Jump to content
E-sigareti foorum
admin

Küsimused, mis kripeldavad

Recommended Posts

Eitamine ei vii kuhugi, sest selle tõestamiseks tuleb ikkagi panga jm väljavõtted esitada. Ei saa ainult aru kui pika perioodi kohta need olema peavad või ainult konkreetse tehingu osas naku tavalisel deklareerimisel. Nad tahavad ilmselt veenduda, et vedelikega äri ei tehta.... 

 

GB on üldse viimane koht kust e-cig värki tellida, sest nad kirjutavad alati täpse kauba nime ja õiged hinnad paki peale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Praegu on täitsa õige aeg MTÜ-l appi tõtata. Kui üks on juba oksa tõmmatud, siis teisedki kaugel pole.

kre, kas MTA kirjas oli midagi sellist kirjas, et sa oleksid midagi valesti teinud? Aastaid tagasi kui kaup ilusti läbi tuli, siis minult ka nõuti samasuguseid asju, seletust kasutamise eesmärgikohta ainult ei mäleta. Saatsin neile vajalikud doc-id ära ja siis nad esitasid arve kus tahtsid mingeid makse saada. Peale maksude tasumist oli kaup minu. Ühel teiselgi foorumlasel läks sellel aastal mod MTA-sse j tema sai oma modi peale oobroki tasumist kätte. Kirjuta oldile kirja ja palu tema koos MTÜ-g appi. See ei ole ainult kre pigistamine vaid kõigi veiparite ahistamine/survestamine.

Kas sa mõtled seda MTÜ-d, kes on algusest peale rääkinud Hiinast tellimise riskidest? Kes on rääkinud, et palun, kui võimalik, ostke liitu kuuluvatest kauplustest, sest see sama raha läheb teisipidi liidu riigiga võitlemisse? See sama raha, mis läheb liidu ja ka teiste ametnike harimisse, teavitustöösse? See sama raha, mis läheb kohtus käimiseks, kui meie riik ei lõpeta oma ebanormaalseid keelustamisi? Liit saab oma ressursid eraisikute aastamaksudest ja võrdlemisi kopsakatest igakuistest ettevõtete liikmemaksudest. Sa nõuad, et liit kasutaks neid ressursse Gearbestist tellitud kauba kontrollimise asjus? 

Mis aga puutub nõudeid, mida isikule esitatakse, on normaalsed pistelise kontrolli küsimused. Olen isiklikult ka kunagi, kui kaupa kaugelt maalt tellisin sellise kadalipu läbinud. Selle info peab andma, midagi teha pole. Aga jah, juristi või legaalse abi peab mujalt otsima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Andmed mida küsitakse on suht tavalised selleks, et saada pakk tollist läbi ja vajadusel maksud makstud.

Pole veel kunagi kohanud sellist listi küsimist. See mingi uue aja värk või üldse mingi eraldi case. Pigem viimane.

Oleks tollimine, siis selle jaks on emta.ee leht kus saad deklaratsiooni täita, mitte ei pea hakkama neile pabereid (maile) saatma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mõistan oldi, et MTÜ ei saa istuda samasse paati seaduse rikkujatega aga tema ei rikkunud ühtegi seadust. Meid on vähe ja sellest tulenevalt me peaksime teineteist aitama, MTÜ ei ole ainult e poodnike liit. MTA pole öelnud, et sa ei saa oma stuffi ning ta ka ei ole ähvardanud sind traffi või muu säärasega, anna mida nad tahavad. Anna selle tehingu tõestuseks vajalik konto väljavõte ja muud ainult seda tehingut kinnitavad doc-id ning seletuskirja kirjuta, et soetasid need vedelikud aroomiteraapia jaoks. Kui tahavad, et sa tõestaksid seda siis kutsu MTA külla ning küünla kohale anumasse kalla paar ml-i e mahla ning kuumutusest tekkinud aur hinga sisse.

Pole veel kunagi kohanud sellist listi küsimist. See mingi uue aja värk või üldse mingi eraldi case. Pigem viimane.

Oleks tollimine, siis selle jaks on emta.ee leht kus saad deklaratsiooni täita, mitte ei pea hakkama neile pabereid (maile) saatma

Mõned aastad tagasi minult taheti (õigemini omniva tahtis kuna lasin neil vajalikud toimingud teha) neid asju saada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mida mina aga varem kuulnud pole on täis väljavõtete küsimine. Minu teadmiste järgi täisväljavõtete küsimiseks peaks kohtu luba/otsus olema.

Kindel ma selles 100% ei ole.

 

Soovitan selle selgitamiseks kasutada tasuta õigusabi teenust, võimalusi on selleks mitmeid:

http://www.juristideliit.ee/tasuta-oigusabi/

Nagu mainisin, siis on minult ka kunagi samu asju küsitud. Ma ei ütle, et see "normaalne" on, aga seda võib juhtuda. Puiklesin ka alguses, kuni hunnik paragrahve vastu tuli. Tegemist pistelise kontrolliga ja soovitakse näha, ega järjekordse "ärika" otsa pole satutud. Lisaks, väljavõtetest on näha, palju sa tegelikult oma $20 maksva kauba või "kingituse" eest maksid.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kas sa mõtled seda MTÜ-d, kes on algusest peale rääkinud Hiinast tellimise riskidest? Kes on rääkinud, et palun, kui võimalik, ostke liitu kuuluvatest kauplustest, sest see sama raha läheb teisipidi liidu riigiga võitlemisse? See sama raha, mis läheb liidu ja ka teiste ametnike harimisse, teavitustöösse? See sama raha, mis läheb kohtus käimiseks, kui meie riik ei lõpeta oma ebanormaalseid keelustamisi? Liit saab oma ressursid eraisikute aastamaksudest ja võrdlemisi kopsakatest igakuistest ettevõtete liikmemaksudest. Sa nõuad, et liit kasutaks neid ressursse Gearbestist tellitud kauba kontrollimise asjus? 

Mis aga puutub nõudeid, mida isikule esitatakse, on normaalsed pistelise kontrolli küsimused. Olen isiklikult ka kunagi, kui kaupa kaugelt maalt tellisin sellise kadalipu läbinud. Selle info peab andma, midagi teha pole. Aga jah, juristi või legaalse abi peab mujalt otsima.

Jah, see sama MTÜ. MTÜ saab raha kaupmeestelt ja kaupmehed saavad seda raha meilt tarbiatelt mide kaupmehed saavad annetada/anda MTÜ-le. Kas MTÜ hakkab nüüd sellelt veipialt küsima konto väljavõtet kas ta on ikka midagi ka MTÜ liikmelt ostnud? Mina ostan enamiku oma stuffist MTÜ liikmetelt, kas minul on õigus MTÜ-lt abi paluda kui tellin hiinast tanki või modi kuna siin poodnikel on valik viletsam kui mõnel veipial? Sinu pläma pärast ongi veipiad killustunud ja foorum surnud kuna kui kedagi kiusatakse siis on see tema asi kuidas pääseda. Härrased kus on ühtsus, unustage need erimeelsused ja hoiame kokku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minu viimane komm. tuli veits segaselt, parandasin seda veits. Ühesõnaga saate aru küll mida tahtsin öelda. Ma ei heida kellelegi midagi ette, tahan ainult öelda : veipial on mure ja äkki aitaks teda võimaluse piires muidugi. Ei ole vaja tänitada, et me oleme öelnud seda ja teist, vaata ise kuidas nüüd hakkama saad või teed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Et siis peaksin neile ausalt ära kirjutama, et tellisin sealt kuna Eestis on sitt valik ja kallis ja mida veel kõike?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Et siis peaksin neile ausalt ära kirjutama, et tellisin sealt kuna Eestis on sitt valik ja kallis ja mida veel kõike?

 

Soovitan esmalt neile helistada ja täpsustada mida vaja (vabandad, et oled algaja ja ei tea ööd ega mütsi...). Üldjuhul ollakse abivalmid ning tehakse puust ette punaseks kui sa just varem millegagi vahele jäänud pole. Eestis müüdavat kaupa ära maha tee, ütle, et internetis kiideti ja tekkis uudishimu.... , arvasid, et tellimispiirangud hakkavad kehtima allles uuest aastast (koos aktsiisiga) jne. Vaidlema pole mõtet hakata, sest nemad teevad ainult oma tööd ja seadused on teiste poolt paika pandud.

 

Edu! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

MTÜ nimest ja põhikirjast peaks sõnapaari "ja kasutajate" eemaldama. Kui paari mahla pärast ähvardab riik 9k trahviga, siis asjatundlik organisatsioon võtaks selle oma argumentide arsenali, mitte ei konstateeriks "rikkus jah seadust".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Einoh rahu. Kõik asjad on ikka kahepoolsed. Üks päev loed, kuidas kõik poodnikud on röövlid ja teine päev trambitakse jalgu, et kus Liit on??? Ses mõttes, et me kõik oleme ju lõpuks inimesed. Ei ole ühed õigemad, kui teised. Kõik võrdsed.

Ja ma kahes postituses mainisin, et tegemist on ilmselt pistelise kontrolli ja "halva õnnega". Seega anda tollile, mida küsitakse - muud võimalust ilmselt pole.

 

Lisaks eelmisele postile:

Pole olemas ühtsemat liitu, kui meie liit. 95% huvidest kattuvad. Kõik soovivad, et veipimine säiliks. Igal lihtsalt on oma mätas ja sellest peavad mõlemad pooled ka aru saama.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Et siis peaksin neile ausalt ära kirjutama, et tellisin sealt kuna Eestis on sitt valik ja kallis ja mida veel kõike?

Jumal halastagu sulle, ära kõiki patte kohe üless tunnista  (facep)  Kui politsei sind jaoskonda kutsub ja sa täpselt ei tea miks, siis sa ju ei hakka kõiki rikkumisi kohe uksest sisse astudes hingelt ära rääkima.  (ullike)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mina saan täiesti hästi äru, et 95% on kaupleja huvides, et mitte keegi piiri tagant midagi ei telliks. Ma olen 95% sellega nõus. Nõuka ajal oli suureks ohuks see, kui keegi midagi välismaalt sai. Kõik olid võrdsed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tõsi on see, et tarbiate südant kriibib teistest riikidest tellimise keeld, seda ei saa neile pahaks panna. Minul tekkis juba ammu küsimus kas liit võitles selle (välismaalt tellimise keelu) eest ja kust kohast ning kelle initsiatiivil sai see seadusesse pandud? Ma kunagi varem küsisin ka seda aga kui ma ei eksi siis ei saanud sellele vastust. Nõustun YRO-ga, et MTÜ nimest ja põhikirjast peaks sõnapaari "ja kasutajate" eemaldama. Ma ei tea kui palju ja kas ültse liit seisab/võitleb tarbiate huvide/õiguste eest. Tarbiate huvi oli eelkõige see, et meie võimalusi tellida e stuffi ei piirataks aga samas see oli vägagi kasulik kodustele e poodnikele (seda ei saa muidugi ei saa neile pahaks panna).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nii palju kui mina mäletan siis piiriülese kauplemise keelustamise mõte tuli ministeeriumilt põhjendusega kokku hoida EU kauplejate registri loomiselt ning haldamiselt. Võib lihtsalt oletada, et selle vastu keegi eriti protesteerinud kuna küsimuse all oli ka riigisisese kaugmüügi keeld ning valida tuli lihtsalt kahe halva vahel, et riigiametnikega mitte päriselt tülli minna.

 

Tavatarbijana tegelikult vihastab küll see valitsuse kootud raudne eesriie, mille varjus võib meil küsida ulmelisi hindu ja seda veel enne aktsiiside kehtima hakkamist. Tundub nagu kogu mäng käiks ühte väravasse... EUs pidi ju vaba konkurents olema???   :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trahviga ähvardatakse hetkel ikkagi siis kui andmeid ei esita....  mitte selle eest, et veip kama tellitud.
See kehtiks ükskõik mis asja tellimise puhul ja veipimisega otsene seos puudub.
 
Mina enne pangaväljavõtte esitamist kasutaks tasuta juriidilise konsultatsiooni võimalust.
 
Hetkel toll küsib ainult lisa infot. Seda küll minu arvates rohkem kui õigustatud aga nagu kommentaaridest selgub on see tolli tavaline praktika.
 
Mis puutub liidu teemadesse siis see 5% kus tekib konflikt kauplejate ja tarbijate vahel... need teemad katsume välja jätta ja tegelda ainult selle 95% osaga mis ühtib.
Võin kinnitada, et need tarbijad kes liidus on ei lase ärihuvidel üle sõita ja ilma nende inimeste panuseta oleks liidu toimetused nii mõneski kohas märksa teistsugused olnud. Ma olen hiiglama tänulik, et meil need liikmed olemas on... nende antud panus ei ole ei lihtne ega ka väike. 

Äärmisel juhul esitame mõlemad (äri ja tarbijate) seisukohad eraldi. Juhul kui kasutajate osa välja jätta ei oleks kasutajad üldse esindatud ja väga tugevalt muutuks riigi silmis see keda liit esindab. Oleme topelt seisukohad esitanud näitaks üle piiri tuua lubatavate koguste määramise puhul. Muutus tehti sellel korral poodide soovide järgi, ehk siis 100ml limiiti vähendati 50ml peale aga kirjas ja põhjalikult argumenteeritud oli ka tarbijate soov seda hoopis tõsta. Need asjad on kohati keerulised ja huvide konflikte ikka tekib aga sellest tuleb üle olla kuna oluline on kogupilt - kuidas ja kas saab midagi veel aktsiisga teha - kas keelatakse maitsed - kas pannakse kinni neti poed jne ....  ehk siis kas surutakse kõik põranda alla või säilib ikka ka mingi legaalne turg ja kas suudame vaikselt ka ühiskonna hoiakut muuta. 
 
On olnud(on) plaane ka eraldi tarbijate põhise liidu loomiseks aga kuna Eesti on nii väike siis selle liidu võimekus oleks kahjuks nulli lähedane. Ma olen tihedas suhtluses ka teiste riikide tarbijate organisatsiooniega ja seal kus korralikku rahastust pole on ka tegevus ebastabiilne ning tehakse asju siis kui hetkel aega, võimalust ja tahtmist on. Üle 99% finatseerivad kogu hetkel kogu liidu tegevust ikkagi poed ja kasutajad panustavad pigem tasuta töö ja nõuga nii palju kui võimalik. Sellest tulenevalt on ka väga keeruline paluda ja eeldada, et kulutatakse resursse tegevuste peale mis on otseselt äridele kahjulikud. Kui meil oleks 300-400 aktiivset kasutajat kes on nõus regulaarselt panustama oleks teine teema. Hetkel kiputakse aga pigem nõudma kui toetama. Liidule on ainult ÜKS liidu välise kasutaja poolne annetus tehtud. Ei ole ma kuulnud ka ühtegi poodi kurtmas, et kuramus äri läheb halvasti, sest enamus tarbijaid tahavad ainult liitu kuuluvatest poodidest osta.

Kui hetkel mõelda, siis mujalt tellimise võimalus ja sellega seonduv ongi vist ainuke asi kus arvamused erinevad ja põrkuvad.  

Piiri ülene müügi keeld tuli TPD'st ehk siis EU tubaka direktiivist ja kehtib või hakkab kehtima enamus EU riikides - Eesti usinus direktiive üle võttes on teada. Meil (minul) tollel hetkel puudus teadmine, et see ei ole kohustuslik ja tolle seaduse muutuse raames keskendusime sellele, et Eesti e-poed jääks lahti - see ka õnnestus. 
 
OT. Eile juhtusin suhtlema ühe Soomes töötava Eesti arstiga .... kutsus Soome sama asja eest võitlema :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Muutus tehti sellel korral poodide soovide järgi, ehk siis 100ml limiiti vähendati 50ml peale

 

Seda ei saa küll enam teisiti nimetada kui ahnus. Huvitav, palju neil aastas tulud vähenenuks kui keegi toob reisilt võibolla ainult paari päeva jagu rohkem mõnda uut  ja huvitavat vedelikku kaasa? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seda ei saa küll enam teisiti nimetada kui ahnus. Huvitav, palju neil aastas tulud vähenenuks kui keegi toob reisilt võibolla ainult paari päeva jagu rohkem mõnda uut  ja huvitavat vedelikku kaasa? 

Ahnus või mitte eks see ole vaatenurga küsimus aga selline oli liidu poodide seisukoht. Minu mõte ei olnud mitte poodide seisukoha arvustamine vaid selgitamine, et juhul kui kui arvamused põrkuvad siis liit esitab mõlema poole seiskohad mitte ainult nende oma kes maksavad - ehk siis vähemalt hetkel on kasutajate osa liidu nimes õigustatud ja ka ei jäeta kasutajate vaateid esindamata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

old, kas see lause (Üle 99% finatseerivad kogu hetkel kogu liidu tegevust ikkagi poed ja kasutajad panustavad pigem tasuta töö ja nõuga nii palju kui võimalik. Sellest tulenevalt on ka väga keeruline paluda ja eeldada, et kulutatakse resursse tegevuste peale mis on otseselt äridele kahjulikud) oligi nii mõeldud nagu kirjapildis on näha või mõte läks veits lappama? Mina sain sellest lausest aru sedasi, et kuna 99% liidu rahastusest tuleb poodnikelt, siis tarbiatel pole mõetet/ alust loota liidule (ehk siis liit ei seisa tarbiate huvide eest kui see ka pole poodnike huvi). Kui see on nii, siis ma ei näe põhjust miks MTÜ nimes on sõna ´´tarbiate´´. Kui väga jämeda vitsaga lüüa, siis MTÜ ja poodnikud kasutavad sõna ´´tarbiate´´ enda huvides ära, et avalikusele ja poliitikutele näidate, et MTÜ seisab ka tarbiate huvide eest.

 

Kui ma ei eksi siis piiride ülene keeld ei tulnud TPD´st, GB ei ole seda keeldu ja vist ka mitte Lätis.   


Ahnus või mitte eks see ole vaatenurga küsimus aga selline oli liidu poodide seisukoht. Minu mõte ei olnud mitte poodide seisukoha arvustamine vaid selgitamine, et juhul kui kui arvamused põrkuvad siis liit esitab mõlema poole seiskohad mitte ainult nende oma kes maksavad - ehk siis vähemalt hetkel on kasutajate osa liidu nimes õigustatud ja ka ei jäeta kasutajate vaateid esindamata.

Kuidas tarbiate huvid esindatud ja tarbiate nimi MTÜ nimes õigustatud kui liit ise keeras tarbiatele kärna kui palus valitsusel 100ml piiri vähendada 50ml-ni????? 50ml tänapäeval on 2-3 päeva varu, noo juhul kui sa ego toigast ei veibi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jah ma olen suht kindel, et see liit ei hakka Hiinast tellimisega tekkivaid probleeme lahendama. Esiteks kuna kaugmüük on keelatud, teiseks kuna poodidele on Hiinast tellimise võimalus konkurents millega meie seadusandluse tingimustes on põhimõtteliselt võimatu võidelda ja kolmandaks kuna hetkel on kordades hullemad probleemid laual. 

Sellest ma kirjutasin, et kasutajate huvide eest seistakse ja kuidas seda tehakse ehk siis kasutajad on täiesti õigustatult nimes sees. Juhul kui kasutajate kogukond osutub nõudmise ja kritiseerimise tasemest tugevamaks siis saame alati kasutajatena hakata ka tellimise teemaga tegelema. Olles aga pea kahe aasta jooksul näinud kui palju meil on kasutajaid kes nõus kaasa lööma ei pea ma seda vähemalt hetkel reaalseks. 

 

Ma leian ka, et maitsete jäämine, e-poodide jäämine ja mitte suitsuruumidesse surumine on vägagi kasutajate huvides. 
 

Piiri ülene keeld tuli TPD'st. See ei olnud jah 100% kohstuslik aga enamus riike kehtestas selle kuna seda mitte tehes tekkis kohustus andmetega mässama hakata. Seda investeeringut oli ja on aga hetke tingimustes poliitikutele maha müüja võimatu.

 


old, kas see lause (Üle 99% finatseerivad kogu hetkel kogu liidu tegevust ikkagi poed ja kasutajad panustavad pigem tasuta töö ja nõuga nii palju kui võimalik. Sellest tulenevalt on ka väga keeruline paluda ja eeldada, et kulutatakse resursse tegevuste peale mis on otseselt äridele kahjulikud) oligi nii mõeldud nagu kirjapildis on näha või mõte läks veits lappama? Mina sain sellest lausest aru sedasi, et kuna 99% liidu rahastusest tuleb poodnikelt, siis tarbiatel pole mõetet/ alust loota liidule (ehk siis liit ei seisa tarbiate huvide eest kui see ka pole poodnike huvi). Kui see on nii, siis ma ei näe põhjust miks MTÜ nimes on sõna ´´tarbiate´´. Kui väga jämeda vitsaga lüüa, siis MTÜ ja poodnikud kasutavad sõna ´´tarbiate´´ enda huvides ära, et avalikusele ja poliitikutele näidate, et MTÜ seisab ka tarbiate huvide eest.

 

Kui ma ei eksi siis piiride ülene keeld ei tulnud TPD´st, GB ei ole seda keeldu ja vist ka mitte Lätis.   


Kuidas tarbiate huvid esindatud ja tarbiate nimi MTÜ nimes õigustatud kui liit ise keeras tarbiatele kärna kui palus valitsusel 100ml piiri vähendada 50ml-ni????? 50ml tänapäeval on 2-3 päeva varu, noo juhul kui sa ego toigast ei veibi.

Liit esitas kaks seisukohta:
1. poodide oma vähendada see 50ml peale -  seda miks poed seda soovisid saab lugeda riigile saadetud arvamusest. See kuidas iga pood oma klientidele otsa vaatab sellist asja soovides on juba nende probleem.
2. kasutajate oma tõsta see limiit 500ml peale - see sai minu arvates ka palju paremini argumenteeritud

Sellised lahkarvamused saab ilusti lahendada kajastades mõlema poole arvamusi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jah, selle liidu põhieesmärk ongi tarbijatel köie kaela tõmbamine! Mitte allkirjade kogumine, meedia pommitamine, komisjonides lõugamine. Et ei keelataks maitseid, et aktsiis tuleks võimalikult väike, et ei maksustataks pg-d ja vg-d, et ei pandaks veebipoode kinni jne...

Põhisuund on inimeste piinamine ja röövimine.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jah, selle liidu põhieesmärk ongi tarbijatel köie kaela tõmbamine! Mitte allkirjade kogumine, meedia pommitamine, komisjonides lõugamine. Et ei keelataks maitseid, et aktsiis tuleks võimalikult väike, et ei maksustataks pg-d ja vg-d, et ei pandaks veebipoode kinni jne...

Põhisuund on inimeste piinamine ja röövimine.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Jah, selle liidu põhieesmärk ongi tarbijatel köie kaela tõmbamine! No näed, mul on alati õigus olnud, te olete saatanast. Teid kõiki tuleks saata seina äärde ja ...  :razz:  Vabandust, halb nali. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...