Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
old

Läpaka aku lõhkumine ja sees olevad 18650 akud

Recommended Posts

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=VFP9i8Bs9wg

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=zHVn6__aMbQ

 

Oma ~6a vanast akust sain 1 korras aku.... arvuste järgi peaks olema 800mah. Hetkel tundub, et kestab parermini kui uus 18350 UltraFire 1300mah.

"Hankisin" ~10 vana läpaka akut.. uuemates tundub, et enamus akusid suht korras. Läpakas tõenäliselt ei toimi juba siis kui paar vigast akut sees.

Kui keegi on veel neid lahti lõhkunud siis kas on mingi hea nipp kuidas akude otsast kui klemm eemaldada alles jäävaid teravaid metalli osi eemaldada? Liivapaberiga ja kruvikeeriajaga silumine tundub hetkel kõike tulemuslikum.

Proovsin kolbiga aga need kinnituse jäägid ei ole tinast... seega see variant ei toiminud.

jätkub...

 

-- 20 Jaan 2014 20:57 --

 

Huh 35 akut sain siis. Jätsin alles need millel 3.4V-4.2v sees alla selle on laibad. Laipu oli ca 30-40%. Googeldasin ka natuke neid millel mingi mark peal, tundub, et enamusel on ~2200mah akud sees. Krt näpud saab mõnusalt katki muidugi selle lammutamisega.

Nüüd siis tuleb hakata otsi puhastama ja testima kuidas voolu peavad.

 

Posted Image

 

 

-- 20 Jaan 2014 22:38 --

 

Ainuke probleem, et pole õrna aimu ka mis neil discharge rate võiks olla. UltraFire akudega läks Nemesis ikka soojaks vahpeal nendega seda pole täheldanud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kui see terav metalliosa ei ole aku osa, siis vast näpitsatega peaks saama ära?

 

läppari aku on läbi siis, kui 1 element annab otsad.. st, et seda elementi saab vahetada ka, kuid peab koguaeg ülejäänud elementidel pinget sees hoidma, muidu "uus" aku ei hakka tööle enam

Share this post


Link to post
Share on other sites

kui see terav metalliosa ei ole aku osa, siis vast näpitsatega peaks saama ära?

 

läppari aku on läbi siis, kui 1 element annab otsad.. st, et seda elementi saab vahetada ka, kuid peab koguaeg ülejäänud elementidel pinget sees hoidma, muidu "uus" aku ei hakka tööle enam

Kõiki akud on ühendatud ca 0.5cm laiuse metalli riba abil mis on ühendatud siis akude külge. Ja see tehnoloogia kuidas nad ühendatud on ...on väga hea/tugev.

St tuleb see lai riba jõuga näpitsatega aku otsast eemaldad aga siis jäävad alles 4x ~0.5mm ühenduspunkti... mis on nagu nõela otsad ja need on seal ma ei tea mis imega väga väga kõvasti kinni. Päris ära polegi neid saanud... lihtsalt lihvisin nad aku klemmi pinnaga enamvähema tasa.

Mõtlesin alguses, et äkki on tinutatud aga tundub, et ei ole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ega muud polegi kui näpitsatega see riba eemaldada ja mahajäävate tüügaste puhul liivapaber abiks. Aga ettevaatlikult tuleb toimetada, et seda isoleerivat kesta ei vigastaks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jäävad alles 4x ~0.5mm ühenduspunkti... mis on nagu nõela otsad ja need on seal ma ei tea mis imega väga väga kõvasti kinni. Päris ära polegi neid saanud... lihtsalt lihvisin nad aku klemmi pinnaga enamvähema tasa

Sellistes töödes aitab teemantotsaga Dremel jube hästi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jäävad alles 4x ~0.5mm ühenduspunkti... mis on nagu nõela otsad ja need on seal ma ei tea mis imega väga väga kõvasti kinni. Päris ära polegi neid saanud... lihtsalt lihvisin nad aku klemmi pinnaga enamvähema tasa

Sellistes töödes aitab teemantotsaga Dremel jube hästi.
Möh? ... mis asi see on?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kas seda discharge ratei ei saaks mingi nipiga testida?

 

EDIT: kiire google räägib, et läpaka akud on 3-5 :(

 

Sent from my Nexus 7 using Forum Fiend v1.1.5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kas seda discharge ratei ei saaks mingi nipiga testida?

 

EDIT: kiire google räägib, et läpaka akud on 3-5 :(

 

Sent from my Nexus 7 using Forum Fiend v1.1.5.

5A pole üldse paha... sub ohmi ei tee aga üle 1 peaks piisama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sai ära lammutatut üks HP aku,sees 6 Samsung ICR18650-28A akut.Seisnud oli see enne paar aastat.Kõigis akudes oli võrdselt sees 4,13V.Akud 4,3 voldised ja max mahalaadimispinge 5,6A.Päris hea tulemus,mulle tundub :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sai ära lammutatut üks HP aku,sees 6 Samsung ICR18650-28A akut.Seisnud oli see enne paar aastat.Kõigis akudes oli võrdselt sees 4,13V.Akud 4,3 voldised ja max mahalaadimispinge 5,6A.Päris hea tulemus,mulle tundub :)

Kui 4.13V sees siis minu kogemuste järgi kestavad na ka suhtleiselt hästi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Praegu esimene aku peale laadimist sees ja poole päevaga siis 4,2 pealt 4,0 langenud.kahjuks ei ole laadijat millega see aku 4,3 voldini täis laadida, et ta oma täis mahtuvuse (2800mAh) saavutaks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Praegu esimene aku peale laadimist sees ja poole päevaga siis 4,2 pealt 4,0 langenud.kahjuks ei ole laadijat millega see aku 4,3 voldini täis laadida, et ta oma täis mahtuvuse (2800mAh) saavutaks.

IMR akudele üle 4,2 vist eluohtlik ka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

4.3V on juba potentsiaalne pomm. Üksikutel IMR akudel on maksimaalne mahutavus 4.29V ,laadijad piiravad tavaliselt 4.21-4.22V peal ära. Ma ei soovitaks ühelgi inimesel kasutada akusid, mille amp limit ei ole teada mehaanilistes modides. Alla 10 amprise mahalaadimispingeta akusid ei tasuks üldse mehaanilisse modi panna. Erandiks on 18350 akud ja nende puhul ei tohiks alla 1 ohmiseid coile kasutada ning tasuks olla ettevaatlik. Ei ole vaja, et keegi satuks Eestis haiglasse sellepärast ja hiljem meedia pasundaks, kui halb on e-sigarett nagu on USAs juba korduvalt juhtunud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alla 10 amprise mahalaadimispingeta akusid ei tasuks üldse mehaanilisse modi panna.

Aga koos kickiga?
Enamus akud on vähemalt 3-4A (ka no name)... seega hetkeline 4A (4v, 1ohm= 4A ja 16W) ei tohiks probleeme tekitada.

Hiina kick võtab vastu alates 1.2ohm coile ja laseb neid regullida kuni 12W (evolve oma veab 15W välja)

12W ja 1.2ohm annab 3.1A selle peaks iga aku välja vedama. 15W oleks 1.2 coili juures siis 3.5A.

Seega kickiga probleeme ei tohiks olla ja kui mech modis coilid on üle 1-1.2ohm siis peaks ka suht safe olema.

Aga nii kui kui minna 1ohm lähedale ja sealt alla peab kindlasti hakkama korralikke akusid kasutama muidu läheb asi väga kiiresti ohtlikuks.

Läpaka akude teema on see, et nad võivad ka vandusest vigased olla... üldiselt aku ei tohi kuumaks minna... kui aku läheb kasutades kuumaks siis võib pauk lähedal olla. Mul sõber kasutab minu vanu läpaka akusid + kick + 1.5 ohm i30 ja toimib ideaalselt... ütles, et läpaka akud kestavad isegi paremini kui Sony 30A.

Seega mech modi külge kindlasti läpaka akusid ei soovita kui just ei tea täpselt mis mudel ja mis näitajad aga kickiga peaks kõik korras olema... soovitav igaks juhuks üle 1.5 coile kasutada.. pigem safe than half face.

Mech modiga on ka see oht, et kui saast aku ja ise mingi lühise ehitad on pauk kiire tulema.

NB! See jutt ei pruugi olla kuldne tõsi aga need on mingu kogemused ja see kuidas ma asjast aru olen saanud.

 

Mul on ca 30 läpakast tulnud akut mis üle kui keegi Tartus on huvitatud siis võib ühendust võtta. Natuke tahaks raha ka (2-3EUR tk olenevalt asjaoludest) kuna nende lõhkumine puhastamine on parast p**** n****. Hetkel 5tk testidud. Üljeäänud multimeetriga ära kontrollitud, et vähemalt 3.5-3.6v on sees. Kui seda pole on aku untsus ja selle tõttu ka terve läpaka aku ei funka. Reguleeritavates seadmetes peaks ilusti töötama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oldi jutt on täiesti õige. Üldiselt kehtib reegel tundmatute akude kohta, et mida väiksemat mõõtu seda vähem ampreid see välja annab ning kui aku on kaitsega, siis see veipimiseks üldiselt ei sobi. "Super" subohmi veipijad kasutavad ka vapesafe-i, selline kuni 10 euri maksev väike seibi taoline asi, mis lühise korral ei anna enam voolu läbi. Kui aku on korra juba lühisesse läinud ja mod väga kuumaks, siis tuleks see aku minema visata, kuna järgmise lühise korral käib suurema tõenäosusega pauk. Enamuste odavate akude puhul käib kohe esimese korraga pauk. Hetkel ei ole teadaolevalt mitte ükski AW aku pauku teinud. Ka mul on korra lühis olnud enda vea tõttu ja mod läks tulikuumaks, aku muutus pealt praguliseks. Enda tervis maksab mul rohkem kui 8€ AW aku, nii et ma viskasin selle minema ja sellega enam ei veipinud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vape Safe 2 kannatab max 6A... et super subohmijatel pole selle väga midagi teha. Aga see on mitme kordseks kasutamiseks... erinevalt VS1'st.

VS1 lasi läbi max 7A ja siis oli klõps katki. Ehk siis 4v ja 0.55 ohm on 7A VS lagi. Mul juba tükk aega 0.5ohm coil Sony 30A aku otsas.. väga hea aga VS oleks selle peale juba saba andnud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...