Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
S1lv3r

Kehakaal

Recommended Posts

Paljud tuttavad rääkinud, et peale suitsu maha jätmist hakkas kaal ka korralikult tõusma.

Siit pole kellelgi kaalu visanud juurde?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui ausalt öelda siis umbes 8 kilo on juurde tulnud ja mind paneb imestama mis see küll mul kaalu tõstis. Tavaliselt käisin ikka igapäev poes või kioskis suitsu järel ja võtsin alati mindagi magusat kaasa. Nüüd käin korra nädalas poes ja ei tundu küll, et liigselt magusat ostaks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paljud tuttavad rääkinud, et peale suitsu maha jätmist hakkas kaal ka korralikult tõusma.

Siit pole kellelgi kaalu visanud juurde?

Mul on suhteliselt hästi läinud, alguses viskas 2kg juurde, nüüdseks on üks kilo maas. See +1kg on väike hind parema tervise eest :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jätsin suitsetamise maha ning kahe nädalaga viskas kohe mitu kg juurde. Minu jaoks katastroof ning hakkasin uuesti suitsetama.

Olin arusaamisel, et nikotiini endiselt manustades kaal tõusma ei hakka. Ja nüüd loen, et kaal ikka tõuseb. On see norm või pigem erand?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tundub, et piger reegli moodi asi, kuid kui ikka jälgida,mida sisse ajad, siis peaks stabiilseks saama. Endal sai juurde hetkeseisuga mingi 4-5 visatud. (psühho)

Aga head inimest peabki ju palju olema :D Ei tegelt pole asi midagi nii hull. Kui juba nõela otsa satud ja hakkad manti soetama, ega siis enam söögipeale raha jätku (esiga)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ega kaal iseenesest ei tõuse ja suitsu kaela oleks seda tobe ajada. Lihtsalt maitsed muutuvad paremaks, millega muutub ka toit maitsvamaks. Kõik on kinni siiski peas ja söömisharjumustes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suitsetamisest loobumine tõesti ei tõsta kehakaalu. Inimene ise on loll, kui närvide rahustamiseks tarbib magusat või soolast.

 

Mul sõbra ema ka jättis kunagi suitsu maha ja võttis juurde kui loom. Tuli välja, et tort päevas ei olnud suurem asi probleem talle üksinda tarbida.

 

Aga ikka süüdistame suitsetamisest loobumist ;) Kindlasti on süüdi ka Savisaar ja Ansip. Kui kaugemalt spekuleerida, siis kindlasti NSA jälgib, et lõpetasid Philipp Morrise toetamise ja süstib sulle mobiiltelefoni kaudu rasva hormoone, mis su kehakaalu suurendavad. (Y)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma olen hakanud rohkem sööma ja isegi neid asju, mida varem ei söönud. Maitsemeeled on puhtamas

92 pealt on aastaga 99 peale visanud, fak :twisted:

 

Tuleb rasvaimu vist teha (psühho)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma olen hakanud rohkem sööõa ja isegi neid asju, mida varem ei söönud

92 pealt on aastaga 99 peale visanud, fak :twisted:

Mul jällegist 99 pealt 95 tulnud ja seda siis ca septembrist tänaseni....

Aga söök maitseb tõesti paremini :) Ise tuleb lihtsalt jälgida, et neid toredaid sõpru kaloreid ei õgi liigselt.

Liikumist ka ei tasu unustada. Energiajäävusseadused toimivad üllatavalt hästi inimeste peal ka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Off-Topic :
Tuleb vist teha e-tossajate sariüritus. Vapers on the run. Teeks siis Kesklinnast Spezzi juurde(vähemalt motivatsioon miks sinna minna on enamustel olemas:D) ja tagasi. Kõigil kaalud kukuvad :D

Aga ise võtsin ka 4-5 kilo juurde peale e-suitsule üleminekut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma olen hakanud rohkem sööma ja isegi neid asju, mida varem ei söönud. Maitsemeeled on puhtamas

92 pealt on aastaga 99 peale visanud, fak :twisted:

 

Tuleb rasvaimu vist teha (psühho)

Liikuda tuleb hoopis.

Energiat tuleb sama palju kulutada kui seda seedekulgla ülemise otsa kaudu sisse pannakse ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui suitsetamisest loobusin (seda päevapealt ja imede-ime ilma igasuguste probleemideta), siis tuli 2 nädalaga juurde 5kg, mida on ikka palju. Söö või ära söö, tee 1 või 10 trenni, hommikul oli ikka 300g juures :D Nüüd suitsetan edasi ja 1kg olen maha saanud, aga seis ikka nadi. Mõtlesin just, et nikotiin ju kiirendab ainevahetust ja kaalutõusu ei järgne, aga e-sigaretiga saan muust jamast kopsud puhtaks. Nüüd juba väike paanika tekkimas, aga Spezzi käest kaup tellitud ja eks siis ole näha mis saab. Kui kaal tõusma jälle hakkab, siis vist juba mõtekam üldse igasugune lõpparve teha. Aga kaotada pole midagi, uue vidina suran elukaaslasele näppude vahele! (Y)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaalu on tõesti juurde tulnud, aga ega kõike e-suitsu kraesse ka ajada ei saa. Eks õlu ja minimaalne sport teevad ka oma töö. Pole kunagi viitsinud kaalu jälgimise/säilitamisega tegeleda ja selles temaatikas kodus ei ole, aga kas nikotiin (ja võib-olla ka mõned muud analoogis sisalduvad ühendid) mitte ei kiirenda ainevahetust? Ise olen märganud kahte kaalu kasvamise lainet - esimene kui üle läksin ja teine siis kui nikotiinisisaldus vedelikus langema hakkas. Mõlema järel olukord stabiliseerus. Aga tean ka inimesi, kelle kaalule e-suits hoopis vastupidist mõju avaldas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Käisin ka pulmonoloogi juures (kopsuarst) ning tema selgitas, et nikotiin kiirendab ainevahetust ning inimesel, kellel on ainevahetus aeglane, põhjustab see kaalutõusu. Ütles, et toidukoguste vähendamine ning treeningkoormuse tõstmine on leevendav asjaolu, kuid ei pruugi kaalutõusu ära hoida. Ja nii läkski. Võin käsi südamel öelda, et külmkapiust ma ei kulutanud. Trenni tegin tavapärasest rohkem, aga kaalu tuli iga päevaga juurde :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui palju trenni teha, siis tuleb seda ka meeles pidada, et lihas kaalub rohkem, kui pekk :roll: Olen seda enda puhul kogenud kuidas kõht väheneb ja kaal tõuseb :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Effects of nicotine on hunger and eating in male and female smokers.

Perkins KA, Epstein LH, Sexton JE, Solberg-Kassel R, Stiller RL, Jacob RG.

Author information

Abstract

 

We tested whether the inverse relationship between smoking and body weight may be due in part to nicotine's acute effects on reducing hunger and eating. On four mornings, male and female smokers (n = 10 each), abstinent overnight from smoking and food, received one of three nicotine doses (7.5, 15, and 30 micrograms/kg) or placebo (0) via nasal spray every 30 min for 2 h. Self-reported hunger and satiety ("fullness") and craving for cigarettes were obtained after each dose presentation. Subjects subsequently ate ad lib from a large array of food items varying in sweet taste and fat content. For both males and females, nicotine had no effect on self-reported hunger, but cigarette craving was decreased. Rather than being decreased, caloric intake during the meal was unexpectedly increased following nicotine compared with placebo. Cigarette craving increased after the meal, and this increase was unaffected by nicotine dose. There were virtually no differences between males and females in any effects of nicotine. These results indicate that nicotine may not acutely suppress appetite in fasting smokers and suggest that other actions of nicotine or smoking may account for the lower body weights of smokers.

 

Vähemalt minuteada ei ole kuskil teaduslikult tõestatud, et nikotiin põhjustab kehakaalu suurenemist-vähenemist. Dopamiini puudujääk ajus võib aga põhjustada meeleolu, kus sa sööd rohkem lihtsalt. Kehakaal aga ilma liigselt söömata ei saa tõusta (Y)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siit foorumist loeb välja, et e-sigaretile üle minnes tõuseb kaal samamoodi. Mis on see põhjus, et analoogilt e-sigaretile üleminejad hakkavad äkki rohkem sööma, et seda kaalu koguneb? Suitsetad samamoodi edasi ju, ei saa ka olla asendustegevuse otsimises. Ju see mingi mürk seal tavasuitsus miskit mõjutab. See on minu tagasihoidlik arvamus ja arusaam asjast :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siit foorumist loeb välja, et e-sigaretile üle minnes tõuseb kaal samamoodi. Mis on see põhjus, et analoogilt e-sigaretile üleminejad hakkavad äkki rohkem sööma, et seda kaalu koguneb? Suitsetad samamoodi edasi ju, ei saa ka olla asendustegevuse otsimises. Ju see mingi mürk seal tavasuitsus miskit mõjutab. See on minu tagasihoidlik arvamus ja arusaam asjast :roll:

Kui lähed üle samalt koguselt tavasuitsu nikotiinilt e-suitsu nikotiinile, siis ilmselt seal kõrvalproduktid ongi mängus. Seda minuteada ei ole tõestatud, et milline aine sind siis "paksuks teeb".

Nikotiin ise seotud ainult dopamiini tekitamise ajju, mille puudujääk võib tekitada teatavaid olukordi sinu kehas. Näiteks vajaduse suitsetamise asemel süüa. Näiteks shokolaadi söömine tekitab ka dopamiini. Sarnaselt trennile ;) Mis nüüd inimesele käepärasem või lihtsam - see juba isiklik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei usu, et e-sigaretile üleminejad hakkavad äkki rohkem sööma. Põhjus ehk enamjaolt kaasnevas stressis, sest organism ei saa enam harjumuspärast pigiannust ja arvab, et midagi on väga valesti ning hakkab paaniliselt varusid soetama ehk rasva koguma (psühho)

 

Nikotiiniga ei peaks küll mingit pistmist olema, sest seda ju manustatakse tavaliselt edasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

4k aineid, sealt annab ikka kindlaks teha, mis ajuripatsit just toidu kohapealt mõjutab.

Aga tundub, et peab tabletid ära tellima, kaalust alla teleka ees töötab kyll (Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimise korral või ravimi kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga.)

Tegelikult asja mitte teadev võiks hoiduda neist, yx emm andis euroopas otsad, sp meil need keelatud ongi :x

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...