Jump to content
E-sigareti foorum
admin

Uus e-suits.eu vead/parandused/arutelu

Liigutada alamfoorumist "Uued tooted" teemad vastavatesse kohtadesse?  

45 kasutajat on hääletanud

Küsitlus on suletud!
  1. 1. Liigutada alamfoorumist "Uued tooted" teemad vastavatesse kohtadesse?

    • 30 päeva
      21
    • 60 päeva
      17
    • 90 päeva
      4
    • 120 päeva
      3


Recommended Posts

Eksperimendi mõttes võiks jutuka ju nädalaks kinni panna ja vaadata mis saab. Ühest küljest tundub jutuka täielik sulgemine kuidagi liiga radikaalne samm, teises küljest saan aru, et mis jutukas toimub, see jääb jutukasse ja kasulikud nõuanded lähevad kaduma.

Alternatiiv jutukale võiks siis olla midagi HV vaba mikrofon+ sarnast(NB! ma ei pea silmas selle tasuliseks tegemist), mida näevad vaid sisselogitud kasutajad ja kust vajadusel mingi aja tagant vanad postitused kustutatakse, kuid modereerimine toimuks vaid äärmisel vajadusel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vaba mikrofon on ju pm olemas.

Ega ma ise olen kodus chatis online, aga noh, minu olemine piirdub seal vahel õhtuti.

Pärisnkinni kyll ei tasuks panna, samas poolikult lahti olla ka ei saa  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vaba mikrofon on, aga hetkel on see kogu maailmale loetav mis tähendab, et kõik seal kirjutatu on lihtsasti googeldatav ja jääb määramata ajaks ka igasuguste robotite cache'i ja arhiivi. Igaüks võibolla ei taha, et keegi võib ka 10 aasta pärast tema läbuhõngulised postitused üles leida olenemata sellest, kas need siin foorumis veel alles on või mitte ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mis nende teemade ignoreerimisest kasu on, kui uue postituse näol ikka endast märku annavad?

Mul küll uute postide all ei näita täna uuenenud ignoreeritud teemat.

Saad ju kasutajaid ka ignoreerida. Ma prooviks panin diileri, vaatan kas nüüd viimaks kaob ta müügi-upitamise teema mu vaateväljast.

Minu teada kasutaja ignoreerimise korral tema teemad või muud teemad, millesse ta kommentaari lisab, ei kao uute postituste nimekirjast. See ei tee muud peale kommentaari sisu peitmise. Küll aga see vastlisandunud teema ignoreerimise funktsionaalsus võimaldab just, mida vaja -- konkreetne müügiteema silma alt ära, müüja postitused teistes teemades aga nähtavaks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisike näide siis piltlikult, avalehel näitab müügiteemas lugemata postitust, aga kui siseneda müügi teemadesse, siis seal ei ole lugemata postitusi.
 

ignore.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vaba mikrofon on, aga hetkel on see kogu maailmale loetav mis tähendab, et kõik seal kirjutatu on lihtsasti googeldatav ja jääb määramata ajaks ka igasuguste robotite cache'i ja arhiivi. Igaüks võibolla ei taha, et keegi võib ka 10 aasta pärast tema läbuhõngulised postitused üles leida olenemata sellest, kas need siin foorumis veel alles on või mitte ;)

sest suhtes olen suga nõus 8-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisike näide siis piltlikult, avalehel näitab müügiteemas lugemata postitust, aga kui siseneda müügi teemadesse, siis seal ei ole lugemata postitusi.

 

 

ignore.jpg

 

Oi, nii on need tõesti näha. Õnneks ma kasutan ainult pealehelt "Vaata uusi postitusi" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1

 

Mees pöördub politseisse: „Paljad naised vastasmajas asuvas saunas ahistavad mind.“ Politseinik tuleb asja kontrollima, aga kui palju ta korteriaknast välja ei vaata, kuskilt ei näe paljaid naisi. Mees täpsustab: “Aga ronige kapi otsa, siis näete!”

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuulge nüüd, kui vanad te siin olete? Siin käib nagu mingi liivakasti mäng, kus on eesplaanis solvamised, solvatud, kraaklemised ja muu pudi padi. Moded/foorumi omanikud tehke omale  kõigepealt ise enda jaoks reeglid selgeks. St, teie maa, teie otsustate, ja nii ongi. Kas paneme hääletusele jututoa, kuna kellelegi ei meeldi, või äkki peaks kommi ja kohvi pakkuma hommikustele külalistele või Smartpostiga padja nutmiseks saatma? Olge nüüd mehed ja katsuge kahtluse korral kas munad ikka on püksis alles, ning siis võtke otsus vastu selline, nagu eelnevalt plaanis oli. Kui ikka oli plaan? Kui ei olnud nägemust tuleviku olukorrast, siis meie infoühiskonnas on teisigi foorumeid, kust te saate malli võtta. Jumala pärast, ärge hakake järele andma iga köhimise peale mis foorumis tekib. Tekitage ise endale nägemus tulevikust ja käituge vastavalt sellele. Tark kuulab, arutleb, võtab arvesse, vajadusel muudab aga juhib teemat vastavalt enda visioonile. Seega kuulake aga ärge koheselt hüpake. Mõelge kuhu te jõuda tahate, võtke arvesse arvamusi ja alles siis tegutsege. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maksuameti kohalt on meeldimine kahtlane :twisted: , aga EMTA räägib suht õiget juttu :idea:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuulge nüüd, kui vanad te siin olete? Siin käib nagu mingi liivakasti mäng, kus on eesplaanis solvamised, solvatud, kraaklemised ja muu pudi padi. Moded/foorumi omanikud tehke omale  kõigepealt ise enda jaoks reeglid selgeks. St, teie maa, teie otsustate, ja nii ongi. Kas paneme hääletusele jututoa, kuna kellelegi ei meeldi, või äkki peaks kommi ja kohvi pakkuma hommikustele külalistele või Smartpostiga padja nutmiseks saatma? Olge nüüd mehed ja katsuge kahtluse korral kas munad ikka on püksis alles, ning siis võtke otsus vastu selline, nagu eelnevalt plaanis oli. Kui ikka oli plaan? Kui ei olnud nägemust tuleviku olukorrast, siis meie infoühiskonnas on teisigi foorumeid, kust te saate malli võtta. Jumala pärast, ärge hakake järele andma iga köhimise peale mis foorumis tekib. Tekitage ise endale nägemus tulevikust ja käituge vastavalt sellele. Tark kuulab, arutleb, võtab arvesse, vajadusel muudab aga juhib teemat vastavalt enda visioonile. Seega kuulake aga ärge koheselt hüpake. Mõelge kuhu te jõuda tahate, võtke arvesse arvamusi ja alles siis tegutsege.

Ei saa ainult aru, mis mõte sellel pikal epistlil on. Visioon? Foorum on inimeste jaoks, mitte inimesed foorumi jaoks, nii et visioon võib olla suur, märg ja roosa, aga kui see kasutajate soovidega ei kattu, siis pole mõtet poodi roosa värvi järgi joosta.

 

Samas tuleb arvestada, et kui foorumis enam midagi lugeda pole, siis vaevalt ka huvi annetusi teha säilib...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei saa ainult aru, mis mõte sellel pikal epistlil on. Visioon? Foorum on inimeste jaoks, mitte inimesed foorumi jaoks, nii et visioon võib olla suur, märg ja roosa, aga kui see kasutajate soovidega ei kattu, siis pole mõtet poodi roosa värvi järgi joosta.

 

Samas tuleb arvestada, et kui foorumis enam midagi lugeda pole, siis vaevalt ka huvi annetusi teha säilib...

 

Point on EMTA jutus olemas ja see pole mitte selles, et inimeste arvamusega arvestama ei pea vaid selles ei iga piuksatuse peale ei pea hüppama. Mida rohkem erinevaid kasutajaid, seda rohkem on ka erinevaid arvamusi ja kõik ei saagi kõigile meeldida. Meeskonna asi on leida mingi kuldne kesktee ja arvestama peab ka sellega, et kaugeltki mitte alati ei ole neil mure kõige suurem, kes kõige kõvemini karjuvad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Point on EMTA jutus olemas ja see pole mitte selles, et inimeste arvamusega arvestama ei pea vaid selles ei iga piuksatuse peale ei pea hüppama. Mida rohkem erinevaid kasutajaid, seda rohkem on ka erinevaid arvamusi ja kõik ei saagi kõigile meeldida. Meeskonna asi on leida mingi kuldne kesktee ja arvestama peab ka sellega, et kaugeltki mitte alati ei ole neil mure kõige suurem, kes kõige kõvemini karjuvad.

Küsimus pole selles, et mis meeldib või mis mitte või kes kõvemini karjub, vaid selles, et ilma uue sisuta sureb foorum välja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fakt on see, et palju kasulikku infot jääb foorumisse laekumata kui see info jutukast läbi jookseb. Jah, ühest küljest on huvilisel hea see info kiirelt kätte saada aga teisest küljest ..

Lahenduseks olekski vast see, kui see feed kuidagi ka mingi ajalooga foorumisse kokku jookseks.

Modereerimise kohalt - ma ei näe, et siin väga palju tööd oleks ja teatav huvide konflikt "müüja+modereerija" koosluses on olemas. Mul endal on natuke lihtsam elada kui seda mode staatust küljes pole ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fakt on see, et palju kasulikku infot jääb foorumisse laekumata kui see info jutukast läbi jookseb. Jah, ühest küljest on huvilisel hea see info kiirelt kätte saada aga teisest küljest ..

Lahenduseks olekski vast see, kui see feed kuidagi ka mingi ajalooga foorumisse kokku jookseks.

Modereerimise kohalt - ma ei näe, et siin väga palju tööd oleks ja teatav huvide konflikt "müüja+modereerija" koosluses on olemas. Mul endal on natuke lihtsam elada kui seda mode staatust küljes pole ;)

 

Pikale jutuka ajaloole olen mina vastu. Vahepeal õhtuti tuntakse ennast seal natuke vabamalt mis pole paha minu arvates. Samas 24-48h ajalugu ei muudaks midagi. Ja kui see kuvada mingis feed kastis siis miks mitte. Mulle meeldiks kui jutuks oleks IRC baasil... pole seda ammu kül kasutanud aga browseris on see ikka paras piin.

 

Mingite lisa seinte ja värkide tegemisse suhtun natuke skeptilselt ... jututoa esile tõstmine juba andis foorumi aktiivsusele väikse müksu .... mida rohkem asja killustada seda hullemaks läheb ma kardan. Kui kogukond suureneb siis teine lugu... hetkel aktiivseid natuke vähe meediate killustamiseks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

see oli väikese sarkasmiga öeldud lihtsalt jutujätkuks tegelikult .Tean küll mida EMTA tähendab.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Point on EMTA jutus olemas ja see pole mitte selles, et inimeste arvamusega arvestama ei pea vaid selles ei iga piuksatuse peale ei pea hüppama. Mida rohkem erinevaid kasutajaid, seda rohkem on ka erinevaid arvamusi ja kõik ei saagi kõigile meeldida. Meeskonna asi on leida mingi kuldne kesktee ja arvestama peab ka sellega, et kaugeltki mitte alati ei ole neil mure kõige suurem, kes kõige kõvemini karjuvad.

 

Ma poleks ka ise enda teksti paremini osanud kokku võtta :)

 

Kui nüüd vaadata jututoa probleemi lähemalt, foorumi kontekstis, siis tegelikult ei anna see foorumile suuresti mitte essugi juurde. Samas, on jututoa olemus foorumis juba omaette nähtus, mis ühendab ja kinnitab kasutajaid nn. koduseks . Kui siin keegi ütles, et foorumis on suvalist möla tänu  jututoale vähemaks jäänud, siis minu arvates ei ole see eriti hea. Möla peab olema alati. see paneb inimesed omavahel suhtlema, ning tekitab virtuaalse omamehe tunde.  Mida noorem foorum, seda vähem on vaja modereerida, kuid nii, et möla püsiks teatud etteantud kohas. Kui see koht viia foorumist ära või kaotatakse sootuks, tõmmatakse foorum kasutajatest tühjemaks, kuna noorel foorumil ei ole piisavalt kasutajaskonda ainult spetsiifilise jutu ajamiseks. Raske otsus tegelikult :) 

 

Kui otsus oleks minu, siis ma ootaks ja vaataks esialgu. Eks aeg annab arutust, ning delete nupule võib ka veits hiljem vajutada, kui on näha täpsemalt, kummale poolele kopikas langeb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...