Jump to content
E-sigareti foorum
admin

Küsimused, mis kripeldavad

Recommended Posts

Kas Tartus kuskil coilimise materjale müüakse? 

Vaja oleks puuvilla, SS traati ja coil tooli. Spezzi käest ei taha tellida, sest asjad maksavad mingi 2€, post 6€ :(

SmartPOST ikkagi 2.99, aga ma nägin ka proovitellimust tehes, et algul pakkus 5.40 -- see on ehk mingi Itella kulleri värk?

Mul endal on see küsimus, et plaanin emale Cubise soetada, aga pole kindel, millisei coile võtta. Juttude põhjal suust kopsu tõmbamiseks parim oleks clapton, kuid ma hästi ei tahaks TC-st loobuda. Kas võiks sobida ka SS316 1.0-oomised selliseks veipimiseks, arvestades, et ta on harjunud MT3S õhu pealevooluga? Kas coile saab hea tahtmise juures ka uuendada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul veel Cubis käes ei ole, aga seniste kogemuste põhjal muu kraamiga eelistaksin parema maitse poolest claptonit ja veel võib TC-ga toimetamine paljudele liiga keerulisena tunduda. Kindlasti võta juurde ka teine, väiksema avaga drip tip, milleta on madala võimsusega tulemus palju kehvem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tekkisid Mõned küsimused millele tahaks vastuseid :) tänud kes lugeda/vastata viitsib :)

 

1. Subox 50w mod, siuke teema, et näiteks kui aku on pmst. Täis ehk näitab 4pulka ja siis hakkab tühjemaks minema 3e pulga peale siis selle mahvi ajal kärssab wick ära ja korralikult! See ei juhtu ainult täis akuga vaid mis iganes hetkel kui aku level langeb. Aga samas uue coiliga nii ei juhtu. Alles peale paari päeva kasutamist hakkab esinema ja samas igakord ei ole ka nii. Ise ehitatud coiliga esineb kiiremini ja läheb sekundiga susisema mis garanteerib päris kahjuliku cottoni hiti. Kahtlane anomaalia... Kuna ei tea ju täpselt millal battery level dropib siis saan ikka vahel väga rõveda mahvi. Samas kohe kui aku level on langenud ei ole enam cotton hitti ja maitseb normaalselt kuni jälle tühjenema hakkab. Kui mingi 5 korda see uuba juhtunud siis on coiliga ühelpool ja jäädav cottoni maitse iga mahviga. Suht keeruline seletus, aga ehk on aru saada mida mõtlen.

 

2. Siis selline küsimus mis on osaliselt seotud ka eelmise küsimusega, et kui ühe korra tuleb cottoni mahv kas siis peaks kohe coili ära vahetama? Isegi kui maitse ja aur on normaalsed peale seda ühte cottoni mahvi?

 

3. Siis huvitab veel baaside teema, et kuigi baaside põhi koostis osad peaksid olema samad siis miks mõni baas hakkab täiega kurku kraapima ja on üleüldse "harsh"? Näiteks ArtVap baas tekitab kurku räige klimbi ja pidevalt pidin seda jama välja köhima. Lõpuks tuli lausa kõripõletik mis möödus küll paari päevaga, aga oli ülimalt ebameeldiv. Samas peale seda tellisin jälle survival baasi, sama vg/pg suhe ja nic level. Ja oh imet aur on mõnus pehme, ei kraabi kurku ega midagi. Kas mängib rolli komponentide puhtus? Või lihtsalt see, et mul sada erinevat allergiat ning organism on ülitundlik paljude asjade suhtes. Ega nüüd vist muud üle ei jäägi kui tuleb leppida vähe kallima väljaminekuga ning ainult survival baasidega edasi toimetada!

 

_______

 

Edit/ tuli välja, et ma olen üle 2aasta kannatanud limaskesta turse all ja Aastaringselt koguaeg tugev allergiline reaktsioon.

Ilmselt osad baasid võimemdasid seda reaktsiooni veelgi...

Igaljuhul nüüd sain imerohtu " Rhinocort" ning kõik veipimise ja kurgu/ninaga seotud probleemid olid momentaalselt lahendatud. Üleüldse kõiK probleemid olid hetkega lahendatud! Ei mäleta, et viimase 5e aasta jooksul oleks olnud nii hea enesetunne ning, et oleks saand nii vabalt hingata!

 

Ja pole mingit vahet kas aurutan ArtVap baasi või survival baasi :) back to sub-ohm!

 

________

 

 

 

4. Osad maitsestajad ka tunduvad mitte sobivat, näiteks capella lemon sicily... Muidu maitse poolest ülimõnus vaheldus magusatele maitsetele, aga mõrvas kurgu ära... Ehk oskate välja tuua mingeid maitseid mis võivad tekitada inimestel ebameeldivaid reaktsioone? Millest peaks hoiduma? Olen kuulnud, et citruselised ja mingi banaani maitsed võivad hingamisteede ärritust esile kutsuda jne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tekkisid Mõned küsimused millele tahaks vastuseid :) tänud kes lugeda/vastata viitsib :)

 

1. Subox 50w mod, siuke teema, et näiteks kui aku on pmst. Täis ehk näitab 4pulka ja siis hakkab tühjemaks minema 3e pulga peale siis selle mahvi ajal kärssab wick ära ja korralikult! See ei juhtu ainult täis akuga vaid mis iganes hetkel kui aku level langeb. Aga samas uue coiliga nii ei juhtu. Alles peale paari päeva kasutamist hakkab esinema ja samas igakord ei ole ka nii. Ise ehitatud coiliga esineb kiiremini ja läheb sekundiga susisema mis garanteerib päris kahjuliku cottoni hiti. Kahtlane anomaalia... Kuna ei tea ju täpselt millal battery level dropib siis saan ikka vahel väga rõveda mahvi. Samas kohe kui aku level on langenud ei ole enam cotton hitti ja maitseb normaalselt kuni jälle tühjenema hakkab. Kui mingi 5 korda see uuba juhtunud siis on coiliga ühelpool ja jäädav cottoni maitse iga mahviga. Suht keeruline seletus, aga ehk on aru saada mida mõtlen.

 

2. Siis selline küsimus mis on osaliselt seotud ka eelmise küsimusega, et kui ühe korra tuleb cottoni mahv kas siis peaks kohe coili ära vahetama? Isegi kui maitse ja aur on normaalsed peale seda ühte cottoni mahvi?

 

3. Siis huvitab veel baaside teema, et kuigi baaside põhi koostis osad peaksid olema samad siis miks mõni baas hakkab täiega kurku kraapima ja on üleüldse "harsh"? Näiteks ArtVap baas tekitab kurku räige klimbi ja pidevalt pidin seda jama välja köhima. Lõpuks tuli lausa kõripõletik mis möödus küll paari päevaga, aga oli ülimalt ebameeldiv. Samas peale seda tellisin jälle survival baasi, sama vg/pg suhe ja nic level. Ja oh imet aur on mõnus pehme, ei kraabi kurku ega midagi. Kas mängib rolli komponentide puhtus? Või lihtsalt see, et mul sada erinevat allergiat ning organism on ülitundlik paljude asjade suhtes. Ega nüüd vist muud üle ei jäägi kui tuleb leppida vähe kallima väljaminekuga ning ainult survival baasidega edasi toimetada!

 

4. Osad maitsestajad ka tunduvad mitte sobivat, näiteks capella lemon sicily... Muidu maitse poolest ülimõnus vaheldus magusatele maitsetele, aga mõrvas kurgu ära... Ehk oskate välja tuua mingeid maitseid mis võivad tekitada inimestel ebameeldivaid reaktsioone? Millest peaks hoiduma? Olen kuulnud, et citruselised ja mingi banaani maitsed võivad hingamisteede ärritust esile kutsuda jne.

1. ei saa aru. 

2. Cottoni mahv? Sa mõtled, et tunned põleva puuvilla lõhna? Kui ei häiri edasine maitse, siis anna tuld. Peamine, et traadiks ei ole nikkel vms, sest siis võimalik, et traat läinud punaseks...

3. Mine Prismasse ja osta 3 erineva tootja mineraalvett - kõigil on pudelil silt "MINERAALVESI", aga maitsevad ju totaalselt erinevalt. Sama kehtib ka baaside maailmas õnneks/kahjuks. Kui leiad selle, mis meeldib endale, siis kasuta rõõmsalt. 

4. See on väga personaalne ja ilmselt sa ei saa siit foorumist adekvaatset infot, et milline maitse just sinule ebameeldivat reaktsiooni tekitab ilma, et sa seda prooviks :D 

 

Edu katsetamisel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mina pakun, et kõige tõenäolisemalt põhjustavad põletikke (kipitus, nohu, röga) hoopis dryhitid. Ise olen ka kahjuks suhteliselt tundlik ses osas ning algusaegadel juhtus tihti, et sain just selliseid mõne päeva kestvaid nohusid/köhasid, mida ma ei osanud tekkimise hetkel viirusinfektsioonist eristada. Nüüd juhtub juba üsna harva. Esimene punkt tundub veidi uskumatu, kuid välistada ei julge. Nimelt see toodud tõik, et uue coiliga seda anomaaliat ei esine, teeb skeptiliseks. Pigem ma oletaks, et asi ikka kuidagi wickimisega seotud. Ehk oled sa kasutatava võimsusega lihtsalt natuke liiga piiri peal, mistõttu kipudki nii tihti kärsakat saama. Minu meelest Subtank (kui oled siiani selle peal?) ei olegi üldse mingi hirmus auruvedur, sellel on lagi suhteliselt madalal. RBA ilmselt -- mitme vatiga tõmbad? Tee kõik, mis võimalik, et dryhitte vältida. Kui sul on praegu kurk/kõri haige, siis võid olla nõiaringis -- ei taju algavat kärsakat ning kui lõpuks aru saad, on see juba nii räige, et oled jälle limaskestadele karuteene teinud. Võta natuke hoogu maha -- madalam võimsus, lühemad mahvid, lase vatil mahvide vahel mahla sisse imeda. Kui kahtled, kas kärssab või mitte, ja nina enam-vähem funkab, nuusuta peale mahvi driptip'i otsa. Mina saan niimoodi aimu, kas ma mitte liiale ei lähe. Joo ohtralt vett.

 

Muuseas, äsja oli/on liikvel ka suht lollakas viirus, mis lisaks tavalisele köhale/nohule toob kaasa ka kerge mandlipõletiku, konjuktiviidi (silmapõletik -- silmad punased ja eritavad kollast sodi) ning päris-päris nilbe kõripõletiku. Mul oli õnnetus seda enda nahal kogeda.

 

Mina tavaliselt pärast üht kergemat sorti kärsakat vatti vahetama ei torma, kui maitse normi läheb. Kui ei lähe, vahetan. Aeg-ajalt tuleb kriitiliselt coil üle vaadata selle pilguga, et kas ja kui, siis kust ta tahmub. Ja tuleb vahet teha -- kõik coilid lähevad pruunikaks, aga kui kusagilt regulaarselt kärssab, siis see on kontrastsem ja konkreetsem must toon ning vatt selles kohas on ka selgelt pekkis.

 

Baasi värki ei oska kommenteerida.

Mina näiteks tõmban enamasti ilma maitseta (kui nina-kurk on korras, on sellelgi mõnus mahe kergelt tubakane [vist] maitse).

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Noo kuidas ma seletan siis xD tra... Coil läheb pidevalt sel hetkel kärssama kui aku laetus tase langeb.

HTB1VhC9KpXXXXb7XFXXq6xXFXXXJ.jpg

 

Akut kuvatakse "pulkades" oletame, et aku on täis ja ükskord jõuab kätte hetk kui tase langeb, ehk tuleb 3pulka. Siis läheb coil instantly kärssama. Umbes nagu kui mingi coil shortage on ja viskab coili koheselt räigelt tuli punaseks.

Tundub, et toimub sama järsk kuumenemine just sel hetkel kui aku tase langeb.

 

/algul jah aurutasin võimsuse Piiri peal. Aga viimasel ajal ainult 15-20w, üle selle mitte kunagi. Tavaliselt 17.5 või 18w. Kirjade järgi peaks occ 1.2 kannatama 10-26W. Niiet kahtlen et asi minu võimsuse valikus. Pigem on kohati see jama, et ei auruta vedelikku ära ja hakkab kergelt isegi lurisema.

Aga jah selle aku dischargemise hetkel on lausa kuulda kuidas coil hakkab ebatavaliselt kõvasti susisema, nagu kuumutaks lambist 50w'iga

Share this post


Link to post
Share on other sites

No see akunäit on mingi kahtlane teema.  Ma panen näiteks täis aku sigelei sisse ja kui nuppu vajutan, siis tõmbab akunäidu kohe poole või veerandi peale. 

Lasen nupu lahti, näitab täis akut

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Noo kuidas ma seletan siis xD tra... Coil läheb pidevalt sel hetkel kärssama kui aku laetus tase langeb.

HTB1VhC9KpXXXXb7XFXXq6xXFXXXJ.jpg

 

Akut kuvatakse "pulkades" oletame, et aku on täis ja ükskord jõuab kätte hetk kui tase langeb, ehk tuleb 3pulka. Siis läheb coil instantly kärssama. Umbes nagu kui mingi coil shortage on ja viskab coili koheselt räigelt tuli punaseks.

Tundub, et toimub sama järsk kuumenemine just sel hetkel kui aku tase langeb.

Siis on väga lihtne....

 

Keera mingi random deck otsa oma seadmele....võta voltmeeter ja vajuta firenupp alla ning jälgi, kas pinge kõigub, kui aku mahtuvus langeb visuaalselt. 

Kuigi need asjad ei tohiks olla omavahel seotud, siis hiina tehnikaga ei saa kunagi 100% teistpidist väita :D

 

Julgelt astu müüja juurde, kes sulle seda pakkus ja konsulteeri. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Subtanki kohta mingi päris hea soovituste kimp kokku punutud: http://ukvapers.org/Thread-Kanger-Subtank-Easy-Fixes


Ei tea jah, pole tegelikult nagu mingit head põhjust, miks single-18650 mod peaks laetuse pulga langemise hetkel mingit trikki tegema võimsusega. Kui Kangeril oleks seal mingi imetehnoloogia implementeeritud mingil imepõhjusel, siis vean kihla, et sellest oldaks kuuldud -- nad oleks selle suures kirjas välja reklaaminud ja mine tea, lisaks ka veel modi külje peale trükkinud.

 

Et siis ikkagi miks sa nii konkreetselt seostad seda dryhitti akupulga langemisega -- kas tõmbamise ajal piilud näitu?

Ma soovitaks üht eksperimenti. Tõmmata näidul silma peal hoides ühe mahvi kaupa, kusjuures lasta vatil mahvide vahel vedelikku imeda -- seda selleks, et välistada hoopis sedapidine stsenaarium, kus aheltõmbamise tagajärjel jääb vatt kuivale ning eelnenud pideva koormusega üsna loogiliselt kaasneb ka kiirem aku tühjenemine pluss muutus vastaval näidikul ja siis üks asi paistab teist põhjustavat.

 

Aga ega ma ei häbene vabandada, kui ikkagi tuleb välja, et ongi mingi modi viga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No teoreetiliselt võib softi viga olla, et selle aku näidu update peale keeratakse mingi bitt valet pidi ja pinge reguleerimine läheb lolliks. Samas sel juhul oleks ka mujal sellest kisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Äkki on ikkagi halb ühendus? Kas coili takistus ka ekraanil muutub? Kas sama mure on ainult 1,2 oomiste coilidega? Muide, 0,5 oomiste coilidega (teistega ka, aga vähem) annab Subox rohkem voolu peale, kui peaks (DC-mean vs true RMS, nagu istick kunagi) ehk kui sul on 0,5 oomised coilid ja tõmbad 20W peal, siis tegelikult annab seade välja 26,52W (tabelit näed Obi ülevaatest https://youtu.be/Y7xlte3mjVw?t=1384).

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

DC-mean vs true RMS, nagu istick kunagi

Muideks kas see oli 20w case või see on siiani kõikidel masinatel?

Ses suhtes tähtsust pole, õigesti annab ikka peale, lihtsalt numbriliselt näitab vähem kui peaks

Aga see oli sõltumata coilist. Pm kui tal 1 coiliga on üht pidi ja teisega mitte, siis on tarkvaraline viga arvatavasti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muideks kas see oli 20w case või see on siiani kõikidel masinatel?

Ses suhtes tähtsust pole, õigesti annab ikka peale, lihtsalt numbriliselt näitab vähem kui peaks

 

Aga see oli sõltumata coilist. Pm kui tal 1 coiliga on üht pidi ja teisega mitte, siis on tarkvaraline viga arvatavasti

Uued iStickid (30W, 40W, 50W jne) peaks olema kõik RMS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noo takistus kõigub koguaeg mingi 0.1-0.2ohmi. Aga see ei muuda pinget niipalju, et sellepärast vatt kärssama hakkaks.

 

Ega alguses eeldasin ka, et proble ikka wickimisest. Aga see oli siis kui ise coili ehitasin ja arvasin et ju siis sitasti wickitud. Kuid siis aega ajalt tuli lambisel hetkel selline ülitugev dry hit(peale seismist) ja selline asi paneb ilmselgelt ekraani jälgima, et mis keiss on :D no ja siis avastasingi et igakord kui see rõve susisev dry hit tuli, siis aku tühjenes. Ei seostanud seda endiselt sellega, sest tundus kahtlane ja loogika vastane.

 

Loobusin täielikult RBA kasutamisest, et ilmselt ikka ise tegin valesti midagi ja no nüüd occ coilidega sama teema ju :D vedelik 70pg30vg, wickib muidu jumala hästi aga vahepeal viskab selle dry hiti sisse ja kohe peale seda jälle korras. Ega see võib olla lihtsalt kokkusattumus, et aku just sellisel hetkel läheb tühjemaks kui out-of no-where viskab dry hiti sisse. (5+korda on see kokkusattumus olnud)

 

Mul kahjuks multimeetrit pole, et pinget testida, aga ise mõtlesin, et äkki asi üldse akus või selles et ega ma eriti korrapäraselt laadinud pole :/ koguaeg üks aku ja vahepeal laen 10min, võtan ära - teen paar mahvi ja siis jälle laadima. Eriti teen seda siis kui aku on täiesti tühi, sest muidu laadimise ajal saab tõmmata ainult juhul kui aku on vähemalt 50%täis. Võtad juhtme ära - näitab 1 pulk ja töötab ilusti. Paned juhtme tagasi - vajutad fire siis aku indikaator hakkab vilkuma, et pole piisavalt powerit. Aga nuh see pidavatki olema selle suboxi miinus, ühes video reviews nägin sama asja.

Ja siis veel see, et ma laen originaal laadijaga ainult kodus. Tööjuures laen telo või tahvli laadijaga või usbiga laua arvutist. Äkki see aku tuksi keeranud. Ideaalis võiks olla üldse nitecore laadija ja vähemalt 2 akut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pakun, et põhjus on äärmiselt proosaline - pluss klemmi halb kontakt - loeb takistuse suuremana kui see tegelikult on ja kütabki kõrgema pinge selga. Pärast kärsakat ja väikest füüsilist mõjutust loeb jälle õigesti nagu midagi poleks juhtunud.... :D

 

Edit: Ja kui ta tegelikkuses madalama takistuse otsa satub, koormab akut rohkem ning see tühjeneb samuti rohkem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pakun, et põhjus on äärmiselt proosaline - pluss klemmi halb kontakt - loeb takistuse suuremana kui see tegelikult on ja kütabki kõrgema pinge selga. Pärast kärsakat ja väikest füüsilist mõjutust loeb jälle õigesti nagu midagi poleks juhtunud.... :D

 

Edit: Ja kui ta tegelikkuses madalama takistuse otsa satub, koormab akut rohkem ning see tühjeneb samuti rohkem.

 

Olen ka suht kindel, et kontakt halb, kuna sellel aparaadil puudub vedruga pluss klemm. Ega muud kui mod lahti ja lükkad pluss klemmi seestpoolt üles poole. Proovi see opp ära teha, olen suht veendunud, et aitab. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Olen ka suht kindel, et kontakt halb, kuna sellel aparaadil puudub vedruga pluss klemm. Ega muud kui mod lahti ja lükkad pluss klemmi seestpoolt üles poole. Proovi see opp ära teha, olen suht veendunud, et aitab. 

Kas sellel pole mitte fixed center pin? Ehk, et seda pinni pole võimalik liigutada ei üles ega alla?  

 

/Muidu softi uuendusi pole saadaval sellele modile? Kust seda üldse vaadata ja kuidas teha?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui järele mõelda, siis see aku tühjenemine ei pruugi olla asjaga otseselt seotud. Kui mingi softi vea, kehva kontakti vms. pärast hakkab täie rauaga tulistama, siis võtab see ju omajagu voolu ning aku tühjenemine võib olla hoopis tagajärg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kas sellel pole mitte fixed center pin? Ehk, et seda pinni pole võimalik liigutada ei üles ega alla?  

 

See fixed tähendsbki, et pin on fikseeritud keraamilise toru sees. Jamasin samuti kunagi analoogse aparaadiga. Kui mingi pikema piniga paagi peale keerasin, surus see modi pinni alla ja subtank enam ühendust ei saanud. Siis ei jäänudki muud üle, kui mod lahti ja kruvikaga jälle pin üles.

Share this post


Link to post
Share on other sites

See fixed tähendsbki, et pin on fikseeritud keraamilise toru sees. Jamasin samuti kunagi analoogse aparaadiga. Kui mingi pikema piniga paagi peale keerasin, surus see modi pinni alla ja subtank enam ühendust ei saanud. Siis ei jäänudki muud üle, kui mod lahti ja kruvikaga jälle pin üles.

Tänud! pin oligi täiesti sisse surutud :/ 

Ma siiamaani arvasin, et sellel suboxil see pin ei liigu kuskile, aga no inimene õpib elu lõpuni :D

Nüüd jääb ainult loota, et selle pinni kergitamine lahendab selle anomaalia :)

 

/ilmselt ikka pinnis see kala oligi, sest alguses esimese kuu jooksul polnud mingit probleemi, siis vahepeal olen proovinud 4-5 erinevat attyt selle modi otsa, aga ei jagand matsu ära, et pin alla surutud ja sellest mingi anomaalia tekib. Muidu ennem kasutasin spring loaded pinniga akut ja siis sai kohe aru, et pin liiga alla surutud kui seade enam ei töötanud.  Poleks selle peale tulnudki, et siuke jama kuna sisuliselt seade ju töötas.

 

 

/nüüd pole takistus ka enam kõikunud (Y) stabiilselt 1.3 ohm (1.2se coiliga) aga see 0.1 erinevus on vist tavaline 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hea meel kui sain abiks olla :-)

Nüüd chain-vape'n niikaua kuni aku tühjeneb :D siis saab teada kas oli sinust abi :D 

okok tegelt ma täitsa kindel, et sinna see koer maetud oligi! Danke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...