Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
masmre

AGA-T2 Rebuildable Tank atomiser

Recommended Posts

Ostsin omale http://www.safercigs.co.uk poest selle ära. Nüüd on teda veidi kasutatud ja silica setup proovitud. Ülikõva asi ikka (Y) Komplektis tuleb kaasa ka kotike varu tihendite ja tükikese mesh võrguga:

Posted Image

Kuna silica tahi setupid istuvad mulle rohkem, siis seekord tegin mesh võrguga setupi. Lammutasin juppideks ja pesin ato ära:

Posted Image

Posted Image

Kõik jupid on korralikult viimistletud ja sobivad omavahel ideaalselt. Pikkuseks koos driptipiga on 7,5cm ja läbimõõt on 2,2cm.

Võrdluseks CE4 kõrval:

Posted Image

Jätsin praegu tavalise (komplektis olnud) kere talle. Muidu on püreks klaasist kere ka olemas, aga kuna tahan kasutada tubakamaitselist 'Parlament' vedelikku, jäi orikas praegu.

Panin siis kokku ja võtsin 400 meshi ette. selline 5x7cm tükk ja kanthal 0,2mm.

Posted Image

Posted Image

Rullime võrgu ilusaks torukeseks ja proovime, et ta auku sobiks (mitte tihkelt ja mitte liiga lõdvalt)

Posted Image

Nüüd siis tulega mängima (psühho) ja vedelikuga põletama:

Posted Image

Posted Image

Maja maha ei põletanud ja kanthali keeramisega sain ka hakkama, 2,1oomi takistuseks:

Posted Image

Nüüd kõik kontrollitud ja vedelik sisse:

http://dl.dropbox.com/u/18262043/IMG_20130323_113401.jpg

Õhu auk ilusti coili juurde ja võib proovida:

http://dl.dropbox.com/u/18262043/IMG_20130323_113836.jpg

http://dl.dropbox.com/u/18262043/IMG_20130323_114104.jpg

Kokkuvõtteks:

Päris kaasa vedamiseks ta ilmselt ei sobi, sest korpuse kaan (aurukamber) kinnitub kahe kummi tihendiga. Seisab täitsa kõvasti peal, aga taskus ma ise teda ei kannaks. (vanemal mudelil AGA-T on kaan keermega ja sobib ka püksitasku panna)

Muidu igati korralik RBA. (Y)

Plussid

+ilus disain (driptip komplekti ei kuulu ja selle saab igaüks ise valida)

+odav hind sellise tasemega rebuildable kohta (väiksema eelarve puhul sobilik)

+hea maitseomaduste edasi andmine nii silica tahi kui ka mesh võrguga

+roostevabast terasest jupid (sisuliselt kestab igavesti, vahetad setupi ja kui vaja tihendid)

 

Miinused (isegi mitte niiväga miinus, aga ka mitte plus)

-veidike liiga raske (minu arvamus)

Kui keerata ta eVic'i külge, siis on raskuskese paigast ära. Ülemine ots on oluliselt raskem, kui alumine. Samas Lavatube küljes on täitsa ok. Kujutan ette, et kui eVic'le roostevabast korpus panna, siis on asi paigas ilusti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mina niiväga positiivne ei oleks... :S

Coil-i keeramine on ikka tõeline JAMA! Kaasas olnud 0,15 mm traat (poe poolt kaasas vist) suitses kohe läbi - ülevalt posti-le kinnitus... Tagavarajuppide kotis oli kaasas nii peenike traat, et silm õieti ei seletanud! :P Võtsin 0,2 mm - sama jama! :o

Nüüd kasutasin siis katsetajate õpetusi, et keerasin traadi ülevalt posti kinnituse juurest kahekorra, et üle ei kuumeneks... kestis küll! Aga tegemine ikka üsna keeruline.. :S

Peale mõnda mahvi kukkus coil-i takistus alla 1 oomi! :o ja nii korduvalt....

Lõpuks proovisin kasutada posti ümber seibi, mille abil see vahemaa tahi ja posti vahel väheneb - saab coili väiksema vaevaga tehtud! ;)

Aga õiges suuruses roostevaba seibi pole võtta... seni, kuni õiget seibi ei leia, uue tahi ja coil-iga katsetama ei hakka.... :P

Pakuti küll tsingitud seibe jne... (tsink teadupärast põleb ilusa rohelise leegiga, nii, et katsetama ei hakanud...)

Kogu see "kopsik" jättis üsna imeliku mulje... peale "popsutamist" võib kindel olla, et tihenditega paigal seisev "kopsik" jääb pihku! Sest kogu see ülemine kaadervärk on vedelikku niresi ja tilku täis! :o Ja korralikult "libestatud" ;)

Õhuauk tahaks vist ka suuremaks tegemist... aga youtubest nähes, kuidas "spetsialistid" tegid seda KORGITSERIGA! :o Läks mul selleks korraks katsetamise tuju üle! ;)

Otsin ühe paraja seibi ja siis jätkan "tutvumist"! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mina niiväga positiivne ei oleks... :S

Coil-i keeramine on ikka tõeline JAMA! Kaasas olnud 0,15 mm traat (poe poolt kaasas vist) suitses kohe läbi - ülevalt posti-le kinnitus... Tagavarajuppide kotis oli kaasas nii peenike traat, et silm õieti ei seletanud! :P Võtsin 0,2 mm - sama jama! :o

Nüüd kasutasin siis katsetajate õpetusi, et keerasin traadi ülevalt posti kinnituse juurest kahekorra, et üle ei kuumeneks... kestis küll! Aga tegemine ikka üsna keeruline.. :S

Peale mõnda mahvi kukkus coil-i takistus alla 1 oomi! :o ja nii korduvalt....

Lõpuks proovisin kasutada posti ümber seibi, mille abil see vahemaa tahi ja posti vahel väheneb - saab coili väiksema vaevaga tehtud! ;)

Aga õiges suuruses roostevaba seibi pole võtta... seni, kuni õiget seibi ei leia, uue tahi ja coil-iga katsetama ei hakka.... :P

Pakuti küll tsingitud seibe jne... (tsink teadupärast põleb ilusa rohelise leegiga, nii, et katsetama ei hakanud...)

Kogu see "kopsik" jättis üsna imeliku mulje... peale "popsutamist" võib kindel olla, et tihenditega paigal seisev "kopsik" jääb pihku! Sest kogu see ülemine kaadervärk on vedelikku niresi ja tilku täis! :o Ja korralikult "libestatud" ;)

Õhuauk tahaks vist ka suuremaks tegemist... aga youtubest nähes, kuidas "spetsialistid" tegid seda KORGITSERIGA! :o Läks mul selleks korraks katsetamise tuju üle! ;)

Otsin ühe paraja seibi ja siis jätkan "tutvumist"! ;)

võiksid miskit pildid ka panna et mismoodi sul tehtud on. endal on küll Vapo Cobra kuid mõte on neil sama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

võiksid miskit pildid ka panna et mismoodi sul tehtud on. endal on küll Vapo Cobra kuid mõte on neil sama.

No seib ja traat on siin näha, aga Nokia sellest asjast paremat pilti praegu ei tee! ;)

Ja see peaks ka näha olema, kui "tatine" kogu see värk seal on......

Posted Image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Harjutamine teeb meistriks, ise küll ei leia, et see raske on. Kui kohe läbikärssab ja takistus kukub/kõigub, on hotspotid. Korralik coil hakkab kuumenema keskelt äärte poole. Kui sul kohe läbipõleb siis oled küll ise süüdi. Kehv setup lihtsalt.

Mu meelest on õhuauk isegi liiga suur, võiks väiksem olla. Äkki sul see esimene väljalase T2'st? Kas korpuse ääred on ilusti töödeldud? Vanadel oli auk väiksem ja kere narmendas servadest nagu oleks leivanoaga lõigatud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korralik coil hakkab kuumenema keskelt äärte poole

ega ikka ei hakka küll. Ühest otsast teise otsa hakkab kuumenema.

ju mul siis kõik valesti :D(esiga)(esiga)

Share this post


Link to post
Share on other sites

oot, sa tõsimeeli usud, et coil peaks hakkama kusagilt keskelt punaseks minema ja siis mõlemale poole laiali "valguma"? :shock:

Kui füüsika nii töötaks ei saaks vist elektrood keevitusega kuidagi keevitada :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ju mul siis kõik valesti :D(esiga)(esiga)

Ma maksin paraku Sinust umbes naela võrra rohkem! :P Klaastoru servad on ilusti silutud! Ju nad ühest samast tehasest pärit....

Selsamal safercigs lehel on toote all video ja selle 9 min 20 sek alates on ilusti näha, milline traadi osa kõige enne kuumaks läheb! ;) Hiljem demonstreerides keerab ta selle kuuma osa vaateväljast eemale! ;)

http://www.safercigs.co.uk/AGAT2_Rebuildable_Tank_atomiser/p705283_8295059.aspx

 

Selle seibi teema jätkuks:

Tüübid on pannud ka 2 seibi ja traadi sinna vahele, aga ilmselt pole selleks vajadust - see seib suudab ka jahutina ilmselt oma "töö" ära teha! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

ju mul siis kõik valesti :D(esiga)(esiga)

Ma maksin paraku Sinust umbes naela võrra rohkem! :P Klaastoru servad on ilusti silutud! Ju nad ühest samast tehasest pärit....

Selsamal safercigs lehel on toote all video ja selle 9 min 20 sek alates on ilusti näha, milline traadi osa kõige enne kuumaks läheb! ;) Hiljem demonstreerides keerab ta selle kuuma osa vaateväljast eemale! ;)

http://www.safercigs.co.uk/AGAT2_Rebuildable_Tank_atomiser/p705283_8295059.aspx

 

Selle seibi teema jätkuks:

Tüübid on pannud ka 2 seibi ja traadi sinna vahele, aga ilmselt pole selleks vajadust - see seib suudab ka jahutina ilmselt oma "töö" ära teha! ;)

jep

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei tea, mul hakkab ilusti keskelt kuumenema ja need otsad ei lähe eriti punaseks. Soomlaste foorumis ka öeldud, et hea koil hakkab keskelt kuumenema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ma tegin õpetuse järgi, mis lubab iga kord ideaalse värgi... kõik on kuivalt väga tore, aga kui taht märjaks saab!!!!! Vot siis hakkab müsteerium peale!!!

See on nüüd teine taht - kõik on ilus? Aga siis, kui vedelik sees, siis muutub ka takistus jne... ma tegin paraku esimese 4 keeruga, siis selle takistus kukkus liiga väikseks! Minu viga!

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Share this post


Link to post
Share on other sites

1,9 kuni 2,3 oomi!!!!

Samas mulle tundub, et see oli evic-i "lollus", aga selle vastu ei saa, sest kui ta arvab et vale "mõõt", siis ta lihtsalt ei tööta!!! Tavalise aku otsas ta töötas, kui oli liiga väike takistus..... :S

Aga õhuauk on ikka liiga väike! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Versioonide erinevused:

T+ (võrreldes T'ga)

-tahi auk keskel pool

-ülemine ots keermestamata (st hoiab kummiga kinni)

-pisut rohkem lihvitud igalt poolt

-üleni roostevabast, vanal T'l olid mõned osad kroomitud pronksist

T2 (võrreldes T+'ga)

tank on pyrex klaasist, T+'l on plastikust

 

T2+ olen ka müügiks näinud aga nii palju kui tean on see lihtsalt T2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kõik õige, lisan veel, et müüakse teda ikka plastikust tankiga, pyrex klaas tanki saab eraldi osta. (Vähemalt mul oli nii)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teema vahepeal mul ununenud... ;) Auk sai ikkagi suuremaks tehtud, algul 1 mm puuriga näpu vahel, koristas lihtsalt augu äärtest "randid" ära... ja siis 1,1 mm puuriga!!! 1,2 mm puur sügeleb! ;) Aga arvutused hoiavad tagasi, kui läbimõõt suureneb "natuke", siis pindala suureneb rohkem! ;) Aga küll ma jõuan! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...