Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
old

Twisted, Clapton, Mega nano jms-mis tehtud ja mis tulemused

Recommended Posts

Pöörla selle nimi mu teada. Või siis 'landilõks', nendel pöörla küljes ning natuke mugavam majandada. Vilistajale küsimus, et kustkohast nii peenikest kanthalit saab? Muidu väga kaunid coilid.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pöörla selle nimi mu teada. Või siis 'landilõks', nendel pöörla küljes ning natuke mugavam majandada. Vilistajale küsimus, et kustkohast nii peenikest kanthalit saab? Muidu väga kaunid coilid.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

http://www.vape-atomizer-mesh.com/products/Kanthal-A1-Type-Heat-Resistance-Wire---0.13mm--130-Micron-or-36-AWG----10-Metre---Spool--2751.htmlsaad peenikest traati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kena töö ja huvitav coilide paigutus (Y)

Kuidas ka toimetab ja millistel ohmidel?

Takistus tuli 0,2 oomi ja toimetab väga hästi. Aur on mõnusalt paks ja niiske ning subtanki täidad sama tihti kui dripperit. Samas kui arvestada, mis jama seda sinna sisse ära toppida oli, siis minu silmis ei tasu ära. 4x pidin lahti võtma enne kui kõikidest shortidest lahti sain. 

 

Ma pole claptonit kunagi keeranud - kas sellel on mingi tuntav eelis twisted coili üle?

Ma väga pole tavalisi claptoneid keeranud, aga mega suurt vahet meelde ei tule. Claptonil peaks olema muidugi rohkem neid pragusid, kuhu vedelik saab coilis ronida ning sealt kaudu peaks rohkem maitset andma. Ise kasutan fused claptonit, ehk siis kahe ja enam südamikuga coile need on siiski võrreldes twisted coiliga oluliselt maitsekama auruga. 

 

Pöörla selle nimi mu teada. Või siis 'landilõks', nendel pöörla küljes ning natuke mugavam majandada. Vilistajale küsimus, et kustkohast nii peenikest kanthalit saab? Muidu väga kaunid coilid.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Pöörel vms on jah, mustamäelt Salmost küsisin selle nimega ja mainisin, et peaks laagritega olema, siis juhatati riiuli juurde ja 3tk oli mingi 2Euri. 

Kanthali tellisin just sealt samast kohast, kuhu Old lingi pani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takistus tuli 0,2 oomi ja toimetab väga hästi. Aur on mõnusalt paks ja niiske ning subtanki täidad sama tihti kui dripperit. Samas kui arvestada, mis jama seda sinna sisse ära toppida oli, siis minu silmis ei tasu ära. 4x pidin lahti võtma enne kui kõikidest shortidest lahti sain. 

 

Kui aur hea siis 4x katsemist küll midagi hullu pole. See coil kui hästi hooldada võib samas kuid kesta... kui mitte aasta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Täna sai siis proovitud SS 316L twistida.

Toimib täitsa hästi ja annab efekti ka. Mulle meeldib twisted coiliga miatse rohkem.

 

Esiteks läks siis 0.4mm * 2 

5 pööer ümber 2.4mm kruvika... dual coil.. natuke oli tegu, et traat aukudesse suruda aga tehtud ta sai.

Tulemus oli nii enamvähem aga evic mini ei suutnud 0.13ohm SS coili TC modes hoida. Täis akuga suutis aga alla poole siis hakkas powerisse loopima.

Maitse oli muidu enamvähem. Parem kui tavaline SS 0.4 dualcoil.

 

15 mini proovimist ... väike OD ja siis viskasin selle buildi välja.

Järgmine sai tehtud twisted 0.4mm+0.25mm.
6 Pööret ümber 2.4mm kruviga ja dual coil siis jälle.

Ossa püha püss mis sellest välja tuli... maitset jagub aga auru on nii palju 145-175C juures, et nik level pms olematu peab olema.

Takitus tuli 0.20ohm.

Nähtavus kadus suht kiiresti toast. 

 

Mõlemal korral tembi lae tuvastasin enda jaoks nii, et kuiv vatt sees siis ja seni tõstab tempi kuni kärssama läheb. Mõlemal juhul ca 195-210 peal hakkas vatt kärssama.
 

Atina kasutasin Aqua V2'te. Selle viimase buildiga ongi nüüd aint see jama, et tank peale ei mahu ehk siis ainult dripper modes sõidame.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SS316, 0.25 ja 0.4 twisted

Kaks coili 6 pööret. 0.2ohm.
75W ja piiran TC'ga 165-180C (SS puhul need numbrid vaevalt väga täpsed on .... pigem on see TC seier :D). 
Criuse sees. Maitset ja auru vist isegi liiga palju.

Kõige ilusam välja ei näe aga toimetab hästi.

post-1060-0-14338300-1452709173_thumb.jpg
Hetkel mahla kulu on utoopiline. Goliath V2 on ikka jube säästu pill selle criuse setupi kõrval.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma teen homme titaaniga duali ja twisted prooviks

pildil küll 0,4 traat ei tundu olevat või pilt petab :)

Ju siis petab.... on küll 0.4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paar nädalat tagasi tegin mittesobivate traatide olemasolul Zephi sisse esimese tavalise nikli dualcoili. 0,25mm traat ja keerde sai vist 10? Takistus tuli 0.09ohm nagu plaanis oligi.

Zephi RBA kesta sisse mahutamine oli sellel igatahes mõnus ja mugav ning 2 nädala jooksul on normaalselt toiminud samuti.

20151231_152207a.jpg

 

Ja siin wickitult ja kokkupanduna:

20151231_154455a.jpg

 

Üldiselt toimib ja visuaalse vaatlusel ka kestab Zephi sees nikli puhul tunduvalt paremini 0.20mm 2x twisted traadist coil. Ainus halvem asi on selle ära mahutamine. Oleks RBA põhjal ruumi pisut rohkem, kannataks 3x twistida ja siis võiks võimsama aku puhul veelgi parem olla. See 2x twisted on igatahes minu Cloupori peal suht sweetspot, kuna kasutab suhteliselt täit potentsiaali @ 0.09ohm ja 220-240C. 3x twisted traadiga samal takistusel oleks ruumi juurde vaja ning kangemat akut juba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kokku ei puutu seal keerud? Natuke kahtlane näeb välja...

 

Kui keeramise ajal (puurisaba vmt. peal) välimistest keerdudest küüntega tõmmates coil veits laiali sikutada ja siis jälle küüneotstega kokku suruda, saab väheke ühtlasemaks need vahed ning ka kokkupuutekohad elimineeritud. Peale kokku surumist ma tavaliselt veel pingutan traadiotstest üle, kuna eelnev protseduur suurendab natuke diameetrit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei puutu kokku keerud siiski, täpselt ei mäleta, aga ma arvan et peale viimast pilti veel pisut lükkasin laiali keerde.

Ma toimin täpselt samamoodi nagu sinagi :)

Paha nikerdamine on küll nii peenikesest traadist tavalist coili keerutada, twisted nikkeltraat käitub IMO palju mõnusamalt ega ole nii jonnakas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://youtu.be/-K1o-a2LgwY

 

Veitsa coilporri, fused claptoni single coil velocity deckil. Tulemus 0,7 oomi, 50w peal kütab hästi.

 

Plussid: hea maitse, ei pritsi, veibib sujuvalt

Miinused: võtab kaua aega, et üles kütta, peale 3-4 mahvi tahab istuda ja maha jahtuda, muidu ei kannata modi käes hoida enam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Säästukoil"
Kuigi autotööstuses ilmuvad aina väiksemad ja säästlikumad sõiduvahendid, siis "veipimistehnika" üritab Watte rohkem ja rohkem pilvedesse viia.

Olen senimaani üritanud 0,5...1,0 oomi vahel püsida ja ka pisikese lemmikuks saanud "minimodiga" (iStick 30) võimalikku maksimumi võtta ja et ka aku hommikust õhtuni vabalt kestaks.

Viimane üritus Subtank Mini apkreidida on piltidel.
* Staged coil: Kanthal A1, clapton awg 30/34 - 5 keerdu, mille vahel 4 keerdu triple twisted awg32, d=2mm, => tulemuseks 0,6 oomi
Toimib: 15..40 Watiga.
Sõltuvalt maitse intensiivsusest kasutan ise 17..20 W.
Nagu loogiline olekski, siis mida kuumemaks ajad, seda tugevamat "õhutust" (loe läbitõmmet) vajab ja seda rohkem energiat ja "kütust" kulub, kuid mingeid "kuivasid lööke" ei ole täheldanud ka 50 Watiga. (50 W hakkasid hambad kuumaks kiskuma). 
 

 

post-3325-0-19691000-1456002865_thumb.jpg

post-3325-0-82108000-1456002865_thumb.jpg

post-3325-0-44269300-1456002866_thumb.jpg

post-3325-0-06702300-1456002867_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peale twistimisi, klaptoneid ning muid ilmaimesid sai pisut näputööga tegeletud    :rolleyes:

Hea meetod neile, kellel aega piiramatult ja kes väidavad, et akutrelli pole käepärast, kuid soovivad "paksu auru" nautida    (relv)

 

Kokku punutud 6 x AWG 32 Kanthal traati
Tulemuseks 0,5 oomi (d2, 5x)

Toimib 18...40+ W 
Endale meeldib Subtankis 20...24W piires ja aurab "piisavalt"   :idea:

 

Samas stiilis 6 x AWG34 punutis ootab Criuses proovimist, kui "tiiger" ära tüütab   :razz: 
G34-ga punumine on pikaajaline näperdamine ja kui närvidest hoolida, siis algajatele punujatele ei soovita.

post-3325-0-18745800-1459343368_thumb.jpg

post-3325-0-01902300-1459343375_thumb.jpg

post-3325-0-98989000-1459343381_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Makrojäädvustused mikromaailmast    :rolleyes:

 

MInult on küsitud, mida ma teen imepeenikeste traatidega?

 

Näiteks täna sai prooviks luubi abil pusitud 0,09 (null koma null üheksa) mm Kanthal traadiga.

 

Piltidel 12 traadikiust koosnev spiraal.

5 keerdu, d 2,0 mm kahe spiraali tulemuseks sai 0,62 oomi.

Kuivalt kuumeneb 10 vattiga hetkega.
Criuses aurutab 12...20 W juures nagu tavaline AWG26/34 0,3 oomine duubel-klapton 40...50 vattiga.

Kahe tankitäie mahla 14 vattiga aurutamise järel oli iStick 30 akut järel veel poole võrra ja  2200 mAh akut peab laadima alles peale 4...5 täitmist.     
.

Tore oli katsetada ja hakkama saada ning väikeste ampritega maksimumi saavutada, kuid seoses väga õrna ehitusega siiski tänane koil tõenäoliselt minu lemmikuks ei kujune, sest tahi vahetamine saab seoses äärmiselt õrna ja vetruva ehitusega olema üsnagi problemaatiline. Lihtsam on taht spiraalist välja põletada, kui seda välja venitada. Uue tahi paigaldamine ei olnud probleemiks.  

 

AWG 34...32 "punutised" on siiski minu viimase aja lemmikuteks kujunemas. Jämedamate jaoks ei leia endal vajadust.

 

Ma ei tea, kuidas nimetatakse minu diagnoosi ja edasist prognoosi, kuid päris huvitav väljakutse oli    (psühho)

post-3325-0-00717000-1459612450_thumb.jpg

post-3325-0-88230000-1459612463_thumb.jpg

post-3325-0-49484500-1459612476_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...