Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
T_MM_T

E-suits ja mõju kodustele.....

Recommended Posts

...teema sellest,et ise juba " 1" kuune "aurutaja .... kuid lastel sagenenud köhad, nohud....ja mitte ainult külmetuse sümptomitega....kahtlustatakse astmaatilisi prob. Siiani e. 7a. 3a. 2a. lastel polnud esinenud,kuid just viimase kuuga erinevaid "senitundmatuid tõbesi" hakanud ilmnema....

 

On ehk kellegil veel sellist prob??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mäletan, et ühes uuringus mõeldi juba tükk aega tagasi(aastaid enne e-sigaretti) välja, et PG sisse hingamine soodustas lastes astma arengut

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.healthnz.co.nz/RuyanCartridgeReport30-Oct-08.pdf

Seal mainitakse ka lapsi ja haigusi selles võtmes, et PG-l tundub olevat antibakteriaalne ja -viiruslik toime.

 

Kuna dokument on pikk, toon välja huvitava lõigu.

Method. Six wards of the Children’s Seashore House in Atlanta containing 105 bedfast children aged 3 to 15 years were divided into 3 control and 3 undergoing vaporization for 3 week periods with 2 to 3 days between, before the control wards become vaporized, and the vaporized wards became controls. This rotation continued for 7 months. The PG was heated to vaporize it, but not above 80 degrees C, and vaporization continuously maintained a concentration of 0.069 mg per liter. (0.07 ppm)

Results. No ill effects were reported. In the first year, 100 infections occurred in control wards without PG, and 5 in wards with PG vaporization, with rates of 0.18 per week and 0.09 per week respectively. Most of the upper respiratory infections in control wards were common colds, suggesting the PG is also virucidal.

 

Mina ise oma veidi üle kuu pikkuse auru all olemise ajal kogesin sellist imet, et külmetushaiguses laps ja elukaaslane ei suutnud mind nakatada. Mis on ei midagi vähemat kui ime, ütlen oma varasemate kogemuste põhjal. Järgmine kord, kui nad haigeks jäävad, lasen neil nimme enda peale aevastada ja köhida. Eksperimendi mõttes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...teema sellest,et ise juba " 1" kuune "aurutaja .... kuid lastel sagenenud köhad, nohud....ja mitte ainult külmetuse sümptomitega....kahtlustatakse astmaatilisi prob. Siiani e. 7a. 3a. 2a. lastel polnud esinenud,kuid just viimase kuuga erinevaid "senitundmatuid tõbesi" hakanud ilmnema....

 

On ehk kellegil veel sellist prob??

Mida see "sagenenud" siiski tähendab? Lihtsalt et kas üks kuu pole liiga lühike aeg statistika mõttes. Köhad-nohud võivad olla nakkused -- üks laps võib hakata juba terveks saama, siis aga annab nakkuse teisele, see samamoodi kolmandale. Ongi peaaegu kuu täis, kui kolmas terveks saab. Mulle jäi viimase kuu jooksul kah kõrvu, et paljud inimesed haigestusid üleüldiselt, eriti lapsed. Kui aga kindlalt astmaatilised probleemid (kõlab hirmsalt, mis need täpsemalt endast kujutavad üldse?), siis vast on murettekitavam lugu. Igal juhul asi väärib uurimist ja ka teemapüstitaja poolset täpsustamist, palun.

 

P.S.: Mina nii ei aura, et laps seda sisse saaks hingata. Milleks riskida lapse tervise ja arenguga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No üldiselt võiks ikka otseses läheduses mitte pahvida - väljahingatavas aurus võib nikotiini ikka leiduda ju.

.....VG tegelane rohkem ......

..ja laste läheduses pole kunagi tossanud.....ei analooge ega "vape".....

Share this post


Link to post
Share on other sites

... siiani olnud kõigil hingamisega ok..... nüüd kui isa "rõdul käimise " lõpetas...siis kohe jama :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

No üldiselt võiks ikka otseses läheduses mitte pahvida - väljahingatavas aurus võib nikotiini ikka leiduda ju.

.....VG tegelane rohkem ......

..ja laste läheduses pole kunagi tossanud.....ei analooge ega "vape".....

...pole ju küsimus keelamises..... mure lihtsalt .... :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nüüd nagu tuleb välja täpselt sama mürgine, kui tava suits ju :o või hullem veel[/q

 

...pole ju küsimus keelamises..... mure lihtsalt ....

 

sorri......et tyytasin :shock:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kui ma ennem suitsu tegin (analoogi), siis rõdul (suvel), muul ajal vannitoas

yritasin alati, et vahe jääks sisse peale minu käiku. aga suht tihti tuli lapsel siis häda peale

niko sõltuvus? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

..ja laste läheduses pole kunagi tossanud.....ei analooge ega "vape".....

... siiani olnud kõigil hingamisega ok..... nüüd kui isa "rõdul käimise " lõpetas...siis kohe jama :(

Kas need kaks lauset pole vastuolus või millest ma aru ei saa? Äkki siis probleemi püsimise korral taasrakendaks selle rõdulkäimise ja vaatleks tulemusi. Aga mis probleemid täpsemalt? Ma lugesin seda muidu vahepeal: http://www.astma.ee/?itemId=542057. Tekkis huvi, et kuidas on muidu üldiselt perekonnas astma ja/või allergiatega? Kui ise tõmbad VG-d, siis Sina seda järelikult talud. Mis ei tähenda, et lapsed taluvad. Või Sinu vanemad. Allergiat leidub vist IGA asja suhtes, paras õnneloos. Uuri seda asja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kui ma ennem suitsu tegin (analoogi), siis rõdul (suvel), muul ajal vannitoas

yritasin alati, et vahe jääks sisse peale minu käiku. aga suht tihti tuli lapsel siis häda peale

niko sõltuvus? :lol:

...ehk oleksid olnud ka peale nende ruumide, mujal laste jaoks...... (psühho)

 

(võllanali)..... :?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Passiivse e-suitsetamise kohta väike lõik ühest uuringust (lisatud manusena).

Conclusions

The consumption of e-cigarettes causes emissions of aerosols and VOCs, such as 1,2-propanediol, flavoring substances, and nicotine, into indoor air. [---]

Overall, the e-cigarette is a new source of VOCs and ultrafine/fine particles in the indoor environment. Therefore, the question of passive vaping can be answered in the affirmative. [---]

Kuna e-sigar lisab õhku peeneid osakesi, siis teoreetiliselt on täiesti võimalik, et võimenduvad hingamisprobleemid. Kuigi arvan, et tõenäolisem on kasutaja xiios poolt välja toodud variant. Või siis psühholoogiline efekt pigem.

 

Samast uuringust üks huvitav tabel:

Posted Image

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

..ja laste läheduses pole kunagi tossanud.....ei analooge ega "vape".....

... siiani olnud kõigil hingamisega ok..... nüüd kui isa "rõdul käimise " lõpetas...siis kohe jama :(

Kas need kaks lauset pole vastuolus või millest ma aru ei saa? Äkki siis probleemi püsimise korral taasrakendaks selle rõdulkäimise ja vaatleks tulemusi. Aga mis probleemid täpsemalt? Ma lugesin seda muidu vahepeal: http://www.astma.ee/?itemId=542057. Tekkis huvi, et kuidas on muidu üldiselt perekonnas astma ja/või allergiatega? Kui ise tõmbad VG-d, siis Sina seda järelikult talud. Mis ei tähenda, et lapsed taluvad. Või Sinu vanemad. Allergiat leidub vist IGA asja suhtes, paras õnneloos. Uuri seda asja.

Kahjuks v. pigem õnneks pole meie peredes leidunud allergiaid.....sai isegi testid tehtud....ka vanavanematel polnud....

 

..... kas larüngiit on ikka päritav????? ja seda ....järsku ja kohe....?????

 

Sorry ...et tahtsin teada teiste kogemusi :shock:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...teema sellest,et ise juba " 1" kuune "aurutaja .... kuid lastel sagenenud köhad, nohud....ja mitte ainult külmetuse sümptomitega....kahtlustatakse astmaatilisi prob. Siiani e. 7a. 3a. 2a. lastel polnud esinenud,kuid just viimase kuuga erinevaid "senitundmatuid tõbesi" hakanud ilmnema....

 

On ehk kellegil veel sellist prob??

Kokkusattumus?

Share this post


Link to post
Share on other sites

...teema sellest,et ise juba " 1" kuune "aurutaja .... kuid lastel sagenenud köhad, nohud....ja mitte ainult külmetuse sümptomitega....kahtlustatakse astmaatilisi prob. Siiani e. 7a. 3a. 2a. lastel polnud esinenud,kuid just viimase kuuga erinevaid "senitundmatuid tõbesi" hakanud ilmnema....

 

On ehk kellegil veel sellist prob??

Kokkusattumus?

Loodame..... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.environmentalhealthnews.org/ ... -allergies

 

Pmst lisades PG'le ükskõik millist alkoholi (kaasa arvatud VG) siis saab sellest tasapisi PGE (olenevalt vedeliku happesusest, mida happelisem seda aeglasemini). PGE aurud jäävad ruumi mitmeks kuuks hõljuma mis lastele just hästi ei mõju (pautakse, et mitmekordistab hingamisteede haiguste võimalust)

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.environmentalhealthnews.org/ehs/news/glycol-ethers-and-allergies

 

Pmst lisades PG'le ükskõik millist alkoholi (kaasa arvatud VG) siis saab sellest tasapisi PGE (olenevalt vedeliku happesusest, mida happelisem seda aeglasemini). PGE aurud jäävad ruumi mitmeks kuuks hõljuma mis lastele just hästi ei mõju (pautakse, et mitmekordistab hingamisteede haiguste võimalust)

...et siis kui "tahad head saab keegi teine veel rohkem vasta pead" kehtib ikka ja jälle..... :oops:

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.environmentalhealthnews.org/ehs/news/glycol-ethers-and-allergies

 

Pmst lisades PG'le ükskõik millist alkoholi (kaasa arvatud VG) siis saab sellest tasapisi PGE (olenevalt vedeliku happesusest, mida happelisem seda aeglasemini). PGE aurud jäävad ruumi mitmeks kuuks hõljuma mis lastele just hästi ei mõju (pautakse, et mitmekordistab hingamisteede haiguste võimalust)

Minu arusaamise järgi käis see jutt pigem värvide kohta, mis kogu aeg seina peal on. Vaevalt, et e-suitsu pahvak tuppa kinni jääb ja ära ei ventileeru.

 

-- 29 Juun 2013 08:38 --

 

Kui järele mõelda, siis mingi keiss võib passiivse aurutamise korral ju olla küll. Mul on kaks tuttavat, kes e-suitsu ei kannata- köhivad peale tõmbamist omal kopsud välja. Vähemalt ühel neist on suhkrutõbi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah ma kaon siis teema peale tagasi. Kodus olles teen enda toas, emale ei meeldi kui igal pool sellega ringi käin, talle üldse ei meeldi kõik see värk, kuid näib rohkem rahul olevat kui analoogiga. Kodus olen harva ja mujal saan igalpool teha kui vaja, väldin aga kaubanduskeskustes tegemise, ei näe põhjust ja ennem sisenemist panen tasku või jätan üldse autosse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...