Jump to content
E-sigareti foorum
jeesus188

Vinguviiul ehk nutke südamest

Recommended Posts

Et eelpoolpostitaja kriitika läheks nagu minu kaela (vabandan juba ette, kui eksin), siis tõesti ei planeerinud oma pakkumist viimasele sekundile, vaid oma esimese pakkumise tegin kaks päeva enne oksjoni lõppu, teise mõned tunnid enne lõppu ja 2 viimast siis, kui mind oli lõpus üle pakutud.

PS, Väljendi tilganäppija kõrval olen kuulnud veel sellist kena sõna, nagu koman.....ja.

Päikest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minu postitus oli üldine arvamus mitte konkreetselt kellegi pihta suunatud. Minu arvamus on jätkuvalt, et vingumine teemal keegi pakkus 2 sekundit peale oksjoni lõppu ja müüja ei oleks tohtinud talle müüa, on suht ajuvaba. Antud kontekstis oleks see muidugi pigem selle aadressil, kes vahetult enne lõppu pakkumise tegi mitte selle aadressil, keda vahetult enne lõppu üle pakuti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma arvan (loodan) ka, et napoleon rääkis üldisemalt kui see konkreetne oksjon. Aga eks ta teatud mõttes ikkagi selline piiripealne asi on, teinekord on see nn tilganäppija on just see kes võidab, sest pakkus viimasel sekundil, aga see kes päevi enne pakkus, jääb ilma. Seetõttu mulle meeldibki osta.ee süsteem, kus määrad ära oma max pakkumise ning siis kui keegi viimasel hetkel otsustabki pakkuda, peab enne sinu max pakkumise ületama, no ja kui ta seda tõesti teeb, siis ta ongi parim pakkuja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, et asi aus oleks, saab ju oksioni müüke osta.ee keskonnas korraldada. Müüja paneb lingi siia ja pakkumised tehakse ostas. Kõik on aus ja lisaks võib leida veel palju muid potensiaalseid ostjaid, ehk saada oma kauba eest rohkem raha :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Üks variant oleks  muidugi veel panna kohustuseks igal oksjonil ka OK hind, Müüja seisukohalt ehk poleks see parim variant, sest äkki pakuks keegi ka üle OK hinna, aga ostja seisukohalt kahtlemata mugavam, kui sul seda kraami tõesti vaja on ja OK hind ei tundu liiga kirves, siis sa ei pea oksjoni lõpuajal arvutis olema ja näppu väristama, et äkki keegi pakub viimasel sekundil su kümne sendiga üle.

Huvitav, kas siin keskkonnas on palju nõ, ülelaskmisi, kui võitja jätab kauba ostmata.Endal on kokkupuude ainult ühe müüjaga, kes lihtsalt teatas, et kahjuks on ta kauba juba maha müünud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mina rääkisin tõesti üldiselt. Konkreetsest oksjonist ei tea ma midagi ja eesmärk oli pigem öelda, et see sekundite üle vaidlemine on suht lapsik ja see peaks ka ilma igasuguste reegliteta iseenesestmõistetav olema, et kui oksjoni lõpus pakkumisi tegema hakatakse, siis läheb asi lukku kui 5-10 minuti jooksul rohkem pakkumisi tulnud ei ole. Kindlasti leidub erandeid, kui müüjal on objektiivne põhjus oksjon sekundi pealt õigel ajal lukku lüüa, aga siis peaks see oksjoni või kauba kirjeldusest ka arusaadav olema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mina rääkisin tõesti üldiselt. Konkreetsest oksjonist ei tea ma midagi ja eesmärk oli pigem öelda, et see sekundite üle vaidlemine on suht lapsik ja see peaks ka ilma igasuguste reegliteta iseenesestmõistetav olema, et kui oksjoni lõpus pakkumisi tegema hakatakse, siis läheb asi lukku kui 5-10 minuti jooksul rohkem pakkumisi tulnud ei ole. Kindlasti leidub erandeid, kui müüjal on objektiivne põhjus oksjon sekundi pealt õigel ajal lukku lüüa, aga siis peaks see oksjoni või kauba kirjeldusest ka arusaadav olema.

10 (Y)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sujuvalt on jutt läinud pikeneva lõpuga oksjonile, mulle aga tundub, et küsiti pigem tavalise kohta. Seda iseenesestmõistetavust ei maksa ehk liiga iseenesestmõistetavaks pidada:) Minu jaoks on iseenesestmõistetav, et kui oksjoni lõpuaeg on märgitud ilma pikenemiseta ja muude taoliste lisadeta, siis lõpukellaaeg ei ole juba definitsiooni poolest mõeldud kaasa arvamiseks. "Oksjon kestab (kuni) 21-ni" ja "oksjon lõpeb kell 21" tähendavad seda, et kell 21 on oksjon lõppenud. Mistahes pakkumised, mille tegemise kellaaeg algab 21-ga, olgu kasvõi 21:00:00.000, on juba tühised.

Share this post


Link to post
Share on other sites

xiios, kui tegemist on oksjonikeskkonnaga, kus arvuti asja automaatselt lukku lööb, siis küll. Aga need foorumi müügiteemades oksjonid pole ju automaatsed. Kui tellid pizza ja see lubatakse tuua kell 21, aga kuller saabub kell 21:01:23, siis kas jätad pizza vastu võtmata ehk VõS§ 101 lg 4 järgi taganed lepingust viidates teise poole kohustuse rikkumisele?

Või kui poe ukse peal on silt, et suletakse kell 21, sisened kell 20:50 poodi ja jõuad kell 21:00:05 kassasse, siis kassapidaja teatab, et pood on suletud ja tema sind enam ei teeninda(ära nüüd viita alko müügile ja kellaajale 22:00, see on natuke teine case).

Ehk point mida ma öelda tahan on see, et kivisse raiutud reeglid on kohtute jaoks või juhuks kui nende täitmise eest vastutab arvuti. Kui tehingu osapooled on lihast ja luust inimesed, siis peaks mingi common sense ikka olema ja asju pisut paindlikult vaatama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juudi rabi juurde tulevad kaks kaupmeest palvega otsustada, kummal on õigus. Rabi kuulab ühe mehe jutu ja ütleb:

“Sul on õigus!”

Siis esitab oma nõudmise teine kaupmees ja rabi ütleb: “Sul on ka õigus!”

“Kuule, see ei ole võimalik, et mõlemal on õigus!” karjub köögist rabi naine.

“Ja sinul on ka õigus!” vastab rabi

Share this post


Link to post
Share on other sites

NB! Seoses andmevahetuse veaga on rahvusvaheliste saadetiste jälgimissüsteem hetkel häiritud.


Mul näitab, et saadetise andmed registreeriti süsteemi ja asukoht sorteerimiskeskus. Saa nüüd aru, kas pakk on kohal ja istub nende käes või alles teel ja nad registreerisid andmed e. said tracking info kusagilt globaalsemast andmebaasist.


http://globaltracktrace.ptc.post/gtt.web/ ütleb et status ON ROUTE

Share this post


Link to post
Share on other sites

mis suhtes?

Mul tuli täna pakk kohale FT-st.

Samal ajal tulnud teine FT pakk istub kusagil tallinnas   :twisted:

 

Täpselt sama siin - eile lõuna ajal saabus sorteerimiskeskusesse 2 FT pakki, üks on käes, teine endiselt seal. Tripper on veel tagasihoidlikult öeldud...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Näitab küll, aga omniva mitte singapure posti trackingut pead vaatama. Seda muidugi eeldusel, et teenuseks on valitud registered airmail vms., mis on trackitav.

Aga mina sain täna oma FT paki kätte, eile oli sorteerimiskeskuses ja hommikul tuli SMS, et postkontoris.

Share this post


Link to post
Share on other sites

helistasin naisele ja ütles, et 1 pakk toodi hommikul veel ukse taha, sest ei mahtunud postkasti.

See polnud ft oma, vaid traadi rullid, mille pühapäeval UK-st tellisin    (psühho)    :-o    (Y)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Näitab küll, aga omniva mitte singapure posti trackingut pead vaatama. Seda muidugi eeldusel, et teenuseks on valitud registered airmail vms., mis on trackitav.

Aga mina sain täna oma FT paki kätte, eile oli sorteerimiskeskuses ja hommikul tuli SMS, et postkontoris.

Vaatangi omnivast ja seal näitab juba 24h et saadetise andmed registreeriti süsteemi asukohaga sorteerimiskeskus(pakid). Varemalt jõudsid pakid sinna ja siis ilmusid järjepanu kirjed edasi liikumise kohta a´la Rakvere, Tapa, Tapa kandekeskus. Ei teagi mis nad seal passivad, arutavad äkki kas saata tolli või mitte :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...