Jump to content
E-sigareti foorum
Maku

Papsi DNA20 Box Mod

Recommended Posts

Kuna siin on vist kõige põhjalikum DIY boksi teema, lisaksin paar soovitust, kogemustest - DNA40 kiip -> Fasttech/Cloupor karpi

 

1. juhtmed on olulised. Kehva juhet on raske joota, oht on ka kiipi üle kuumutada. Tellitud said Elfast kuumuskindlad vaskjuhtmed, mille kiud tinaga kaetud - Flex Radox 155, 0,75mm2 jõujuhtmeteks, 0,5 laadija kiibi ühendamiseks ja 0,25 signaalijuhtmeteks, nuppudele

 

2. jootmisel on väga abiks 'kolmas käsi + luup' , oomipoest saab veel odavalt. Ja riiulis näeb see vinge välja :D

 

3. karbi töötlemisel (kui mitte kasutada kaasasolevat 510 konnektorit, tuleb seestpoolt freesida) väike frees trelli otsa - tasub osta.

Samast teemast -M9x0.75 vindipulki ja muud eksootikat saab ebay.uk-st odavalt, minul läks 2 pulka alla 10EUR koos saatmisega. Meilt leida suht keerukas.

 

4. Liimidest kasutasin kuumliimi kõrval veel Moment Cristal nuppude kinnitusel (ei tahtnud Epot panna, et jääks võimalus vajadusel lahti võtta) Ja Moment Repair Expressi displei ja laadija kiibi kinnituseks. Viimasega väga hea töötada nendes kohtades, sest see on nagu savi, ei jookse laiali, kuhu pole vaja. Kindlasti on ka paremaid liime aga need on kättesaadavad igal pool.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. juhtmed on olulised. Kehva juhet on raske joota, oht on ka kiipi üle kuumutada. Tellitud said Elfast kuumuskindlad vaskjuhtmed, mille kiud tinaga kaetud - Flex Radox 155, 0,75mm2 jõujuhtmeteks, 0,5 laadija kiibi ühendamiseks ja 0,25 signaalijuhtmeteks, nuppudele

 

Juhtmetega on nii, et akujuhe ja 510 juhe on oluline, mis on DNA-l soovitatavalt 18 Gauge=18AWG ja traadi paksuseks 1.024mm. Mida paksem, seda rohkem talub ampreid ja peenema juhtmega on oht, et kiip põleb läbi kuna ei kannta võimsama aku ampreid. Ei soovitata DNA-l kasutada üle 20A akusi. Andmed on kaablitel erinevad aga 18AWG kaabel kannatab kuskil 16A-22A

 

Endal kaabel tellitud siit

 

Vaporshark promob ja soovitab DNA-l kasutada LG ICR18650HE2 3.6V 2500mAh akusi, mis kestavad hästi ja sisuliselt sama mis sony vtc4 aga poole odavam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loomulikult tuleb enne kõrvetama hakkamist ka manuaali lugeda. Lugesin minagi..

Ainult - AWG18 on üsna piin DNA40 aukudest läbi saada. Kes ise on proovinud see teab. 0,75mm2 on pisut peenemad ja lähevad päris täpselt läbi. 

Miks on tinakiht oluline - saab ühe korraga kinni lasta juhtme, tina 'jookseb' paremini, pole liigset kärsatamist

ka Radoxi kuumataluvus on silikoonist parem 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Need ebayst kaablid läksid mul keerutades ja tihkel sealt aukudest läbi. Sulama ei hakkanud isolatsioon. :)

Ma olen eelnevalt oma boksides kasuanud jäigemaid juhtmeid ja hiljem on neid tiba halb väänata ning sobitada seal.
Selle pärast, see kord otsustasin pehmete silikoon kaablite kasuks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ise sai ehitatud jäigematest juhtmetest nö mini hana koos samade juppidega mis Maku. Need jäigemad on küll si**em paigaldada aga samas kui saad asjad sinna kus vaja siis nad ka jäävad sinna. Ehk silikoon minuarust paindub nö natuke tagasi aga jäigemad püsivad paigal. Esmalt oli küll jebimist aga hiljem oli juba lihtne. Ei viitsi hetkel pilte laadida.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uus üritus nikli coili tegemisel. Väga rahul ei ole endiselt....üritasin pintsettidega kokku suruda kuumutamisel neid keerde aga see nikkel surub ennast veidi lahti tagasi, nagu vedru.

Erlkönigin 0,15Ω

post-750-0-48640700-1417104518_thumb.jpg

Kayfun 0,22Ω

post-750-0-37717100-1417104530_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pika juttu ei tee ja panen parem pildiseeria siia üles. Ostsin Fasttechist HANA 30 tühja boksi ja ehitasin sinna sisse DNA40 kiibi koos parimate jubinatega, mida osta on võimalik.

510 tangi liiteks kasutasin FatDaddy 510 vedruga varustatud V3 ühendust.

Tulistamis nupuks kasutasin Tamper-proof pushbutton 16 Vdc 0.05 A, mida kasutab ka Warppari W-Box. Ülimalt mugav ja lühikese käiguga nupp. Vajutamisel teeb pisikese kliki nagu need pisikesed miinus-pluss nupud.

Akupesaks kasutasin Keystone 1042 18650 kullatud varianti.

Korralikud AWG18 ja AWG20 silikoon kaablid.

attachicon.gif2014-11-25 05.42.33.jpg

attachicon.gif2014-11-20 21.34.19.jpg

attachicon.gif2014-11-25 05.39.34.jpg

attachicon.gif2014-11-25 05.40.05.jpg

attachicon.gif2014-11-25 17.04.28.jpg

Ja kena loll kleeps ka...nagu originaalil (ullike)

attachicon.gif2014-11-25 17.55.55.jpg

 

Nikel ni200 ja 0,3mm coili keeramine ei tulnud just selline nagu sooviks aga toimib. Traat on selline suhteliselt vedel ja seda ei saa ju punaseks ajada, et teda kokku suruda.

 

attachicon.gif2014-11-25 16.25.59.jpg

attachicon.gif2014-11-25 16.26.44.jpg

 

Olen ülimalt rahul ja karp on ideepoolest parem, kui seda on originaal HANA.

attachicon.gif2014-11-25 05.40.41.jpg

 

Ühepäeva olen nüüd seda testinud ja sain uue sony vtc5 akuga läbi luristatud 2 paagitäit. Ei oska öelda kas tarbib kuidagi vähem voolu või siis on see uuest akust tingitud......aga tundub, nagu saaks kauem kasutada, kui DNA30 kiip seda võimaldas.

Jou. Mõtsin et prooviks isegi esimest korda teha..kust kohast sa need 18 ja 20 kaablid tellisid? mis akut ise seal sees kasutad? oli vaja mingit auku puurida ka vms?

Fire button on 16 mm diameeter eksole. +- nupud kasutad seda mis fasttechist kaasa anti?

Tänud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jou. Mõtsin et prooviks isegi esimest korda teha..kust kohast sa need 18 ja 20 kaablid tellisid? mis akut ise seal sees kasutad? oli vaja mingit auku puurida ka vms?

Fire button on 16 mm diameeter eksole. +- nupud kasutad seda mis fasttechist kaasa anti?

Tänud.

 

Puurisin 510 augu ja fire nupu augu suuremaks.

18AWG kaabli leiad siit

22AWG kaabli leiad siit

 

Akudeks DNA boksidele soovitatakse kas Samsung INR18650-25R või Samsung INR18650-29E ja endal tellitud LG ICR18650HE2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Datasheedi järgi läheb pmst vaja 18 ja 24 awg. mul need olemas siis piisab eks? Need ka recommended.

 

Maku või keegi võiks (kui viitsib) mingi step by step tutoriali teha võhikutele nagu mina :D plaanin teha ise suht sama suguse nagu maku tegi aga ei kasuta vist fatdaddyvape 510 connectorit vaid SEDA . Peaks vast ka sobima.

 

Sessuhtes, et kust alustada, mida puurida, milline juhe kuhu keevitada, mida epoksiidiga jne just selle fasttechi karbi ja dna40 variant mind ennast huvitab :)

kui seda ise loen praegu kõlab nagu suure tööna :D aga kui viitsimist oleks sis mina oleks tänulik küll:)

 

Tänud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Kui esimene kord, siis on ikka palju tegemist küll ja mitmeid asju tuleb lisaks osta vist.

 

 Mina ega keegi teine siin ei v§ta vastutust, kui midagi pekki keerad!

 

Aga üldiselt on siin kõik vajalik info olemas. Kiibi datasheet loe hoolega läbi. Juhtmete paigutus on ka seal.

 

Muideks kasutasin sama konnektorit ja karpi.  Esimese konnektori sain päris logiseva ja tegin RMA. Asendus tuli nädalaga.

Muidu sobivad küll, aga karbiga on pisut tööd:

 

- konnektori kinnituseks vaja keere karbile teha, vajad M9x0.75 vindipulka, saab näiteks EBayst

 

- Karbi vaheseina vasak-ülemine kumer nurk jääb konnektori kinnitusmutrile ette - tööriistapoest pisike koonusfrees trelli otsa ja nurk freesida, et massiseib ja mutter lõpuni läheksid. Massiseibi alune osa värvist puhastada!

 

NB! DNA40 töötab väikese oomiga niigi ja kõik ühendused, eriti massi oma, peavad olema väga korralikud

 

Juhtmete paigutus võiks olla järgmine:

 

Ülemised:

DOWN taha, tulenupp ette, UP taha / UP ja DOWN lähevad siis plaadi tagant servi pidi, Tulenupu ühendad eest.

Massi juhe läheb taha, Mina panin + juhtme ette, aga vist oleks taga olnud parem. Kui juhe pole liiga jäik. Oleneb millist tule nuppu kasutad, kui Hana originaali siis ruumi maajailm. 

 

Alumised juhtmed tõin kõik ette välja nii aku kui laadija omad.

 

Mis veel - kui sa just pole vilunud jootekolviga, tee enne kuiva trenni. Ära üle kuumuta, 40w kolvist on küll. Tina peab kohe ilusti jooksma hakkama. Ja vaata youtubest ka, kuidas on teised teinud. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Kui esimene kord, siis on ikka palju tegemist küll ja mitmeid asju tuleb lisaks osta vist.

 

 Mina ega keegi teine siin ei v§ta vastutust, kui midagi pekki keerad!

 

Aga üldiselt on siin kõik vajalik info olemas. Kiibi datasheet loe hoolega läbi. Juhtmete paigutus on ka seal.

 

Muideks kasutasin sama konnektorit ja karpi.  Esimese konnektori sain päris logiseva ja tegin RMA. Asendus tuli nädalaga.

Muidu sobivad küll, aga karbiga on pisut tööd:

 

- konnektori kinnituseks vaja keere karbile teha, vajad M9x0.75 vindipulka, saab näiteks EBayst

 

- Karbi vaheseina vasak-ülemine kumer nurk jääb konnektori kinnitusmutrile ette - tööriistapoest pisike koonusfrees trelli otsa ja nurk freesida, et massiseib ja mutter lõpuni läheksid. Massiseibi alune osa värvist puhastada!

 

NB! DNA40 töötab väikese oomiga niigi ja kõik ühendused, eriti massi oma, peavad olema väga korralikud

 

Juhtmete paigutus võiks olla järgmine:

 

Ülemised:

DOWN taha, tulenupp ette, UP taha / UP ja DOWN lähevad siis plaadi tagant servi pidi, Tulenupu ühendad eest.

Massi juhe läheb taha, Mina panin + juhtme ette, aga vist oleks taga olnud parem. Kui juhe pole liiga jäik. Oleneb millist tule nuppu kasutad, kui Hana originaali siis ruumi maajailm. 

 

Alumised juhtmed tõin kõik ette välja nii aku kui laadija omad.

 

Mis veel - kui sa just pole vilunud jootekolviga, tee enne kuiva trenni. Ära üle kuumuta, 40w kolvist on küll. Tina peab kohe ilusti jooksma hakkama. Ja vaata youtubest ka, kuidas on teised teinud. 

Oh kuule aitäh. see on juba parasjagu head infot :D

õnneks enamus tööriistad tööjuures olemas ilmselt. kolvigagi omi tunde harjutatud varem õnneks :P 

mõtsingi seda et kust poolt juhtmed joota jne.

epoksiidliimi kasutamisega mul kogemust ei ole veel :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kasutasin ise ka seda StealthVape konnektorit ja tagantjärele suht mitte rahul. Pmst on küll reguleeritav aga ainult käsitsi ja pärast kui karbis asi, siis suht võimatu midagi timmida. Ise võtaks nüüd iga kell selle FatDaddy oma :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

StealthVape konnektorit on ka vedruga variant. Mul siis see

FatDaddy-t kui leiad kuskilt siis vaata ette, enamikus kohtades lühikese kaelaga. See Hana karbi paksust ülaseinast läbi ei ulatagi. Ja paljudest poodidest eestisse ei saadeta  (relv)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kasutasin ise ka seda StealthVape konnektorit ja tagantjärele suht mitte rahul. Pmst on küll reguleeritav aga ainult käsitsi ja pärast kui karbis asi, siis suht võimatu midagi timmida. Ise võtaks nüüd iga kell selle FatDaddy oma :-)

a see on ka spring loaded. mida seal reguleerida vaja?

ja neid Fatdaddyvape omasid mingi sitaks erinevaid. kas piisab kui võtta:

V3 Short Body Set (No washer)

V3 22mm Washer

 

või on kõiki eraldi vaja juurde (bottom feeder pin, shirt core)?

 

Tänud igasuguse toe eest :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Maku või keegi võiks (kui viitsib) mingi step by step tutoriali teha võhikutele nagu mina :D plaanin teha ise suht sama suguse nagu maku tegi aga ei kasuta vist fatdaddyvape 510 connectorit vaid SEDA . Peaks vast ka sobima.

 

 

Soovitan kasutada kas varitubet või fatdaddyt! Neil mõlemil on center post vedruga ja ei pea enam timmima kunagi midagi.

Varitube pealmine kaelus/rõngas on 1mm ja upub kenasti hana 510 süvendisse aga FatDaddyl on veidi paksem see kaelus ja jääb hana süvendist kõrgemale.

 

Varitube näide

w5rvhr24.bbd.jpg

FatDaddy näide:

e4ubunen.jpg

 

 

 

Muideks kasutasin sama konnektorit ja karpi.  Esimese konnektori sain päris logiseva ja tegin RMA. Asendus tuli nädalaga.

Muidu sobivad küll, aga karbiga on pisut tööd:

 

- konnektori kinnituseks vaja keere karbile teha, vajad M9x0.75 vindipulka, saab näiteks EBayst

 

- Karbi vaheseina vasak-ülemine kumer nurk jääb konnektori kinnitusmutrile ette - tööriistapoest pisike koonusfrees trelli otsa ja nurk freesida, et massiseib ja mutter lõpuni läheksid. Massiseibi alune osa värvist puhastada!

Ma tiba teisiti tegin:

510 augu puurisin hana karbil vist äkki 8,5mm puuriga esmalt suuremaks ja see järel keerasin keermelõikuriga vindi sisse.

Biltemast ostetud keermelõikuri komplektis oli mul olemas M10X1mm keermelõikur. Keerasin sinna hana boksi fatdaddy konnektori sisse ja ei olnud vaja ei mingit liimi ega mutrit sinna enam.

 

Fire nupu pisikese augu puurisin 12mm-seks kuhu mahtus nupp sisse aga nupu kinnitamiseks mutrit ei saa sinna keerata, kuna karbi sees ülemine kumer nurk jääb ette ja kinni saamiseks kasutasin epoks liimi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maku.

Ma mingist videost nägin, et üks vend kes boxi ehitas lõikas kiibi küljest ära selle fire unpukese, sest võib ette jääda...sa ei teind seda?

mis arvad selle ära lõikamisest üldse?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...