Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
Lauri_L

AW akud

Recommended Posts

Lugu järgmine...

 

Meile (st Taskulambid.eu-le) tehti pakkumine hakata edasi müüma AW Li-ion akusid. Tegemist on igal pool, eriti suitsumeeste seas, väga head (kohati ülistavat :roll: ) tagasisidet saanud tootjaga. Isiklikult pole ma neid kunagi proovida saanud. Mis puudutab taskulampe, siis selles valdkonnas ma asjal erilist mõtet ei näe, kuna Xtar ja Panasonic pakuvad head kvaliteeti hea hinnaga. Lisaks pole taskulampide korral väga suur koormustaluvus vajalik.

 

AW on standardsetest Panasonicu ja Xtar Panasonicu akudest hinnalt klass kallim.

AW aga pakub laiemat valikut IMR akusid: 16340; 18350; 14500; 18490 (18500); 18650.

Seega oleks oodatud igasugune tagasiside ja soovitused AW kasutajatelt. Ei tahaks ilmaasjata pakkumist maha matta (relv)

 

Ise olen üritanud mööda foorumeid kolada ning kontaktidelt tagasisidet saada võrdluses Xtar 18350IMR (ka Xtar 18350 900mAh) ja AW 18350IMR akude kohta e-sigaretis. Keskmiselt olen saanud sellist tagasisidet, et AW kestab ca 30...40% kauem võrreldes Xtariga. Samas vaadates hindasid, siis kipub AW konkurentidest pea topelt kallim olema. Seega kas on reaalselt mõistlik tarbijal maksta ühe väga hea aku eest pea kahe odavama aku hinda, kaotades seejuures ca 20% kasutusajas, kuid võites kasutusmugavuses (ei pea kandma tagavaraakut kaasas)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

rääkides nüüd enda eest, siis ma erilist vajadust ei näeks selle kallima aku puhul. Kasutan seda sama akut mis evicuga kaasa tuli ja peab ilusti 2-3 peäva vastu ja laadimisaeg on öösel ja hommikul juba täis, kahjuks ei ole mina kindlasti huvitatud, aga ma räägin enda eest ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

AW on aurutajatele nagu "Püha Graal". Kõige, kõige, kõige (Y) Kui sul on provari, siis sinna sisse miski efest ei lähe (mõõtude poolest läheb ikka, aga "au" ei luba panna). (psühho)

Üldiselt tuleb sealt vist veidike rohkem ampreid ka välja.

Ise ostaks küll omale meh modi sisse AW aku, kui eestist võtta oleks norm hinnaga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Võtaks samuti kasvõi kohe kaks 18650 AW akut! Järgmine nädal olekski plaanis taskulambid.eu kontorist läbi tulla ja laadija osta ning kaks 18650 akut, kui selleks ajaks oleksid olemas siis oleks küll ideaalne.

 

Edit*: unustasin mainida, et võtaks ka kaks 18350 AWd kui oleks võimalik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Võtaks samuti kasvõi kohe kaks 18650 AW akut! Järgmine nädal olekski plaanis taskulambid.eu kontorist läbi tulla ja laadija osta ning kaks 18650 akut, kui selleks ajaks oleksid olemas siis oleks küll ideaalne.

Edit*: unustasin mainida, et võtaks ka kaks 18350 AWd kui oleks võimalik.

Külla on kõik huvilised oodatud :) Suitsu sisse leiame nii 18650 kui 18350 akud ja laadijat saab samuti.

 

AW-ga on asi aga hetkel veel lahtine. Antud teema ongi just selleks, et kuulata siinsete kasutajate arvamusi ning kogemusi seoses AW-ga. Olenevalt tagasisidest otsustame, et kas hakata asjaga tegelema või mitte, sest nii või teisiti jääks AW ainult e-sigareti huviliste pärusmaaks.

 

No ja eks võimalikke lahendusi on veelgi... :roll:

 

+ tänud kõigile, kes seni on oma arvamuse maha hõiganud ;) ning ette tänud kõigile, kes oma arvamuse kirja panevad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ei näeks probleemi 5€ asemel 10€ maksta aku eest mis kestab 20-30% kauem aga samas käituks ja töötaks samahästi nagu xtar - eriti kui tegu on 18350 akuga millel on natukene häirivalt lühike eluiga.

 

Nagu teises teemas kirjutasin siis hästi kergelt pettusin xtar kestvuses ja ~160mahvi 7.5W juures tähendab seda, et ma tõmban päevas veidi üle 2 aku tühjaks kuid kui kuskile pikemaks ajaks minna (või kasvõi üheks ööpäevaks) siis peaks hakkama neid hulgim ostma ja taskud täis toppima või laadijat kaasas kandma (eieiei).

 

160+160 asemel 200+200 mahvi oleks juba väga okei :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Enda harimiseks panin numbrid InterFace'i infost (2 posti) paberile ja sain väga ligikaudse tulemuse et:

Xtar IMR18350 850mAh akust sai kasutaja e-sigaretiga kätte ca 720...max755mAh (arvestades, et akusse jäi pärast kasutust 5%).

Ideaalis (mida saavutada ei ole võimalik, sest kaitse jätab alati akusse mingi osa) oleks akuga saanud tossata jutti ca 25,5min, reaalselt sai kasutaja tossata järjest 20,5 minuti kandis (pluss 5% mis akusse jäi). Ühesõnaga ideaalist jäi Xtari aku puhul puudu ca 4,5..5 minutit. Reaalselt, arvestades et akut ei tohi ega antud juhul ka ei saa "kuivaks" imeda, oleks võinud tulemus ehk 2...2,5 min kandis pikem olla, so selle mahutavuse juures vähemalt 15-20-25 mahvi.

 

Aku füüsilist suurust, rakendatud koormust ning hinda vaadates ütleks et pole paha. Samas ka müüja soovib alati, et toode oleks maksimaalselt kliendile mokkamööda ;)

 

No loodame, et konkreetne aku oma pisut kasinama mahutavuse juures kestab pisut kauem ja talub koormamist paremini.

 

Igatahes tänud tagasiside eest (Y)

 

PS: ärge väljatoodud numbrite eest näkku lööge, inseneriharidus puudub ja seega õigsust ei garanteeri. Need arvutused vägagi ligikaudsed ja enda tarbeks tehtud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Olen ka AW-de huviline millalgi tulevikus, kui olemas olevad ja peatselt tulevad 18350-d väsivad. Hetkel on küll koostöös mõnede kaasosalistega organiseerumas kiirema himu rahuldamiseks ühine akkula.fi puistamine. Aga ma tahtsin küsida, et kas mingi hinna- ja ajaprognoos on ka praegusel hetkel juba võimalik ütleme 18350 ja 18650 näidete najal?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mustad hinnad on olemas, veel valjusti maha ei hüüa, kuid on olemas (relv).

 

Asi kinni transpordi taga... Hetkel arvestatav ja kiire lennurtransport käib ju läbi läbini ametliku asjaajamise (DHL, FedEx jne). See tõstab hinda, lisaks otsesed ja kaudsed kulud maksudele ning asjaajamisele. Lõpphind vaevalt ahvatlev on. Laevaga tulles lähevad akud enne hapuks kui Eestisse jõuavad :)

 

Uurin veel asja ja usun, et tuleva nädala keskel saab midagi kindlamat öelda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted Image

AW akusid võib Taskulambid.eu-st küsima hakata algava nädala keskpaigast. Mudelivalik jääb tagasihoidlikuks, sest tegemist on siiski suhteliselt kallite toodetega. Kahjuks peab edasimüüja tulenevalt lennutranspordi eeskirjade muudatustega arvestama ka täiendavate lisakuludega. Esimesed akud, mis lattu jõuavad (kui DHL alt ei vea, siis alates 21.10.) on:

 

AW 18350IMR 700mAh

AW 18490IMR (18500IMR) 1100mAh

AW 18650IMR 2000mAh - (neid saab olema väiksem kogus, sest Panasonic 18650PF 2900mAh on ennast näidanud väga hea akuna ja on vähetõenäoline, et AW sellele konkurentsi suudab pakkuda).

 

Hinnad ilmuvad kodulehele http://www.taskulambid.eu hiljemalt esmaspäevaks :)

 

Soovijad saavad nänni kätte Tallinnas meie kontorist (kui on võimalus, toome linna piires ka ise ära), mujale Eestis saadame kasutades erinevaid postiteenuseid.

 

Parimat,

 

Lauri

Taskulambid.eu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Head uudised!

 

DHL pidas sõna ning AW akud on alates homsest (21.10.13) meil saadaval. Olemas IMR 18350; IMR 18490 (18500) ja IMR 18650. Kui aeg toob akudele rohkem huvilisi, siis saame hakata ka hinda langetama :)

 

18350: http://www.taskulambid.eu/aw18350imr.html - 9,20 €/tk

18500: http://www.taskulambid.eu/aw18490imr.html - 10,50 €/tk

18650: http://www.taskulambid.eu/aw18650imr.html - 12,50 €/tk

 

Parimat,

 

Lauri

Taskulambid.eu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tegelt päris nii see vist ka ei ole. Sellega olen nõus, et iphone on staatuse telefon aga AW-d võrrelda selle iphone staatusega ei saa. Tellisin kaks 18350 akut. Üks neist 800mah Efest ja teine 700mah AW akku. Efest kestab nii 4-5 tundi, kui sedagi ja AW-ga sain läbi 6-7 tundi. On ju veel kallimaid akkusi müügil nagu näiteks Nitecore.

Suurtemate 18650 akudega kogemused puuduvad aga ega kõik tõenäoliselt tühjast ka seda AW-d ei kiida. Pealegi hinnad vahemikud kõiguvad nii paar euri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suurtemate 18650 akudega kogemused puuduvad aga ega kõik tõenäoliselt tühjast ka seda AW-d ei kiida. Pealegi hinnad vahemikud kõiguvad nii paar euri.

Mul on näituseks tuua efest ja aw 18650 2600mAh (mõlemad). Värskelt peale ostmist ma nende mahutavuses erinevust ei tähendanud(2 päeva lõpuks langes volt 3.6ni) aga nüüd ~9 kuud hiljem(suht võrdselt kasutatud) saan efesti akuga päeva läbi, aw omaga mitte sedagi. Samas ei tahaks sellele kogemusele tugineda kui on võimalik internetist leida neid brände kõrvutavaid katseid kus on kasutusele võetud teaduslikumad meetodid. Enamasti tulevad nad nendest katsetest võrdselt välja kuigi hinna vahe on neil pea topelt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...