Jump to content
E-sigareti foorum
admin

Küsimused, mis kripeldavad

Recommended Posts

Hei!!

Kas EMTA on kellegi vastu alustanud väärteomenetlust kui on jäädud vahele välisriigist e stuffi tellimisega? EMTA kutsus mind külla kuna minu vastu on alustatud väärteomenetlus ja minult tahetakse võtta ütlusi. Nende sõnul olen mina tellinud keelatud ravimeid, kui ma ei eksi siis aastaid tagasi kohus ütles, et ainult nikotiini sisaldus ei lähe ravimi alla?? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, raigo83 said:

Hei!!

Kas EMTA on kellegi vastu alustanud väärteomenetlust kui on jäädud vahele välisriigist e stuffi tellimisega? EMTA kutsus mind külla kuna minu vastu on alustatud väärteomenetlus ja minult tahetakse võtta ütlusi. Nende sõnul olen mina tellinud keelatud ravimeid, kui ma ei eksi siis aastaid tagasi kohus ütles, et ainult nikotiini sisaldus ei lähe ravimi alla?? 

Jah nii nad ütlesid. Aga sellest hetkest kui TPD hakkas kehtima on väga raske kangemat kui 2% nikotiini kuhugi mujale liigitada ehk sul puuduvad alternatiivsed kasutusalad ja argumendid. 
Kohtu otsus tulenes minu arusaamise järgi just sellest, et e-cig's kasutatakse ka nikotiini ja selle pärast ei tohiks seda ainult ravimina käsitleda.

Eraisiku kohta ei oskagi soovitada, kuidas ennast antud juhul kaitsta - vist väga ei saagi :( .
Firmaga oleks natuke lihtsam... saab selgitada, et teed test katsetusi/arendust selleks, et hakata ise e-vedelikku tootma.

Aga siit siis ka kogemus teistele, et kange nikotiini tellimisega on suht riskantne jantida.
Minul on hirm, et nüüd on ainult aja küsimus, kuna kangemat kraami hakatakse kuskil parklas pagaasnikust müüma ja mida too kraam tegelikult sisaldab :( .

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, raigo83 said:

Hei!!

Kas EMTA on kellegi vastu alustanud väärteomenetlust kui on jäädud vahele välisriigist e stuffi tellimisega? EMTA kutsus mind külla kuna minu vastu on alustatud väärteomenetlus ja minult tahetakse võtta ütlusi. Nende sõnul olen mina tellinud keelatud ravimeid, kui ma ei eksi siis aastaid tagasi kohus ütles, et ainult nikotiini sisaldus ei lähe ravimi alla?? 

Mis sa täpsemalt tellisid, et väärteomenetlusesse läks? Nikotiini? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tellisin UK-st nikotiini, mis poolteist kuud tagasi ära võeti ja nüüd tahavad trahvi ka kaela väänata toetudes ravimiameti arvamusele, et tegemist on ravimiga.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 tund tagasi, raigo83 kirjutas:

Tellisin UK-st nikotiini, mis poolteist kuud tagasi ära võeti ja nüüd tahavad trahvi ka kaela väänata toetudes ravimiameti arvamusele, et tegemist on ravimiga.

Kui vähegi võimalik siis jaga dokumente, mis sulle saadeti(kasvõi privas). Siis saab miskit asjalikku kosta. Endalgi juba teist päeva EMTA'ga kaklus pooleli, mingi ametnik peab ennast seal maailmanabaks.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hei!!
Kas EMTA on kellegi vastu alustanud väärteomenetlust kui on jäädud vahele välisriigist e stuffi tellimisega? EMTA kutsus mind külla kuna minu vastu on alustatud väärteomenetlus ja minult tahetakse võtta ütlusi. Nende sõnul olen mina tellinud keelatud ravimeid, kui ma ei eksi siis aastaid tagasi kohus ütles, et ainult nikotiini sisaldus ei lähe ravimi alla?? 
https://www.riigiteataja.ee/kohtulahendid/detailid.html?id=110464075
Siit saad omaaegse Riigikohtu lahendi Zandera vs Ravimiamet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tubakast saab üsna lihtsalt nikotiini kätte. Tubakat võivad endale kõik kasvatada aiamaal kurkide ja tomatite vahel. Nikotiini leidub tubakataimes 0,3–5% tubakataime kaalust.  Looduslik ja mahe meeldib ju kõikidele :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 tundi tagasi, EMTA kirjutas:

Tubakast saab üsna lihtsalt nikotiini kätte. Tubakat võivad endale kõik kasvatada aiamaal kurkide ja tomatite vahel. Nikotiini leidub tubakataimes 0,3–5% tubakataime kaalust.  Looduslik ja mahe meeldib ju kõikidele :D

 

 

Midagi keerulist seal ju ei olnud aga see kogus mille kätte saad on pisike.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 31/10/2017 at 3:15 PM, old said:

Eraisiku kohta ei oskagi soovitada, kuidas ennast antud juhul kaitsta - vist väga ei saagi :( .
Firmaga oleks natuke lihtsam... saab selgitada, et teed test katsetusi/arendust selleks, et hakata ise e-vedelikku tootma.
 

Mis eraisikuga siis teistmoodi on? Ütled ausalt, et tahtsid endale ise e-vedelikku segada. Nikotiin muidugi konfiskeeritakse, aga kuna mingit ravitoimet sellel baasil ei ole ja polnud isegi kavatsust mingi soolapuhuja soovitusel seda ravimina kasutada, siis trahvi nagu ei saaks sellise asja eest teha.

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 minutit tagasi, napoleon kirjutas:

Mis eraisikuga siis teistmoodi on? Ütled ausalt, et tahtsid endale ise e-vedelikku segada. Nikotiin muidugi konfiskeeritakse, aga kuna mingit ravitoimet sellel baasil ei ole ja polnud isegi kavatsust mingi soolapuhuja soovitusel seda ravimina kasutada, siis trahvi nagu ei saaks sellise asja eest teha.

Sama kehtiks ka siis kui väidan, et nikotiin oli soetatud taimekaitse vahendiks?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sel juhul ei tohiks nad seda konfiskeerida, aga selle tõestamisega võib sul keeruliseks minna kuna pole kuulnud, et PG/VG nikotiiniga baas nüüd väga levinud taimekaitsevahend oleks. Taimekaitses kasutatakse pigem tubakaleotist.

Teine võimalus trahvist vabaneda on teha suured silmad ja öelda, et sina pole tellinud. Sellega on ainult see aga, et hiljem võivad nad kohtu kaudu sinu pangaväljavõtte nõuda või uurida müüja käest kes tellis/maksis ja siis on juba keeruline midagi vastu ajada ehk kui just bitcoinides ei maksnud, siis pole vast mõtet tõmmelda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ehk siis: 1)puudub raviv toime 2)müüja kinnitab, et toode pole mõeldud inimesele tarbimiseks 3)riigikohus ütleb, et sigaretid sisaldavad nikotiini ja ravimiamet ei liigita neid ravimiks. Veel midagi???

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutit tagasi, napoleon kirjutas:

Sel juhul ei tohiks nad seda konfiskeerida, aga selle tõestamisega võib sul keeruliseks minna kuna pole kuulnud, et PG/VG nikotiiniga baas nüüd väga levinud taimekaitsevahend oleks. Taimekaitses kasutatakse pigem tubakaleotist.

PG/VG on täiteaine, peaasi, et vees lahustuks ning vahendid täiesti olemas ja müügil.

Quote

"Nicotine Sulphate 40%" - Nicotine based Botanical Insecticide

 Nicotine Sulphate 40% acts upon the central nervous system of the insect. It has both contact as well as fumigation action.

 It is very effective against a wide range of insect pests affecting fruits, flowers, vegetables, field crops as well as on Ectoparasites affecting livestock.

 Nicotine Sulphate 40% is used to kill Aphids, thrips, Bugs, Worms, Leaf-hoppers and similar sucking insects. It is also effective against lice, mite and ticks which are a menace to livestock.

Special Features
   
 - Nicotine Sulphate being washable in water does not have any toxic remnant; hence it is a very safe pesticide 
 - Nicotine Sulphate being an insecticide of plant origin does not pollute the environment 
 - No immunity has ever been developed by any pest against this product during its ninety year continuous usage 

http://www.neemproducts.com/nicotine.htm

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Keegi Eestis maitsestajaid suuremates (100+ml) pudelites müüb? Capella ja FA huvitavad. Mõne Capella vapelounge lehelt leidsin, aga mulle maitsevaid ei ole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei ole jäädavalt kadunud. Serveri teenuse pakkuja on selili maas täna mingil põhjusel. Tegelt neil terve see nädal probleemne olnud, väidetavalt oli mingi uuendusega midagi nihu läinud.

Loodan, et homme saab korda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oskab keegi öelda kas selline oommeeter tuleks tollist läbi?

Mida üldse enam fasttechist tellida tohib? Kuulsin et ühtegi veipimisega seotud sõna ei tohiks toote nimes olla- siis on lootust et saab kraami kätte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miks ei peaks, mõõtmine on meil veel esialgu aktsiisivaba :D

Soovitan kohe juurde võtta ka mõni 510 adapter, sest neil odavatel oommeetritel kipub keere suht lõdva ja kehva vastupidavusega olema.

Nt https://www.fasttech.com/products/0/10011953/2044706-510-to-ego-510-converter-adapter
või
https://www.fasttech.com/products/0/10003955/1563302-510-to-510-adapter-for-e-cigarette

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aktsiis ei puutu asjasse. Kui MTA läbi hammustab, et tegemist on e-sigareti tarvikuga siis teevad trahvi (N)
Oot mis? Mille alusel ?


Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 tundi tagasi, old kirjutas:

Oot mis? Mille alusel ?


Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 

----------------esimene juhtum-------------------
IV. Lähtudes KorS 28 lg 1, samuti tuginedes KorS § 30 lg 3, olete kohustatud:
esitama (edastama) MTA tolliosakonna põhja liikuvkontrollitalituse juhtivinspektorile xxxx xxxxx:
 kirjaliku seletuse Teile saadetud e-sigareti komplekti soetamise ning kasutamise kohta;
 internetiaadressi, mille kaudu toimus e-sigareti komplekti soetus/ost;
 andmed e-sigareti komplekti müüja ja saatja kohta;
 soetamisega seotud dokumendid (tellimusleht, ostuarve, dokument maksmise kohta) nende puudumisel Teie nimele avatud E-Bay, PayPal ja pangakontode ning krediitkaartide väljavõtted (sisse- ja väljaminekud) perioodis "kuupäev eemaldatud".2017 kuni "kuupäev eemaldatud".2017.(kuu aja väljavõtteid küsivad)
V. Vastavalt KorS § 28 lg-le 2 tagatakse ettekirjutuse tähtaegselt täitmata jätmisel see asendustäitmise ja sunniraha seaduses sätestatud vahenditega ja korras. Sunniraha ülemmäär on 9600 eurot.
Lähtudes KorS § 28 lg-st 1 hoiatab MTA, et väljaküsitud teave ja dokumentide kinnitatud koopiate eelmärgitud tähtpäevaks esitamata jätmisel kohaldatakse esmaselt sunniraha summas 300 eurot.
----------------esimese juhtumi lõpp-------------------


----------------teine juhtum-------------------
Olete tellinud "tekst asendatud, tegemist oli nikotiini sisaldava baasvedelikuga". Ravimiameti määratluse kohaselt on tegemist farmatseutiliselt puhta nikotiiniga, mis on taime lehtedest eraldatud vedel alkaloid. Tegemist on Ravimiameti eriluba nõudva kaubaga, mida võivad Eestisse tuua ravimiseaduses § 18 loetletud isikud. Teil puudub luba ja Te ei kvalifitseeru ka ravimiseaduses § 18 loetletud isikuks. Seega on Teie suhtes alustatud väärteomenetlus TS § 71 lg 1 tunnustel - Kohustusliku dokumendita või riikliku registri kandeta kauba, mille suhtes kehtivad piirangud, või keelatud kauba teisest liidu liikmesriigist Eestisse või Eestist teise liidu liikmesriiki toimetamine, keeldude ja piirangute korral, mille riiklikku järelevalvet teostab toll, –
karistatakse rahatrahviga kuni 300 trahviühikut või arestiga
----------------teise juhtumi lõpp-------------------

Esimese juhtumi puhul läks kuu aega kaklemist, et nad puu taha saata(nende endi menetluslike vigade tõttu).

Teise juhtumi puhul trahv 240€

Share this post


Link to post
Share on other sites

Need näited on üheselt mõistetavad kuid jutt käis oommeetrist, tööriistast, millist võib kaustada kus iganes ning mille olemasolu või puudumine ei muuda e-sigareti kasutamist võimalikuks ega võimatuks ega ole selle osa. Pigem on väikse kruvikeeraja puudumine palju kriitilisema tähtsusega...
Samuti pole kuulnud, et viinapitsi või õllekannu ei tohiks müüa alaealisele kuna see eeldaks ostja poolt alkoholi tarbimist :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...