Jump to content
E-sigareti foorum
admin

Küsimused, mis kripeldavad

Recommended Posts

kas raha kontrollimiseks mõeldud UV lampi võib taimede kasvatamise jaoks kasutada?

Taimed kasutavad kasvamiseks enamasti nähtava valguse spektrit, punast ja sinist lainepikkust kõige rohkem, UV kiirgus eriti ei aita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Näiteks kasvohoone kile on UV kaitsega ja pole märganud, et taimed sellepärast kehvemini kasvaks. Tõsi, UV kaitse on kilel mitte taimede pärast vaid selleks, et ilma UV kaitseta kile peaks iga aasta vahetama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aga siiski UVA-l on positiivne efekt kasvatamisele?

UVA on küll sinisele valgusele (taimedele vajalik) väga lähedal aga kas tast kasu on ei tea ja kui võimas see raha kontrollimise lamp sul on :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taimekasvuks oluline valguse spekter jaguneb kolmeks osaks: ultraviolet ,infrapunane- ja
fotosünteetiliselt aktiivne kiirgus(FAR)
* Infrapunane kiirgus soodustab taimerakkude kasvu ja väljavenimist ning aitab taimel omandada kindalt kuju.
* Ultraviolettkiirgus mõjutab fotosünteesi vähe, aga väldib taimede väljavenimist
* FAR Sinakas valgus on tähtis lehtede kasvuks, punakas spektriosa soodustab taimede õitsemist.
Eeltoodule toetudes kombineeritakse taimelambid punaste ja siniste LED dioodidega.


Tark jutt... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://e-suits.eu/topic/3311-m-joyetech-egrip-uus/

 

Mitte et see mind puudutaks aga millest selline reegel? Turuliidrite hindu võime kritiseerida aga foorumi omi mitte? Ilmselt ettevõtjad ja muidu müüjad sellega ei nõustu, kuid igati tore oleks hindade ja odavamate alternatiivide üle arutamise võimalus. Äkki see arutelu juba peetud ja magasin lihtsalt maha?

Väga ebaviisakas on tegelikult hindu kommenteerida. Kui mul oleks "viimane häda" käes, siis ma pigem ostaksingi selle Tartust, sest saaksin kohe kätte.

 

 

Tegelikult, küsimus selline - kas e-sigareti tarbimine vähendab füüsilise soorituse võimet? Olen tähele pannud, et keha võime teha tööd, on vähenenud. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Tegelikult, küsimus selline - kas e-sigareti tarbimine vähendab füüsilise soorituse võimet? Olen tähele pannud, et keha võime teha tööd, on vähenenud. 

 

Huvitav, ise olen tähendanud just vastupidist. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suitsu tehes olid mõlemad käed vabad... Kellegil veel selline asi on et "õiget vunki" ei tule uduga sisse? Ainult uimasus?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tegelikult, küsimus selline - kas e-sigareti tarbimine vähendab füüsilise soorituse võimet? Olen tähele pannud, et keha võime teha tööd, on vähenenud. 

Tavaline kevadväsimus ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kripeldab - millisest Eesti poest saaks kohe ja kiiresti Kanthalit ja ekowooli soetada? Digitalsteamis on ekowool olemas aga traati ainult nichrome, kanthalit müüvates poodides pole ei tavalist silicat ega ekowooli. Ismoka Magood ei õnnestu vatiga üldse korralikult käima panna :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kus kandis asud? Mul karbis vedeleb kanthalit ja nööri, pole kindel kumb ta täpselt on. Annaks soodsalt ära.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ise asun Viljandis. Kas nichrome traat kannatab ka kriitikat või peab raudpolt kanthali ligi võtma?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ise asun Viljandis. Kas nichrome traat kannatab ka kriitikat või peab raudpolt kanthali ligi võtma?

nichrome-l on väiksem takistus per meeter, muu on lihtsalt keemja :P

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ise asun Viljandis. Kas nichrome traat kannatab ka kriitikat või peab raudpolt kanthali ligi võtma?

Lootsin, et äkki Harjumaa vms, postiga saatmine ei tasu ilmselt väga ära sulle. Mul postkontorit läheduses pole ja saaksin ainul pakiautomaadiga saata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul aeg-ajalt tuleb ette ajutist debiilsust ning tavaliselt suudan järgmise täiemõistusliku hetke ära oodata, kuid hetkel ei suuda tungiva uudishimu tõttu kannatada, mistap söandan ka küsida.

 

Kasutasin siiani Nemesise mehaanilist ilma kickita ja 0.52Ω dualcoili puhul oli võimsus arvutuslikult kusagil vahemikus 32 - 25W. Nüüd aga Cloupor Mini 30W masinaga sama setupiga tunduvad samaväärsed matsud kusagil vahemikus 19 - 7W. See on mulle arusaamatu. Kus ma vea teen?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voltage drop on mehaanilisega suurem. Aku ei anna sellist voolu loadi all välja, nagu sa arvutasid ilmselt. Mahvi ajal ei tule volt mitte 4,2, vaid 3,6 näiteks. Reguleeritud seade suudab õige voldi "välja imeda".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ise asun Viljandis. Kas nichrome traat kannatab ka kriitikat või peab raudpolt kanthali ligi võtma?

 

nichrome on täitsa adekvaatne kuigi suurema kuuma deformatsiooni tõttu kestavad sellest tehtud coilid vähem. Kui palju täpsemalt ei tea, pole nii palju proovinud. Nii palju võin öelda, et kanthal A+'ga on mu rekord coil kestnud 7 kuud igapäevase kasutusega ja nichrome 3 nädalat aga kanthaliga olen kõvasti rohkem coile ehitanud. Samas võib ka öelda, et minu röster, pliit ja ahi on aastaid kestnud ning nende küttekehi valmistatakse reeglina nichrome traadist..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui on temp kontroll siis kaob wattide mõte ära või,muutub see mõttetuks.Mina saan aru et see on nagu põrandalamp reostaadiga keerad 100w pirni hõõguma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui on temp kontroll siis kaob wattide mõte ära või,muutub see mõttetuks.Mina saan aru et see on nagu põrandalamp reostaadiga keerad 100w pirni hõõguma.

Wattidel on alati mõte. Küsimus on lihtsalt selles, et mitme wati juures sa asja jooksutad. Ma lasin DNA30 ka 15W, samas DNA40-ga 15W on palju mahedam, jahedam ja K4-ga maitse ka parem. Kas on rohkem vaja - kahtlen. Tossab nagu aurumasin. Suht instant on ka kuumutamine (DNA40 kasutab olematuid ohme nikliga (0,1....0,3ohmut)).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...