Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
eesel

Nikotiini omastamine e-sigarettidest

Recommended Posts

Tehtud on siis uuring, kui palju me tegelikult nikotiini omastame e-sigarette tõmmates. Tuleb välja, et 3 kuni 4 korda vähem, kui vedelik ise nikotiini sisaldab. Uue eurodirektiivi järgi on maksimaalselt lubatud nikotiini sisaldus vedelikus 20mg/ml kohta, ehk organism omastab sellest ainult 4 - 6 mg/ml. Selleks, et saada sama nikotiini kogus kätte, kui ühe tavalise keskmise kangusega suitsu tehes, tuleb 18 mg/ml kangusega e-vedelikku tõmmata kõrgete vattidega 35 minutit järjest. Uuringu tulemusel jõuti järeldusele, et kui soovida saada e-sigaretist kätte sama nikotiini kogus, mis ühe tavalise suitsu imemisega organism omastab, siis selleks tuleb tõmmata kõrgete vattidega 50mg/ml kangusega e-vedelikku 5 minutit järjest. Uuring viidi läbi Evici ja EVOD atomiseerijaga 9W võimsuse juures.

 

http://www.nature.com/srep/2014/140226/srep04133/full/srep04133.html

 

 

A wide range of electronic cigarette (EC) devices, from small cigarette-like (first-generation) to new-generation high-capacity batteries with electronic circuits that provide high energy to a refillable atomizer, are available for smokers to substitute smoking. Nicotine delivery to the bloodstream is important in determining the addictiveness of ECs, but also their efficacy as smoking substitutes. In this study, plasma nicotine levels were measured in experienced users using a first- vs. new-generation EC device for 1 hour with an 18 mg/ml nicotine-containing liquid. Plasma nicotine levels were higher by 35–72% when using the new- compared to the first-generation device. Compared to smoking one tobacco cigarette, the EC devices and liquid used in this study delivered one-third to one-fourth the amount of nicotine after 5 minutes of use. New-generation EC devices were more efficient in nicotine delivery, but still delivered nicotine much slower compared to tobacco cigarettes. The use of 18 mg/ml nicotine-concentration liquid probably compromises ECs' effectiveness as smoking substitutes; this study supports the need for higher levels of nicotine-containing liquids (approximately 50 mg/ml) in order to deliver nicotine more effectively and approach the nicotine-delivery profile of tobacco cigarettes.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nagu ikka, usun uuringuid, mis mulle meeldivad. Ütlemata hea uudis ja dripin julgemalt. Kangus jätkuvalt 2 - 6mg. Peaaegu mittesõltane. (esiga)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noh, see, et e-sigaretiga omastad vähem, on juba mitmeid kordi läbi mämmutatud teema. Sellist täpset uuringut muidugi pole varem tähele pannud. Kena täiendus igatahes (Y)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No kurat ei tea. 0,5mg suitsu võis rahulikult teha 2 tükki järjest. 18mg vedelikku 20 min 1,8ohm ja 7-8W teen siis käib pea ringi ja süda on paha. Seda, et nikotiini vähem omastad kui suitsu põletamisest ma olen nõus aga taolisi arvutusi võrdluses tavasigaretiga väga mitte

Share this post


Link to post
Share on other sites

No kurat ei tea. 0,5mg suitsu võis rahulikult teha 2 tükki järjest. 18mg vedelikku 20 min 1,8ohm ja 7-8W teen siis käib pea ringi ja süda on paha. Seda, et nikotiini vähem omastad kui suitsu põletamisest ma olen nõus aga taolisi arvutusi võrdluses tavasigaretiga väga mitte

See uuring käib nikotiini kohta ja on avaldatud teadusajakirjas Nature vereproovide alusel, ehk need andmed on õiged. See, mis sul pea valutama paneb on ilmselt muud koostisosad, mis sisalduvad e-vedelikus. Siin ei ole midagi eriti uskuda, kuna tegu ei ole statistika vaid vereplasma proovidega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No kurat ei tea. 0,5mg suitsu võis rahulikult teha 2 tükki järjest. 18mg vedelikku 20 min 1,8ohm ja 7-8W teen siis käib pea ringi ja süda on paha. Seda, et nikotiini vähem omastad kui suitsu põletamisest ma olen nõus aga taolisi arvutusi võrdluses tavasigaretiga väga mitte

2 x 0,5 mg=1mg ( 2 analoogi)

20 minutit aktiivset auramist = ca 0,5 -1 ml vedelikku (individuaalne ja muutuv suurus), omastamine umbes 30% ehk 3-6 mg (18mg/ml vedeliku korral)

Järeldus - kui pikemalt aurata tahad, kasuta lahjemat vedelikku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No kurat ei tea. 0,5mg suitsu võis rahulikult teha 2 tükki järjest. 18mg vedelikku 20 min 1,8ohm ja 7-8W teen siis käib pea ringi ja süda on paha. Seda, et nikotiini vähem omastad kui suitsu põletamisest ma olen nõus aga taolisi arvutusi võrdluses tavasigaretiga väga mitte

2 x 0,5 mg=1mg ( 2 analoogi)

20 minutit aktiivset auramist = ca 0,5 -1 ml vedelikku (individuaalne ja muutuv suurus), omastamine umbes 30% ehk 3-6 mg (18mg/ml vedeliku korral)

Järeldus - kui pikemalt aurata tahad, kasuta lahjemat vedelikku.

Kasutangi :) Lihtsalt kogemuslikult saab kange vedelikuga nn katuse suht kiiresti sõitma. Ei kujuta ette 50mg vedeliku tõmbamist. Loomulikult kui viimase aja poppe trende vaadata(ilmselt need veel niipea päris letikaubaks ei lähe) kus kasutatakse madalaid takistusi ja kõrgemaid vatte >15W, mille puhul auru kogus on üpris suur, siis ei pea ka nii kanget vedelikku kasutama kui tahad kiire nn suitsupausi teha. Kahjuks ei lugenud uurimusest välja kui kanget tavasigaretti kasutati, nägin ainult iso standardit, mis kirjeldab tavalise suitsetamise mahvi pikkust ja intervalle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suitsu kangust ei ole jah kahjuks märgitud, võrdluseks oleks hea kõrvale panna. Arvan, et ta sinna 6-10mg vahele jääb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

väike parandus - sigareti pakile kirjutatud number näitab kui palju nikotiini leiti läbi filtri tulnud tossust, sellest jõuab verre umbes 20% "normaalse" kasutamise käigus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei koti

tulin ka ise tolle peale

sest

Tõmman 16-18 mg vedelat ja

kui proovin 7mg tavasuits (LD LIght) paneb nö "pea ringi käima"

seega on "laks" vingem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei koti

tulin ka ise tolle peale

sest

Tõmman 16-18 mg vedelat ja

kui proovin 7mg tavasuits (LD LIght) paneb nö "pea ringi käima"

seega on "laks" vingem

Pea hakkab ringi käima vingugaasist ja tossust mitte nikotiinist. Nikotiinist võid mõnusa peavalu saada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei ta hakka,

ma ca 30a tavalist tarbinu,

nikotiini ei pelga, samas nii otu olen,

et ei tee vahet "terapeutilse" ja EE-st saadava vahel...

kusjuures

E peale mitte "maha jätmise" pärast,

vaid haisu....

mulle meeldib niko laks (ja ka kanep pole vastukarva),

tahan omastada nikot hommikukohvi kõrvale

ja toas, mitte väljas,

et maja ja riided ei haiseks,

muidex, (ma tunnen lõhna nyyd oluliselt paremini).

 

Kui palju kahju see "antifriizi" aurutamine teeb - ma ei tea

olex isegi valmis olema katsealusex, et lapsi kollitada, sest

ka tavasuits oli alul vega Ok ja

hetkel tundub olema pigem maksustamise probla kui see va kahjulikkus,

mix E-aur on nö "põlu all"...

Ja ma ei USU (hetkel) , et too "antifriis" e. PG

tapaks kiiremini kui tavatubakas,

aga eks aeg toob selguse

Share this post


Link to post
Share on other sites

No nüüd olen mina valesti millestki aru saanud... mina sain aru, et PG kasutatakse antifriisis et viimase mürgiseid omadusi vähendada.

Kes pritsib pädevat linki... ei viici googledada.

Aga mahlade/keemia osa on mul märska nõrgem seega valgustage pimedaid... ja paluks sama lihtsalt nagu mina seltan V,A ja W teemat :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

seletus PG

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Propylene_glycol

 

samas on see ikkagit "Anti-friiz"

mitte porgand

ja ma ei tea veel mida see nö " antifrrizi "

auru sissehingmamine kaasa toob..

õnnex, kahjux-vahet pole..

kuid usun, et too pole hää..

samas kui tavatubakas pole mind 30 a -ga suutnu tappa

siis vaevalt ka see PG järelejäänu 10 nega seda suutma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ärgem unustagem, et kuniks veip on organite poolt reguleerimata ja kontrollimata, räägime me iga inimese ja iga pahvi juures väga ebastabiilsetest väärtustest. Suitsuga on selge - teen suitsu ära saan niipalju nikot. Auruga kõigub ju iga faktor...

 

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ärgem unustagem, et kuniks veip on organite poolt reguleerimata ja kontrollimata, räägime me iga inimese ja iga pahvi juures väga ebastabiilsetest väärtustest. Suitsuga on selge - teen suitsu ära saan niipalju nikot. Auruga kõigub ju iga faktor...

 

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk

Yeap kõigub aga seda nad ei saagi reguleerida.... ohmid... watid ... clearod ... kõik erinevad... ja kõik suudavad erineva kiirusega vedelikku aurustada. Reguleerida saab ja peaks vedelikke.... ja seda peaks kontrollima ka kas on nii nagu lubatakse pudeli peal olevates kirjades.

Siis siuke mõte on ka kuskilt kõrva taha jäänud, et auru molekulid on suuremad kui suitsu omad ja seetõttu imendub nikottini vähem ja aeglasemalt.

See viimane (ehk siis kiirus) on suht kindel... vanad suitsejad ennast ju üle tõmmanud... niko laksu ei tule ei tule ja siis kui tuleb siis on liiga palju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ärgem unustagem, et kuniks veip on organite poolt reguleerimata ja kontrollimata, räägime me iga inimese ja iga pahvi juures väga ebastabiilsetest väärtustest. Suitsuga on selge - teen suitsu ära saan niipalju nikot. Auruga kõigub ju iga faktor...

 

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk

Yeap kõigub aga seda nad ei saagi reguleerida.... ohmid... watid ... clearod ... kõik erinevad... ja kõik suudavad erineva kiirusega vedelikku aurustada. Reguleerida saab ja peaks vedelikke.... ja seda peaks kontrollima ka kas on nii nagu lubatakse pudeli peal olevates kirjades.

Siis siuke mõte on ka kuskilt kõrva taha jäänud, et auru molekulid on suuremad kui suitsu omad ja seetõttu imendub nikottini vähem ja aeglasemalt.

See viimane (ehk siis kiirus) on suht kindel... vanad suitsejad ennast ju üle tõmmanud... niko laksu ei tule ei tule ja siis kui tuleb siis on liiga palju.

Oma posti tehes pidasin pigem silmas seda, et mõni uus veipija ennast nyyd ohjeldamatult puruks ei kimu seda teemat lugedes. Nagu kõigega siin ilmas, peaks ka veibiga jälgima ikkagi oma organismi reaktsioone ja seda infi võtma pigem statistikana.

 

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

seletus PG

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Propylene_glycol

 

samas on see ikkagit "Anti-friiz"

mitte porgand

ja ma ei tea veel mida see nö " antifrrizi "

auru sissehingmamine kaasa toob..

õnnex, kahjux-vahet pole..

kuid usun, et too pole hää..

samas kui tavatubakas pole mind 30 a -ga suutnu tappa

siis vaevalt ka see PG järelejäänu 10 nega seda suutma

Glycols are non-corrosive, have very low volatility and very low toxicity

 

Panin spoilerisse... väiksed kommentaarid ... kuna copisin ka palju eng testi siis äkki tüütu mõnel lugeda:

 

Propylene glycol is considered generally recognized as safe (GRAS) by the U.S. Food and Drug Administration, and it is used as an humectant (E1520), solvent, and preservative in food and for tobacco products, as well as being one of the major ingredients of the "e-liquid" used in electronic cigarettes along with vegetable glycerin. Vaporizers used for delivery of pharmaceuticals or personal care products often include propylene glycol among the ingredients they are filled with.[4] Propylene glycol is used as a solvent in many pharmaceuticals, including oral, injectable and topical formulations, such as for diazepam and lorazepam which are insoluble in water.[7]

Siit loeb välja, et kasutatkse ikka väga paljudes kohtades - neid peaks täpsustama. Vee jäätumis tempi ta ka jah muudab aga see ei tee tast veel päris anti-freezi ju?

 

The acute oral toxicity of propylene glycol is very low, and large quantities are required to cause perceptible health damage in humans; propylene glycol is metabolized in the human body into pyruvic acid (a normal part of the glucose-metabolism process, readily converted to energy), acetic acid (handled by ethanol-metabolism), lactic acid (a normal acid generally abundant during digestion),[15] and propionaldehyde (a potentially hazardous substance)

 

Ok siin ka vastus kus kasutatakse:

Serious toxicity generally occurs only at plasma concentrations over 1 g/L, which requires extremely high intake over a relatively short period of time.[19] It would be nearly impossible to reach toxic levels by consuming foods or supplements, which contain at most 1 g/kg of PG. Cases of propylene glycol poisoning are usually related to either inappropriate intravenous administration or accidental ingestion of large quantities by children.[20] The potential for long-term oral toxicity is also low. In one study, in 1972, 12 rats were provided with feed containing as much as 5% PG over a period of 104 weeks and they showed no apparent ill effects; no data on offspring was offered.[21] Because of its low chronic oral toxicity, propylene glycol was classified by the U. S. Food and Drug Administration as "generally recognized as safe" (GRAS) for use as a direct food additive, including frozen foods such as ice cream and frozen desserts.[22]

Ehk siis jäätise sisse võib panna aga aurutamisega tapab ... mõne arvates??

 

Siis on mõnel võib allergia tekkida... sama seis pärnõitega ... tõmbame kõik puud maha?

 

Propylene glycol does not cause sensitization and it shows no evidence of being a carcinogen or of being genotoxic.

kantserogeenne pole ... ehk siis vähki ei tohiks tekitada.

 

 

-- 16 Apr 2014 01:05 --

 

Oma posti tehes pidasin pigem silmas seda, et mõni uus veipija ennast nyyd ohjeldamatult puruks ei kimu seda teemat lugedes. Nagu kõigega siin ilmas, peaks ka veibiga jälgima ikkagi oma organismi reaktsioone ja seda infi võtma pigem statistikana.

 

Jah seda kindlasti ... inimesi erinevaid ja reaktsiooni peab jälgima. Aga see pigem seotud allergiatega kui sellega, et PG on mürgine.

Nikotiin on see mille pärast alguses tuleks ka ettevaatlik olla... üle tõmbamine on lihtne. Ma olen vana suitsu mees 32mg mahl sisse ja näe üldse ei mõju.. kui mõjuma hakkab siis on kiire menüü esitus jne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...