Jump to content
E-sigareti foorum
admin

Küsimused, mis kripeldavad

Recommended Posts

Aga ma tuletan liidule meelde, et tarbiad on sama tähtsad kui kaupmehed. Kui juba praegu tuleb (tänu TPD-le) poes nikotiini eest maksta 5* rohkem aga mis saab siis kui aktsiis järgmisest aastast veel juurde tuleb!? Kui peaks tekkima/ suurenema must turg, siis ainuke kannataja pole riik maksutulu saamata jäämisega vaid ka poodnikud. Liit (võid ka lugeda old), mõelge ka lihtsate inimeste peale ehk siis tarbiate peale ja andke endast kõik et see jabur seadus saaks muudetud mis keelab meil mujalt ostmise.  Tarbiad ja poodnikud võiksid sellel teemal minna kompromisseile ning võitleks riistvara ostmise lubamise ennistada aga see kraam mis sa paaki kallad võiks äärmisel juhul jääda nii nagu on. E vedeliku koostisosade kontrolli ja ohutuse tagamise vajadusest saan aru aga riistvara ... .


Ongi nii, paljaks kooritud ja meeleheitele viidud veibisõltlastel ei jää muud üle kui poode röövima hakata, nagu hiljuti Tallinnas.... :D

e-kodanik, kas sa tahad hingelt midagi ära rääkida  :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e-kodanik, kas sa tahad hingelt midagi ära rääkida  :razz:

 

khmmm   (õlut)

 

 Iga veipar on oma saatuse sepp ja oma õnne valaja.
 Ükskord lahvatab vimm, mis kogunend salaja.
 
 Poed põlevad, saksad surevad, mahl ja modid saavad meitele.
 :,:Saavad meitele, jah meitele,  jah meitele, meitele, meitele.:,:
 
Refr. Iga veipar on oma ...
 
Meie põleme, meie sureme, siis ei jää enam ühtegi ostjat.
 :,:Ei ühtegi ostjat, ei ühtegi ostjat, ei ühtegi, ühtegi kaupmeest.:,: 
 
(õlut)   (õlut)   (õlut)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tellisin gearbestist vedelikke peaaegu kuu tagasi enda tarbeks(3mg, 6mg) ja tuli välja et toll on ära võtnud ja saadeti ettekirjutus.

Tahavad mult saada järgnevaid asju:

kirjaliku seletuse Teile saadetud e-sigareti täitevedeliku soetamise ning kasutamise kohta;

internetiaadressi, mille kaudu toimus e-sigareti täitevedeliku soetus/ost;

andmed e-sigareti täitevedeliku müüja ja saatja kohta;

soetamisega seotud dokumendid (ostuarve, dokument maksmise kohta);

teie nimele avatud E-Bay, PayPal ja pangakontode ning krediitkaartide väljavõtted (sisse- ja väljaminekud)

 

Oskab keegi vähegi mõistlikku abi anda kuidas peaksin tegutsema ja mida neile sinna kirjutama?

Kas keegi teab mis temast ja tema stuffist sai? Minu kirjale ta ei ole vastanud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kõige hullema stsenaariumi järgi pandi vangi...... 

Reaalsem on, et suvitab   :)

 

Vangi ei saa panna, isegi trahvi ei saa määrata kuna tellimine ei ole keelatud. Karistada saaks müüjat, aga vaevalt nad väljaspool EU-d asuvale müüjale nõuajahti viitsivad pidada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma annaks ühe sooja soovituse. Kui te tellite kusagilt midagi ja see jõuab teile koju, siis jätke see enda teada. Pole vaja kireda üle avaliku sektori, et ma tellisin sealt ja sealt ja sain selle kaudu ja mis iganes. Sina oled see kes sa vaatad oma rahakotti, enda teenitud kopikaid ja teised on need, keda huvitavad su rahakotis olevad kopikad. Tahad oma kopikaid hoida, siis parim viis selleks on hoida oma kuradi keel hammaste taga ja mitte kireda avalikult kui kaval sa seekord olid. Me kõik tahame oma kopikaid hoida. Seega ära nussi mind ja ma vastan samaga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pärast foorumi uuendamist on tekkinud mitmeid uusi nimesid siia foorumisse keda pole varem märganud ja nad on endid registreerinud mitu head aastat tagasi. Kas ma olen ainuke kes seda märkas või naine paneb hommikukohvi sisse midagi ´´head´´ mis tekitab hallutsinatsioone??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minu arvates on see natuke jama et igaüks ja igal ajal seda teha saab, aga siin foorumis saab vist profiilis kasvõi mitu korda päevas oma display name muuta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foorumi uuendus oli selle seade ära muutnud. Panin tagasi vanaks.

Keegi oleks võinud varem mainida, ise ei pannud tähele. Loomulikult see pole ok et nii teha saab.

 

EDIT: Kes muutnud ja arvavad et tahavad vana tagasi siis kirjutavad mulle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kas ikka on täielikult keelatud kangemad kui 20mg nikotiin? Vaatasin ühte UK videot ja sealt sain aru, et UK-s saab ka 72mg nikotiini, oskab keegi kommenteerida?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Spezz said:

Tubakaseaduse kehtiv redaktsioon: https://www.riigiteataja.ee/akt/903024?leiaKehtiv

§ 81.  Nõuded elektroonilise sigareti koostisele

 (1) Nikotiini sisaldav vedelik ei tohi sisaldada nikotiini rohkem kui 20 mg/ml.

Aga kui seda vedelikku ei müüda e-cig koostise jaoks?.... siis ma pole siia maani aru saanud, kas see on ravim, mürk või hoopis keelatud.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutit tagasi, old kirjutas:

Aga kui seda vedelikku ei müüda e-cig koostise jaoks?.... siis ma pole siia maani aru saanud, kas see on ravim, mürk või hoopis keelatud.

Tänases õigusruumis on väga keeruline nikotiini millegi muu jaoks müüa. Maksu- ja Tolliamet oleks kohe  kallal. Ametnik on kunn - kui tema midagi arvab siis pead tõestama, et nii ei ole. Ringi vaadates .. miks poodidest suuremad kui 10ml baasvedelikud kadusid? Keegi ei taha riigiametnikega vaielda sel teemal.

Aga muidu täiesti nõus. Kui keegi leiab seaduseaugu, et nikotiini mingi muu otstarbe jaoks müüa kui e-sigaretile  siis tarbijad kuivale ei jää. Peaasi, et seaduseauk ei võimalda 999mg/ml nikotiini müüa - sellest tuleks varem või hiljem suur pahandus(eriti kui keegi peaks üledoosi kätte surema).

Share this post


Link to post
Share on other sites

See on imelik jah. Paragrahvi nimetus on "Nõuded e -sigareti koostisele"  aga selge see et 52mg või 72mg nikotiini per milliliiter sisaldav baas ei ole ju e-sigareti koostis ?  Või on kellegi jaoks ? ;-)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, kasper said:

See on imelik jah. Paragrahvi nimetus on "Nõuded e -sigareti koostisele"  aga selge see et 52mg või 72mg nikotiini per milliliiter sisaldav baas ei ole ju e-sigareti koostis ?  Või on kellegi jaoks ? ;-)

 

no 52mg tarbijaid ma tean... küll mitte Eestis. Aga küsimus on mille muu jaoks nikotiini turustada? Ja seda ka nii, et saab ka kindel olla, et tegu pole mingi solgiga pole mis ei kõlba veipimiseks.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nojah , see seadus on tehtud e-vedeliku (e-sigaretis kasutatava ) reguleerimiseks.  Aga nikotiiniga baas ei tohiks selle alla kuuluda. Ok kui keegi kuskil veibib 52 või 72 mg kangusega  kraami, aga läheme siis kõrgemale näiteks 100mg/ml või 200 mg/ml. Kuidas see sinna seaduse alla mahub ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutit tagasi, kasper kirjutas:

Nojah , see seadus on tehtud e-vedeliku (e-sigaretis kasutatava ) reguleerimiseks.  Aga nikotiiniga baas ei tohiks selle alla kuuluda. Ok kui keegi kuskil veibib 52 või 72 mg kangusega  kraami, aga läheme siis kõrgemale näiteks 100mg/ml või 200 mg/ml. Kuidas see sinna seaduse alla mahub ?

 

Ei mahugi. Küsimus on selles, et kuidas rumalale riigiametnikule tõestada, et see pole e-sigareti sisse mõeldud. Mis on alternatiivsed kasutusalad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seda võiks vaadelda nii et kui see nikotiiniga baasvedelik ei mahu selle selle seaduse konteksti, siis mis pärast selle müük keelata? Keelatud on e-vedelik üle 20mg kangusega. Kes ütleb et PG52mg on e -vedelik ?  Kas see seadus võiks keelata Fairy? Keegi võib ju seda Fairy't kallata e-sigareti paaki (2ml koguses). Kui on näiteks PG52 mg baas mille sildil ei ole märget et see on mõeldud e-sigareti sisse panemiseks, siis mis alus on selle keelamiseks ?  Keegi kunagi pani ? Ok aga Fairyt võib olla pandi ka ja keegi ei tule seda keelama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

UK-s on midagi muutunud, seesama UK youtuber on oma review-des korduvalt maininud, et neil ka kehtib TPD ja tänu sellele maksimum mis müüakse on 20mg 10ml.  Nagu Spezz küsis mis on nikotiini alternatiivsed kasutusalad?!

NB! Nikotiini kasutatakse pestitsiidides, proovisin seda varianti aga MTA ei lasknud läbi kuna pestitsiidide riiki toomiseks puudus sellel pudelil mingisugune vajalik märgistus. Tuleb veel mõtiskleda ja proovida :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...