Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
Romka

E-sigareti paha pool

Recommended Posts

Taunikud facebookis muidugi jagavad nagu puhast kulda seda.

Kui nüüd aga algsesse teemasse tagasi tulla, siis jäi ka mulle guugeldamise käigus silma see, et terav valu peas või silmade taga, nõrkus, ärevus ja kiire pulss on konkreetne nikotiini OD sümptom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei tea kas just nikotiini pärast sul nii, nicorexi "lahja" on 6mg ja "keskmine" 12mg ehk siis 1 aste lahjem sellest kuidas kõik teised kanguseid mõõdavad. Lisaks isiklikust kogemusest nii palju, et ma läksin 0.1mg analoogide pealt 12mg vedeliku peale, vapen keskmiselt 2ml päevas, mõnel peol on ka 6ml pintslisse läinud ja pole üledoosi sümptomitest haisugi.

Tõmbasin ka 0.1mg tavalist suitsu. Vahel ei teinud isegi mitu päeva tavalist suitsu aga e-sigaretist on raske isu täis saada. Vahel tõmbasin 36mg e-vedelikku. Mingit üledoosi annab saada. Ma siin olen vahel 2ml korraga ära tõmmanud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma olen vist nikotiini üledoosi saanud. See juhtub tavaliselt siis, kui unustan end pulga taha ja umbes 0.5ml 12mg mahla tõmmatud on. Samas pole see midagi hullu, lihtsalt pea käib natuke ringi. Mingeid peavalusid jms. pole märganud. Ja see on tõsi küll, et jube kergelt võib unustada end tossutama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Praegu just kuku raadiost e sigarettide teemaline interviu tartu ülikooli kliinikumi proffessoriga, igatahes mulle jäi mulje jutust, et jahh in kahjulik, kuid tubakas on kahjulikum, see on loogiline ka ju, sest nikotiin ei saagi olla tervislik, kes tahab järel kuulata, see peaks kukuraadio veebikal võimalik olema, 15.16 hakkas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Praegu just kuku raadiost e sigarettide teemaline interviu tartu ülikooli kliinikumi proffessoriga, igatahes mulle jäi mulje jutust, et jahh in kahjulik, kuid tubakas on kahjulikum, see on loogiline ka ju, sest nikotiin ei saagi olla tervislik, kes tahab järel kuulata, see peaks kukuraadio veebikal võimalik olema, 15.16 hakkas

Täpselt nii nagu arvasin võeti selle teema tekitanud spartanaise blogipostitus samuti ühe negatiivse näitena jutuks. Professor Alan Altra ütles, et tegu oli nikotiini üleannustamisega ning süljeproovi abil oleks selge pildi saanud.

 

Aga muidu on e-suits on äärmiselt kahjulik jne, mille ainuke võimalik kasutusala võib olla kaugemas tulevikus nikotiini võõrutusravi perearsti valve all.... Ehtne Brüsseli demagoogia (N)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taolisi sulepeast väljaimetud nupukesi ei tasu muidugi tõsiselt võtta – eriti selles valguses, et internet on täis erakondade palgalisi kommentaatoreid ning alates tänavusest aastast on alanud tõsine propagandakampaania e-sigareti vastu. Võimalikud on muidugi teisedki variandid: alates sellest, et inimene on lihtsalt rumal ja lõpetades sellega, et küllaltki palju tänapäeva nooremast generatsioonist (alla 30 eluaasta) paistavad papist tehtud olevat, keda kord vaevab a la kõrge kuumus ja kord tuuletõmbus etc, mille põhipõhjuseks on 90-ndate alguses läänest ülevõetud elamute umbseks ehitamine.

Mis aga millegi kahjulikkusesse puutub, siis....

Kui ma olin 14 aastane (seega siis 41 aastat tagasi) anti meile koolis kirjandi teemaks „Ma ei ela nii nagu vaja” tagamõttega, et inimene kirjutaks enesekriitiliselt umbes nii, et kahetseb mõnd valetamist vms. Kirjutasin selle toona omamoodi: nimelt tõin välja objektiivsed põhjused, mille poolest on tervisele keeduvorst kahjulik ja mille poolest on piimatooted tervisele kahjulikud jne. umbkaudu paarikümne ühiku kohta. Kirjandi aga lõpetasin järgmiselt: „Kuna aga maailmas on veel vähemalt mitusada asja, mille kahjulikkusest ma veel teadlik ei ole, siis jääb mind piinama mõte, et ma ei ela nii nagu vaja.” Õpetaja vihastas ja kirjutas punasega alla: „Ei kuulu hindamisele.”

Kirjandi mõte minu jaoks toona oli selles, et ei saa lihtsalt elada, kui pidevalt mõtelda, et see või teine asi on kahjulik. Ükski asi pole kahjulik, kui sellega ei liialdata.

E-sigaret on kahtlemata praktiliselt kahjutu, kuid usun, et seda 24 tundi järgemööda imedes võib tõesti lõpuks mingi mürgituse saada. Ent see kehtib ka teiste asjade kohta. Jooge ära 3 pudelit viina ja olete paugupealt laip, samas aga arstid soovitavad üle 40 aasta vanustele inimestele iga päev tarbida 33 g viina, mis aitab vältida veresoone lupjumist. Surrakse isegi liigsöömisesse, rasvunud õgardite süda lihtsalt ei pea koormusele vastu. Etc.

Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) ametlikel andmeil surma põhjused maailmas protsentuaalselt on järgmised:

Südame- ja veresoonkonna haigused 46%

Muud, tundmatud 23%

Pahaloomulised kasvajad 21%

Krooniline kopsuhaigus 8%

Emakasisesed /sünnijärgsed surmad 1%

Parasiitnakkused 1%

Mis aga viimase 30 aasta silmakirjalikku suitsetamisvastasesse kampaaniase puutub, siis see on ette võetud vaid selleks, et leida sobiv ettekääne pidevalt tõsta aktsiise, et riigikassat täita. Tänu e-sigareti tervisliku suitsetamise võimalusele on aga nende aktsiiside laekumine tõsisesse ohtu sattunud.

Lõppude lõpuks ei tea teadlased maailmas tänase päevani, mis vähki tekitab, teatakse vaid, mis selle tekkimist soodustavad. Küll aga teatakse juba pikka aega, mis aine paneb vähi mühinal kasvama – selleks on piimatoodetes leiduv kaseiin. Kõige rohkem leidub seda kohupiimas, mistõttu viimast kasutatakse isegi kaseiinvärvide valmistamiseks (booraks + vesi + kohupiim). See teadmine aga ei takista mind rõõmsalt päevast päeva 200g rosinakohupiima pakki mõnusalt ära nosimast.

Päikest kõigile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hea postitus.

 

Viimastel päevadel kõik tutvuskonnas/tööl toovad seda blogi posti ülesse kui näevad mind e-sigaretti tõmbamas.

Ei viitsigi neile enam seletada või nendega vaielda kuidagi, ütlengi alati midagi taolist lihtsalt, et terve maailm on mürke täis nagunii ja ja väldin edasist juttu sellel alal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hea post tõesti. (Y)

Ahti Mänd, ehk viitsid analoogse sisu ja mõttega artikli valmis vorpida ning ajalehte saata? Kasvõi Delfi "rahva häälde", kui mujal vastu ei võeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ning alates tänavusest aastast on alanud tõsine propagandakampaania e-sigareti vastu.

Kuldne postitus (Y)(esiga)

 

-- 12 Juul 2013 08:06 --

 

Huvitav, kui hulluks nad selle e-suitsu vastase kampaaniaga lähevad; et kas peaks hakkama vedelikke varuma või? 8-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

karlsson,

esmase reaktsioonina mõtlesingi artikli kirjutada "E-sigareti paha pool vol 2" analoogseid mõtteid kasutades, aga tõsiasi on see, et mul on praegu ca 12-13 tunnised tööpäevad (tööl + kodus) ning aega napib tõsiselt, seega kirjutasin lihtsalt kommentaari. Delfi "Rahva Hääl" muide keeldus avaldamast mu artiklit "E-sigaret vallutab maailma" - eks neilegi ole ilmselt juhiseid antud, et e-sigaretist midagi positiivset avaldada enam ei tohi. Kuid see ei tähenda, et pakkumast kunagi loobuma peaks. Seega hetkel ei kirjuta. Kuid olen veendunud, et edaspidi kirjutan e-sigareti kaitseks nii mõnegi artikli. Mul on tavaliselt nii, et kui sähvatab mingi hea terviklik ideekontseptsioon läbi pea, siis artikli kirjutamine tähendab sisuliselt vaid ca pooletunnilist vormistamist, seega võib see juhtuda varem ettekavatsemata ja planeerimata.

 

Jeesusega nõus, vedelike varu peab alati olema, mis on seda lihtsam nende kauase säilivuse tõttu. Mul hetkel kolme pereliikme (enda, naise ja tütre) aastane varu olemas. Suuremate tellimuste puhul tuuakse ju tasuta koju kätte. Kuid see on rohkem mugavuse pärast, paanikaks pole mingit põhjust, ei kao nende kättesaadavus kusagile, pigem muutub paremaks. E-suitsu tossajaid ja poode tekib pidevalt juurde nagu seeni pärast vihma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aga kui ma kasutan 0% nikotiini sisaldusega vedelikku, kas siis on see täiesti ohutu ?!? Minul otseselt nikotiini vajadust pole ,pole kunagi suitsetanud. Vesipiipu olen teinud aastaid ,mingit sõltuvust pole küll täheldanud ,et nüüd regulaarselt pean seda tõmbama - nagu enamikel on see lihtsalt seltskondlik värk, miks seda teen !

 

E suits on hea alternatiiv vesipiibule ,mida ei saa igale poole kaasa võtta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E-sigaret on ellkõige asendus tubakale ja sõltuvusest pääsemiseks,imo.Kui kunagi ei ole suitsetanud,siis milleks tossata/aurata?

Selleks et "lahe" välja näha?

Kui vajadust ei ole siis ära kasuta,ei vesipiipu ega e-sutsu,kasulik ei ole neist ükski,

kahjulikusest lihtsalt ei teata veel piisavalt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E-sigaret on ellkõige asendus tubakale ja sõltuvusest pääsemiseks,imo.Kui kunagi ei ole suitsetanud,siis milleks tossata/aurata?

Selleks et "lahe" välja näha?

Kui vajadust ei ole siis ära kasuta,ei vesipiipu ega e-sutsu,kasulik ei ole neist ükski,

kahjulikusest lihtsalt ei teata veel piisavalt.

100% nõus!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E-sigaret on ellkõige asendus tubakale ja sõltuvusest pääsemiseks,imo.Kui kunagi ei ole suitsetanud,siis milleks tossata/aurata?

Selleks et "lahe" välja näha?

Kui vajadust ei ole siis ära kasuta,ei vesipiipu ega e-sutsu,kasulik ei ole neist ükski,

kahjulikusest lihtsalt ei teata veel piisavalt.

100% nõus!
+10

Share this post


Link to post
Share on other sites

E-sigaret on ellkõige asendus tubakale ja sõltuvusest pääsemiseks,imo.Kui kunagi ei ole suitsetanud,siis milleks tossata/aurata?

Selleks et "lahe" välja näha?

Kui vajadust ei ole siis ära kasuta,ei vesipiipu ega e-sutsu,kasulik ei ole neist ükski,

kahjulikusest lihtsalt ei teata veel piisavalt.

Ise pakun, et mõnele istub nikotiin ja käib vastu traditsiooniline manustusviis, kas ökonoomselt või funktsionaalselt.

Nii palju kui ise ette peale sattunud, on enamus vesipiibu kasutus tundunud olevat pigem sotsiaalne asi: samovar lauale, pits ettevalmistamida, toru ringiratast andmine - kuidagi... rituaalne tegevus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sellest vesipiibu fenomenist pole ma kunagi aru saanud. Imeda kartuliauru kambakesi kasutades ühte huulikut. Where is the point?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kanepi piibul on täitsa point sees :lol: tubaka variant on jah pointless. Ka e-sigaretti on katsetatud hashishi õil lisamist ja pidavat täitsa hästi töötama, mitte, et mina sellest midagi teaks :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E-sigaret on ellkõige asendus tubakale ja sõltuvusest pääsemiseks,imo.Kui kunagi ei ole suitsetanud,siis milleks tossata/aurata?

Selleks et "lahe" välja näha?

Kui vajadust ei ole siis ära kasuta,ei vesipiipu ega e-sutsu,kasulik ei ole neist ükski,

kahjulikusest lihtsalt ei teata veel piisavalt.

Ei tee vesipiipu ,et "cool" välja näha ,see on seltskondlik tava ,võibolla kõik ei mõistagi seda. Ja ma tean et kumbki neist ei ole tervisele kasulik ,kuid mis siin ilmas pole kahjulik!? Seda nimistut jääbki loetlema ,lihtsalt minujaoks on see mõnus ajaviide vahel ! Seetõtu tahtsingi teada ,et kui kasutada nikotiinivaba vedeliku, kas siis on see praktiliselt ohutu ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...