Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
Zirkel

VV vs VW algajatele

Recommended Posts

Lugesin täna ühte artiklit ning tundus suht asjalik. Mõtlesin, et tõlgin eesti keelde, et inimestel, keda huvitab, kuid kellel ingliskeelest natuke raskem aru saada,

ka lihtsam oleks.

Originaaltekst aadressil : http://content.spinfuel.com/2013/02/taking-the-mystery-out-of-variable-wattage/

Artiklis olevad lühendid ja släng lahti seletatud kasutaja hazar poolt : http://foorum.e-suits.eu/slang-ja-luhendid-t199.html

 

 

VV - Varial Voltage

VW - Varial Wattage

 

Selle artikliga üritan ma selgust tuua, mida kujutab endast VW . E-sigareti kasutajaskonnas on palju arusaamatust sellel teemal, eriti uuemate kasutajate seas ning isegi

nende seas, kes on kasutanud VV e-sigarette juba mõnda aega. Nii et võta korraks aeg maha, tunne end mõnusalt ja loe, kui lihtne sellest tegelikult aru on saada.

 

Suurim õppetund siit: Kui sa otsustasid omale muretseda uue e-sigareti, mis lubab sul muuta nii VV-d kui ka VW-d, siis esimese asjana sa peaksid omale selgeks tegema, et

tegu on kas üks/või teine situatsiooniga. Sa ei määra watte algul ja volte seejärel või vastupidi. Sa kas otsustad kasutada VV-d või VW-d, mitte mõlemat.

 

Sul ei ole aimugi, kui paljud inimesed arvavad, et tuleb reguleerida mõlemat parameetrit. E-sigareti tootjad ei ole ka asja lihtsamaks teinud kuna nad eeldavad, et sa tead juba seda fakti. Nii et veelkord, see on kas üks/või teine situatsioon.

 

Kui sa oled siiani kasutanud neid nö. alternatiivimöötu e-sigatette, siis kõik need uued võimalused võivad algul jätta mulje, nagu üleminek kallimale e-sigaretile on liiga

keeruline. Võrreldes standard 3.7-me voldise akuga ja eeltäidetud cartoga see võib olla keeruline, aga ei pea olema. Kasutades kallimaid e-sigarette on sul palju rohkem

valikuvõimalusi.

 

VV ( nt. Vision Spinner ) puhul on sul võimalik kasutada kõiksugu e-vedelikku toimetavaid seadmeid, cartomisaatorid (cartod),clearomisaatorid (clearod), tankid jne. ja

kohandada kuumust, mis jõuab e-vedelikuni muutes volte atomisaatoris (attys). Kui sead pinge liiga kõrgeks, paned sa atty kõrbema ning e-vedelik on vastuvõetamatu

maitsega, liiga madala pinge juures aga on suhu jõudev aur maitsetu ning jahe. Seades aga pinge õieti on maitseelamus ning kurgulaks maksimaalsed.

 

On olemas matemaatiline valem, mida sa saad kasutada, kui sa tead oma e-sigareti küljes oleva carto/atty täpset takistust. See on piisavalt kerge, et sellest aru saada

ja vahetevahel ka kasutada. Valem on järgmine:

 

Voldid x 2 / Takistus (oom) = Watid

 

Näide: 3,3v x3,3v / 2,2oomi = ? watti (proovi kohe, kas oskad arvutada vastuse)

 

Aga las ma küsin sinult midagi. Kas sa tõesti tahad koguaeg lahendada matemaatilisi valemeid oma peas, kui sa kinnitad oma e-sigaretile uue clearo? Ning see, et mingile

atty karbile on kirjutatud, et takistus 3.0 oomi ei tähenda kohe, et see tegelikult ka nii on. Üldjuhul on takistus .1 või .2 oomi madalam või kõrgem. Vahel isegi rohkem.

Kui sa aga seda ei tea, siis osutub sinu matemaatilisel teel saadud vastus valeks.

 

“ Mängimisfaktor ”

 

Minu kogemused näitavad, et paljud e-sigareti kasutajad ei osta omale VV reziimiga e-sigaretti selleks, et arvutada. Neile meeldib “mängida”, st. leida omale katseeksitusmeetodil õige seadistus. “ Alusta madalast ja mine aina kõrgemale ” on see mida suuremjagu kasutajaid sulle soovitavad ning see on hea asi meelde jätta ning praktiseerida. Nö. mängimine voltidega on pool mõnust pahvida VV e-sigareti. (tegelikult mitte, aga tundub lahe eks?)

 

Reguleerides volte saad sa leida just õige seadistuse, mis annab sulle maksimaalse tulemuse. Kasutades samat e-vedelikku, samat clearot, attyt jne. Üldjuhul küll. Kui aga vahetad e-vedelikku või clearot, pead sa jällegi otsima seda nn. sweet spot´i. Ning kui jälle vahetad, siis reguleerid aga jälle.

 

Isegi, kui sa paned kõik parameetrid eelpool antud valemi järgi paikka, ei pruugigi see olla just see, mida sina tahad. Võibolla sa tahad rohkem kurgulaksu ja vähem maitset või hoopis teistpidi. Valemi järgi seatud ideaalne tulemus ei pruugi sinu jaoks seda olla. Nii et VV e-sigaretid on väga head, kuid sa pead suht palju selle jaoks tegema, et sa saaksid koguaeg just sellise tulemuse, mida sa ootad.

 

On ka lihtsam võimalus...

 

Variable Wattage

 

Ma olen VV e-sigaretti kasutanud mitmeid kuid ja mulle isegi meeldib see nö. VV-ga mängimine. Aga peale seda, kui sai tehtud ülevaade VAMO-st, otsustasin ma, et VW

on midagi, millest on samuti väga palju kasu. VAMO-l ( samuti näiteks eVic, iTaste SVD jm.) on mõlemad, nii VV, kui VW. Kui ma tahan katseeksitusmeetodil kasutada, siis

kasutan VV-d, aga kui ei, siis kasutan VW-d

 

Põhimõtteliselt VW idee seisneb selles, et sa saad seada oma seadme watid just nii, nagu sulle sobib ja kui sa vahetad nt. clearot, siis ei pea sa enam voltidega “mängima”. Kallim e-sigarett suudab ise lugeda sinu atty takistust ja nii kaua, kui sul on ta seatud reziimi VW, kohandab ta pinget, mis läheb sinu seadmesse, kas üles või alla, püüdes jäljendada sinu eelistusi.

 

Näide: Ma tõmban oma lemmik e-vedlikku, kasutades selleks VV/VW e-sigaretti. Kui ma nüüd manuaalselt panen 8w, siis seade reguleerib volte just nii palju, kui tema

meelest on vajalik, et ma saaksin maksimaalse tulemuse. Ma võin tõsta watid 9-le või lasta 5,5-le ning seade muudab volte koheselt. Päris lahe eks?

 

Aga asi muutub veelgi paremaks.

 

Võtame kasutusse nüüd Joytech eVic´i. Üks hea omadus,mis eVic´il on, et peale uue carto, clearo jne. külge panemist pakub ta mulle ise soovitslikku wattide määra.

Näiteks, kui ma ühendan 2.4 oomise atty eVic´i külge, siis lühikese momendi jooksul otsustab eVic, et parima tulemuse saan ma, kui sean wattide arvuks 5.2.

Kui ma seda soovin, siis lihtsalt sätin ma watid just sellele tasemele ja võin alustada. Minu puhul on see toiminud 90%

 

Näide: Julia ja Jason kasutavad mõlemad samat VV/VW e-sigaretti, samat clearot ja samat e-vedelikku. Mõlemad möödavad atty takistuseks 3.0 oomi nagu karbil kirjas oli.

(vahel läheb ka nii hästi)

 

Julia otsustab kasutada VV reziimi ja Jason VW reziimi...

 

Julia saab matemaatilist valemit kasutades 5,5v, mis peaksid tagama ideaalse tulemuse.

See 5,5v annab just kuskil 10w. Jason, kasutades VW-d, laseb e-sigaretil ise otsustada ja see soovitab samuti 10w. Mõlemad naudivad nüüd samasugust kurgulaksu ja

maitseelamust.

 

Kuid mõne nädala pärast nende attyd enam ei toimi õieti ja nad peavad need vahetama uute vastu. Sel korral, jättes seaded samaks nagu nad enne olid, Jason naudib

ikka veel samasugust kurgulaksu ja maitset, kuid Julia attyst tulev aur on vastik. E-vedelik on kõrbenud plastiku maitsega ja aur liiga kuum. Mis siis, et kõik parameetrid

jäid samaks ( e-sigaret, atty, e-vedlik jne.) Miks siis oli Jasoni aur hea, kuid Julial mitte?

 

Vastus seisnebki VV valikus. Kuna kumbki ei vaevunud pärast atty vahetust kontrollima selle takistust, siis nad ei taibanud, et lubatud 3.0 oomi asemel oli takistus

2.6 oomi, mis on väga tavaline nähtus odavamate attyde puhul.

 

Kuna Julia kasutas samasi parameetreid, mis ta mõned nädalad tagasi välja arvutas ning atty andis vähem takistust, siis u. 11.3w senise 10w asemel jõudsid attyni.

Palju rohkem, kui oleks olnud tarvis, millest tulenevalt ka kõrbenud maitse ja kuum aur. Julia oleks pidanud lahendama uuesti valemi ja alandama volte 5.1 või 5.2-ni.

 

Kuna Jason oli sättinud oma e-sigareti 10-ne wati peale VW reziimis, siis tulenevalt uue atty vähenenud takistusest alandas see automaatselt ka volte, et ei tekiks

samat situatsiooni nagu Julial.

 

Nii et siin toodud näite põhjal VW võidab. Ning nagu näha on VW reziimi kasutamine palju mugavam. Vähem jamamist, vähem möödapanekuid.

 

Kokkuvõtteks siis nii palju, et VW reziim on lihtsam ning ehk ka täpsem, kui VV reziim. Samas paljudele meeldibki nö. mängida nende voltidega, saamaks soovitud tulemusi ja

keegi ei saa seda pahaks panna. Kui aga soovid lihtsamat teed minna, siis VW reziim on sinule parim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hea töö, sirkel (Y)

 

Mul ainult kriibib see "atty" silma. Kuidagi imelik sõna :)

Loe rohkem ECF-i, harjud ära (psühho)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Just ostsin. Väga hea minu jaoks. Kasutan koos Vision VT-ga ja see kooslus on kallimad mod-id kapile seisma löönud. VW sellise hinna eest on kirss tordil. Usun, et sa ei pettu, kui ostad.

 

via Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Just sain enda oma kätte ja tunnike olen proovinud. Muidu tõmbasin ka tavalise eGo akuga, maitse ja aur sellega palju paremad. Julgen soovitada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kasutusel ka iTaste VV ja olen samuti rahul, kuigi akumahtuvus võiks olla natuke suurem. Minu tõmbamise juures tervet päeva vastu ei pea, võrreldes näiteks Spinner 1300mah, mis kestab ca 1,5 päeva. Mõõtmetelt hea pisike tasku pista....kui tühjenedes teist akut pole võtta, saab ka laadimise ajal kasutada. (Y)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selge, kui kiidusõnad, siis peab vist ära ostma. Mis clearo tellida sinna otsa? Vision VT? Endal on kasutuses t3 ja mt3s, kui proovisin hiljuti tuttava iclear16 ja sellga oli ikka maitse parem/tugevam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja, nagu Spezz soovitas, siis tõesti see Vision VT Ego pulga otsas üks parimaid. Samas eks see ole ka paljuski maitse asi, mulle sobib Evod rohkem. Aga iclear16 nagu teisest mastist, seda peab proovima! (Y)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Keegi ic 16 ja 30 ka võrrelnud on? Endal ic 30 ja arvan, et 16 väga erinev "suurest vennast" olla ei saa. IC30nega sain suht tihedalt vedelikku suhu, kui e-malakas taskus palju liikunud oli. Peale kerget puhastust asi korras jälle. Vision VT selle poolest siiani muretu, nädal siis kasutanud ja mingit probleemi pole, aur on soe ja maitserohke. Väga vaikne samuti, ei praksu üldse nagu ic vahel. Sellised väiksed nüansid siis silma jäänud, kuid ic kohta midagi pahat küll ei ütle. Need eelmainitud pisiasjad on nö ei midagi. Kindlasti oma ic-sid sahtlisse seisma ei jäta. Küll aga PT II on seisnud juba nädalaid karbis. Igalühel oma maitse. Pead ikka omal nahal ära katsetama StenPr :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eks peab ära katsetama jah. Nii palju, kui on erinevaid clearosi, on ka erinevaid maitseid :D

Täpselt. Mul koguaeg 5 erinevat clearot kasutusel erinevate vedelikega. Kui üks ära tüütab, võtad järgmise ja jälle vaheldus :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Itaste vv v3-e tellisin reedel ära.Clearoks võtsin iclear16-ne, järgmisena proovin kindlasti siis kiidetud Vision VT ka ära. Praegu aga ootan kannatamatult smartposti sõnumit :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minu vision hakkab kõrbekat eraldama, kui mahla on pool järgi (öäk) Ja võrreldes n. hiina iclear16 tüüpi clearoga, on ka palju janusem, samas, ehk ka asi EVIC´us :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minu vision hakkab kõrbekat eraldama, kui mahla on pool järgi (öäk) Ja võrreldes n. hiina iclear16 tüüpi clearoga, on ka palju janusem, samas, ehk ka asi EVIC´us :D

Ei ole sellist asja veel täheldanud. Kui janune võrreldes ic16-ga, siis peab ikka ära proovima. Ehk saab 1ml päevas hakkama siis :)

via Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Itaste käes ja tõesti on hea asi :) Maitse ja aur on mõnus. Ainuke mis natuke häirib on logisevad nupud, kuid olin sellest teadlik juba enne tellimist, et need häält teevad. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Itaste käes ja tõesti on hea asi :) Maitse ja aur on mõnus. Ainuke mis natuke häirib on logisevad nupud, kuid olin sellest teadlik juba enne tellimist, et need häält teevad. :)

Mulle on öeldud et valgete iTaste VV akude nupud klõbisevad raputades vähem, ise ma seda kinnitada ei saa kuna ma pole valget kasutanud.

 

Aga siit teemast võib jääda algajatele mulje et iTaste VV on mingi ime asi mis auru ja maitset juurde annab... Mainiks siis ära et seda see ei ole, tegu on lihtsalt reguleeritava pingega akuga mis annab võimaluse pinget endale ja clearole sobivaks reguleerida.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Itaste käes ja tõesti on hea asi :) Maitse ja aur on mõnus. Ainuke mis natuke häirib on logisevad nupud, kuid olin sellest teadlik juba enne tellimist, et need häält teevad. :)

Aga siit teemast võib jääda algajatele mulje et iTaste VV on mingi ime asi mis auru ja maitset juurde annab... Mainiks siis ära et seda see ei ole, tegu on lihtsalt reguleeritava pingega akuga mis annab võimaluse pinget endale ja clearole sobivaks reguleerida.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

Hmm. Inimene küsis, kas keegi kasutab sellist ja mis arvatakse. Kohe tuli järjest positiivset tagasisidet. Keegi pole andnud valeinfot nagu see teeks mingeid imesid, toodab vedelikku või lisaauru vms. Võrdlesin korra suuremate mod-idega ja see ka kõik oma vastuses. Antakse ju ikka oma kogemuste põhjal tagasisidet. Kui kellegile ei meeldi midagi, siis nii ka kirjutab.

 

via Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Itaste käes ja tõesti on hea asi :) Maitse ja aur on mõnus. Ainuke mis natuke häirib on logisevad nupud, kuid olin sellest teadlik juba enne tellimist, et need häält teevad. :)

Auru/maitserikast pahvimist sulle!

 

via Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Üks asi on valesti kirjas.

Voldid x 2 / Takistus (oom) = Watid

 

Voldid² / Takistus (oom) = Watid

Voldid^2 / Takistus (oom) = Watid

või

Voldid * Voldid / Takistus (oom) = Watid

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ei saa valemi mõttest aru.

Sa kas otsustad kasutada VV-d või VW-d, mitte mõlemat.

Kas siis ikkagi loeb see ka mille peale voldid jätta ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul pole küll VW masinat, aga kui kasutad watte, siis ei loe mille peal sul voldid on. Voldid saad teada korrutades wattid takistusega ja tulemusest võtta ruutjuur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...