Jump to content
E-sigareti foorum
admin

Küsimused, mis kripeldavad

Recommended Posts

(3) Tubakatootega tükikaupa või avatud müügipakendist või lahtiselt kaalu järgi kauplemine on keelatud

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Siin tulevad mängu veel mõned huvitavad tõlgendamise küsimused:

 

1) Kui e-vedelikku ei tohi müüa tükikaupa (st ühe pudeli kaupa), kas siis peavad tarbjjad alati ostma vähemalt 2 pudelit (2 tükki) või läheb loosi vaid hulgipakend (nt 6-pack)?

2) Lahtiselt kaalu järgi ei tohi müüa, aga kuidas oleks lahtiselt mahu järgi (et siis mitte kiloga vaid liitriga) ?

:)

 

Niimoodi juhtubki, kui seaduse kirjutaja otsustab lihtsalt kõik asjad võrdsustada, aga asjasse süüvida ei viitsi :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tükikaupa müügi keeld on ju ainult tubakatootele mitte tubakatootega seonduvale tootele. Hetkel kehtivast seadusest ei leidnud ma ka punkti, mis e-vedelikuga lahtiselt kauplemist keelaks ehk teoorias ei olegi see keelatud, et lähed oma taaraga poodi ja see lastakse vaadist soovitud vedelikku täis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hetkel kehtibki see kõik tõesti vaid tubakatoodetele, aga seonduvad tooted lisanduvad 01.01.18. Sõnastus muus osas ei muutu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teatavad nõuded on iga toote müügipakendile. Aga konks ongi selles, et kui müüa lahtiselt ja klient oma 3L purgiga tuleb, siis see 3L purk ei ole müügipakend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Õudne kui ära kustunud on e-suits.eu, kõige usinamad postitajad on hiinakad oma reklaamiga. Kas kunagised kõige usinamad e-suits.eu-tajad on veipimise maha jätnud või lihtsalt vanaks jäänud?  :razz:

 

Kuskilt kuulsin/lugesin, et millalgil plaanitkse turule tuua veipimiseks nikotiini aseaine. Kas keegi on midagi sarnast kuulnud ja ehk teab sellest midagi rohkem?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eks siin ole vaikus osaliselt selleks, et on suvi ja osaliselt sellest, et kogukond on omavahel tülli kiskunud ja killustunud ning suur osa suhtlusest on kolinud kinnistesse FB gruppidesse.

 

Aga mis sa selle nikotiini aseaine all mõtled? Ja miks seda üldse peaks turule tooma, nikotiin ise ju otseselt kahjulik ei ole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

´´...... killustunud ja kolinud kinnistesse fb gruppidesse´´ WHERE IS THE LOVE?? Kellega peab hästi läbi saama, et pääseda sinna kinnisesse fb gruppi??

 

Äkki oli see uudis mida kunagi kuulsin:  http://vapingunderground.com/threads/e-juice-manufacturer-new-product-nicotine-alternative.67811/     Aga sellest vist asja ei saanud kuna postitus on aastast 2015. Milleks nikotiinile aseainet? Oletan, kuna veipiaid pigistatakse (aktsiisid ja keelud), siis on vajadus midagi uut leiutada. VG ja PG on suhteliselt vabalt võimalik hankida aga nikotiiniga on lood veits teised.

 

Napoleon, sa oled veibinduse ekspert, kas e vedelikud on selle leiutamisest saadik jäänud samaks (vg + pg + maitsestaja) või on neis midagi aastate jooksul muudetud?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pole ma mingi eriline spetsialist, veibin aastast 2014 mitte e-sigareti algusaegadest peale. Suures plaanis on ikka PG+VG+maitse, muutunud on vaid see, et varem olid seadmed lahjemad ja seega olid vedelikud kangemad ja suurema PG osakaaluga. On kasutatud ka PEG baasi, korra uudishimust selle tellisin, aga läks mul iga setupiga kärssama, andsin Spezz-le proovida ja tal oli sama lugu ehk ei tea, mis seadmega seda üldse kasutada saab.

 

Neid FB gruppe pead üritama ise otsida, ei oska neid väga palju nimetada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mina lihtsameelne arvasin, et kõik mõnulevad oma kanistrite ja rauahunnikute otsas ning elu läheb käima 3a pärast kui põud saabuma hakkab :D

 

Kus 2 eestlast koos, seal 3 arvamust.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Eks siin ole vaikus osaliselt selleks, et on suvi ja osaliselt sellest, et kogukond on omavahel tülli kiskunud ja killustunud ning suur osa suhtlusest on kolinud kinnistesse FB gruppidesse.

 

Ma vist midagi maha maganud

Share this post


Link to post
Share on other sites

No naised saunas rääkisid, et mõni tegelane on joogise peaga teistega tülli kiskunud ja kas ise foorumi kasutamisest loobunud või siis bänni saanud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tellisin gearbestist vedelikke peaaegu kuu tagasi enda tarbeks(3mg, 6mg) ja tuli välja et toll on ära võtnud ja saadeti ettekirjutus.

Tahavad mult saada järgnevaid asju:

kirjaliku seletuse Teile saadetud e-sigareti täitevedeliku soetamise ning kasutamise kohta;

internetiaadressi, mille kaudu toimus e-sigareti täitevedeliku soetus/ost;

andmed e-sigareti täitevedeliku müüja ja saatja kohta;

soetamisega seotud dokumendid (ostuarve, dokument maksmise kohta);

teie nimele avatud E-Bay, PayPal ja pangakontode ning krediitkaartide väljavõtted (sisse- ja väljaminekud)

 

Oskab keegi vähegi mõistlikku abi anda kuidas peaksin tegutsema ja mida neile sinna kirjutama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tellimine pole keelatud ja ära neile midagi vasta. Uuri müüalt äkki nad saadavad sulle kirja kuhu on kirjutatud, et tegemist on kingituse või tasuta näidistega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ära vasta mitte midagi. Kui kiri tuli tähitud postiga ja seal on viide seadusele mis vastama kohustab, siis postita siia seal kirjas olev viide seadusele ja siis vaatab edasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

teie nimele avatud E-Bay, PayPal ja pangakontode ning krediitkaartide väljavõtted (sisse- ja väljaminekud) Selle info nõudmine haiseb võimuliialduse järgi!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kingitusejutt nagu ei läheks läbi enam, sest gearbesti pakkides on saateleht kaasas, kus kõige tellitud kauba hinnad peal.

 

Korrakaitseseadusest siis jutt.

 

IV. Lähtudes KorS 28 lg-st 1, samuti tuginedes KorS § 30 lg-le 3, olete kohustatud: - kõik eelmises postituses nimetatud asjad.

V. Vastavalt KorS § 28 lg-le 2 tagatakse ettekirjutuse tähtaegselt täitmata jätmisel see asendustäitmise ja sunniraha seaduses sätestatud vahenditega ja korras. Sunniraha ülemmäär on 9600 eurot.

Lähtudes KorS § 28 lg-st 1 hoiatab MTA, et väljaküsitud teave ja dokumentide kinnitatud koopiate eelmärgitud tähtpäevaks esitamata jätmisel kohaldatakse esmaselt sunniraha summas 300 eurot.

 

Tundub, nagu peaks ikka vastama neile midagi, aega anti avamisest 10 kalendripäeva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lõhnab jõupositsioonilt teostatava näidispoomise järgi. Kui sul vähegi võimalust on, võta ühendust mõne juristiga enne kui midagi teed. Kor järgi ähvardamine on muidugi tase omaette juba, rääkimata andmete neile viimisest trahvi ähvardusel. Üpris haige teema igal juhul. Aga nagu ma ütlesin, võta juristiga ühendust ja tee siis oma käik. Juhul kui sul see võimalus peaks puuduma, siis osta tuub vaseliini igaks juhuks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Praegu on täitsa õige aeg MTÜ-l appi tõtata. Kui üks on juba oksa tõmmatud, siis teisedki kaugel pole.

kre, kas MTA kirjas oli midagi sellist kirjas, et sa oleksid midagi valesti teinud? Aastaid tagasi kui kaup ilusti läbi tuli, siis minult ka nõuti samasuguseid asju, seletust kasutamise eesmärgikohta ainult ei mäleta. Saatsin neile vajalikud doc-id ära ja siis nad esitasid arve kus tahtsid mingeid makse saada. Peale maksude tasumist oli kaup minu. Ühel teiselgi foorumlasel läks sellel aastal mod MTA-sse j tema sai oma modi peale oobroki tasumist kätte. Kirjuta oldile kirja ja palu tema koos MTÜ-g appi. See ei ole ainult kre pigistamine vaid kõigi veiparite ahistamine/survestamine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aga kui keegi tellib minu nimel, siis tõmmatakse mind oksa?  :?


kirjaliku seletuse Teile saadetud e-sigareti täitevedeliku soetamise ning kasutamise kohta; Ei ole tellinud

internetiaadressi, mille kaudu toimus e-sigareti täitevedeliku soetus/ost;  ei ole tellinud

andmed e-sigareti täitevedeliku müüja ja saatja kohta; atkuda ja znaju (vaata eelmist vastust)

soetamisega seotud dokumendid (ostuarve, dokument maksmise kohta); vaata üle-eelmist vastust

teie nimele avatud E-Bay, PayPal ja pangakontode ning krediitkaartide väljavõtted (sisse- ja väljaminekud) See on juba isikliku elu järel luuramine, kui te just laenu mulle pakkuda ei taha. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuna GearBest on e-sigareti asju Eestisse turustades seadust rikkunud siis ma olen suht kindel, et MTÜ siin kahjuks aidata ei saa/taha. 
See on minu esmane arvamus kui aga ikkagi soov on siis saada kiri/palve [email protected]

Andmed mida küsitakse on suht tavalised selleks, et saada pakk tollist läbi ja vajadusel maksud makstud.
Enam aga ei tohiks ka peale nende andmete esitamist toll pakki läbi lasta, kuna tubakaseadus keelab Eestisse müügi.

Mida mina aga varem kuulnud pole on täis väljavõtete küsimine. Minu teadmiste järgi täisväljavõtete küsimiseks peaks kohtu luba/otsus olema.
Kindel ma selles 100% ei ole.

Soovitan selle selgitamiseks kasutada tasuta õigusabi teenust, võimalusi on selleks mitmeid:
http://www.juristideliit.ee/tasuta-oigusabi/ 

 

Tellimise eest hetkel veel mingeid sanktsioone peale kaubast ilma jäämise ei tohiks tekkida. Seni kuni kaup pole sul käes on see GearBesti oma.
Ehk kui see mis iganes põhjusel sinuni ei jõua saad raha tagasi küsida. Selliste olukukordade koondtulemus saab olema see, et varsti osad Hiina poed enam Eestisse midagi ei saada, mis ongi tegelikult tolli eesmärk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...