Jump to content
E-sigareti foorum
jeesus188

Asjad, mis päeva päikeseliseks teevad ehk rõõmustage südames

Recommended Posts

Andsin nädal tagasi osa oma varustust vanematele ja üle 35 aasta analoogi kasutanud isa ütles täna rahulolevalt: "Ma ei teinud eile ühtegi tavalist suitsu."

Hmm likesin seda posti aga kohe tekkis hoopis küsimus .... MIKS ALLES NÜÜD?  (facep)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm likesin seda posti aga kohe tekkis hoopis küsimus .... MIKS ALLES NÜÜD?  (facep)  

Aus vastus on, et varem ei julgenud kapist välja tulla ja tunnistada, et ise aastaid analoogi peal olnud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

käisin postkontoris, sain 5 pakki korraga, nüüd ei tea kust otsast alustada (psühho)(facep)

 

ja mitte ükski neist ei läinud tolli, kõrgeim hind oli peal 48usd  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaks aastat täis. Kulud 910.-. Tagasi vaadates on kahju egodel, spinneritele jne kulunud rahast. Alustajatele soovitan kohe osta korralik, vahetatava akuga riistapuu. Kui e-suits ei sobi saab vähemalt mingigi raha järelturult tagasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaks aastat täis. Kulud 910.-. Tagasi vaadates on kahju egodel, spinneritele jne kulunud rahast. Alustajatele soovitan kohe osta korralik, vahetatava akuga riistapuu. Kui e-suits ei sobi saab vähemalt mingigi raha järelturult tagasi.

(Y) Õnnitlused.

 

 

Jube täpne raamatupidamine.

Ma enam ei mäleta, mitu ml vedeliku  on läbi käinud seadmetest, palju rentslisse valatud või mitu meetrit coile on keeratud. Rauaga muidugi lihtne ja samal järeldusel, et tuleb kohe soetada korralik mod. Egupulgaga pikka pidu ei olnud ja kogemus ebameeldiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noh.. kui nüüd seda rahalist poolt võtta, siis ostes 40€ eest starteri ja ära proovida, on kadu umbes 40€. Aga on küllalt nähtud siin, kuidas 130€ maksev seade lõpuks 40€ eest maha müüakse. Kadu 90€. Et nii ja naa olukord.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma vist nüüdseks plussis omadega. Mingi hetk oli küll kindlalt miinuses, kui sai katsetatud ja igasuguseid uusi asju soetatud

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma endale olen vedelikud 0-eur hinnaga arvestanud.

Rauale olen kulutanud 40(ego)+evic, Protank2 ja ViviSTV (~100eur)+K2Lite(70eur)+Hana(70eur)+rDNA(~180eur)+K4(oli vist 150eur) ehk kokku rauale pea 2 aasta jooksul kulutanud 610eur. Kui sealt viimane priiskamine maha võtta, siis tegelikult oleks saanud kenasti hakkama ~300eur rauaga. Hana+K2Lite oli päris okei combo. Vati ja traatide peale ~20-30eur vast kulutanud. Protank ja Vivi coile ei mäleta enam, aga väga kaua neid ei olnud. Äkki ka mingi 20-30eur.

 

Asja võtaks kokku sõnadega - head asjad maksavad, aga pikemas perspektiivis tuleb soodsam :)

egupulgaga kuluks ainult coilidele ~100x2eur 2 aasta peale ehk 200eur (eeldusel, et keskmine coil peab nädala vastu). Akusid ilmselt läheks ka mitmeid vaja + laadijaid, jms.

Ei tule palju soodsam.

 

Nagu eesti vanarahvas juba oskas õelda - ma ei ole nii rikas, et osta igast pahna.

 

EDIT: rääkimata siis sellest, et ühega saab maitset ja auru ning teisega saab treenitud põsed ja frustratsiooni (relv)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaks aastat täis. Kulud 910.-. Tagasi vaadates on kahju egodel, spinneritele jne kulunud rahast. Alustajatele soovitan kohe osta korralik, vahetatava akuga riistapuu. Kui e-suits ei sobi saab vähemalt mingigi raha järelturult tagasi.

Lisan, et kasutan kahte mehmodi ja kaifarit. Baase ostan liitriga ja segan ise. Akud 6x18650, millega loodan nädala Siilil vastu pidada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui juba arvutamiseks läks...

 

Ma siin lugesin, et keskmine eestlane joob 14 liitrit puhast alkoholi aastas. Ja see pani mind mõtlema.
Mina tarbin peamiselt ainult õlut. võttes kokku kõik tuduõlled, pannes sinna juurde peoõlled, nädalavahetuste õlled, muidu õlled, õlled mis mulle kingitakse ja õlled mida ma ei mäleta et üldse olemas olid, siis saan aastas keskmiseks 5 õlut päevas.
Et arvutada välja, palju üks õlu sisaldab alkoholi, on meil vaja teada alkoholiühikut. Alkoholiühik on 10 g puhast ehk absoluutset alkoholi. Selleks et teha kindlaks, mitu ühikut alkoholi õlu sisaldab, tuleb teada õlle kogust ja kangust.
Joogi alkoholisisaldust ehk kangust tähistavad mahuprotsendid. Näiteks veini kangus on sageli 13% ja viinal enamasti 40%.
Alkoholiühikute hulga arvutamiseks konkreetses joogis tuleb joogi kogus liitrites korrutada selle kangusega ning tulemus omakorda korrutada alkoholi erikaaluga 0,789 (ehk alkoholi suhtelise tihedusega vee tiheduse suhtes): kogus (liitrit) × kangus (%) × 0,789 = alkoholiühikute hulk.
Selle valemiga saame teada, et näiteks 0,5 liitrit 4,5% kangusega õlut on 1,8 ühikut alkoholi.
Seega soovides teada saada oma alkoholi tarbimise litraasi, korrutan: 1.8 (pudeli alkoholi ühik) * 5 (viis pudelit päevas)= 9 ühikut... kuna üks ühik võrdub 10 grammi puhta alkoholiga, saame 90 grammi alkoholi päevas ja selle jagame 1000 (siis saame liitrid) ning korrutades aastase päevade arvuga 365, tuleb vastuseks 32,85 liitrit aastas.
Aga nüüd, ma tahaksin teada, kui palju ma peaksin päevas viina jooma, et sama kogust võiks ette näidata oma CV'l. Selleks peame me hakkama alkoholi lahjendama. Viin on tavaliselt 40%, seega saab ühest liitrist 100% alkoholist 2,5 liitrit viina.
Kuna minu alkoholi tarbimine jäi sinna nutuse 32,85 liitri juurde, siis pean ma selle summa korrutama 2.5, ning tulemus on 82,125 liitrit viina aastas. Päevas teeb see siis 82,125/365 ehk 0,225 liitrit, ehk täpselt pool poolikust.
Ütleme nii, et arenemisruumi on. See aasta proovin paremaid andmeid saada. Mingi 45 liitrit võiks aasta lõikes ikka välja pigistada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Et asja segasemaks ajada, siis õllel on enamasti mahu %. Kangel alkoholil on nii ja naa, kui on %, siis enamasti mahu %, kui on kraad, siis enamasti massi % ;) Ehk puust ja punaselt 40% on lahjem kui 40 kraadi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Et asja segasemaks ajada, siis õllel on enamasti mahu %. Kangel alkoholil on nii ja naa, kui on %, siis enamasti mahu %, kui on kraad, siis enamasti massi % ;) Ehk puust ja punaselt 40% on lahjem kui 40 kraadi.

 

Ja lastes siit edasi teema segasemaks ajamisega, on näiteks viinas sisalduva alkoholi sisalduse arvutamisel, vaja tähelepanu pöörata ka vee ja etanooli segunemisest tuleneva lõpp produkti (viina) mahu vähenemisega, Ehk teisisõnu, kui me hakkame viina liitreid kaaluma, tekib pisike nihe alkoholi sisalduse määramisel, ehk siis tsiteerides vikit...

Etanooli segunemisel veega esineb kontraktsioon, mis tähendab, et kahe aine segunemisel paigutuvad väiksemad aineosakesed suurematele vahele ära ning lõpptulemuseks on segu ruumala vähenemine ehk kokkutõmbumine. Näiteks 50 ml etanooli ja 50 ml vee segunemisel saadakse mitte 100 ml, vaid 94 ml lahust.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ehk viitsib keegi teha ka ühe praktilise arvestuse - mitu täiendavat õlut peaks iga veipar aastas ära tarvitama, et e-vedelikule aktsiisi vaja poleks? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul läks eile 10 pindist sassi kerre, täna ilgelt sitt olla. Minu pärast võib e-vedelikule aktsiisi panna, sest mina enam õlut ei joo.

Peale Siili on sul nkn õlle isu tagasi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nii me riiki kaitsetakse   (relv)

Ega ma sõdur pole kes 24/7 possal passib. Ma rohkem selline kontroll organ kes jälgib, et pahandust ei tehtaks ja karvupidi kokku ei mindaks. Seda saab ka edukalt horisontaalis teha :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...