Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
olkapolka

Järjekordne artikkel.

Recommended Posts

Siin on jutt ja pilt: http://www.reporter.ee/2014/01/14/roiva ... tsetamine/ . Miskipärast hakkavad videos silma kohe Skysmoke pastakad. Kas nad siis vanust ei küsi kui müüvad...Või tõesti emmed-issid ostavad oma lastele e-suitse pinalisse :| .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul seda lõiku polnud hetkel aega vaadata, aga umbes nädal tagasi rääkis Rõivas TV3 uudistes üllatavalt mõistlikku juttu. Point oli see et avalikes kohtades aurutamist ei hakata seadusega piirama. Et igaüks võiks ise piisavalt mõistust omada et mitte bussis, teatris jne aurutada. Ainult alaealistel keelatakse ära.

 

Kui nii saabki olema, siis see oleks igati mõistlik minu meelest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Täitsa nõustun JazZiga. pole mõtet keelama hakata ja suitsetajal võiks olla endal aju peas. Samuti võiksid mõistusega suitsetajad ise ka teisei mitte mõtlevaid suitsetajaid korrale kutsuda võimalusel, sest meie kujudame ka ühiskonna arvamust enda käitumisega..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul seda lõiku polnud hetkel aega vaadata, aga umbes nädal tagasi rääkis Rõivas TV3 uudistes üllatavalt mõistlikku juttu. Point oli see et avalikes kohtades aurutamist ei hakata seadusega piirama. Et igaüks võiks ise piisavalt mõistust omada et mitte bussis, teatris jne aurutada. Ainult alaealistel keelatakse ära.

 

Kui nii saabki olema, siis see oleks igati mõistlik minu meelest.

Piisab ühest lollist e-sigaretiga,et kohvikus 50 inimest närvi ajada ja ongi tolm jälle ülesse keeratud.

Ja ,et inimene on juba nii ,et negatiivne uudis on rohkem müügiartikkel siis võite ise järeldused teha kuhu see asi lõpuks välja jõuab.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siinkohal võin öelda niipalju ,et ei ole asi selles, et keegi müüb esigareti, on selliseid vaemaid, kes tõesti ka ostavad oma lastele e-sigareti !

siin viskaks kyll kivi lapsevanema kapsaaeda

Kus sa siis olid, kui last kasvatada oli vaja?

See on kyll loll vabandus, et oled vaene ja hakkad suitsu asemel e-suitsu tõmbama. Jättes siinse foorumi välja, siis eestis on e-suitsetamine kallim kui analoogi tirimine. Vene suitsudega ei hakka võrdlemagi.

Üldiselt tuleks aru kohe pähe panna, kui heaga kohale ei jõua, saab ka kurjaga seda teha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Enne selle foorumi leidmist, oligi mul plaan minna tagasi analoogile, sest kulutused olid palju suuremad, kui analoogil. Praeguseks ei suuda ma mõista, kuidas ma suutsin seda neli kuud kaasamängida. See 650 mahine julla, sai iga nelja või viie tunni pärast tühjaks, poolteisttundi laadimist, selle aja suutsin vastupidada, aga kui oli mõni koosistumine, siis läks asi kurvaks juba. Väljas looduses pole kuskil laadida seda pulka. Kuna mu sõbral oli eelmisel kümmnendil mingi janty pulk, siis ma arvasin tõsiselt see ego pulk on tehnika tipp koos ce4,ga. Ostsin siis selle ego pulha 39 euri eest, esimene ce4 teenis mind korralikult mitu nädalat, pidin uue ce4 ostma, see kärssas algusest peale, viskasin minema(8 euri lisakulu jälle). Lisaks mahlade raha mis röövis mult 90 euri kuus(tavasuitsud ca 75), tihti mõtlesin, et mida ma valesti teen, ma ei näe kokkuhoidu. Nuh sain lõpuks selle ego junni ja ce4 iseärasused selgeks, suutsin kärssava ce4 tööle panna(sõber youtube). Probleem seisis ikka üleval, olin raisanud niipalju raha selle asjanduse peale ja hakkasin otsima kuidas odavamalt saada, see 650 mah aku ei pidanud eriti kaua vastu ju, oli vaja ühte veel. Siis mingit teed mööda leidsin selle koha, esimene postitus oli nagu ta oli, täna riputataks mind ristile, kui kirjutaks esimese posti säärase. Point, miks ma kirjutasin, et paljud on kindlasti samasuguses situatsioonis momendil, sõna otseses mõttes püüavad ellujääda, selliste hindade ja saast seadmetega, ma vedasin end välja kuidagi, aga olen näinud ka teisi e-suitsetajaid, kõik sarnased kogemused, mõne puhul pole olnud isegi raha mitte probleem, aga just see, et need kahe firma seadmed ei tööta ja on mindud tagasi analoogi peale. Ma olen küll rääkinud kõigile, et minge vaadake e-suitsu foorumisse, aga juu siis on pettumine olnud nii suur, et ei nähta sellega vaeva. Praegune riigi käitumine on kuritegelik, ma kaevaks neid kohtusse, kui ainult saaks. Nad peidavad ennast mingite vabanduste taha, et lapsed, lapsed, lapsed. Ma ei väida, et seda ei peaks tegema, nad ei saa lapsi hoida eemalegi analoogist. Kuritegelik sellepärast, et kaks firmat kasutavad seda positsiooni üüratu kasumi teenimise nimel ja klientidest ei hooli nad karvavõrdki, peaasi et rohkem raha tuleks. Odavaimad seadmed, palju praaki, ei minegeid tagastusvõimalust(va arvatud akud, see kah suht lühike aeg) ja siis meelega ebasobivad coilid clearodele. Usun, et kui oleks nikotiiniga vedelik vabamalt saadaval hommsest, oleksid need kaks firmat, kahe või kolme kuuga turult pühitud. Ja mis veel parem rahvale jääb kuus kätte rohkem raha ca 50 euri kindlasti, isegi rohkem kui baasidega jändab. Teine teema on see, et seadmetest sõltuvusse ei jää(neid tegelasi siin ikka on) :D , aga noh nimetame seda elustiiliks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

......... Teine teema on see, et seadmetest sõltuvusse ei jää(neid tegelasi siin ikka on) :D , aga noh nimetame seda elustiiliks.

:D(Y)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teine teema on see, et seadmetest sõltuvusse ei jää(neid tegelasi siin ikka on) , aga noh nimetame seda elustiiliks.

No ma olen üks neist. Tegu ei ole enam tugeva nikotiinisõltuvusega, kuna nikotiini sisaldus on mu vedelikes järjest langenud. Alustasin 18 mg pealt, kuigi enamasti tegin 12 mg-st saadavuse tõttu ja nüüd olenevalt saadavusest 6-9 mg. Varsti ilmselt ainult 6mg-sed. Mida enam aeg edasi seda suuremaks hobiks on e-suits muutunud, kuigi kulutused sellele langenud ei ole. Ikka vaja viimane tilu-lilu osta ja uurida, mis sobib millega kokku jne, kuigi kõik vajalik on ammu juba olemas ja rohkemgi veel. Ega ma raha peale kuri ei ole aga peaasi, et ma ise ennast paremini tunnen tänu e-sigaretile ja ei kuluta raha tubakatoodetele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peremehe e-sigaretti närinud koer suri nikotiinimürgitusse

 

Staffordshire bullterjer Ivy suri mõned tunnid pärast peremehe e-sigareti täiteampulli närimist.

 

Ivy omanik, 56aastane Keith Sutton, oli ostnud e-sigareti, et vähendada oma tubakatarbimist, kirjutab The Daily Mail.

 

Elektroonilise sigareti täiteampull oli jäänud lauale, kus 14kuune Ivy selle leidis. Kuigi Sutton viis koera kohe loomaarsti juurde, suri loom nikotiinimürgitusse.

 

Inimese mürgitamiseks läheks vaja suurt kogust nikotiini, kuid spetsialistide sõnul piisab looma mürgitamiseks vaid 10 milligrammist kilo kohta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tõeliselt hirmutav lugu (psühho). Kõige parem oleks e-sigaretid koheselt keelustada ja nende tarbimine kriminaliseerida (psühho):lol:

Vaese looma omanik pole ju milleski süüdi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Huvitav kust kohast nad neid andmeid saavad või millest see nr. tuletatakse

 

Sent from my Xperia U using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vesipiip on tõesti hullem, kui tavasuits. Kunagi ammustel aegadel sai endale kah see ostetud ja pralletamise ajal tõmmatud, järgmine päev oli üsnagi hull pohmakas. Sellist asja enam kogeda ei tahaks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No see on ikka nii loll ja ümmargune jutt, et anna kannatust. Põhipoint muidugi selles, et saaks aga rohkem keelata ja reguleerida ja nutsu oma tasku ajada.

 

'Kuid sellele vaatamata kahjustab ka e-sigarettide puhul sissehingatav aur kopse ning see pole vähki tekitavatest ainetest täielikult prii. Kantserogeensete ainete sisaldus moodustab tavaliste sigarettide omast umbes tuhandiku. '

Kõigi sihukeste paskvillide läbiv tees tundub olevat selline, et tavasuits ei tee suurt midagi halba, aga vaat see e-sigaret! Miks pole artiklis öeldud võrdluseks, kui palju on analoogis kantserogeene? Rääkimata sellest, et analoog sisaldab poolt Mendelejevi tabelit + veel igasugu sodi orgaanilise keemia õpikust.

 

I-le paneb täpi muidugi originaalartikli allikas: "JAMA Internal Medicine". ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

«Praegu müügil olevad e-sigarettide vedelikud on ohuks väikelastele, kuna need on väga maitsvad ja neil puudub lastekindel kork.» WTF on ta jee väga maitsev :D:D , clearost tilk suhu tuleb siis tatistad kui lollakas

http://tarbija24.postimees.ee/2751304/u ... gistustega

Miljonid kärbsed ei saa eksida... sitt peab maitsev olema (psühho)

Ise ei saa ka autori maitse-eelistustest aru, minu arust pole ka e-suitsu vedelik maitsev.

Share this post


Link to post
Share on other sites

«Praegu müügil olevad e-sigarettide vedelikud on ohuks väikelastele, kuna need on väga maitsvad ja neil puudub lastekindel kork.» WTF on ta jee väga maitsev :D:D , clearost tilk suhu tuleb siis tatistad kui lollakas

http://tarbija24.postimees.ee/2751304/u ... gistustega

Kellegi gerry kommentaar selle artikli all

 

 

väga huvitavalt lõikab Eesti meedia artiklitest juppe kokku! artikkel kust info võeti ja mida tsiteeritakse räägib 5 kodus kasutatavast tootest mis on kahjulikum kui nikotiini sisaldav e-sigaret! Artikli sisu on esitatud originaalis (vastupidiselt Eesti ajakirjanduses ilmunud artiklile)pigem nikotiini sisaldavat e-sigaretti positiivsemas vaatenurgas näidates! Ehk siis tegelik artikkel räägib sellest, et on igapäeva asju mis on tunduvalt kahjulikumad kui e-sigaret ja toob näiteid siis "Ameerika mürgituse keskuse assotsiatsiooni" aruande põhjal , millised võiksid need igapäevased ained olla ja millises mahus on tehtud kaebusi nende toodete suhtes! Nüüd kui võtta veel arvese, et me räägime USA-st ( kus kõik on võimalik ja inimesed mõtlevad natukene teistmoodi ) siis isegi seal oli kokku tehtud 3,3miljonist teatatud juhtumist 459 e-sigaretiga seonduvad ( detailid, plastik, metall jne ) ja vaid 12 e-sigareti nikotiini vedelikku puudutavad! Kas nüüd seda saab ropult kasvavaks problemaatiliseks teemaks nimetada, kui kõrval loeme samas artiklis, et 3,3miljonist esitatud kaebusest 11,6% moodustasid valuvaigistid 7,9% kosmeetika ja hügieenivahendid ,7,2% kodused puhastusvahendid 6,1% rahustavad ravimid ja 4,1% võõrkehad mänguasjadelt jne.

samas on artikli sisuks ka see, et ametid kasutavad just seda sama raportid , e-sigaretile negatiivse kuvandi andmisel, ning liidavad omavahel kokku tihtipeale tavasigareti ja e-sigaretiga seonduvad kaebused!

Seda tõestab ka artiklis viidatud vihje , et assotsiatsioon rapordis kajastati ära küll nikotiini vedelike kaebuste hulk aga jäeti kajastamatta kaebuste hulk mis tehti Ameerikas nr 1 positsioonil asuva mürgituste põhjustaja ehk valuvaigiste kohta! ja jutt 5 aastastest puudutab pigem seda, et ameeriklased ei hoia piisavalt oma puhastusvahendeid ja kosmeetikat ning ravimeid kapis peidus ja selle tõttu on see lastele kätte saadav!

minu jaoks oli eestis kajastatud artikkel lihtsalt jabur,sest on näha , et inimene isegi ei mõtle millest kirjutab! Loomulikult kasvab e-sigareti populaarsemaks muutumisel ka õnnetuste määr. kui müüdaks rohkem basseine, siis eeldatavasti upuks ka rohkem rahvast! Küll aga ei taha keegi kirjutada positiivsest mis käib tihtipeale e-sigaretiga kaasas! meie kõigi ümber on inimesed, kes on e-sigareti abil loobunud tubakast või on parajasti seda tegemas! me kõik näeme, et inimene kes on loobunud tubakast on rõõmsam ja tema juures on mugavam olla kõigil . aga siiski võtame me kätte ja kirjutame artikleid ,mis panevad selle tootegrupi negatiivsesse valgusesse! Kui kunagi tubaka vastu oleks samamoodi võideldud, siis oleksin nõus, ets ee ongi ainu õige käitumine, aga seni kui jooksevad viina reklaamid mis soovitavad mönuga vötta ja kasiino reklaamid mis pakuvad mugavat raha laristamist kodust väljumatta, ei näe ma küll põhjust , et e-sigareti kasutamist peaks negatiivses valguses näitama.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://rahvahaal.delfi.ee/news/uudised/lugeja-kusib-mis-oigusega-keelab-riik-suitsuvaba-tubakatoote-edasitoimetamist-eestisse.d?id=68465337

TUBAKASEADUSE, REKLAAMISEADUSE NING ALKOHOLI-, TUBAKA-, KÜTUSE- JA ELEKTRIAKTSIISI SEADUSE MUUTMISE SEADUSE" parandusse §24 uue lõike, mis ütleb, et Eestis on keelatud selline riigivaenulik tegevus nagu paki saamine lubatud kaubaga.

Mäh mida p****. See peab küll olema mingi arusaamatus?

Kas keegi foorumist muidu kirjutas selle?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...