Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
Romka

E-sigareti paha pool

Recommended Posts

Väga ühepoolne jutt. Esiteks on teada, et osad inimesed on alergilised Pg vastu. Tuleb tõmmata VG vedelikke siis. Nikotiin on ju tava suitsus kui ka e-sigarettis. Võimalus on ka nikotiini vaba vedelikku tõmmata. Inimeste organism käitub erinevalt ja võivad tekkida erinevad probleemid. Lisaks kuskil oli info, et e-sigaretti tossust aurustub max 60% nikotiinist ja selest omakorda tänu paksule aurule imendub verre max 60%(parandage kui millega mööda panin). Ja kokkuvõttes. E-sigarett on suitsetamise asendamiseks mitte loobumiseks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mina arvan, et see artikkel on ulmejuttude sarjast. Olen teinud e-sigaretti 8 kuud ja kuskil 5-6ml 9-18mg vedelikku päevas on minu keskmine. Vererõhk on taas normaalne ja pulss on langenud kriitilise 95-ne pealt normaalse 65 peale. Ka EKG on tunduvalt parem kui analooge tõmmates oli, ennem oli kergelt näha kolmandat tooni südame töös aga nüüd on see kadunud. Hingamine on analoogide tõmbamisest taastunud(enam ei vilise bronhides) ja ka võhma on oluliselt rohkem. Mingeid anomaaliaid ei ole esinenud peale selle, et perearst tegi suured silmad peale tervise kontrolli ja küsis kas ma olen nooruse lättel käinud. Vere näitajad ja südame töö on samal tasemel, mis olid 10 aastat tagasi. Taastunud on haistmis- ja maitsmismeeled. Kindlasti võib mõni aine mida e-vedelik sisaldab kellegil esile kutsuda mingeid tervise häireid aga minul on kõik näitajad paranenud peale analoogidest loobumist ja e-sigaretiga alustamist. Võin öelda, et olen praegusel momendil rahul, et asendasin analoogid e-sigaretiga. Palju auru ja tervist kõigile foorumlastele (esiga)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suhteliselt hämune tekst jah, inimene kirjeldab oma tervisehädasid ja üritab seda meelevaldselt seostada e-suitsuga, oleks ta tavalist suitsu edasi tõmmanud, arvan, et oleks samasuguse kriisi läbi elanud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Süda pummeldab mul ka vahepeal.. kuid usun, et see on pigem ärevusest ja adrekast..

 

Õhtuti pahvides sofal tõmbab kurgu lukku küll, suu kaudu hingates tuleb õhuahmimis heli..

 

Kord õhtu jooksul juhtub, seda ka siis, kui olen unustanud ennast pahvima ja väike üledoos tulekul :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mulle jäi seda teksti lugedes selline tunne, et see oleks nagu tellimuslugu, firmade poolt, kes tubakat müüvad, seal oli juttu ,kellegi äri sabapeale astumisest jne, mingist valest ip aadressist, kummaline, meenutab nagu parteide kommenteerimise taktikat juba, et saab vaadata millisest arvutist on kommitud jne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jah, ma olen olnud nüüdseks täpselt 10 aastat suitsetaja. Jube.

/....../

Ja uskuge mind, selleks ei pea e-sigareti pikaajaline kasutaja olema, et neid “toredaid” tervisehäireid enda peal tunda. Olen kasutanud seda vast natukene üle kuu.

Tõestamata süüdistus esimese emotsioonipuhangu ajel :lol:

 

Pakun, et siin on tegu pigem suitsetamisest loobumise kõrvalnähtudega, mis võivad vabalt igaühel ka ilma e-sigaretita tekkida. Väike üledoos võis muidugi kaasa aidata, aga tavaliselt valitakse oma tervisehädadele ikka kõige mugavam/lihtsamini seletatav põhjendus. Nii mõnigi on kuu pärast loobumist peavaludest lahti saamiseks uuesti suitsetama hakanud...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nii mõnigi on kuu pärast loobumist peavaludest lahti saamiseks uuesti suitsetama hakanud...

Endal tekitab e-suits kerget nohu ja nina kinnisust, aga pole veel tahtmist olnud analooge tõmmata. Puhtalt põhimõtte pärast ei taha analoogi juurde tagasi pöörduda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eks ta jah, peab niisutama..................kuidagi

Niisutavaid spreisid on apteegis täitsa olemas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kasutage neid otrivine ja xymeline 7 aastat ja limaskestu pole ollagi (psühho)

been there done that, nina koguaeg kinni krt :D

Mul see teekond läbitud :lol: Olen ka arsti juures sõimata saanud selle pärast :roll:

Aga siiski, minu meelest peaks apteegis neid spreisid ka olema, mis ainult niisutavad nina limaskesta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ega selle loo kohta oskagi midagi tarka öelda, ongi nii, kellele sobib, kellele mitte, aga sellest loost jäi mulje, et talle ei sobinud ja umbes nii, et e. suits ongi halb....... kuna mulle ei sobind, siis ärge jummala eest teised ka seda tahke , annate äkki otsad. Jah mul ka nädalaega pea valutas, õrnalt, läks üle ja nüüd ei tea peavaludest mitu kuud miskit, kui tavasuitsetaja olin, kandsin isegi tööjuures ibukaid kaasas, nüüd enam mitte (esiga)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kasutage neid otrivine ja xymeline 7 aastat ja limaskestu pole ollagi (psühho)

been there done that, nina koguaeg kinni krt :D

mul ninaga eriline case, käin ikka seda limaskesta eemaldamas, õhk ei käi läbi, oppidel käinud verejooksudega jne( aga see pole e-suitsu syy kohe kindlasti).

vahepeal bakter möllab, 1-2 korda aastas antibiotsi peal

 

eks neid artikleid tuleb veel ja veel......

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Ilmselt see täiesti individuaalne, aga kas PG vähendamine aitaks?  
think.gif

eks proovi, muidu teada ei saa. Mul ntx ajavad nina umbe mõned kindlad maitsestajad. Füüsilisel vormil on ka tähtsus, vahepeal jäi tervisejooks kuuks ajaks tegmata ja siis ajas isegi jaheda ilmaga jalutuskäik nina lörisema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ilmselt pole olemas sellist asja, mis sobiks kõigile. Mõnel tulevad mustast leivast kõrvetised, teine läheb maasikast kärna, kolmas ei saa kohvi juua, sest süda hakkab puperdama. Tavaliselt need inimesed, lepivad sellega ja väldivad asju, mis neile ei sobi. Artikli autor lõpetab soovitusega - "Sööge porgandeid!" . Aga mida peaksid tema arvates tegema need, kes porgandeid ei talu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...