Jump to content
E-sigareti foorum
Kirp

E-vedelike retseptid

Recommended Posts

Plaanin ka oma esimesed kokteilid segada. Tahaks esialgu proovida lihtsaid 2- max3 maitsestajaga mahlasi segada. Vanilla custarditest, kreemidest jne olen siiani eemal olnud, aga tahaks midagi kreemist, magusat ja rammusat proovida..

Maitsestajateks ArtVap. Hea, kvaliteetne, odav. On mind üllatanud.

 

Mustikas + mingi custard/kreem saaks midagi, või on solk? :D

 

Maasika jätaks välja, sest capella sweet strawberry maitse olemas.

Mustikas ja kreem on väga ok. Mul endal haudumas üks küpsise/kreemi põhjal mustika segu. Kahjuks on see Capella, Inawera ja TPA baasil.

Märksõnaks mustika kreemi segamisel (ka teiste maitsetega kreemide tegemisel) on segada valmis endale meeldiv kreemi baas ja sellele lisada mustikat, mitte hakata mustika ümber kreemi sobitama :) edu katsetamisel!

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mina proovisin Kaktust. Kui oled joonud kunagi seda vett, kus Aaloe tükid sees ja see meeldib, siis meeldib ka vedelik. Väga sarnane. Hea vedelik on.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tellisin endale uue e sigareti väikse eGo asemel. Kuna selle vedelikut arbimine on oluliselt suurem, siis leidsin, et peaksin hakkama ise vedelikke tegema.. Olen tausta uurinud ja oman natuke nüüd teadmisi PG-st, VG-st, nikotiinist ja maitsetest. Eesti turul vaadates ei jäänud silma ühtegi mõistliku kohta, kust saaks puhast baasi normaalses koguses (250-500ml) osta.Epiip pakub küll 100ml variandis või ilma nikotiinita aga muud kahjuks ei ole. Siis jäi silma, et neil ka VP/PG mix baasid olemas, kus nikotiin juba sees olemas. Siin foorumis lugesin, et soovitatakse pigem ise baas segada. Küsimus siis, et miks ma ei võiks lihtsalt osta sobivat VG/PG baasi(http://www.epiip.ee/et/97-baasvedelikud), millele lisan sobivad maitsed ja saaksin nii oma vedeliku valmis. Muidugi arvestan sellega, et ei saa PG/VG vahekorda enam muuta ilma, et nikotiini sisaldus ei muutuks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tellisin endale uue e sigareti väikse eGo asemel. Kuna selle vedelikut arbimine on oluliselt suurem, siis leidsin, et peaksin hakkama ise vedelikke tegema.. Olen tausta uurinud ja oman natuke nüüd teadmisi PG-st, VG-st, nikotiinist ja maitsetest. Eesti turul vaadates ei jäänud silma ühtegi mõistliku kohta, kust saaks puhast baasi normaalses koguses (250-500ml) osta.Epiip pakub küll 100ml variandis või ilma nikotiinita aga muud kahjuks ei ole. Siis jäi silma, et neil ka VP/PG mix baasid olemas, kus nikotiin juba sees olemas. Siin foorumis lugesin, et soovitatakse pigem ise baas segada. Küsimus siis, et miks ma ei võiks lihtsalt osta sobivat VG/PG baasi(http://www.epiip.ee/et/97-baasvedelikud), millele lisan sobivad maitsed ja saaksin nii oma vedeliku valmis. Muidugi arvestan sellega, et ei saa PG/VG vahekorda enam muuta ilma, et nikotiini sisaldus ei muutuks.

Keegi ei keela segada maitset mikotiinisisaldusega baasi sisse. Ainukene asi, millele tähelepanu tuleks siis pöörata on see, et maitse lisamisega väheneb ka nikotiinisisalduse protsent.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tellisin endale uue e sigareti väikse eGo asemel. Kuna selle vedelikut arbimine on oluliselt suurem, siis leidsin, et peaksin hakkama ise vedelikke tegema.. Olen tausta uurinud ja oman natuke nüüd teadmisi PG-st, VG-st, nikotiinist ja maitsetest. Eesti turul vaadates ei jäänud silma ühtegi mõistliku kohta, kust saaks puhast baasi normaalses koguses (250-500ml) osta.Epiip pakub küll 100ml variandis või ilma nikotiinita aga muud kahjuks ei ole. Siis jäi silma, et neil ka VP/PG mix baasid olemas, kus nikotiin juba sees olemas. Siin foorumis lugesin, et soovitatakse pigem ise baas segada. Küsimus siis, et miks ma ei võiks lihtsalt osta sobivat VG/PG baasi(http://www.epiip.ee/et/97-baasvedelikud), millele lisan sobivad maitsed ja saaksin nii oma vedeliku valmis. Muidugi arvestan sellega, et ei saa PG/VG vahekorda enam muuta ilma, et nikotiini sisaldus ei muutuks.

Lühike vastus küsimusele, et miks ei tohiks juba valmis segu osta on, et põhjust pole. Võta katseta erinevaid baase natukene. ArtVap, E-cig, Smoki, Survival kõik baasid on ok lihtsalt igal ühel mingil põhjusel oma eelistus. Proovi erinevaid 100ml kaupa ja leia endale sobiv.

Eraldi PG ja VG omamine annab lihtsalt parema võimaluse nende omavahelise vahekorraga mängimiseks.

Eraldi nikotiini kasutamine on ka jälle hea soovitud kanguse saamiseks.

Valmis segul maitsestaja muudab marginaalselt kangust ja PG, VG vahekorda.

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lisaks võta vg nulli rohkem, saad lahjendada. Ajapikku kolid lahjema peale anyway

Mulle valmissegud (baasid) ei sobi. Lisaks kangema pealt ise lahjendades tuleb odavam. Kalkulaatoreid küllaga, ei pea  pead vaevama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kasutan viimasel ajal smoki.me baase... vg/pg suhet saab tellides ise valida ja minule sobilik kangus ka neil olemas.... Lisan ainult maitsestaja ja olemas ta ongi... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lisaks võta vg nulli rohkem, saad lahjendada. Ajapikku kolid lahjema peale anyway

Mulle valmissegud (baasid) ei sobi. Lisaks kangema pealt ise lahjendades tuleb odavam. Kalkulaatoreid küllaga, ei pea  pead vaevama

Praegu võtsingi natuke lahjemat juba, kuna tossu rohkem uuel ja seega nikotiini ka. Ennem olin 12mg/ml peal, nüüd tellisin 9mg/ml.  Kui kontsentraadi protsent on 10-20%, siis jääb nikotiiniks sisalduseks vastaval 8,1-7,2 mg/ml kohta.

PG kohapealt võtsin hetkel (VG/PG) 60/40, seega PG baasil matsestajaga segades peaks sinna 50/50 kanti jääma. Saab katsetada ja, kui vajadust eks siis võtan puhta VG juurde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutustamise vahelduseks lisan siia ühe retsepti, millest ma üle ega ümber ei saa. Kolme koostisosaga on lihtne teha ka, kuid vajab vähemalt paar päeva seismist. Nädala pärast hakkab õige maitse tulema.

 

4% (TFA) Vanilla Bean Ice Cream

4% (TFA) Cinnamon Danish

3% (TFA) Cheesecake (Graham Crust)

 

Kasutan nüüd CAP-i cinnamon danish, kuid pole veel otsustanud selle õiget protsenti, seega lisasin TFA oma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oskab keegi soovitada, kust otsida või siis enda kogemusest öelda retsepte, mis on sobivad algajale. Hea oleks, kui ei sisaldaks rohkem, kui 3-4 maitset. Samuti võiks olla kirjas, milline võiks olla PG/VG vahekord ja steepimis aeg.

https://e-liquid-recipes.com/On küll hea lehte aga enamus retseptid on keerukamad siin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oskab keegi soovitada, kust otsida või siis enda kogemusest öelda retsepte, mis on sobivad algajale. Hea oleks, kui ei sisaldaks rohkem, kui 3-4 maitset. Samuti võiks olla kirjas, milline võiks olla PG/VG vahekord ja steepimis aeg.

https://e-liquid-recipes.com/On küll hea lehte aga enamus retseptid on keerukamad siin.

Rivista tagasiside järgi ja sealt leiad kindlasti vähemalt 30-50% retsepte 3-4 maitsega. Algajale kõige lihtsam alustada. 

Tee konkreetne valmis ja siis hakka vaikselt oma käe järgi parendama. (Y) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oskab keegi soovitada, kust otsida või siis enda kogemusest öelda retsepte, mis on sobivad algajale. Hea oleks, kui ei sisaldaks rohkem, kui 3-4 maitset. Samuti võiks olla kirjas, milline võiks olla PG/VG vahekord ja steepimis aeg.

https://e-liquid-recipes.com/On küll hea lehte aga enamus retseptid on keerukamad siin.

 

e-liquid-recipes lehel võid otsingusse sisestada ka oma olevasolevad maitsestajad (üks kuni mitu) ja sedakaudu otsida endale sobivaid retsepte, millele vajadusel puuduvaid maitsestajaid juurde hankida või retseptis olev frukt mõne teisega asendada.

2-3-4 maitsestajaga retsepte seal omajagu ja paanika on asjatu - pisut otsida, filtreerida ja leiad kindlasti.

Isegi soovitada ei ole miskit, sest maitse-eelistused on inimestel erinevad

 

Ise olen sealt vaid ideid otsinud, mida millega kokku keerata ja tundes oma maitsestajate baasile lisamise osa, siis ei ole mul mureks, et retseptis mainitud tootjate maitsestajaid ei oma. Veidike omaloomingut ja mahlad ongi olemas.  

Enamuses laagerdan üksikmaitsed õiges kontsentratsioonis eraldi pudelites ja alles enne tarbimist segan maitsed reptseptist aimatud vahekorras mingiks kokteiliks kokku ning üldiselt pole kunagi eksinud ja kõik on ära aurutatud.

 

PG/VG vahekord sõltub olemasolevast (või soetatavast) riistvarast ja puhtalt isiklikust eelistusest. Ühest ainuõiget vastust ja soovitust ei ole olemas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

alltheflavors. com on ka väga hea leht. Seal retsepti üles laadimiseks pead olema tasuline liige ja see filtreerib palju jama välja. Loetav on kõigile.

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

e-liquid-recipes

Enamuses laagerdan üksikmaitsed õiges kontsentratsioonis eraldi pudelites ja alles enne tarbimist segan maitsed reptseptist aimatud vahekorras mingiks kokteiliks kokku ning üldiselt pole kunagi eksinud ja kõik on ära aurutatud.

 

Kasutan ka seda lehte + sama segamise meetodit.

 

Kuigi viimasel ajal olen uuesti maitsestajate segamisele mõtlema hakanud. Ma arvan, et see maitsete "ümarus" ja kombinatsioon ei tule välja nii hästi kahe valmis vedeliku laagerdunud segamisega. 

 

Mul tegelikult olemas vedelikud nii koos, kui eraldi, peaks mekkima kõrvuti. nt Ananass + Kookos. 

 

Suhteliselt paljudes vedelikes on mingisugust Vanilje vormi kasutatud, see on mõeldud siis ümardamiseks/pehmendamiseks?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Küsimus capella vanilla custard v2 kohta. Praegu olen teinud 1 maitsega vedelikke ja see vanilla custard tundus ikka kohutavalt magus. Praegu on maitse sisaldus 15% ja seisnud 2 nädalat.

Proovisin mixida nagu eelnevalt tehti. Mul oli artvap 15% metsmaasikas. Panin 2/3 vanilla custard ja 1/3 metsmaasikat aga jäi ikka liiga magus. Kas vanilla custard jaoks on 15% palju või ongi ta selline magusam vedelik ,kui ainult seda kasutada  ? Varem kasutanud ühe maitsena t-juice maitseid.

 

Edit: Märkasin, et keegi just foorumist mainis, et VG annab rohkem magusat maitse siis mainin ära, et mu vedelikus VG on 52,5 ja PG 47,5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Küsimus capella vanilla custard v2 kohta. Praegu olen teinud 1 maitsega vedelikke ja see vanilla custard tundus ikka kohutavalt magus. Praegu on maitse sisaldus 15% ja seisnud 2 nädalat.

Proovisin mixida nagu eelnevalt tehti. Mul oli artvap 15% metsmaasikas. Panin 2/3 vanilla custard ja 1/3 metsmaasikat aga jäi ikka liiga magus. Kas vanilla custard jaoks on 15% palju või ongi ta selline magusam vedelik ,kui ainult seda kasutada  ? Varem kasutanud ühe maitsena t-juice maitseid.

 

Edit: Märkasin, et keegi just foorumist mainis, et VG annab rohkem magusat maitse siis mainin ära, et mu vedelikus VG on 52,5 ja PG 47,5

Alusta vähema maitse lisamisest. Capellal soovituslik on nende endi poolt 13%. Katseta 10% ja kui maitse on piisav, siis kindlasti on 33% vähem magus :P 

 

Julgelt +80% maitsetest on magusad ja 20%-st maitsetest mitte magusatest 90% on sitad :P 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui kasutada hea maitseedastusega paaki (Kayfun, Avocado, vms), siis on 15% ilmselge liialdus. Ma segan maks 9,5% kangusega. Ma muidugi Capellat väga ei kasuta.

Ma olen püüdnud võtta šnitti toiduvalmistamisest. Igas vedelikus võiks olla põhimaitsed olemas s t segan magusa, hapu, mõrkja, (vajadusel mentooli) ja midagi, mis annaks täidlust. Peale seda vastavalt otsustan, milline maitse põhiline iseloomujoon tuleb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma enam ei viitsi seda täpset maitse% taga ajada, tuimalt kõigile 10% on ok, kui just pole mingi ülikeemia, mida pean 1-2-3% panema. Samas viimaseid ma ei kasuta tegelikult

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aga minu retsept isiklikuks tarbimiseks on 30% PG, 10% H2O, 60% VG, stirred-not-shaken, punkt. Julgustan proovima -- kui alguses tundubki imelik, siis ära harjub kiiresti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aga minu retsept isiklikuks tarbimiseks on 30% PG, 10% H2O, 60% VG, stirred-not-shaken, punkt. Julgustan proovima -- kui alguses tundubki imelik, siis ära harjub kiiresti :)

Mul just puhast baasi tõmmates alguses meeldis, kuid paari päeva pärast ajas öökima. Just see imal VG maitse hakkas vastu käima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aga minu retsept isiklikuks tarbimiseks on 30% PG, 10% H2O, 60% VG, stirred-not-shaken, punkt. Julgustan proovima -- kui alguses tundubki imelik, siis ära harjub kiiresti :)

Troinoi, stirred and shaken, punkt. Alguses tundub ka imelik, aga siis harjub ära :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Küsimus TPA strawberry ripe kohta ?

Tegin selle retsepti http://e-liquid-recipes.com/recipe/226322/strawberry%20fog

Muidu on väga hea, aga pikema steepimise järel kaob maasika maitse ära ja bavarian cream/cheesecake maitse on liialt üle. Kas maasika puhul ongi tegemist maitsega, kus pikema perioodi puhul, tuhmub teiste maitseta alla või peaks vastavalt enda eelistusele, lihtsalt maasikat rohkem panema ja bavarian cream/cheesecake vähemaks võtma ?

Vedelikku nuusutades on tunda maasikat aga kui tõmban, siis tundub, et jääb ikka varju teistele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...