Jump to content
E-sigareti foorum
ka1ko

Algaja küsimused+soovitage e-sigaretti

Recommended Posts

Tänud, tundub, et see variant hetkel mõistlik. Evic on vinge küll, aga käsi ei tõuse kuidagi nii palju raha maksma.

Laadija läheb talle ju ilmselt sama, mis stardikomplektis kaasas oli?

Jah, sama laadija sobib.

 

edit: Vaatan, et Spezzil vision vt clearod hetkel otsas, on alternatiive, mis sinna hästi võiks istuda?

http://www.fastvape.eu/vision-vt-p-100.html , siit saad soetada sama clearo. Soovitan Spezzilt aku ostes osta ka paar vision VT coili varuks kui peaks vaja minema. Ma hetkel ei näe, et fastvape.eu-s oleks VT coile müügil.

 

Ehk siis Spezzilt Vision Spinner aku ja 2 Vision VT coili varuks ning fastvape.eu-st Vision VT clero.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Off-Topic :

 

Millest see kasutajanime vahetus tuli? Ostsid eile (õlut) peaga 2 liitrit Skysmoke vedelikku? :lol:

Pane feilide alla kirja ja elu läheb edasi (esiga)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tere e-sigareti gurud! Mul on tekkinud ka teadjamatele meestele paar kysimust, milledele loodan vastust ja ka soovitusi kaasa. Siiani olen Ego pulgaga hakkama saanud aga on tekkinud tahtmine millegi parema järele. Tellisin Hiinast Vamo, aga see ei jõudnudki kohale, mingid probleemid tollis ja pakk saadeti saatjale tagasi. Loen foorumit ja ei oska otsustada, milline riist soetada kas Vamo, Innokin iTaste, Evic. Kuna kimun seda Ego suht palju, siis peaks asjal olema ka korralik tugev aku taga, et ei peaks poole päeva pealt laadima hakkama. Ehk on härrased nii head ja aitavad teha korraliku valiku :D Vaatasin ka spezzi sahtlisse, kuid mida valida?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mina soovitaks Nemesis + kick ja otsa siis juba mis iganes. Alguses olid jube toredad need elektroonilised kilinate kulinatega asjad. Aga mingi hetk avastasin, et need väga palju juurde ei anna. Kick'is saab watid paika keerata ja rohkem pole eriti midagi näppida. On väiksem ja näeb minu arvates parem välja kui need elektroonikat täis lahendused. Lisaks kui kunagi isu tuleb ja korralikud akud sisse paned saad alla 1.5 ohm asju külge kruvida. Klooni hind ja kvaliteet on täitsa ok. SVD seisab kurvalt üksi lauanurgas :|

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mis summa?

 

Sent from my GT-P3100 using Tapatalk HD

No ehk kuskile 80 euro kanti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

spezzilt evic+iClear30 ja oled mäel omadega. (Y) Kokku läheb vast 85-90euro kanti.

Sent from my GT-P3100 using Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peab spezziga kontakteeruma ja uurima mida see evicu karbiversioon endast kujutab.Kas laadija ja aku on karbiversioonil kaasas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peab spezziga kontakteeruma ja uurima mida see evicu karbiversioon endast kujutab.Kas laadija ja aku on karbiversioonil kaasas?

karbi versioon peaks koosnema: evic, usb laadija, kaabel, manual, 2600mha aku ja ilus karp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Indrek loe selle teema esimese lehekülje postitust, mis ma kirjutasin. Seal ilusti kõik lahti seletatud erinevate hinnaklasside ja soovitustega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sai Spezz'i käest see iClear16 stardikas ja natuke vedelikke ära tellitud ja hetkel olen rahul, kuid kasutan e-sigaretti alles esimest päeva. Kas keegi viitsiks seletada või viite anda, mis vahe siis odavamal ja kallimal on. Või ütleb see stardikas varsti üles ja saan ise aru, et pikemas perspektiivis polegi see odavam? ;)

Ja mida see reguleeritav pinge annab? Füüsika nagu päris võõras pole ja eeldatavalt mõjutatab see auru kogust ja/või temperatuuri, aga kuidas see reaalselt kasutades tunnet mõjutab?

Kui kuskil mujal mõni hea FAQ on, võib viidata ka inglisekeelsetele lehtedele :) Siiani oli asi lihtne, ostsin paki või rohek Kent'i ja suitsetasin, aga e-pläru puhul paistab et peab end veel kõvasti harima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sai Spezz'i käest see iClear16 stardikas ja natuke vedelikke ära tellitud ja hetkel olen rahul, kuid kasutan e-sigaretti alles esimest päeva. Kas keegi viitsiks seletada või viite anda, mis vahe siis odavamal ja kallimal on. Või ütleb see stardikas varsti üles ja saan ise aru, et pikemas perspektiivis polegi see odavam? ;)

Ja mida see reguleeritav pinge annab? Füüsika nagu päris võõras pole ja eeldatavalt mõjutatab see auru kogust ja/või temperatuuri, aga kuidas see reaalselt kasutades tunnet mõjutab?

Kui kuskil mujal mõni hea FAQ on, võib viidata ka inglisekeelsetele lehtedele :) Siiani oli asi lihtne, ostsin paki või rohek Kent'i ja suitsetasin, aga e-pläru puhul paistab et peab end veel kõvasti harima.

Sind ootab ees pikk ja põnev teekond kus ei ole õigeid ja valesid vastuseid kus aga on palju erinevaid võimalusi mis tuleb ise ära testida :D.... Esmalt võta loe see sama foorum läbi saad baasteadmised kätte. "It is a journey"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spezzi karbi evicu komplektis peaks olemas olema juba ka aku ja ei ole vaja kohe osta mingiseid lisasid. Saab vabalt osta kuu paari pärast korraliku laadija ja akud lisaks.

Milleks on vaja korraliku laadijat ja akut?

Juba kuid lasen evicu ja ühe akuga ringi (aku oli vist 3400mAh). Ühe päevaga ei ole okrdagi suutnud tühjaks imeda - ka mitte 10,5W peal (miskipärast eelistan seda 11-le :P ). Tavaliselt venitab välja 2 päeva.

usb juhe arvuti küljes on statsionaarne vidin ja evic sinna otsa. Ainus mure võib olla reisile minek, kuid ka siis on võimalik hakkama saada telefonilaadija+usb juhtmega. Mõtetult õhku visatud eurot = laadija + akud lisaks..

 

Kui evicule saaks külge pookida väiksemad akud, siis tõesti võib vaja minna laadijat. Senikaua kuni evic tuleb ühte mõõtu akudega, siis pseudoprobleem.

ohtlikku mängu mängid.. ma ka käisin 1 akuga ringi, kuni leidsin ennast kaugel laadimisvõimalusest ja tühja akuga.. peale seda jõlgub 1x2600mah ja 2x2000mah akut kaasas alati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spezzi karbi evicu komplektis peaks olemas olema juba ka aku ja ei ole vaja kohe osta mingiseid lisasid. Saab vabalt osta kuu paari pärast korraliku laadija ja akud lisaks.

Milleks on vaja korraliku laadijat ja akut?

Juba kuid lasen evicu ja ühe akuga ringi (aku oli vist 3400mAh). Ühe päevaga ei ole okrdagi suutnud tühjaks imeda - ka mitte 10,5W peal (miskipärast eelistan seda 11-le :P ). Tavaliselt venitab välja 2 päeva.

usb juhe arvuti küljes on statsionaarne vidin ja evic sinna otsa. Ainus mure võib olla reisile minek, kuid ka siis on võimalik hakkama saada telefonilaadija+usb juhtmega. Mõtetult õhku visatud eurot = laadija + akud lisaks..

 

Kui evicule saaks külge pookida väiksemad akud, siis tõesti võib vaja minna laadijat. Senikaua kuni evic tuleb ühte mõõtu akudega, siis pseudoprobleem.

ohtlikku mängu mängid.. ma ka käisin 1 akuga ringi, kuni leidsin ennast kaugel laadimisvõimalusest ja tühja akuga.. peale seda jõlgub 1x2600mah ja 2x2000mah akut kaasas alati

Kus see ohtlik mäng toimuma peaks?

 

Kodus valikuvõimalustega usb väljundeid.

Autos sigaretisüütajas usb väljund.

Tööl arvuti - jälle usb väljund.

Sugulastele külla minnes viskad nagunii telefoni laadija kotti, seega ka seal on usb väljund.

 

Kuhu sa veel satud niimoodi, et peaks gear + 2 akut kaasas kandma ?

 

Jookidega on teine teema, kuid 1x50ml taskus (täitsa mõistlik suurus) katab ka pikemas perspektiivis kõik su vajadused :)

 

Ma kujutan ette, et wizardil täiel vungil võib tekkida mahtuvuse tagamise probleeme ja vajalik lisaaku transport, kuid hästi planeerides saab ka seda geari ilma 2x lisaakudeta hästi lahendada (Y)

Share this post


Link to post
Share on other sites

walc, mulle meeldib vahel metsa kaduda mõneks ajaks.. või siis lihtsalt telkimine vms. elekter ei kasva puudes ;)

 

naine kinkis mulle päikesepaneeliga akupanga, nii et nüüd väike iselaadiv karp on õnneks kaasas koguaeg (Y)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hakkan modi soetama. Plaanis oli võtta evic, aga ma ei tea, tundub kuidagi liiga tavaline ja igav. Läheb vist siis vamo v5 loosi. Aga kuna stardikomplekti ei hakka ostma siis tekkis kohe küsimus akude kohta. Mis vahe on 10A ja 30A ?

Lingid ka:

http://www.elektrosavu.fi/sony-us18650vtc4-p-1102.html

http://www.elektrosavu.fi/panasonic-ncr ... -1104.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vahe on selles, palju sealt korraga voolu kätte saab nii et akut tuksi ei keera. Talupojaloogika järgi ütleks, et e-sigareti puhul pole väga vahet, 10A puhul tohiks coil'i minimaalne takistus olla 0,42 ja 30A puhul 0,14 oomi. Praktikas jäävad coil-d vist enamasti sinna 1.5 - 2.5 oomi vahele.

Aga ära seda juttu nüüd puhta kullana võta, e-sigarettide teemal olen algaja ja pole ise ühtegi e-pläru ehitanud/modinud/parandanud ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realses elus kui mingi räige subohm hobiga ei hakka tegelema siis on AW tooted väga piisav. Need taluvad 5 sekki seda A arvu x2 ilma probleemideta. Algajad palun ostke taskulambid.eu'st endale tootja AW akud suurusega vastavalt vajadusele ja olete mäel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Täpselt oma vajadusele ja modile, suurusega pidasin silmas mõõtmeid, kas on vaja väikest PV'd või suurt.

 

AW 18350 6A

AW 18490 8A

AW 18650 10A

 

Kõik taluvad hetkeliselt seda A topelt. (~5sek)

 

Kasutagem siin loogikat ja oohmi kalkulaatorit, hea varjant androidile (ilma reklaami ja üleliigse vileta)

https://play.google.com/store/apps/deta ... co.ohmslaw

Share this post


Link to post
Share on other sites

No selleks on juba ka kalkulaatorit vaja? (psühho)

Valem on R=U/I , kus

R on takistus

U on pinge

I on vool

piisab tavalisest kalkulaatorist, kui midagigi põhikooli matemaatikast meeles on.

 

Tegelikult läheb asi antud kontekstis muidugi keerulisemaks, kui on soov väga täpselt arvutada siis peab ka arvestama aku sisetakistusega, mida tootjad enamasti välja ei too ja ei pruugi konstant olla, aga kui asi nii keeruliseks ajada, siis ei aita nagunii ka see kalkulaator ja peaks juba midagi ka keskkooli füüsikast teadma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No selleks on juba ka kalkulaatorit vaja? (psühho)

Valem on R=U/I , kus

R on takistus

U on pinge

I on vool

piisab tavalisest kalkulaatorist, kui midagigi põhikooli matemaatikast meeles on.

 

Tegelikult läheb asi antud kontekstis muidugi keerulisemaks, kui on soov väga täpselt arvutada siis peab ka arvestama aku sisetakistusega, mida tootjad enamasti välja ei too ja ei pruugi konstant olla, aga kui asi nii keeruliseks ajada, siis ei aita nagunii ka see kalkulaator ja peaks juba midagi ka keskkooli füüsikast teadma.

Hea on lihtsalt nii, kui saab mõtlemise välja lülitada ja lihtsalt numbreid toksida. Eriti hea on siis, kui üheksast viieni peab aju huugama nagu auruvedur, siis ei suuda ennast vabal ajal enam sundida midagi arvutama ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noh jah, mul on töö selline, et teataval määral arvutamist tuleb pidevalt ette ja töö on samas ka hobi, seega võib öelda, et professionaalne kretinism ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...