Jump to content
E-sigareti foorum
jeesus188

Asjad, mis päeva päikeseliseks teevad ehk rõõmustage südames

Recommended Posts

Väike üleskutse tegelt. Jätaks poliitilise poole siit foorumist välja. Eelkõige seda, mis puudutab Idanaabrit ja ukraina kriisi. Või siis teha eraldi teema, samas militaar netis on olemas ja soovijad paluks sinna üle kolida.

See siin eelkõige e-sigaretide kommuun ja pole sisekonflikte vaja.

Vabandan ka, et ennem selleteemalise postituse tegin.

mai tea, võiks nagu iga teema olla lubatud, vabateema- alafoorum ikkagi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Päikeseliseks teeb asja see, et peale kõnet tuudi 15 min jooksul uus aku (Y)

Mõtle, kui supernoovaline, et sidevahendil sedasama tõbe polnud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selleks peab akupank alati kotis olema :D

Nüüd mul selline junn olemas ja tundub täitsa ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selleks peab akupank alati kotis olema :D

Nüüd mul selline junn olemas ja tundub täitsa ok.

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=GPJao1xLe7w

Share this post


Link to post
Share on other sites

Möödus esimene aasta ilma tubakata. Elu on ilus! :D(esiga)

Palju õnne! :)

 

Sent from my GT-S7580 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnjaa, edu igatahes. Ega vist ei arvanud enne pulga tellimist, et nii lihtsalt läheb?

Tegelikult ei mõelnud sellele üldse, eesmärke ei püstitanud, tahtsin lihtsalt proovida ja raha kokku hoida. Viimane ka õnnestunud (vähemalt mõningal määral, kolmandikuga ehk olen plussis :lol: ) Tervise pool tuli boonusena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnjaa, edu igatahes. Ega vist ei arvanud enne pulga tellimist, et nii lihtsalt läheb?

Tegelikult ei mõelnud sellele üldse, eesmärke ei püstitanud, tahtsin lihtsalt proovida ja raha kokku hoida. Viimane ka õnnestunud (vähemalt mõningal määral, kolmandikuga ehk olen plussis :lol: ) Tervise pool tuli boonusena.
Kadedusega vaatan kohe mõnikord neid, kellele see on lihtsalt asendustegevus ja mitte hobi :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kadedusega vaatan kohe mõnikord neid, kellele see on lihtsalt asendustegevus ja mitte hobi :P

Seda piiri on väga raske eristada. Aega läheb selle nikerdamise peale niipalju, et võiks hakata juba ka hobiks nimetama. Näppe ei suuda ka tihti uutest asjadest eemal hoida. Jõuluvana üle pole ka nii palju rõõmustanud kui postiljoni üle. Rahaliselt olen plussis ilmselt ainult seepärast, et tavasuitsu tegin palju ja 2/3 vedelikke segan ise.

Share this post


Link to post
Share on other sites
My bad, olin automaatselt sisse logitud ja ei arvanud, et tasuline artikkel on:

 

Eestlasi meelitab Aasia riigi internetipoodidest kaupa tellima soodne hind ja tasuta transport.

 

Kui veel eelmise aasta jaanuaris ja veebruaris saabus Eesti Posti kaudu Hiinast Eestisse 55 000 saadetist, siis 2014. aasta esimeste kuudega on eestlased sealt tellinud juba 130 000 postisaadetist. Üle-eelmise aastaga võrreldes on maht kasvanud lausa 500%.

 

Viimastel nädalatel on Hiinast tulevate väikepakkide arv veelgi suurenenud ning Eesti Posti töötajatel tuleb tegeleda juba kuni 9000 saadetisega päevas. Põhjus peitub selles, et eestlased on avastanud enda jaoks Hiina e-poed, kus hoolimata pikast tarneajast (15–60 päeva) on kaup odav ning tihti pakutakse ka asjade tasuta kohaletoomist.

 

Eesti Posti postiteenuse divisjoni juhi Kaido Padari sõnul on väikepakkide tellimine Hiinast hüppeliselt kasvanud. Suurenenud mahuga hakkamasaamiseks on ettevõttesse juurde võetud viis inimest.

 

Padar kirjeldas, et kuna Hiina saadetisi peab käsitlema rahvusvahelise maksikirjana, tähendab see suurt ja aina kasvavat käsitsitööd, sest kõikide pakkide koodid tuleb ükshaaval Eesti süsteemi sisestada. Ka peab postiljon tähtsaadetise tellijale isiklikult kohale toimetama, mis tähendab kirjakandjatele suurenenud töökoormust. „Saksamaa ja Poola seisavad praegu sama mure ees, et peavad Hiina saadetiste koode käsitsi sisestama. Selleks et saada Hiinast pakikoode failidena, peab postiteenuse katusorganisatsioon hiinlastega läbirääkimisi,” lausus ta.

 

Kui näiteks Inglismaalt või Saksamaalt Eestisse saabuvad pakid on tihti suured, sest sõpruskonnad koguvad tellimused mitme peale kokku ja jagavad nii postikulu, siis Hiinast tellitakse Padari sõnul just palju väiksemaid vidinaid. Populaarsemad Hiina e-kaubamajad on Alibaba Tmall ja AliExpress.

 

Kuigi Hiina saadetistega kasvab Eesti Posti töökoormus, suureneb samas tempos ka käive. „Saame öelda, et võrreldes eelmise aastaga on riiki sissetulevate saadetiste käive kasvanud kolmandiku võrra. Järgmise aasta prognoose tehes oleme e-kaubandusest tulenevate mahtude tõusuga arvestanud ning selliste saadetiste tulu peaks moodustama 5–10% ettevõtte kogutulust,” sõnas Eesti Posti pressiesindaja Kadri Tonka.

 

Hullus läheb üle

 

Eesti e-kaubanduse liidu tegevjuht Merle Kangur ütles, et hiinlaste kauba suurt populaarsust saab kindlasti põhjendada tasuta tarnevõimalusega ja odavate toodetega. „Ma arvan, et see Hiina kauba hullus läheb ühel hetkel üle, sest see kaup ei ole tihti kvaliteetne,” rääkis Kangur. Ühtlasi usub ta, et e-kaubanduse kõrgaeg pole veel kindlasti kätte jõudnud, sest endiselt tahavad paljud inimesed poes kaupa proovida ja alles siis ostuotsuse langetada.

 

Maksu- ja tolliamet (MTA) hoiatas samuti, et väga odav hind võib tähendada ebakvaliteetset või võltsitud kaupa ning kinnitas, et rikkumiste arv tooteohutuse valdkonnas on viimastel aastatel olnud kasvutrendis. Seda kontrollides jälgib MTA, et toode oleks Euroopa õigusaktidele vastavalt märgistatud ega kujutaks ohtu näiteks inimese tervisele või keskkonnale.

 

Elektroonikat mitte osta

 

Maksu- ja tolliamet (MTA) avastas postipakkide hulgast eelmisel aastal üle 40 000 eseme, mis ei vastanud nõuetele ja saadeti kauba omanikule tagasi.

 

Mis puudutab konkreetselt Hiinat, siis on MTA pressiesindaja sõnul sageli probleeme just internetist tellitud elektroonikatoodetega, sest need ei vasta nõuetele. MTA avastab sellised tooted siis, kui kaup jõuab Eestisse ning röntgenläbivalgustamisse läheb.

 

Siiski pole tooteohutuse nõuetele mittevastava kauba import Eesti seaduste mõttes rikkumine, see tähendab, et trahvi või muud karistust kauba tellimisele ei järgne. Mittevastavat kaupa lihtsalt ei lubata vabasse ringlusse ja selle tellinud isik jääb sellest ilma ning kahju ei hüvitata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eesti e-kaubanduse liidu tegevjuht Merle Kangur ütles, et hiinlaste kauba suurt populaarsust saab kindlasti põhjendada tasuta tarnevõimalusega ja odavate toodetega. „Ma arvan, et see Hiina kauba hullus läheb ühel hetkel üle, sest see kaup ei ole tihti kvaliteetne,” rääkis Kangur.

On ikka lammas :lol:

Tundub, et tädi on natuke närviline (esiga)

 

Tänud artikli eest (Y)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Huh mina küll ei ütleks, et see otse Hiinast värk palju halvema kvaliteediga oleks. Põhjus tõenäliselt selles, et meie kaubanduses enamus müügil olevast kamast on ka hiinast. Lihtsalt ennem peab natuke uurima mida ja kust on mõtet tellida. FT väga suur pluss on minu arvates näiteks kommentaarid ja arutelud sealt tulevad suuremad kalad välja.

Huh ... elektroonika ei pidavat läbi tulema... mul siis vedas mõlemad padid tulid läbi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saadeti mulle järgnev kirjake, üks osa ajas ikka korralikult muigama kah...

 

 

 

Kirjutan Teile seoses tõsiasjaga, et uue valitsuse moodustamine Reformierakonna ja sotside liidu näol toob uuesti päevakorrale küsimuse homopartnerluse seadustamisest (kooseluseaduse nime all).

 

Peaministrikandidaat Taavi Rõivas ütles juba 13. märtsil saates “Kahekõne”, et tema valitsus võib hakata homopartnerlust läbi suruma, andes sellega aimdust, mis antud küsimuses lähiajal toimuma hakkab.

 

Vaadake ise:

 

 

 

(Video avamiseks vajutage pildile või siia .)

 

Ja ei läinud mööda nädalatki aega, kuni minuni jõudis info, et homoseksuaalist parlamendiliige Imre Sooäär käib Riigikogus ringi ja püüab koguda saadikutelt allkirju kooseluseaduse eelnõu Riigikogu menetlusse andmiseks.

 

Mõelda vaid: samal ajal, kui normaalsed inimesed muretsevad Ukrainas toimuva pärast, ei suuda homoaktivistid mõelda muust kui ühiskonna kõlbeliste aluste õõnestamisest. Homopartnerlust asutakse seadustama veel enne, kui koalitsioonilepingu allkirjade tint on kuivanud. Mulle tundub see tõelise fanatismina!

 

Märkimisväärne on ka asjaolu, et kuigi siiani ei ole sellest sõnagi juttu olnud, tuleb nüüd välja, et kooseluseaduse eelnõu on salamisi juba valmis kirjutatud – samuti selle 22-leheküljeline seletuskiri. Seega on kõik ettevalmistused tehtud, et hakata seadust Riigikogus menetlema.

 

Seaduse vastuvõtmine tähendaks – nagu Te isegi teate – homosuhete õiguslikku tunnustamist perekonnana ning see kujutaks endast ettevalmistust ka "homoabielu" seadustamiseks. Ent kõige šokeerivam on eelnõu juures tõsiasi, et selle seadusega antaks homopaaridele ka LAPSENDAMISE ÕIGUS.

 

Tõenäoliselt püütakse kooseluseadus läbi suruda nii kiiresti kui võimalik, mistõttu peame olema valmis tõsisteks lahinguteks. Nüüd läheb asi väga tõsiseks. Valmistame Sihtasutuses juba täna ette järgmisi samme, et olla võitluseks valmis. Loodan selles kõiges väga ka Teie abile ja toetusele!

 

Murelikult, kuid võitlusvalmilt,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tartu Rock ei munenud vähemalt balti liigas edasi pääsu ära (Y)

FT pakk ka jälle laekus. Erinevate drip dipide haigus nüüd külge tulnud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...