Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
e-kodanik

TV3 Uudised: E-sigaretid kütavad kirgi

Recommended Posts

Tõsiselt või!?

See klipi lõpp on ju lausa otsene tubakareklaam,konkureerivat toodet halvustav pealegi(mis minu teada ei ole lubatud).

Ja nikotiin...nikotiin,NIKOTIIN! tavaline sigaret koosneb maisijahust ja vitamiinidest?

Ma ei teadnudki et olen siiani oma tervist turgutanud ja nüüd äkki mürgitan ennast nikotiiniga :S

Tubli töö,reporterid,kas reklaamirahad ähvardati ära võtta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tõsiselt või!?

See klipi lõpp on ju lausa otsene tubakareklaam,konkureerivat toodet halvustav pealegi(mis minu teada ei ole lubatud).

Pigem näen siin reporteri sarkasmi apteekrite soovi kohta.

 

Aga jah, Apteekrite Liit on ärganud ja haistnud raha lõhna. Huvitav, kas apteegist ostetud nikotiin on siis tervislikum? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pigem näen siin reporteri sarkasmi apteekrite soovi kohta.

Võimalik,see nikotiiniga ajupesu on mõtlemisvõimet pärssinud kõvasti (öäk)

Mind häirib see et ükskõik kus E-sigarettidest juttu,seal kisa taevani nikotiini ohtlikusest,ometi müüakse meil ametlikult vaid 0 vedelikku,millest see kisa siis?

Nüüd avastati alles mürk,krt,mida kuskil mujal ei leidu ja mida keegi pole varem pruukinud. :evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nüüd ei saanud aru, kas jutt käis e-sigareti tollest tarvikust või vedelikest ikka? Nagu see e-sigaret ise kahjustaks tervist. Samuti on olemas nikotiinivabu vedelikke. Täiesti segane jutt ikka.

Ja ilmselgelt on need apteegid lihtsalt märganud, kui hästi läheb e-sigareti turul ja nüüd üritavad enda lollide põhjustega seda enda valdusesse saada. Aga mida Eesti kaupmeestest ja üldse riigist ikka loota on...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hirmsalt ajab mind see asi pöördesse ikka, kui inimesed võtavad sõna teemadel, mida nad ei valda. :evil:

Apteeker võiks ennast asjaga kusrssi viia, mitte demagoogitseda seal, krt, ma lihtsalt ei või :evil::evil::evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

See teema tõmbab ka mul sae päris hästi käima aga kasulikum on säilitada rahulik meel (esiga)

 

Sent from my CAT B15 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui konkreetse loo juurde tagasi tulla, siis - esiteks saab sõna Apeekrite Liit, kes ajab sulaselget jama, teiseks saab sõna e-sigarettide müüja, kes räägib, et oleks vaja mõelda ja reguleerida (aga mitte apteekides). Kolmandaks saab sõna auraja, kes ütleb välja oma arvamuse . Lõpuks võtab sõna ajakirjanik, kes arvab, et kui see asi nii keeruliseks aetakse, tuleb analoogi edasi teha (püüdsin edasi anda mõtet, nii nagu mulle tundus, mitte tsiteerida).

Kokkuvõttes ütleksin, et päris hea ja tasakaalus lugu. Tõmbab vähemalt arutlust käima, sest ega Euroopa taga ootamine midagi paremaks ei muuda. Pigem tasuks mõelda sellele, kuidas aurajate hääl kuuldavaks muuta.

Aktsiis aktsiisiks, aga riik võiks kalkuleerida ka seda, et ravi mõttes kulub aurajale tõenäoliselt vähem raha kui suitsetajale

Share this post


Link to post
Share on other sites

ravi mõttes kulub aurajale tõenäoliselt vähem raha kui suitsetajale

Minu arvates on üks koer siia maetud. Haiged inimesed on ühe miljardiäri sissetulek ja see ei tohi ometi väheneda.

 

Sent from my CAT B15 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei vaidle üldse vastu, aga teoreetiliselt peaks ju riik oma kodanike tervise pärast muret tundma ;)

Ja parem pool muna kui tühi koor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Aga jah, Apteekrite Liit on ärganud ja haistnud raha lõhna. :lol:

ma ytlesin seda teises teemas kohe, et asi on puhtalt rahas, savi see tervis, ega neil ju "kartellikokkuleppeid pole"

+ aktsiis

 

-- 03 Aug 2013 21:02 --

 

see rein ytles ausalt ära milles point on, aktsiisis.......punkt

 

skysmoke, saaks siin ilusti nyyd tv3-e kohtusse kaevata, pool klippi näidatakse nende letti ja räägitakse kui sitt see on ja sisaldab nikotiini (psühho)

Share this post


Link to post
Share on other sites

See apteeker on ikka uskumatult loll, ühikutest on midagi kuulnud? 1 nicorette näts mis sisaldab 2mg tähendab, et päevane soovitatav kogus (15 nätsu) on 30mg, samas keskmine e-suitsetaja imeb päevas 2ml 12mg/ml mis on kokku 24mg. Lisaks ei saa neid milligramme sedasi võrrelda kuna olenevalt kasutusmeetodist ja kandeainest muutub ka omastatava nikotiini hulk. Arvatakse, et 2mg nicoreti nätsust on kätte saadav 1mg inimesele, e-vedelikku aurutades on kätte saadav 10-50% nikotiini olenevalt tõmbamis tehnikast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uskumatu jutt ikka. Nagu tavaline suits oleks hea. Selle Toomase jutt on vähemalt hea.

 

Lõpus see reporteri jutt ajab küll vihale. Tüüp viskab tavalise ette ja kiidab. Kui e-sigaret läheb apteeki siis mingu ka tavaline suits. Nikotiin on mõlemas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uskumatu jutt ikka. Nagu tavaline suits oleks hea. Selle Toomase jutt on vähemalt hea.

 

Lõpus see reporteri jutt ajab küll vihale. Tüüp viskab tavalise ette ja kiidab. Kui e-sigaret läheb apteeki siis mingu ka tavaline suits. Nikotiin on mõlemas.

Reporteri juttu tuleks võtta läbi irooniaprisma. Vähemalt mina sain sellest nii aru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reporteri juttu tuleks võtta läbi irooniaprisma. Vähemalt mina sain sellest nii aru.

Sain lõpuks mahti selle uudisnupu läbi vaadata. Ka minu arvates on seal lõpus tavalise sigareti näol tegemist kerge irooniaga. Apteekri jutt oli imal ja suund selgelt läbinähtav. Kirss rääkis asjast nii nagu asi on (Y) aga teemade käsitlemine õiges valguses ja täislausetega pole osaühingus eesti vabariik viimasel ajal enam moes. (psühho)

Share this post


Link to post
Share on other sites

minu arust suhteliselt positiivne aurutajate seisukohast ehk ainult oleks võinud viimase reporteri sõnumi selgemalt välja tuua, veel rohkem irooniat lisada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja võtavad, mulle juba mitu öelnud vaata mis räägiti seal uudistes

Ja mullegi.

Üldiselt on selliste inimeste osakaal, kes "aktuaalset kaamerat" ja muud taolist soovitud suunas tsenseeritud rämpsmeediat tõsiselt võtavad, masendavalt suur. Selle asemel, et olla erapooletu, kriitiline ja iseseisvalt erinevaid seisukohti, uuringuid jms. infot otsida, eelistab see enamus istuda surrogaate serveeriva meedia lutipudeli otsas, sest nii on ju lihtsam - tuleb vaid (ahnelt) neelatada (relv)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tõepoolest, kui meedia oli tsenseeritud, oli mõtlemisvõimelisi kodanikke rohkem. Tänapäevase "vaba" meedia viljastavates tingimustes on hakanud inimeste mõtlemisvõime kahanema. Kurb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...