti.Paar sõpra,kellega koos sellele üle läksime,neil oli sama asi ja nüüdskes on nad tavalise suitsu peale tagasi läinud ja vähemalt nende sõnul on köha kadunud.Ise tagasi pöörduda ei taha suitsude juurde,vaid kasutada seda edasi,kuid siin see minu mure siis on...Eelnevalt olen olnud tavalise suitsu ori umbes 20a,pakk päevas oli taks ja praegu kasutan 12 mg tubakamaitselist vedelikku-kas oskab keegi selle jutu peale midagi tarka kosta?Millest võib tekkida see köha ja kas nt on abi kas maitse vahetamisest vms...kangus ma ei usu,et oleks liiast...

Räägi, miliseid vedelikke kasutad - tootja, VG/PG suhe. Kogu aeg ühe peal või muudad/oled muutnud? Millised maitsed? Päev läbi üks või vahetad? Kui vahetad, kas on erinevusi? Riistvara ja kasutatav võimsus?

Ei vaidlusta Jazz´i poolt pakutut, aga võib-olla on muudatustega võimalik leevendust leida. Variantide pakkumiseks esialgu lihtsalt infot vähe.

Kasutan Liqua vedelikke,kangus 12 .Toruks on EGO C4,võimsusi ma kuskilt välja ei loe paraku...maitse on olnud tavaline tubakas-rohkem ei oska midagi lisada..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yeap ... mul umbes samad kogemused. Subohm mille peal olen hetkel tekitab natuke kuivust kuna aur liiga kuiv.... täna jõudis järgmine venelane EP'sse aga krt sõber võtab selle ära... seega 1-1.2ohm lisa seadet ikka ei saa :(. See 1-1.4 ohm on väga paljudele sobiv vahemik ... microcoil ja venelases/kayfunis.

Ma olen kõik oma kolme postiga ja kahele coilile mõeldud subohmidega RDAd ja RBAd ühele coilile ümber ehitanud ja tulemus on (Y)

 

-- 02 Mai 2014 15:51 --

 

Paluks nüüd mulle ka mingit nõuannet.E suitsule läksin üle eelmise a.septembrist,tavalist suitsu pole alates sellest ajast ühtegi teinud.Algus oli veits harjumatu,kuid see läks üsna varsti üle ja probleeme ei tekkinud.Aga alates veebruarist hakkasid piinama öised(just ÖISED)köhahood,mis kestavad kuni tänaseni.Kestavad nad kuskil tund-poolteist järjest ja suht jama on olla.Siuke tunne,nagu köhiks sisikonna välja.Abi olen otsinud rögalahtistavate tablettide näol(ei aita),siis käisin kopsuröntgenis ära(mitte mingeid koldeid näha pole),nüüd käisin kopsukliinikus mingil testil(vastused selguvad järgmine nädal).Ei saa aru,millest see igaöine köha on tekkinud,kuid ise kahtlustan just e-sigaretti.Paar sõpra,kellega koos sellele üle läksime,neil oli sama asi ja nüüdskes on nad tavalise suitsu peale tagasi läinud ja vähemalt nende sõnul on köha kadunud.Ise tagasi pöörduda ei taha suitsude juurde,vaid kasutada seda edasi,kuid siin see minu mure siis on...Eelnevalt olen olnud tavalise suitsu ori umbes 20a,pakk päevas oli taks ja praegu kasutan 12 mg tubakamaitselist vedelikku-kas oskab keegi selle jutu peale midagi tarka kosta?Millest võib tekkida see köha ja kas nt on abi kas maitse vahetamisest vms...kangus ma ei usu,et oleks liiast...

Räägi, miliseid vedelikke kasutad - tootja, VG/PG suhe. Kogu aeg ühe peal või muudad/oled muutnud? Millised maitsed? Päev läbi üks või vahetad? Kui vahetad, kas on erinevusi? Riistvara ja kasutatav võimsus?

Ei vaidlusta Jazz´i poolt pakutut, aga võib-olla on muudatustega võimalik leevendust leida. Variantide pakkumiseks esialgu lihtsalt infot vähe.

Kasutan Liqua vedelikke,kangus 12 .Toruks on EGO C4,võimsusi ma kuskilt välja ei loe paraku...maitse on olnud tavaline tubakas-rohkem ei oska midagi lisada..

Sa pead http://www.spezz.ee või kusagilt mujalt ostma korralikumad riistad. Ego ja CE tuleks sul ära unustada. Need tekitavadki köha, kuna ei suuda vedelikku normaalselt aurustada ja kopsudesse ning hingetorusse tekivad mingisugused jäägid, mida tuleb välja köhida. Ma võitlesin umbes 5-6 kuud sama jamaga kui kasutasin neid eelmainitud tooteid. Õnneks komistasin tol ajal selle suurepärase foorumi otsa ja sellest päevast mu veibi elu muutus oluliselt (Y):lol:(esiga)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Comp: +1 (Y)

Ainuke, mille kohta küsimus tekib:

Samuti on mul läbi saanud kontrollivate modide ja kickide periood.

Sest enamus neist piirab liiast oome ja see ei sobi enam mulle.

Sinu lemmiku 1-1,2 oomiga saavad ju praktiliselt kõik kontrollitavad seadmed hakkama. Või jääb võimsust väheks? Kasutad akul ainult esimest poolt, st 3,7-3,6 voldini?

 

Margus450, lisaks Comp'i soovitusele, proovi oma vedelikku veidi VG 0-ga lahjendada ning hoidu vahetult enne magamaminekut aurutamisest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Comp: +1 (Y)

Ainuke, mille kohta küsimus tekib:

 

Samuti on mul läbi saanud kontrollivate modide ja kickide periood.

Sest enamus neist piirab liiast oome ja see ei sobi enam mulle.

Sinu lemmiku 1-1,2 oomiga saavad ju praktiliselt kõik kontrollitavad seadmed hakkama. Või jääb võimsust väheks? Kasutad akul ainult esimest poolt, st 3,7-3,6 voldini?
Kick närib alates 1.2ohmist ja minu arvates 1.2ohm otse akult on natuke lahja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Comp: +1 (Y)

Ainuke, mille kohta küsimus tekib:

 

Samuti on mul läbi saanud kontrollivate modide ja kickide periood.

Sest enamus neist piirab liiast oome ja see ei sobi enam mulle.

Sinu lemmiku 1-1,2 oomiga saavad ju praktiliselt kõik kontrollitavad seadmed hakkama. Või jääb võimsust väheks? Kasutad akul ainult esimest poolt, st 3,7-3,6 voldini?

Asi selles, et hea meelega kasutaks näiteks oma nemesises kicki, aga minu lemmik 1 ohm ei tööta ühegi kickiga mis mul soetatud on. Kontrollivad seadmed aga on vähesed, mis sellega hakkama saavad. Aga ma ei saa kohe üle sellest, kui krdi suured suured ja kohmakad nad on. Tegelikult mul on mõni neist ka kasutuses. Aga vähesel määral. Ma lihtsalt ei leia neile enam piisavalt põhjust kasutamiseks. Kasutan jah akudel esimest poolt ja see pole võrreldav ühegi kontrolliva seadme headusega. Kuna mul on alati mitu mehhi korraga tegevuses ja piisavalt akusid laadijas, siis ei näe ka probleemi, et kunagi akud tühjaks tõmbaks. Ööseks lähevad niikuinii alati kõik akud ilusasti laadijasse. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nendele asjadele ei olegi ühest õiget vastust ... kui kõik asjad läbi proovitud siis iga üks valib ikka selle mis talle kõige rohkem meeldib/sobib. Selle pärast on minu arvates ka uutele väga raske midagi soovitada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avastasin midai uut. Algselt arvasin et õues millegi vastu allergia aga nüüd. Nohu on mul selline kerge variant pikalt olnud, siuke kinnine nina vms. Aga mida ma tähele panin et esimese kolme mahviga hakkab nina tilkuma rsk nagu lekiks :D mitte täitsa seest aga nina sõõrmete suht eest otsast purskab nagu purskkaev :D keegi veel midagi sellist kogend? Päris naljakas :D

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avastasin midai uut. Algselt arvasin et õues millegi vastu allergia aga nüüd. Nohu on mul selline kerge variant pikalt olnud, siuke kinnine nina vms. Aga mida ma tähele panin et esimese kolme mahviga hakkab nina tilkuma rsk nagu lekiks :D mitte täitsa seest aga nina sõõrmete suht eest otsast purskab nagu purskkaev :D keegi veel midagi sellist kogend? Päris naljakas :D

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

 

 

Kle jaa sama keiss :D Eriti paksu auruga tulebki reaalselt tilk nina otsa :D Sa lased ka läbi nina meelsamini välja. Seesama on mul ka nina kinni ajanud. Kestad paistes ja ongi pool-nohune tunne :D

Aga see tilkumine, lasin ühe pika puffi 0.4 ohm dual coilist välja nina kaudu, külm tilk nina otsas laksti :D Suht naljakas indeed.

Ma arvan see on kondenseerunud aur. Proovi keelega, kas on magus :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avastasin midai uut. Algselt arvasin et õues millegi vastu allergia aga nüüd. Nohu on mul selline kerge variant pikalt olnud, siuke kinnine nina vms. Aga mida ma tähele panin et esimese kolme mahviga hakkab nina tilkuma rsk nagu lekiks :D mitte täitsa seest aga nina sõõrmete suht eest otsast purskab nagu purskkaev :D keegi veel midagi sellist kogend? Päris naljakas :D

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

 

 

Kle jaa sama keiss :D Eriti paksu auruga tulebki reaalselt tilk nina otsa :D Sa lased ka läbi nina meelsamini välja. Seesama on mul ka nina kinni ajanud. Kestad paistes ja ongi pool-nohune tunne :D

Aga see tilkumine, lasin ühe pika puffi 0.4 ohm dual coilist välja nina kaudu, külm tilk nina otsas laksti :D Suht naljakas indeed.

Ma arvan see on kondenseerunud aur. Proovi keelega, kas on magus :lol::lol::lol:

Kui ma pikemalt habemeajamist pole viitsinud ette võtta siis on nina kaudu välja hingates tilgad vuntsides garanteeritud ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha päris hea, ma kartsin juba et mingi allergia vedeliku vastu tekkinud :D

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul viimaselajal on see suitsumehe köha tagasi tulnud. Pahatihti hommikul ärkan klimp kurgus.

Osasid kokteile samuti tõmmata ei kannata, sest otsaesise lööb punne täis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suitsumehe köhale ma loodan, et mul on selgitus. On idiootne tolm väljas hetkel ja jube kuiv aeg. Tallinna kesklinnas elades köhin pidevalt tsementi välja. Lisaks hakkavad varsti igast süsteemid õitsema ja see käib selle kevadise läkastamise juurde kõik.

Punnide suhtes ei oska seisukohta võtta muud, kui see ära käiatud "Mingi asja vastu allergia" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul viimaselajal on see suitsumehe köha tagasi tulnud. Pahatihti hommikul ärkan klimp kurgus.

Osasid kokteile samuti tõmmata ei kannata, sest otsaesise lööb punne täis.

Kopsud puhastavad end vanast saastast, mõni vedelik ei sobi jne. See on selline mitmekülgne teema - pane paljas tagumik vastu ketassaagi ja pärast arva, milline hammas lõikas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma avastasin et viimastel päevadel hakkab süda läikima peale paari mahvi. Kasutan 6mg ja kayfuni 0.9 oomi juures mehaanilise otsas ilma kickita, varem sellist jama küll ei olnud. :'(

Kas peaksin veel lahjema peale minema?

Ma olen päevaläbi nuputanud mis valesti on a ei saa pihta. :-(

 

Sent from my LT18i using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mingi uus vedelik ei ole?

Üldiselt on see ka mind huvitav probleem. Eriti intrigeeriv veel nii lahja vedeliku puhul. Üks ettepanek oleks küsida kasutajalt agris_a, kellel üsna sarnane mure tundus olevat (http://e-suits.eu/topic/1603-kõrvalnähud/page-16#entry31611) ja kes enda sõnul seetõttu aurutamise lausa maha jättis, et kas ta jõudis mingile järeldusele. Loodetavasti privaatsõnumi teavitus läheb meilile. Samas tema postile vahetult järgnenud jeesuse küsimus ei saanudki vist kunagi päris konkreetset vastust.

Minul on aegajajalt iiveldus, aga ma ei seosta seda praegu otseselt aurutamisega. Mul algasid kõrvetised ja refluks kusagil aasta 2000 kandis. Vähemalt kõrvetised ikka aeg-ajalt endast natuke märku annavad, refluks pole oma klassikalise ülesviskamise näol juba aastaid väljendunud. See-eest käesoleval aastal tehtud gastroskoopiauuring kinnitas, et söögitoru on natuke kannatada saanud ning vajab hoolt. Nii et sellega ma enda puhul probleemi seostangi.

Siit järgmised ettepanekud. Mõtiskleda selle üle, kas on söögitoru/maokaebusi. Kui midagi sealkandis muret teeb, siis toituda korraliku(ma)lt. Kohv, kakao, šokolaad, rasvased toidud menüüst välja. Vältida täis kõhtu hilisõhtul (magama minnes). Kui tarvitada alkot, siis teada, et eriti karmid on mulliga asjad (näiteks siider ja gin, samas õlu tundub mulle leebem). Vein võib ka käki kokku keerata e. kogus ja kellaaeg peavad mõõdukad olema. Vältida e-vedeliku ja sülje neelamist aurutamise ajal (aegajal ikka clearod pritsivad). Mina olen hakanud võimalusel, tundes suus vedelikupritsmeid, sülitama (korralikult maamehe/vene mehe kombel, et kõigepealt ninaneel puhtaks ja siis kurgust ja ka suust kõik välja). Natuke nilbe jah, aga mis teha -- eesmärk pühitseb abinõu. Pärast aurutamist on abiks suu veega loputada, kurku kuristada ja juua (vett muidugi).

Ja üks natuke piinlik-naljakas asi veel -- mul ei ole enam nii lihtne röhitseda kui varem. Ma pean selleks veidike pingutama (ei oskagi sõnastada, mis lihaste abil). Kui see tehtud, kaob nii mõnigi kord ebamugavustunne ülakõhust/rinnakust (isegi kerge iiveldus) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...