Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
minisvami

Suur Vend hakkab ohje haarama

Recommended Posts

"Esitatud seisukohtades on välja toodud, et tubakatoodete määratlus laieneks ka tubakat mittesisaldavatele toodetele, mida kasutatakse tubakatoodetega samal eesmärgil ning mis sisaldavad nikotiini. Sellisteks toodeteks on näiteks e-sigaretid või sigaretid, mis ei sisalda tubakataime, kuid millele on lisatud nikotiin," lausub sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Ivi Normet.

Ja varsti jõuame selleni, et alkoholiakstsiisi alla läheksid ka tooted, mis ei sisalda alkoholi, tulumaksu alla läheksid ka sissetulekud, mis ei kuulu tulumaksu alla ja vangi pannakse ka inimesed, kes ei ole kuritegu sooritanud. Minu arust oleme allakäiguspiraalis täiskiiruse saavutanud ja liigume täie hooga kuristikust alla :evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kogu probleem on selles, et see e-vedeliku teema on nii kontrollimatu ( kas sisaldab seda või toda ainet) ja enamus riikides on ta läinud puhtalt anarhia teed ning poliitikud, kes ei tea asjast mitte kui midagi, loobivad igasugu mõttetuid ettepanekuid, mis suures osas nagunii ei realiseeru. Ilmselt ei tule enne mingit normaalset lahendust, kui suured tubakatööstused saavad asjale pihta ja hakkavad asjaga reaalselt tegelema nii arenduse kui ka lobbiga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Esitatud seisukohtades on välja toodud, et tubakatoodete määratlus laieneks ka tubakat mittesisaldavatele toodetele, mida kasutatakse tubakatoodetega samal eesmärgil ning mis sisaldavad nikotiini. Sellisteks toodeteks on näiteks e-sigaretid või sigaretid, mis ei sisalda tubakataime, kuid millele on lisatud nikotiin," lausub sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Ivi Normet.

Ja varsti jõuame selleni, et alkoholiakstsiisi alla läheksid ka tooted, mis ei sisalda alkoholi, tulumaksu alla läheksid ka sissetulekud, mis ei kuulu tulumaksu alla ja vangi pannakse ka inimesed, kes ei ole kuritegu sooritanud. Minu arust oleme allakäiguspiraalis täiskiiruse saavutanud ja liigume täie hooga kuristikust alla :evil:

Ära põe :D , alati võid öelda, et (esiga) 0 mg sisaldusega vedelikku ja siis ei kehti su jaoks ükski seadus. Kas ja milla tekivad kontroll organitele vahendid sinu vedeliku nikotiini sisalduse kontrollimiseks see juba kaugem tulevik. Mina ei pea tõestama kas vedelikus mida kasutan on nikotiini või ei, tõestagu need kes kontrollima hakkavad :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

See kontroll saab kyll huvitav olema, antakse mentidele testribad kätte ja hakkavad igat e-suitsetajalt proovi tänaval kysima? (psühho)

no siis teed tsiki-briki ja võtad taskust teise pulga kus 0mg vedelik mentide jaoks sees :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

See kontroll saab kyll huvitav olema, antakse mentidele testribad kätte ja hakkavad igat e-suitsetajalt proovi tänaval kysima? (psühho)

no siis teed tsiki-briki ja võtad taskust teise pulga kus 0mg vedelik mentide jaoks sees :D
just minu mõte :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krt riigile on ju kasulik selline inimene kes tõmbab paki suitsu ja joob nelipaki õlut päevas ja sureb enne pensionile minekut. Ega siin pole midagi hakkame varusid täiendama nagu need Maailmalõpu ootajad varuvad sööki ja relvi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krt riigile on ju kasulik selline inimene kes tõmbab paki suitsu ja joob nelipaki õlut päevas ja suren enne pensionile minekut. Ega siin pole midagi hakkame varusid täiendama nagu need Maailmalõpu ootajad varuvad sööki ja relvi :D

Nii kaua pole hullu kuniks nad vdelikku retsepti ravimina müüma ei hakka :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Euroopa Komisjon esitas täna ettepaneku võtta vastu mitu uut õigusakti ebaseadusliku tubakakaubanduse ja eelkõige sigarettide salakaubaveo vastu võitlemiseks.

 

Uus strateegia keskendub neljale võtmevaldkonnale, milleks on salakaubaveole ärgitavate stiimulite kaotamine, seaduslike sigarettide tarneahela tugevdamine, maksu-, tolli- ja piirivalveasutuste volituste laiendamine ning karmimad karistused salakaubaveo eest.

 

http://www.ap3.ee/?PublicationId=c0b2a7 ... 4b&ref=rss

 

Kui nikotiiniga e-sigaret võrdsustatakse tavalise sigaretiga, siis läheb asi väga karmiks :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kusjuures, mulle jääb arusaamatuks üks asi. Kui piirangute põhjuseks peetakse seda, et nikotiiniga e-sigareti suitsetamine imiteerib tavalist suitsetamist ja sellepärast ei tohiks seda avalikes kohtades teha, et pidavat lastele halba eeskuju andma, siis kuidas välisel vaatlusel eristatakse nikotiiniga ja nikotiinita e-sigareti tõmbamist? Et nikotiinita e-sigareti tõmbamine ei imiteeri tavasigareti tõmbamist ja sellega ei anna lastele halba eeskuju???

Haiseb väga tugevalt selle järele, et tahetakse lihtsalt maksud peale panna ja raha korjama hakata. Aga siis öelge ka nii, mitte ärge ajage haiget iba imiteerimistest ja kahjulikest mõjudest :evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

no alkoholiga ja ilma alcota vedelike tarbimisele on ka eri piirangud avalikus ruumis, ja asi üldiselt toimib :)

küll saab ka esigarettidega toimiva süsteemi kui tahtmist on

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kusjuures, mulle jääb arusaamatuks üks asi. Kui piirangute põhjuseks peetakse seda, et nikotiiniga e-sigareti suitsetamine imiteerib tavalist suitsetamist ja sellepärast ei tohiks seda avalikes kohtades teha, et pidavat lastele halba eeskuju andma, siis kuidas välisel vaatlusel eristatakse nikotiiniga ja nikotiinita e-sigareti tõmbamist? Et nikotiinita e-sigareti tõmbamine ei imiteeri tavasigareti tõmbamist ja sellega ei anna lastele halba eeskuju???

Haiseb väga tugevalt selle järele, et tahetakse lihtsalt maksud peale panna ja raha korjama hakata. Aga siis öelge ka nii, mitte ärge ajage haiget iba imiteerimistest ja kahjulikest mõjudest :evil:

Vee joomine avaliks kohas imiteerib viina joomist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kusjuures, mulle jääb arusaamatuks üks asi. Kui piirangute põhjuseks peetakse seda, et nikotiiniga e-sigareti suitsetamine imiteerib tavalist suitsetamist ja sellepärast ei tohiks seda avalikes kohtades teha, et pidavat lastele halba eeskuju andma, siis kuidas välisel vaatlusel eristatakse nikotiiniga ja nikotiinita e-sigareti tõmbamist? Et nikotiinita e-sigareti tõmbamine ei imiteeri tavasigareti tõmbamist ja sellega ei anna lastele halba eeskuju???

Haiseb väga tugevalt selle järele, et tahetakse lihtsalt maksud peale panna ja raha korjama hakata. Aga siis öelge ka nii, mitte ärge ajage haiget iba imiteerimistest ja kahjulikest mõjudest :evil:

Vee joomine avaliks kohas imiteerib viina joomist.
kui seda veel viinapudelist juua :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kusjuures, mulle jääb arusaamatuks üks asi. Kui piirangute põhjuseks peetakse seda, et nikotiiniga e-sigareti suitsetamine imiteerib tavalist suitsetamist ja sellepärast ei tohiks seda avalikes kohtades teha, et pidavat lastele halba eeskuju andma, siis kuidas välisel vaatlusel eristatakse nikotiiniga ja nikotiinita e-sigareti tõmbamist? Et nikotiinita e-sigareti tõmbamine ei imiteeri tavasigareti tõmbamist ja sellega ei anna lastele halba eeskuju???

Haiseb väga tugevalt selle järele, et tahetakse lihtsalt maksud peale panna ja raha korjama hakata. Aga siis öelge ka nii, mitte ärge ajage haiget iba imiteerimistest ja kahjulikest mõjudest :evil:

Vee joomine avaliks kohas imiteerib viina joomist.
kui seda veel viinapudelist juua :D
aga vesi on sees :D keegi ei ole keelanud :D lähen vanalinna, joogijanu on, muud pudelit kodus pole kui nädalavahetuse viinapudelid, mis seal ikka teha :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja hopsti on sul kohe sinimundrid selja taga ja pitsitavad särgi nööpe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

if there's a will, there's a way

ehk et järjekordne naeruväärne katse päriselu reglementeerida, raamidesse suruda, maksustada :evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sellisel juhul ma tahaks uuesti päevakorda Erki Noole algatust. Seda, et igasugu odekad ja näoveed kah piiritusesisaldusele vastava aktsiisi külge saavad. Süütevedelikud ja mida nad kõik seal joovad, kah.

 

Tere ka kõigile, uus kasutaja, nagu ma olen!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sellisel juhul ma tahaks uuesti päevakorda Erki Noole algatust. Seda, et igasugu odekad ja näoveed kah piiritusesisaldusele vastava aktsiisi külge saavad. Süütevedelikud ja mida nad kõik seal joovad, kah.

 

Tere ka kõigile, uus kasutaja, nagu ma olen!

Väärt idee, odekas ja süütevedelik alko aksiisi alla :) ja teretulemast, igatahes. (Y)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kas on kellegil juba olnud näiteks tööl või kusagil mujal probleeme e-sigareti tõmbamisega? Näitena võin välja tuua, et minu töökohas asutuse siseselt on nüüdsest e-sigaret võrdsustatud 1:1-le analoogiga. :evil: Mina kes ma ei talu juba pikemat aega analoogi haisu, pean nüüdsest oma piipu tõmbama koos tavasuitsetajatega ühes suitsunurgas ja analoogi suitsu sissehingamisel oma tervist kahjustama. Oskab äkki keegi targem öelda, et kas selline "asutuse sisene" seaduste tegemine on ka lubatud tegevus?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...